Prirastený jazyk bábätka

liliandax
19. aug 2007

Maminy, najde sa tu niekto z vas, co ste mali prirasteny jazycek? ak ano, ako a ake boli vase mimi, ked sa to riesilo? ☹ a co potom?
.. lebo nas prestrihnutie jazyka caka v septembri a uz teraz mam z toho nocne mory 😖

ilonap
19. aug 2007

Ahoj,malá taky měla přirostlý jazýček. Byli jsme s tím na stomatochirurgii, ale tam nás doktor poslal domů,ať příjdem až v jednom roce,protože jazyk prý ještě dorůstá a může se to změnit. Po nějaké době, jak malá začla žvatlat, začla ho trochu vystrkovat a ona se asi ta blanka nějak vytahala, protože už je to dobré.Předtím jí to vadilo i u kojení. 😕

dadulka19
19. aug 2007

liliandax,nemaj strach!!!!
Moja staršia dcérka mala prirastený jazyk a nikto mi to nepovedal,až pediatrička.Papala o.k.Povedala,že ked bude mať malá 3 mesiace,že nás pošle na chirurgiu a prestrihnú jej to.Mne sa nepáčilo,že musíme čakať,tak sme išli hned.Trvalo to celé pár sekúnd,trochu krvičky,malá sa napila vodičky a zaspala 🙂 .To bolo všetko. 🙂 ...takže žiadne strachy,vraj to nebolí a malá plakala asi že sme ju držali,aby sa nehýbala...

bubaczik
19. aug 2007

ahojte..nam to robili na krcnom..pred 10 rokmi..sadla som si do kresla,emmu som mala na rukach,dr chytila noznicky a cvakla...a mala trosku poplakala,a bolo po vsetkom..a mala mesiac... 😉

mirka414
19. aug 2007

trosku od temy stretli ste sa s prirastenym maskom medzi hornymi lopatami?nasa malinka to ma a doktor povedal ze to nejak budeme riesit o mesiac?poradte...

arabela36
19. aug 2007

Ahoj. Sestrinmu malemu to nastrihovali ked mal cca 2 mesiace. Hovorila, ze to nebolo nic hrozneho.

liliandax
autor
19. aug 2007

my v septembri budeme mat pomaly rok 😖 nam sa tiez zdalo, ze to je vela, ale krcny odporucil cakat - asi ako pise ilonap - este sa asi meni, no neviem..
.. maly krasne rapoce (dr. nam vraveli, ze bude s rozpravanim mat problem, no zatial sa mi nezda)
Len mi je to cele nepochopitelne, ze mu to neprestrihli hned pri narodeni, lebo uz vtedy to bolo ocividne vidiet. A prave kvoli tomu (vraj) sme mali problem s kojenim, lebo sa nevedel dobre pricucnut ☹
Takze ak by sa to vyriesilo hned na zaciatku, tak by som teraz tak nestresovala. Ale dakujem vsetkym za pozitivne povzbudenia 🙂
.. snad to nebude fakt tak hrozne

zuzu13
19. aug 2007

ahojte, syn mal 4 roky a dcéra 4 mesiace...bol to sekundový zákrok...ani jedem z nich si to v tej rýchlosti ani neuvedomil...len my potom neskôr...obaja majú "podrezaný"jazyk 😀 😀 😀

