Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

nikasik
24. feb 2013

@mimka841 mal ju mat 20.2 ale odmietla som... kupeme v sleze a pomaly sa to uvolnuje...ale pomaly...no urolog nam vravel ze pokial sa to zlepsuje hoci po milimetroch treba sa snazit a mozno to povoli..ak nie tak az tak pristupim na obriezku... pokial nema bolesti ani zapaly tak sa budeme snazit....

stefi76
24. feb 2013

@mimka841 ahoj, ja som bola s malým na čiastočnej obriezke, bolo to horšie hneď po zákroku, robili mu to v rámci jednodňovej chirurgie, hodinu po zákroku sme išli domov, najprv bol problém s pišaním, štípalo ho to, ale na druhý deń po zákroku sa to zlepšilo, odporúča sa pišať v kúpeli alebo pod sprchou ale môj malý to nechcel, jediný problém ktorý máme ešte 2.týždeň po zákroku je sťahovanie predkožky, už ho to nebolí, ale ma z toho strach a veľmi sa mu do toho nechce. Po zákroku som mu dávala proti bolesti jeden deň ibalgin/ paralen, harmančekové kúpele odmietal.Ale to najhoršie už máme za sebou a neľutujem to, nebolo to také hrozné.

kvietok23
25. feb 2013

ahojte,boli ste niektora na kramaroch u dr. Kosnarovej? cely vikend sa maly stazoval na bolest pri moceni - predkozka mu nejde stiahnut, tak sme isli na pohotovost, lebo som sa bala, ci nema zapal moc ciest, ten sa nepotrvrdil ale vraj je to z toho, ze mu nejde stiahnut...pozeral ho aj chirurg, ze treba ist na urologiu. Bojim sa... nechcem aby mu to rezali, max. chcem vysksuat tu sondicku? je to niekto taky co bol na tom s dietatom? maly ma 4r a vraj je najvysssi cas to riesit, lebo vraj ma tu predkozku zuzenu...skusali sme aj kortik. mast, par mesiacov... ☹

dominikaa
25. feb 2013

ahojte,aj my s drobcom (2,5r)mame problem zo stahovanim,na urologii sme zatial neboli,pomalinky sme mu to zacali stahovat a postupne to slo(ale len tak ani do pol zaluda) ale uz to vobec nejde,ako spoznam ci je len zuzena predkozka,alebo prirastena k zaludu? Dakujem

mimka841
25. feb 2013

ahoj neviete kde nahodou mozem objednat slez nebadany?

mimka841
25. feb 2013

@stefi76 on ta ma stiahnute a doktor mi povedal ze ked bude mat tak 4 roky nech dojdem...ale ja sa bojim ze maleho to bude az moc boliet..

nikolkaa
25. feb 2013

ahojte mamičky moj syn ma 2 roky a 6 mes,predkožka sa mu nedala stiahnuť tak sme šli k urolodovi ten mu prekožku nasilu stiahol odstranil mu maz ktory sa tam tvoril a natrel mu to framikoinovou mastičkou,kazal mi to robiť každy den pri kupeli stiahnuť umyť a potom stiahnuť uplne prekožku a ponatierať, ale syn sa strašne brani plače od bolesti..ma traumu ked mu poviem že sa ideme kupať, tak sa poberie radšej spinkať ,ako keby sa mal kupať, pretože vie čo bude po kupani nasledovať.
Po tyždni sme boli na kontrole a urolog nam povedal. že mame v tom ešte tyžden pokračovať,čiže každy den po kupani natierať, mam z toho strach stale ho trapiť, ale zase nesmiem to zanedbať kedže sa mu to može zrasť a zase mu to budu musieť nasilu sťahovať, ked ho vidim ako sa boji ked mu to idem urobiť a ten plač a vreskoty že ho to boli..dufam že tento tyžden zvladneme a že samu to zahoji, len potom neviem ako docieliť aby si on sam preťahoval kožičku..ako sa vravi všetko zle je na niečo dobre tak aj vtomto pripade to plati.Damianko maval ešte nanoc plienku a teraz ked ma uboleneho pipika tak nechce vobec plienku a vydrži celu noc bez cikania dalši problem bol že neskoro chodil spinkať a potom si dlhšie pospal teraz vstava skor kedže ho cikanie prebudi tak som velmi rada, že aspon niečo je na tom pozitivneho že ta bolesť prejde a že to bude už len dobre,mamičky ktore maju podobny problem ako my tak vam želam hlavne vela trpezlivosti a vela šťastia..

polyana
25. feb 2013

@mimka841 my sme používali slez maursky, posielam link kde sa dá kupiť. http://www.agrokarpaty.com/index.php?m=1&sub=10...

