Priškrípnuté prstíky. Čo mám robiť?

bambullka1
1. sep 2009

ahojte, chcela by som poprosit o radu tie, ktore s tym mate nejaku skusenost alebo niekoho, kto pracuje v zdravotnictve a vie mi lepsie poradit ( ci uz len ktosi, kto mi to vysvetli a utesi ma ).
Ani neviem kedy presne...mozno 3 tyzdne dozadu, som 4 rocnej dcerke privrela resp pristipla- rucku v dverach. Nebudem pisat, ako plakala- no hrozne...na rucke nic, ziadna krv, ani modrina, nechty nescerneli, s prstami hybala, po chvili akoby sa nic nestalo. Davali sme na to lad a fakt akoby sa nic nestalo ( akurat mna to bolelo, ze ako som mohla byt taka slepa a nevidiet jej rucku...) predvcerom jej striham nechty na rukach a vsimla som si , ze prstennik a mozno aj prostrednik tej istej ruky ma...iny...nesedel mi necht, dlzkou vyzera rovnako, ale za nim, presne ako konci necht, je cosi zhrubnute, akoby zhrubnuta kosticka, vyzera to zvlastne. Necht ma normalnu farbu. Den mi trvalo, kym som si spomenula, ze to bude urcite tm privretim...mate niekto podobnu skusenost? Lekara mame 8.septembra z ineho dovodu, samozrejme spomeniem i to, neviem, ci nemam uz ist hned. Bojim sa, co sa mohlo stat s tou kostickou, ked je taka zhrubnuta, neviem najst o tom ziadne informacie. Dakujem vopred.

kaleilah
1. sep 2009

bambulko, něco podobného se nám stalo, jen mám o dost mladší dítko.Manžel mu skřípnul nehtík pod dveře. první dva dny to ylo v pořádku, a pak se mi nehet u konce nezdál, byl jakoby vyšší. dopadlo to tak že po týdnu se nehet úplně odloupnul a visel jen na kůžičce tak to manžel odstřihnul a roste nový nehtík. malej u toho stříhání ani nezaplakal a je v pohodě. Není teda možný že ta kostička je odlupující se nehtík?

bambullka1
autor
1. sep 2009

nie, nie je ☹ neviem, ci pod tym nie je nechtove lozko alebo co, pretoze to vyzera tak inak///nechtik sa ani neda strihat, je akoby pritlaceny, na prvy pohlad by si to clovek vsak ani nevsimol, len tie hrbolceky na mieste kosicky , toho hanku ma znepokojuju....ked porovnam s prstennikom na druhej rucke, tak vidiet rozdiel, tak priskripnuty je na konci hrubsi...😢

jasumat
1. sep 2009

Mne sa presne to isté stalo, keď som mala 2 roky- privrela mi prst do pántov kamarátka. Ten nechtík mám taký ako opisuješ dodnes, nerastie mi do oblúka ako ostatné, ale tak akoby do špica, ale takmer to nevidieť, a medzi nechtom a tou pôvodnou kožou za nechtom mám akoby ešte jednu vrstvu kože. Ale vôbec to nebolí a nie je to takmer vidieť, neboj sa, ak to nebolí a môže prštekami hýbať tak sa netráp🙂