kajabb
19. aug 2007

Ahoj liliandax, Terezka sa narodila s krátkou uzdičkou pod jazýčkom. Ja som ani netušila čo to znamená, v pôrodnici mi to len oznámili s tým, že to bude treba riešiť 😒 😖 Ale zhoršovali sa problémy s papaním, v 4 týždni sme už papali každých 20 min., malá bola po 3-4 min.vyšťavená a nevládala. Takto to už ďalej nešlo, malá bola vyčerpaná, ja tiež, určite vieš o čom hovorím. Pomaly sme prechádzali na Nutrilon, ja som si síce mliečko odsávala, ale to veci neriešilo, dokonca som únavou a stresmi začala strácať mlieko. Trvalo ďalšie 4 týždne, kým som doktorky presvedčila, že to treba riešiť. Možno som mala smolu, ale ani jedna nemala odvahu robiť zákrok na takom malo dieťati. Až nakoniec nás v Rooseweltke vzali na operáciu pod narkózou. Už by som to nechcela prežívať znova, dali mi na výber, buď budem súhlasiť, alebo ju nebudú robiť vôbec a budeme tam, kde sme boli. Takže áno, súhlasila som. Dopadlo to nakoniec dobre 😝 , ale počula som, že sa to dá robiť aj pri lokálnom umŕtvení. Neviem, akým spôsobom to budú robiť s tvojím drobčekom, ale hoci som tiež prežila neskutočné nervy, bola som nakoniec rada, že sme to zabsolvovali tak skoro. Staršie detičky boli po zákroku nepokojné a uplakané, Terezka si pospinkala a ani nevedela, že sa s ňou niečo dialo. Síce sme ešte 2 týždne riešili prechod z fľaštičky na cicík, ale podarilo sa 😵 Režim sa nám tiež postupne upravil, teraz si vegetím, papkáme každé 3 hodiny 😀
Takže neboj, určite to dobre dopadne, čím skôr, tým lepšie 😉 Len sa nestresuj, malý to môže vycítiť. Nakoniec sa z toho budete možno smiať, nám zostal suvenír - malá má konček jazýčka do srdiečka 😀 😀
Držím vám palce 🙂 🙂 🙂

ajduska
20. aug 2007

Ahoj, moj syn mal 8 mesiacov, tiež to trvalo sekundu, robili mu to na krčnom, krvi mu tiekla asi tak, ako keď si rozbije koleno a o hodinu už papal a ani nevedel, že mu niečo robili 🙂

izus
20. aug 2007

ahojte kočky, aj môjmu adamkovi to robili keď mal asi mesiac a robil mu to detsky zubár, bolo to za sekundu, trošku krvičk ako opisujú iné maminy a hneď spinkal, ani neskôr nemal problémy.
a len pre zaujímavosť, kamoška robí na novorodeneckom a ona i povedala, že nievie prečo to zrušili, ale dávnejšie to robili hneď ako sa dieťa narodilo, alebo ešte kím bolo na šestonedelí, veľakrát mamičky o tom ani nevedeli že dieťatko sa tak narodilo s tou blankou, proste to niektorá pediatrička uvidela, chytila nožničky a bolo po všetkom, ale teraz to nechávajú na iných lekárov, že ani ona sama tomu nerozumie,
a ešte mne tvrdila moja detská lekárka, že v tej blanke sú neni žiadne cievky, ani nervy, takže ani krv, ani bolesť by nemala byť, ale ako tu tvrdia aj nám to trošilinku krvácalo, tak neboj, bude to v pohode 😉

katusha
20. aug 2007

no moj brat mal tiez prirasteny jazyk a jemu to prestrihli este v porodnici a ziadne problemy nemal. to bolo pred siestimi rokmi, tak neviem ako sa to robi teraz 😉 ale nie je to nic strasne, to len rychlo precvaknu a je to hotovo 🙂 takze asi netreba mat strach

danae
20. aug 2007

Já bych to v devíti měsících neřešila. Snažila bych se miminko hravou formou stimulovat, aby jazyk často vyplazovalo, zkoušet mlaskat jazýčkem o horní patro (dělat koníčka) atd. Je dost šance, že se ta blanka sama povytáhne. To přestřižení také není žádný velký problém, jen je potřeba dát pozor, aby to znovu nesrostlo. Pak tam může vzniknout vazivo (jizva) a to se špatně znovu stříhá. Stačí ale zas jen nechávat miminko vyplazovat jazyk, se staršími dětmi jazýčkem počítat horní zoubky atd. Tak či tak, krátká uzdička je snadno řešitelný problém, žádný strach 😉

