Prirastený jazyk bábätka

liliandax
19. aug 2007

Maminy, najde sa tu niekto z vas, co ste mali prirasteny jazycek? ak ano, ako a ake boli vase mimi, ked sa to riesilo? ☹ a co potom?
.. lebo nas prestrihnutie jazyka caka v septembri a uz teraz mam z toho nocne mory 😖

kessiee
7. jan 2010

miska a ako dlho sa mu to hojilo?

miskachrumka
7. jan 2010

vies co popravde ani neviem ale nai nezplakal zevrak ich to neboli a myslim ze sa to dlho nehoji lebo sme stym problem nemali nastastie !a cucala si 3 hod nato a islo mu to ovela lepsie ...........a nejak stym nebol problem!

janetty
7. jan 2010

//kessiee, pišem mimo tému 😅 Uzdičku medzi zubkami stále má, že to sa odstraňuje pod anestézou, až keď je trvalý chrup, asi tak v 12 roku 😒 a aj medzierka medzi zubkami už ostane aj po odstránení uzdičky... ono to nie je také hrozné aj sa pekne škerí a zubky mu je pekne vidieť, len si ich čistiť neche dať, mu to vadí, keď mu kefkou po nej prejdem. 😖 Tu uzdičku si hoc kto nevšimen, len medzierku... To som si všimla len ja ako mamina 😀 a detska dr. keď mu pozerala do pusy.//

kessiee
7. jan 2010

baby tak mame to za sebou, ta doktorka na krcnom mu to pozrela a povedala, ze to netreba strihat 🙂 tak sa tesiiiim 😵 nema to az tak prirastene a ked nema problem s papanim, tak to tak moze byt. vraj je horsie, keby to prestrihli, lebo jazyk by bol potom az velmi volny a mohol by mat problem pri rozpravani.

janetty
7. jan 2010

😵 tak parada nie kessiee...tešíme sa s tebou 😉

denduska
10. jún 2010

oprasujem temu 🙂 - citala som ju pred par dnami lebo mladsiu dcerku cakalo prestrihnutie uzdicky pod jazykom...a bolo to v pohode, ani nemukla, bola to sekunda, ziadna krv....som rada lebo sa to uz nedalo vydrzat, pri kojeni sa opierala dasienkami a hrozne to bolelo, jedovala sa, nevedela sa prisat a nevladala papat..o ragadach ani nevravim (a to nie som novacik, prvu dceru som kojila 15 mesiacov). Zvlastne je ze ja som si to vsimla uz v porodnici, nikto iny nie, mala som uz vtedy volat o pomoc...najlepsie je to cim skor urobit.
Hlavne sa nedajte odbit, na nas tiez najprv vybehli ze dieta treba kvoli tomu uspavat!!! 🙄 tak som si len poklopala na celo, nakoniec jej to urobila ORL dokina v ambulancii.

suel
17. dec 2011

včera som nahodou zbadala že ma maly (3,5 roka ) zrasteny jazyček .do teras osm si to vobec nevšimla a ani jeden s dr ma na to neupozornil.nema to zrastene až ku špičke ale ma to ovela viac s porovnanim ineho dietata.a teras is davam suvislosti do kopy prečo s anam nedarilo kojit,prečo mu nejd epekne vyslovovat pismenka š ž r. ale doslova mam hruzu ako to budu riešit pri takom velkom chlapcovi.ved on ma kopu sily a vysvetlit si to určite nenecha...je tu niekto komu to riešili v takom neskoršom veku ?? ☹

xaverov
17. dec 2011

@suel bud spreyem, ktery uzdicku znecitlivi a dite musi spolupracovat, v tom pripade bych mu asi rekla, ze se mu pan doktor jen podiva na zoubek nebo jazyk. Nebo to muze provyst i stomatolog, ktery by mu podal lek na "oblbeni" a z akce by si hosik nic nepamatoval a byl by fyzicky vlacnej a poddajnej.
Zkouska toho, jestli ma opravdu kratkou uzdicku je takova, ze pri vyplazeni jazyku je spicka jazyka jakoby do srdicka nebo tvaru zadecku.

zuza.m
17. dec 2011

@xaverov no už maly spi tak zajtra vyskušam ked vyplazi aky ma tvar .ale skor si mylsim že ono sa to všeliako meni podla toho ako da jazyček.no nikto si to nevšimol tak možno že ani nema nejaky velky stupen prirastnutia.ale aj tak no som šokovana že som si to do etras nevšimla

zuzka82
6. feb 2014

oprasujem staru temu maminky...nas to asi caka tiez, maly ma tyzden, dnes si to vsimol lekar tak nas odporucil dalej...
robili to tu niekomu este takemu malemu drobcovi?