nikolkaa
25. feb 2013

lilus07 ahoj možem sa ťa spytať nam už preťahovali pipika nasilu,urolog nam dal framikoinovu mastičku ktoru davam na pipika ked stiahnem prekožku chcem sa ťa spytať na krem ktory si davala ty malinkemu na ten locoid tento kremik si mu davala na vrch predkožky alebo až ked si stiahla predkožku?velmi pekne ti dakujem ja mu musim sťahovať a davať ten framikoin ale on ma už taku traumu ztoho velmi saboji a velmi ťažko sa mi sťahuje prekožka..dakujem ti za tvoje rady

cawes
25. feb 2013

@nikolkaa prepac ze sa tak blbo pytam, ale to ste cakali az doteraz? mne dr. povedal ze mam zacat po 6 mesiaci jemne skusat pretiahnutie raz-dva krat do tyzdna

nikolkaa
25. feb 2013

cawes,my sme pri kupani sťahovali pokial to šlo,ukazovali sme pipika jeho obvodnej doktorke vravela nam že je ešte skoro že stym nemame nič robiť tak som to nasilo nesťahovala,po roku sme odišli od obvodnej a prestupili ku druhej a ta tiež neriešila tak do tretice sme prestupili pred 2mes k tretej obvodnej doktorke a ta nas poslala k urologovi a ten mu predkožku nasilu stiahol..obvodne doktorky sme nestriedali koli pipikovi boli tam ine problemy..

mimka841
26. feb 2013

@polyana aj vam to pomohlo?

polyana
26. feb 2013

@mimka841 Poviem to takto, my sme mali absolvovať operačný zákrok, lebo syn mal takmer uplne zúženú predkožku a nešlo mu to vôbec dole. Ale nemali sme potrebnú váhu aby mohol isť pod anestézu, takže nám to odložili. Medzitým, som sa dopočula o tom sleze a začala som ho v tom kupať. A normálne sa to začalo uvolnovať a naozaj nám to začalo schádzať nižšie. Ale na určitej urovni to už dalej nešlo- takže mu to potom uvolnil ambulantne urolog. Takže ano pomohlo nám to, pretože som nemusela dať syna pod nárkozu. A aj to bol pre mna uspech.

mimka841
28. feb 2013

@polyana a jak casto si ho kupala???

polyana
1. mar 2013

@mimka841 Spočiatku asi tak týžden-som ho kupala každý den. Ale potom akosi nechcel mi už tam sediať-tak sme to obmedzili na každý 3 den. 10 minut posedel v lavoriku, v tom bol ten zohriaty vyluh zo slezu.

trasko
1. mar 2013

ahojte.nas maly ma sice len 4mesiace,ale uz teraz mam strach z toho.ani kusok mu nejde kozticka dole.ma tam dierku len ako spendlikovu hlavicku.je to tak normalne ci nie?poradte prosim

monicka23
1. mar 2013

Ahojte baby,my asi budeme mat podobny "problem" s pipikom,hoc neviem ci to mam nazyvat problemom. Ked sa maly narodil tak nasa lekarka nam povedala ze nemame nic robit s pipikom. Potom ked mal 6 mesiacov /jul 2012/ tak sme mali zapal mocovych ciest a po vylieceni nam doslova prikazala,ze mame stahovat predkozku pokial ide a kvapnut mu na pipik par kvapiek repika. Mali sme aj zle vysledky mocu tak nas poslala k detskej nefrologicke. Ta len co uvidela pipika hned zashlasila fimoza a ja som na nu cumela ako puk. Potom mi to vysvetlila ako zuzenu predkozku ktora sa neda pretiahnut cez zalud. Kazala nam prist na kontrolu o 3 mesiace lebo vsetko ostatne ako oblicky,mechut boli v poriadku. Medzitym nas nasa pediatricka poslala aj k detskemu chirurgovi - bol to stary snad 70 rocny dedko - ktory vzal maleho pipika,stahoval mu predkozku ale sla mu len potial kym sa mu neurobila ako keby taka ruzicka na vrchu,potom mu do dierky vopchal sondu a jemne s nou kruzil pod predkozkou. Maly sa tvaril akoby nic. Povedal,ze mu len troska uvolnil predkozku a ze mame prist na kontrolu ked bude mal rok a pol. Teraz v januari /maly mal 1 mesiacov/ sme boli na kontrole na nefrologii a doktorka hned ci sa mu da stiahnut predkozka do pol pipika a ja ze nie. Ona ze OK,to nechame tak aspon do 2 rokov. Tento pondelok sme niesli moc na kontrolu a konecne ho mame dobry. Ale dnes rano som maleho prebalovala a ma koniec pipika zacervenany a aj celeho ho ma cerveneho :-/ Do nocnika sa v pohode vycikal a neplakal ani nic. Ked som mu chcela pohybat predkozku tak proste nejde vobec dole do tej fazy ruzicky /alebo neviem ako to spravne vola/.......co s tym? Bojim sa ist k pediatricke aby nas neposlala k nejamu masiarovi a nestahol mu predkozku nasilu. Zacala som mu robit repikove kupele /dnes mal zatial 1/,myslite,ze to staci? 😢

monicka23
1. mar 2013

Este som chcela napisat ze v sprave od nefrologicky mame uvedene "genital chlapcensky phimosis",neviete,co to znamena?