liliandax
autor
20. aug 2007

maminy, ako vas tak citam, tak by som nemala mat z toho velke obavy..
.. ale ☹ predsa, kym to nebude za nami, tak sa toho nezbavim

danae - ved prave to, ze aj mne sa 9 mes. zda vela, ale to nam odporucili dr., a co sa tyka toho, aby sme to skusili neoperacne - nevidim v tom uspech, nakolko nas jazycek je az prilis prirasteny, ak maly vyplazi jazyk, tak ten jazyk vyzera ako srdiecko - ta blanka "rozdeli" jazyk 😝 na 2 polky..
Ak by nam vyplazovanie jazyka pomohlo, tak by ten nas bol asi najdlhsi na svete 🙂

rybka78
23. aug 2007

ahojte,
nasa malinka mala tiez prirastenu uzdicku pod jazykom a v nemocnici asi na treti-stvrty den po porode jej ju doktorka nastrihla. malinka vobec neplakala, neviem, ci to vobec zaregistrovala. 😉

danae
23. aug 2007

Lili, pokud se vám dělá srdíčko, tak to je opravdu nejlepší stříhnout. Opravdu se toho ale neboj. Malá miminka to zvládají lépe než starší děti (asi proto, že neví, co je čeká a pak to rychle zapomenou, ale stejně... 😉) Hodně štěstí!

sage
23. aug 2007

lili, moja šárinka má tiež srdiečkový jazyk, radila som sa s doktorkou na detskom ORL, ale doporučila mi počkať, keďže kojenie ide dobre. vtedy som si o tom veľa hľadala na internete - debata o tom je napr. aj tu:
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
(zaujal ma hlavne príspevok tej logopedičky, asi siedmy v poradí).

ak na zákrok pôjdete, určite to malý dobre zvládne, neboj sa. a prajem ti aby Peťko nemal nikdy väčší zdravotný problém než je toto 🙂 .

kessiee
5. jan 2010

ahojte maminy, dlho sa v tejto teme nic neriesilo, skusim to tu obnovit - moj chlapcek ma tiez prirasteny jazycek, nie velmi (dokaze ho krasne vyplazovat 😀 ), ale ma, a mame ist vo stvrtok na zakrok, stale o tom nie som presvedcena, ze by sme ozaj mali ist, no ine som sa chcela spytat: buducu stredu nam zacina kurz plavania (pisala som uz aj do tejto temy, ale ziadna odpoved), tak chcem vediet, ci to mam odvolat, odhlasit sa kvoli hojeniu jazycka, alebo to nepredstavuje problem, vazne neviem... rozmyslam, ze by som posunula ten zakrok... poradte prosim

icejane
5. jan 2010

baby..nam to spravili este na pôrodnici

cvikla969
5. jan 2010

kessie-no mi plavame a ja by som povedala ze radsej odloz to plavanie lebo ak raz aj na ten zakrok pojdes tak tak ci tak by si mala aspon tych 10dni pockat.vo vode je kadeco a do pusi sa to lahko dostane.
inac som prekvapena-brat mal tiez taky problem a tiez to riesili este v porodnici.no a posledne som citala ze to vraj uz nechavaju tak,vraj to neprekaza.tak potom neviem comu ma clovek veriť ...

annag
5. jan 2010

kessiee, je to veľmi jednoduchý zákrok, do stredy už bude jazýček dávno v poriadku 🙂

http://www.nbci.ca/index.php?option=com_content...

janetty
5. jan 2010

kessiee, aj moj malý mal prirastený jazyček, podstrihovali mu ho keď mal 1 mes. a bolo to hneď v ten deň v poriadku 🙂 mylsím, že plávanie nemusíš vôbec odkladať 😉
to je ako píše annag veľmi jednoduchý zákrok, ...doktorka ma poslala na 10 sekund "za dvere" a bolo po všetkom. Drobec troška pomrnčal a ani krv mu nešla.

