Problém s očkami. Stretli ste sa s tým niekedy?

susanh
8. mar 2008

Keď mala naša Nata okolo roka, začala často tak vyvracať očká šikmo nahor. neviem to asi dobre popísať, bol to taký rýchly pohyb, trvalo to zlomok sekundy, niekedy párkrát za sebou. Viem, že to nerobila naschvál. Potom to na chvíľu prestalo, ale v posledných dňoch to robí zas, a má tie očká vyvrátené o trošku dlhšie. Vidno jej vtedy len polovicu dúhovky. A vždy to robí len na tú istú stranu. Nie je to žiaden záchvat, je normálne pri vedomí. Len keď to vidím, tak mi je z toho slabo a hneď ju ohlasujem , aby prestala. Neviem, či by to trvalo ešte dlhšie, kebyže ju neohlásim, ale to ju nemôžem tak nechať. Vtedy okolo roka sme to hovorili dokine. Povedala, že to môže byť tým, že oko dozrieva a malo by to čoskoro prestať. Lebo že keby nie, išli by sme asi na neurológiu, ale že vraj sa tak začína aj škúlenie. No vtedy jej to naozaj načas prestalo. Už ste sa s takýmto niečím stretli?

maca793
9. mar 2008

susanh
pravdaže, moja to robí stále, má z toho švandu, nie je to nič vážne, len si robí grimasy s očkami 😀

susanh
autor
9. mar 2008

Maca, lenže ja si myslím, že to nerobí naschvál, ani sa z toho nesmeje. keď aj robí nejakú grimasu, že sa mi chce vyhnúť pohľadom, tak jej tie očká vyletia viac ako by chcela , a to sa mi nepáči. Ale teda to asi nic nebude 🙂

bystricanka
10. mar 2008

ahoj susanh...môj malý to nerobí. Trošku škúli, ale vraj sa to upraví.Teda aspon dúfam... Nebolo by ti lepšie a isto by si bola kľudnejšia, keby si s malou zašla k očnému?

susanh
autor
10. mar 2008

Ahoj, no asi pojdeme, lebo teraz ked ju viac sledujem, zdá sa mi, ze jedno ocko jej zacalo trochu skulit.

otrivinkajanka
10. mar 2008

cau sunan mojej dcerke zabiehalo prave ocko az tak,ze vyzerala akoby skulila chodila som po ocnych doktoroch aj na ocne na kramare na vysetrenia a doktorky mi tvrdili,ze sa to upravi do dvoch rokov ze deti este nemaju vyvinutu ostrost zraku a reflexy a aj tak bolo uz jej to prestalo ale pre istotu som isla k ocnemu sleduj to a ked ti to bude robit casto,tak chod ku ocnemu

ivankaalenka
10. mar 2008

urcite by som sla k neurologovi,pa

bubba
10. mar 2008

tiez by som to riesila s dr nie na konikovi a ak vasa detska dr tvrdi ze to nic nie je poprosila by som o nezavazny posudok ineho lekara

uhlikova09
11. mar 2008

bubba 😀

susanh
autor
2. apr 2008

Tak dnes sme boli u Dr. a odporučila nás na neurologiu. Ze nech sme vsetci kludni a budeme mat istotu. a ak by nahodou nieco bolo, aby sme to nezanedbali. No len som zvedava, ako nasa malá zvládne v klude lezat 20-40 min na EEG pri cudzom doktorovi. 😒

other_side
3. apr 2008

susanh, presne toto robi mojej sesterky syn, a to ma uz 3 roky. tiez mi to nepripada ako sranda pretoze sa mi zda akoby to jemu samemu vadilo. ona s tym k dr nejde pretoze jej sa to zda inac ako ostatnym. dobre si urobila ze si sla k doktorke, pre klud na dusi. kazda spravna mama vie, co je pre jej dieta najlepsie. neboj, s malou to na vysetreni vydrzite, drzim palce nech vam to vsetko dobre dopadne 😉