Pretrvávajúce vyrážky okolo nosa a očiek. Stretli ste sa s tým?

tigri
22. apr 2008

Dcerka ma 11 mesiacov a uz par tyzdnov sa jej tvoria malinke drobne vyrazky hlavne okolo nosteka, pod ockom a vynimocne okolo ustociek. Zo zaciatku ich bolo len par a zvykli na 1-2 dni uplne zmiznut. Teraz to uz ma horsie, nemiznu vobec, akurat je ich niekedy viac alebo menej. Bola som s nou aj u dr., zatial nas nechce velmi prehanat po vysetreniach, takze sme dostali na 1 mesiac kvapky Fenistil, tie jej zatial pomohli iba co sa tyka svrbenia, menej sa skriabe. Ak to nezmizne, cakaju nas vysetrenia u koznej a na gastre. Ked sa tie vyrazky zjavili, nezavadzala som uz dlhu dobu ziadnu novu potravinu a nezmenila som ani kozmetiku. Akurat 2 tyzdne predtym som zacala zavadzat UM, pretoze chcem nan dcerku postupne navyknut, kedze ju chcem v 1.roku odstavit. Moze to byt reakcia na UM? Moze sa to prejavit az po 2 tyzdnoch? Davam jej Bebu 1 AR. Uvazujem, ze jej skusim kupit nejake ine UM, asi hypoalergenne. Doteraz sme mali problem iba pri zavadzani mliecnej kase, ked sa u nej objavila kontaktna dermatitida, ktora spontanne po cca 2 tyzdnoch zmizla, stacilo ju pred papanim natriet okolo ustociek modrou indulonou. Teraz som uz vyskusala asi vsetko - Holtov krem, modru indulonu, infadolan, sudokrem...nic nepomaha ☹ Stretli ste sa s tym?

dika
22. apr 2008

tigri su tie vyrazky cervene?

dika
22. apr 2008

Moja dcerka mala take male cervene vyrazky, zacala sa to na ockach(horne viecko, potom aj dolne), neskor pod nostekom a na brade, dost ju to svrbelo. My sme to mali z predavkovania betakarotenom - Natalka strasne mala rada mrkvu, tak ju papala kazdy den. mesiac som jej nedavala mrkvu a potom len zriedkavo a preslo to. Ja som jej ziadne masticky na to nedavala, ale kozna nam predpisala Ophthalmo-hydrocortison. Kedze to obsahuje kortikoidy, tak som to neaplokovala. Tak neviem, u vas to mozno bude nieco ine .... a mozno nie

stenli
22. apr 2008

tigri, môj synček mal také červené vyrážky strašne veľa na celej tvári,keď mal asi 6 týždňov, dr.povedala, že to môže byť alergia na tuniaka, ktorého som vtedy dosť jedla, kúpili sme v lekárni krém Dermalibour od A-derma, je to hypoalergénna kozmetika s ovseným mliekom, stojí cca 300 Sk a pomohlo, vyrážky pomizli, tiež je pravda, že som už nejedla tuniaka, môže to byť z toho mlieka, ako hovoríš.

tigri
autor
22. apr 2008

dika, tie vyrazky su niekedy viac, niekedy menej cervene, zavisi to od toho, ako to ma podrazdene...je to akoby taky vysev...betakarotenom to nemoze byt, mrkvu papa skor vynimocne 😉

stenli, z kojenia by to tiez nemalo byt, ja uz kojim len vecer...

dnes som jej cely den nedala UM a je to viditelne lepsie...tak rozmyslam, ze skusim este par dni bez UM, snad jej nedodrzanie mliecnej davky na par dni neuskodi...

dika
23. apr 2008

no tak potom jej nesedelo to mliecko, skusaj ine druhy, urcite jej niektore sadene, skus Nutrilon...