nivalis
6. feb 2014

Robili to mojmu malemu! Mal asi 2tyzdne ked nasa detska vyhlasila, ze ma skratenu uzdicku pod jazykom, vzala noznice a prestrihla mu to... maly reval jak tur, nastiastie nie dlho, od unavy zaspal 😉 nemala som sancu, sa s nikym inym o tom poradit, spytat... stalo sa to behom jednej prehliadky... teraz uz maly normalne artikuluje, rozprava... neviem, ci by hovoril horsie ak by mu to nenastrihla, ale pravda je, ze ked som sa rozpravala s inymi dr. vsetci povedali, ze sa to uz roky nerobi... a hlavne nie takto.... ze - sup, odstrihnem akymikolvek noznicami primo pri zisteni a hotovo 😖 zistila som, ze pomerne vela deti sa takto narodi... ale postupne ... vyplazovanim jazyka si tu uzdicku akoby obrusi! a nie je treba strihat 😉 Dnes by som mu to zrejme uz urobit nedala 😖
@zuzka82

zuzka82
6. feb 2014

@nivalis moj starsi syn to ma tiez, sice mi to nikdy nikto jepovedal ale ma to..mali sme cele dojcenie starosti, o ragadach pocas celeho dojcenia ani nehovorim, a ma 6 a pol roka a stale nerozprava cisto...
tak ja neviem skocime nech sa na to pozrie lekar, som v zahranici tak ma zaujima akym sposobom to robia tu...no uvidime..
dik

nivalis
6. feb 2014

@zuzka82 Tak ono urcite zavisi aj od toho ako moc to ma zrastene! moj to podla mna az tak moc nemal! Dokazal vyplazit jazyk von z pusy, len ho mal "do oblucika", nedokazal vyplazit tak "do spicu" 😉 nam to aj nastrihli ale aj tak bolo kojenie des! ragady, bolesti, obcas az krvave mlieko, nam to bohuzial pri kojeni nepomohlo 😒 ale jasne, za doktorom treba skocit, kontrola nie je nikdy na skodu, aspon budete vediet na com ste 😉 drzim palce!!!nech vam to dobre dopadne 😉

nicky655
20. jan 2015

Skusim sa aj tu popytat: robili to niekomu-resp diwetatku aoje nasa?prip.pri lokalnom umrtveni??dakujem

vinuslava
20. jan 2015

Nasa dcera mala dva roky, keď jej to na chirurgii doktor precvikol, len tak, ziadna lokalka nic a mala ani nezaplakala, o hodinu si uz cmulala palec. Prirastena uzducka je problem nielen pri jedeni, ale aj ked sa dieta uci rozpravat, tam potom vznikaju rozne dyslalie, takze je dobre ked sa prestrihne. Ale aj potom, ked uz ma dieta uzdicku prestrihnutu, treba s jazykom cvicit (napr. date na koncek nosa, na licko, na bradu trosku jogurtu a dieta sa snazi ten jogurt dostat jazykom z tvare, samozrejme dieta musi byt starsie, aby rozumelo, co sa od neho chce), aby sa nestalo, ze zas prirastie. Nie je to nic strasne, ale netreba to zanedbat.

denisa1702
29. okt 2016

@kajabb dobrý den, chcem sa vas spytat na tu uzdičku, ako to prebiehalo pod narkozou? Mali ste predooperačné vysetrenie, alebo som počula že daju daky sirup vypit na 15 min uspatie. My mame tu uzdičku hrubu a normalne na ORL sa nam to bala dr urobit a tiež nas poslala do BA na ORL, ale ked som sa pytala či budeme hospitalizovaní tak mi sestrička povedala že nie, urobia to ambulantne. Len ja si to neviem predstavit. A už som riadne na nervy, len hladam a čitam že čo a ako.

lyziarka
24. sep 2020

Moj syn ma 13 rokov, nechali sme mu to teraz "posunut". uzdicka sa nastrihne a posunie trochu dalej, tam sa prisije. ambulantne, v lokalnej anestezii. s kojenim bol velky problem, vtedy som ale este nevedela, co je toho pricinou. hovorili mi, ze mam asi malo mlieka, no ja som mala mlieka az az. nebola nejako velmi extra prirastena, ale dost kratka, vyplazovat sa mu nedalo velmi dobre, cele detstvo som sa bala mu to nechat urobit, rozpraval pekne a cisto. treba mysliet na to, ze dobre pohyblivy jazyk formuje az do dospelosti celuste, zubne obluky a moze hrat ulohu aj v neskorsom veku pri bozkavani. Tak verim, ze to ani teraz este nebolo zbytocne. V tomto veku samozrejme uz dieta vie, o co ide.

lyziarka
24. sep 2020

este som zabudla o svojich pocitoch - roky som rozmyslala treba, netreba, treba, netreba...nikto nas rodicov do toho nenutil, kazdy to nechaval na nas. Fakt to nebolo lahke rozhodnutie. Dufam, ze ho nikdy nebudem lutovat.

juliavolna
26. mar 2024

@lyziarka kde v ba to urobili pls

juliavolna
28. mar 2024

@liliandax prosím ako to nakoniec dopadlo