Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

lillie79
8. jan 2010

ahojte,

ja mam 4 mesacneho synceka a predkozku mu stahujem po kazdom kupeli a mastim framykoinom. nema zatial ziadne problemy. moja dr. hovori, ze je to potrebne priebezne robit, lebo sa to moze zrast a potom je potrebny zakrok u urologa ako pisete vyssie. aj v minulosti sa stahovali predkozky, preco by sa to zrazu malo menit?

lilak5
8. jan 2010

My měli se stahováním předkožky taky problémy. V 18-ti měsících mu to na urologii stáhli takovou jakoby jehlicí s očkem, tekla mu krev a pracděpodobně semu už při tomhle přetažení udělala trhlinka, zůstala mu malá jizvička. Kolem 5 roku si začal Honzík stěžovat, že mu to jde ňák špatně přetáhnout ( dělal si to sám po koupánía já jen namazala olejíčkem), tekla mu trošku krev, takže jsme to pak asi 3 dny nechali být, jenže v tý době dostal neštovice a měl je i na pinďourkovi, takže jsme nepřetahovali 14 dní vůbec a pak když jsme to zkoušeli, nešlo to, kůžička se napínala k prasknutí. Zašli jsme na urologii a tam nás objednali na zákrok, prý se pokusí to přetáhnout a poku to nepůjde, udělají obřízku. včera byl na zákroku - obřízce, prý měl zjizvenatý prstenec a přetažení se nepovedlo. Za 4hodiny se s manželem vrátili z nemocnice, pinďourka měl zafačovanýho. narkóza mu moc nesedla, 2 hodiny vyváděl, ale pak se sklidnil. Horší bylo dnešní sundavání obvazu. Museli jsme ho nakonec držet, měl to malinko přichycený ke gáze. Čůrání ho nijak nebolí ani nepálí, akorát tu lítá bez slipů, nic nechce, protože ho kontakt s čimkoliv bolí. Stehy jsem žádný neviděla a myslim, že se to i brzy zahojí. Jsem moc ráda, že to už má za sebou a že už bude mít navždy pokoj, protože si s přetahováním užil svoje.

berenisse22
8. jan 2010

sweetangel20: prave som kupila tu bylinu a chystame sa to vyskusat, aj ja som zvedava, co je natom pravdy, dam potom vediet

ollski
8. jan 2010

akurat som tu co to precitala...jaj ti nasi mali chlapi a ich cikaciky ☹ ...
lilak drzim palce nech to ma maly zahojene raz-dva!!!
my sa chystame na tu nasu kontrolu...som zvedava, co z toho bude. asi ma nepochalia, ze dva mesiace meskam...
ja sa prave toho bojim, aby som mu neublizila a nenarobila viac zleho ako dobreho, lebo nas varovali, ze ak by mu predkozka zostala "zaseknuta" pred zaludom, tak mame okamzite bezat do nemocnice.

lizatko1009
8. jan 2010

ollski toto nezavidim nikomu, mojho bratranca syn tiez mal prirastene a musel dat myslim ze ako rocny stiahnut a stale ukazoval na pipoto ze ho tam boli chudak ani vycikat sa nemohol, ja stahujem vzdy pri kupani a od narodenia mu to islo pekne cele dole.

andy001
9. jan 2010

lilak: tak dopadl můj první syn☹ taky si užl lepší než aby se trápil 😉
a druhý má nebo měl jizvičky kolem a přetáhnout se to dalo, bála sem se že dopadne jak můj první syn,
promaštovala jsem tím olejem a pomalu stahuju, zas to měl červené, tak snad to bude dobré no 🙄 🙄

ale předkožka mu jde vždy jen přes ten žalud to šlo hůř...

mikulka
9. jan 2010

Holky, klukovi je 15 měs. Měla bych už začít stahovat?

andy001
9. jan 2010

mikulka: stahuj jako muj nazor je stahovat co nejdrive 😉

lizatko1009
9. jan 2010

mikula uz si mala sahovat davno,uz aj tak je trosku neskoro vzdy pri kupani mu aspon po troska stahuj vies ake to tam bude mat spinave? ja som nestahovala mesiac a som sa az zlakla ked mu lekarka pretiahla.