liieeeenka
1. mar 2013

Phimosis alebo fimoza je vrodene zuzenie predkozky

monicka23
1. mar 2013

@liieeeenka diky,cize je to jedno a to iste,som hned mudrejsia.....

trasko
1. mar 2013

halo baby.nik mi neporadi?☹

mau
1. mar 2013

@trasko skús si prečítať toto: http://sk.wikipedia.org/wiki/Fimóza
Pokiaľ malý nemá problémy s opakovanými zápalmi, alebo s močením, daj tomu čas.

trasko
1. mar 2013

@mau dakujem.idem kuk

hajanka
1. mar 2013

@trasko uplne normalne, prirodzene 🙂

Pri narodeni je penis nezrely a stale este vo vyvoji. Predkozka drzi zalud prirodzenymi vazivovymi blanami nazyvanymi "balano-preputial lamina". Tato membrana je prirodzenym sposobom ochranou penisu a ostatnych vysoko citlivych casti v ktorych sa nachadza velke mnosztvo nervovych zakonceni, chrani tieto vyvyjajuce sa tkaniva pred vykalmi, mocom, bakteriami, virusmi a dalsimi drazdivymi patogenmi. Tato membrana moze byt prilepena az do 18 rokov kym sa uplne uvolni a vymizne. Priemerny vek pre prirodzenu retrakciu predkozky bez bolesti alebo traumy je do veku okolo 10 rokov. Neexistuje pevne urcena hranica kedy musi k uvolneniu dojst, hocikedy je to normalne, nie je dovod trvat na co najskorsom veku. Ziadna specialna a zvlastna hygiena pod povrchom nie je nutna. Nutenie k co najskorsiemu uvolneniu alebo retrakcii je krute a poukazuje na nevedomost.
viac tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

hajanka
1. mar 2013

@monicka23 repikovy, harmancekovy sedaci kupel + mastit s framykoinom 🙂 nic viac, prejde do par dni

hajanka
1. mar 2013

@monicka23 FIMOZA - Zuzena predzkozka - t.j. ten otvor "tzv. prstenec - spicka" alebo sa tomu hovori aj fimoticky kruh - fimoza. Zuzena predkozka je velmi casta u malych chlapcv az do veku 3-6 rokov. Vo vacsine pripadov namaju chlapci nijake problemy a zuzena predkozka sa upravi postupne vekom. Pokial maju chlapci zuzenu predkozku v tomto veku nic sa s tym nerobi. Predkozku netreba pretahovat. Je to uplne normalny jav.

Chlapci sa s nou narodia. Hovori sa jej fyziologicka, vrodena alebo primarna, bezne sa vyskytujuca a nevyzaduje si ziadnu liecbu, pretoze chrani penis pred vonkajsimi vplyvmi, napr. mechanickym podrazdenim, ci vniknutim patogenov.

Potom je fimoza ziskana alebo sekundarna a ta vznika po zapaloch a zakrokoch, kedy vznikaju jazvy a zrasty a predkozka sa zuzuje, lieci sa ovela tazsie ako prirodzena.

Velmi ucinne v liecbe fimozy su strecing predkozky. Neskor aj kortikosteroidy lokalne vo forme masti (az 90% upsesnost). Samozrejme vsetko vo vhodnom veku (min. 3-4 rokov).
viac tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

hajanka
1. mar 2013

@nikolkaa zbytocne zranenie dietata ☹

nikolkaa
1. mar 2013

a ako keby mu to nedam spraviť a objavili by sa probleby,alebo zapali čo potom stym nechať to tak to sa same zahoji?ako fakt nechapem teraz si mam vyčitať že som mu urobila bolesť?mam mu to nechať zrasť a to sa možna same uvolny?prečo toto všetko čo maš ty naštudovane nam nepovie lekar?že su aj možnosti nechať to tak že sa to nemusi robiť..ty si vyštudovana doktorka hajanka alebo to maš len naštudovane???

mimka841
1. mar 2013

@polyana aj sa nejak extra zaraba ten cajik ci uplne obycajne jak vsetky??