kessiee
5. jan 2010

baby dakujem vam, ste zlate 🙂
annag vyzera to sice jednoducho, ale aj tak ma pri tom zabolelo brucho... jaaaaj, chudatko male, aj ked je to taka rychlovka, musi mat obrovsky strach, a ten krik pri tom 😢 neviem, preco mu to tiez neurobili hned 😒

annag
5. jan 2010

kessine, je to ozaj škoda. Veľa lekárov uzdičku berie na ľahkú váhu, No z hľadiska dojčenia môže byť prirastená uzdička veľkou prekážkou a mala by byť odstrihnutá už po pôrode. Bábo, ktoré ju má prirastenú, nemôže vyplaziť jazýček na ďasienka a správne uchopiť prsník . Môže spôsobovať ragády a aj laktácia sa môže zle rozbehnúť a dojčenie predčasne ukončiť ... no a predškolák bude brblať a uzdičku bude riešiť logopéd....

emjee
5. jan 2010

nam v porodnici povedali, ze ma kratku uzdicku a ze mu to strihnu, ale potom to uz akosi nikto neriesil - teraz sa mi zda, ze M. jazyk vyplazuje poriadne 😝 😀 a stale dojcim (aj ked je pravda, ze zo zaciatku mal problem hlavne s jednym prsnikom, aby ho vobec chytil)

dadulka19
5. jan 2010

kessiee,tak,ako píšu baby.Je to jednoduchý zákrok a zahojené je to rýchlo.Plávanie odkladať nemusíš.

annag,u nás to prekážkou pri dojčení nebolo.Malá aj pekne jazýček vystrčila a ako som už písala,ani mi to na pôrodnici neráčili povedať ☹,že niečo také má.

vallis
5. jan 2010

Ondráškovi uzdičku prostřihly už v porodce a ani neplakat tak to asi neni nic hrozneho

kessiee
6. jan 2010

annag nam jazycek pri kojeni nerobil problemy, aj ked kojit sa mi aj napriek snahe podarilo len do 3mes., nemyslim si, ze by to bolo u nas tou uzdickou.

emjee aj moj malicky vyplazuje jazyk, a to poriadne, preto vaham, ci to prestrihavanie podstupit, alebo nie, aj ked to pri papani teda problem nie je, bojim sa toho rozpravania. Ty si ani nerozmyslala, ze by si ju dala Matkovi podstrihnut?
dadulka mne to v porodnici tiez ani nespomenuli, upozornila ma na to nasa doktorka.

janetty
6. jan 2010

...ani mne to v pôrodnici nepovedali, všimla si to až detská lekárka pri prvej poradni... (v pôrodnici mi nepovedali ani to, že mal malý zlomenú kľučnú kosť... povedali mi to až keď som bola na odchode 😠 )

...Mojmu malému prirastený jazyček pri papaní asi vadil a ešte má aj uzdičku medzi hornými zubkami dosť širokú a je prirastená k hornej pere už hneď od spodu ďasna... Tak asi tie dve uzdičky mu pri papaní vadili, lebo prsník nevedel chytiť a keď chytil, tak nevedel poriadne sať, vždy mi len prso cmúľal. Z pôrodnice sme išli o 360 g ľahší a za ten prvý mesiac nepribral ani naspäť na pôrodnu váhu. 😒 Musela som začať prikrmovať a po 6 týždni už som davala len UM. Moje sa mi strácalo. Teraz je to už v pohode, priberame, rastieme ako z vody 😀

kessiee
7. jan 2010

juuuj, janetty, tak to je horsie, ked mu to pri papani vadilo... a oni mu prestrihavali obe? tu medzi zubkami si neviem velmi predstavit...
my ideme na to prestrihnutie dnes, tak drzte palce ☹

miskachrumka
7. jan 2010

aj nas maly mal prirasteny jazycek dr mu ho hned cvakla asi 2 dni po narodeni!

nedalo sa mu ani cucat z prsnika !

už teraz to ani nevidko! 😉