shaula
9. jan 2010

Mikulka - jen veeeelmi opatrně a pokud to jde lehce a samo, jinak ne.

tiana
9. jan 2010

my zijeme v uk a tu to nieriesia predkozku. Rozhodne nestahovat. Ze to moze kludne aj do puberty trvat pokial sa cela stiahne. Ja si ale este ako mala pamatam, ze braskovi stahov ali nasilu lekari predkozku, plakal ako keby ho rezali, chudacik. Mal to tam zrastene...fakt neviem...

mikulka
9. jan 2010

lizatko: mně ale dr. řekla, že do roka a půl nestahovat a pak, že se na to koukne při prohlídce.
Chci ale pomalu začít teď. Mám to teda dělat při koupeli? A nemazat?

tiana: takže vy vůbec nestahujete? A je to pak ok?

shaula
9. jan 2010

Mikulka - podle mě se určitě udělá méně škody nestahováním než nešetrným stahováním 😉

dexin
9. jan 2010

ahoj holky, zacinam uz taky pomalu resit stahovani. Ale kazdy ma rozporuplne informace. V porodnici mi doktorka rekla, ze do dvou let se na pindika nema sahat, detska lekarka, ke ktere chodime, to same. Ale kamaradky me ted postrasily, ze uz pretahujou od narozeni. No ja bych verila spis lekarce. S curanim nema problemy, kdyz jsem mu pindu chytla, ze to zkusim, tak se mu to moc nelibi samozrejme. Muzete mi rict, slo vam to nektere pretahnout hned napoprve? A pak jeste jeden dotaz, jak dlouho jste s prcky pretahovali, nez se dostavil prvni vysledek?

lizatko1009
9. jan 2010

mikula ja vzdy ked idem maleho kupat najprv mu stiahnem s cistou vodou trosku poumyvam a hotovo.

andy001
10. jan 2010

Zaleží na Vás holky, každá mudra je jiná, některá říka nestahovat a některá stahovat co nejdřív,
z mé zkušenosti z prvního jak jsem psala, sem začla brzy a je to ok... 😉

mikula: pomalu stahuj, pokud bude červené něčím mázni, jinak ja dávám trošku olejíčku jinak nic 😉

dexin: mě to napoprvé nešlo, a netrápila jsem ho tam se mu dělá postupne pod tím mázek a tak se to
uvolnuje samo 😉
mě se to povedlo ůplne přetáhnout nedávno (ůplne ten žalud myslím) takže u mě cca 8měsíců, dělala sem to
vážne pomalu a ten žalud měl jakoby srostlý a ten sem uvolnila tak za ten týden

alutka
12. jan 2010

Mám chlapcov v rôznom veku, a na počudovanie ☹ - neviem, či som to ja tak tragicky zanedbala, alebo sa to môže prihodiť - ale dávam si to za vinu... teraz sa mi môj 9-ročný syn sťažoval, že ho bolí pipík. Doteraz totižto sa umýval sám - nechcel žiadnu asistenciu, takže ma ani nenapadlo, že jeho predkožka je opäť v pôvodnom stave a že mu nejde ani trošku "odhaliť hlavičku"... Takže zajtra ideme na urológiu a bolí ma z toho žalúdok, čo ho čaká... ☹ Má niekto takúto skúsenosť?

jankapiknova
12. jan 2010

dexin,ja tiez nestahujem,mne tiez odporucili do 2 rokov nic nerobit, neviem co je dobre na tom stahovani,ked maju cely uboleny potom a nemozu sa vycikat 😕 , moj muz pochadza z 3 bratov a ani jednemu do 2 rokov nestahovali a nemali vobec problemy a tak isto moj brat nemal problemy a nestahovala mu to mama. Neviem ale co citam,kazdy ma stym skoro niejaku zlu skusenost ked stahuju,vzdy sa tie ddeti potom nemozu vycikat bez toho aby ich to nebolelo. Myslim ze ked ma to niejake zrastene ,ze bude stym mat problem,tak tak isto v roku jak aj 2 rokoch. Neviem,nikoho sa nechcem dotknut,je to len cisto moj nazor 🙂 . Najhorsie je ze ani tie dr. sa nezhodnu 😒

brisilda
12. jan 2010

janka tak moja kamoska musela ist s malym na obriezku ktoru mu robili pod narkozou podla nasho urologa sa ma predkozka stahovat po polroku zivota dietata neskor hrozi ze sa mu tam bude ukladat maz a nasledne to moze ale nemusi zahnisat vtedy to je strasne bolestive ja som s malym bola ked mal rok a pol s cikanim mal problem prvy den no nechala som ho behat holeho a cikal mi kade tade no aspon neplakal nastastie mame v byte plavajucu podlahu cize behune som dala preventivne na ten cas prec 😀 No poznam pripady kedy po stiahnuti predkozky mal chlapcek problemi s castymi zapalmi ☹ podla mna je na uvazeni rodica no pokial bude mat vas drobec zrastenu predkozku uplne az k cikaciej diere vedy sa uz obriezke nevyhnete !

brisilda
12. jan 2010

inak podobne problemi maju aj dievcatka ako som sa docitala v jednej teme az som oci vykulovala pri citani

jankapiknova
12. jan 2010

ja mu to pri kupani pozeram a ma tu kozku bohiblivu a aj dost velky otvor s ktorym sa lahko hybe,tak si myslim ze je to ok,uz aj mna napadalo ze po troske budem skusat ale viac odbornikov mi zatial radilo nie,tak neviem 😉

jankapiknova
12. jan 2010

chudatka deti si hned vytrpia od malicka

lizatko1009
12. jan 2010

janka urcite skusaj po trocha stahovat, aby si potom neplakala, ze musi ist na zakrok.

brisilda
12. jan 2010

jani najlepsie je stahovat po troske v teplej vode ked sa kupe nikdy nie na sucho ! a vazne preventivne je to stale lepsie ako potom absolvovat zakrok . ja som zvedava co mi povie nas doktorka ked sa nam narodi druhy chalan uz ma len tak lahko neodbije s tym ze to staci stahovat az v 4 r. kedze uz jednu zlu skusenost mame 😀 ale prezili sme to 🙂 neni to nic hrozne

jankapiknova
12. jan 2010

tak sa na to hadam aj ja mrknem po troske 😉

lante
12. jan 2010

Sťahovali sme aj Vilkovi, takže sme s tým hneď začali aj u Miška. Ako píšu baby po troške.....ono je dlho nič, stále rovnako a potom to zrazu o kúsok skočí....a potom zase dlho nič.....My sme sťahovali práve pre zlú skúsenosť a následný zákrok čo mal môj manžel ako dieťa.......takže ja som zástancom sťahovania. Vždy ale vo vode a nikdy nie nasucho!

jankapiknova
13. jan 2010

Tak ja som sa dnes vo vani ked sa kupal na to mrkla a prvy krat som skusila,a po pravde trvalo to chvilku a hned sa mu to pekne pretiahlo a videlo mu celu hlavicku,nic ani krv,ani on nereagoval,hral sa. 🙂

dexin
14. jan 2010

holky, dik za rady, ja se na to mrknu. Hlavne dekuju, ze jste zminily, ze se to ma pretahovat ve vode, to by me nenapadlo a jeste bych Simonkovi ublizila.

shaula
14. jan 2010

Dexin - na tu vodu jsou různé názory 😉 Já jsem zase četla, že by se právě ve vodě přetahovat nemělo,kvůli možnému zavlečení bakterií. Doporučovali když už chce někdo přetahovat, tak těsně po koupání, kdy je ještě kůžička uvolněná. Ono to riziko sice nebude velké, ale přece... I když předpokládám, že u dětí tvého věku to už zase tak problematické nebude 😉

sweetangel20
14. jan 2010

baby? a pokade sa to má dať stiahnuť? až pod žaluď, že? ja viem, taká blbá otázka, ale mne už z toho šibe. naša terajšia doktorka nám to neodporúča robíť, ale ked sme bývali v LV, tak tá predchádzajúca nám to kázala.no kto sa má v tomto vyznať? 😒