Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

danca7
21. aug 2013

no dufam...ja som tak isto zastanca toho,ze vetko ma svoj cas...zacnem mu viac pripominat aby si to aj sam stahoval hlavne pri kupani...a nech nas vsetko zle obide...dik

25nikolla25
21. aug 2013

Kocky prosim vas viete mi niektora poradit?mame uz asi 2 mesiace po stiahnuti predkozky urologom,snazim sa stahovat aspon kazdy druhy den ako mi bolo nakazane,doteraz bolo vsetko ok len sme stiahli a vytiahli ale dnes som isla stiahnut predkozku a vsimla som si za malinky ju ma popraskanu a isla mu z nej krv,pritom stiahnut mi isla uplne v pohode len bola popraskana...neviete mi povedat preco ta kozicka popraskala?uz som z toho pipika naozaj nanervy stale volaco 😒

laumi
22. aug 2013

prosím o radu, dnes sme absolvovali stiahnutie predkožky u urologa nakolko nám to nešlo a vraj bola aj prirastená. Tera malý konečne zaspal, no velmi ho to boli, Dala som mu aj tabl. od bolesti, no pri cikaní má hrozné bolesti ☹ prosím o nejaké overené rady ako mu pomôcť, ďakujem

sonice
22. aug 2013

@laumi posaď ho do lavórku z harmancekom, nak sa vyciká vo vode, bude ho to menej štípať. Inakšia rada nie je,... musí sa mu to zahojiť. Nám to doktor stiahol tiež, kompletne sa mu to zapálilo a skončili sme nemocnici. Prirástlo to samozrejme naspäť, lebo tam nám zakázali na to čo len siahnúť - čo by ma inakšie ani nenapadlo.

Po dvoch rokoch si ju stiahol pekne sam v bazeniku na dvore.

epelino
22. aug 2013

ahojte, pisete aj o prilepenej predkozke,uz som tu raz pisala, ale aj tak neviem odpoved, nasmu malemu do 2 rokov islo stiahnut uplne pekne, aj u lekarky, ta kazala doma nestahovat, tak sme ani nerobili, teraz po pol roku sme nahodou skusili a nejde mu to vobec, len malinku dierku mu vidno, ale neda sa pretiahnut vobec tadial. problemy nema.. vedel by mi niekto poradit ako dalej? dakujem.

sonice
22. aug 2013

@epelino nechaj to tak, zasa sa to odlepí, neboj sa, keď sa začne "hrať" s pipíkom, tak si to odlepí sám. AJ môj si to tak odlepil,... sem tam si ho ponaťahoval keď sedel na nočníku,.. 😀

Ani nám to nešlo,.. a teraz krásne! Neboj sa. Hlavne sa nenechaj prehovoriť k niečomu takému ako Laumi,.. Môjmu to urobil bez môjho súhlasu vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

laumi
22. aug 2013

@sonice ďakujem, už aj idem uvariť harmanček, dúfam, že to nejako zvládneme ☹ a je mi ľuto, že sa Vám to tak skomplikovalo., musel si malinký dosť vytrpieť ☹ a netreba na to nič teraz dávat ? nejakú masť a pod.? nič nám nedal, len povedal, že mu mám dať niečo od bolesti a zajtra sa mu to pokúsiť opäť stiahnuť ☹ už teraz mám z toho depku

sonice
22. aug 2013

@laumi No to je na tom totiž to úžasné, tráp sa mamička sama. Debil a nie doktor!!!! DO riti tam!
Aj mne to povedal, že sa tomu sí vyčistiť a natrieť framykoinom - sa čudujem, že Ti ho nepredpísal, keď už ho dorasoval.
Lebo keď sa to nevyčistí, zapáli sa to - tak ako nám.

Lenže ja som toho nášho doktora zázraka volala domov - bol to známy- že by mu to urobil on (hneď na ten druhý deň),
prišiel, stiahol niekoľko krát - za obrovského revu - 3 sme ho držali.No a potom nás hneĎ odvelil do nemocnice, keď videl, aký je pipík červený a spuchnutý.

Ato už som na neho kričala, nak už prestane! Nadávala som si, ako som to mohla dopustiť, ale on to naozaj spravil bez môjho dovolenia a potom už som sa bála, že by sa mu to tam nezapálilo.

V nemocnici nám nasadili ATB a zakázali s tím manipulovať. POl dňa sa nechcel vycikať - reval tam do 3 rána, chodili na mňa zazerať všetky sestry aj doktorka,... no zážitok,... vážne.

laumi
22. aug 2013

@sonice takže radšej to nechať do zajtra tak? a ten framykoin si mám zohnať -? a začať dávať zajtra? či?

sonice
22. aug 2013

@laumi no nie,... ak to necháš tak bez framykoinu, tak sa to zapáli, treba to čistiť,.. Mal to dostať hneď v ambulancii, keď už bol MUDr. tak múdry.

Moja kamoška uroložka z MOtola povedala, že mám do 3 rokov zabudnúť na to, že má vôbec pipíka! A poradila mi dobre.

laumi
22. aug 2013

no náš má 4 ☹ čakala som doteraz, no čo už, teraz už len nejako vydržať , skúsim teda pozhánať ten framykoin

ruzicka383
22. aug 2013

nesledovala som celu diskusiu, napisem svoju skusenost, moj,ked bol maly, tiez mal takyto problem, uz od par tyzdnov po narodeni som mu pravidelne,kazdy den pri kupkani stahovala len pokial sa dalo,aby som mu ju ,,roztiahla,, pomalicky a postupne boli vysledky,ked bol vacsi,skoro 8 rocny,tak stale mal este kusok na jednej strane prirasteny, dovtedy do tych 8. rokov uz aj sam skusal pretahovat kolko mohol,aby ho to nebolelo. Potom sme boli v USA a tam sli na urologiu, lekar nam predpisal masticku mrzi ma,ze si nepamatam nazov, tou sme potierali tu ,,prilepenu,, cast a ono to povolilo. takze sme nic nastatie drasticke nemuseli vykonavat. Neviem co to bolo za masticku,ale urcite nasi urologovia vedia. Na urologii som s nim nebola u nas, ani do tych 8.rokov.Urcite, ak by bola stale zuzena,tak by som isla, ale tym stahovanim sa postupne akoby odlepovala a samozrejme s vatickou som stale cistila pri kupkani tu bielu necistotu/smegmu/.

epelino
22. aug 2013

@sonice a nevies teda ci sa ma na to davat nejaka masticka, ci to pomoze? nas maly sa s pipikom hra takmer nonstop.. ale ziadne zmeny sa nedeju, teraz ma 2 roky aj 7 mesiacov... vdaka.

akrim1311
22. aug 2013

@laumi aj môjmu sťahoval predkožku urológ.Neviem,koľko má ročkov tvoj,ale cikať som ho dávala do vlažnej vody,tam ho to tak nebolelo.A kúpala v kamilkách.Na druhý deň po stiahnutí som mu to sťahovala tiež v kamilkách.1x to bolo hrozné,ale každým dňom sa to zlepšovalo a na 4 deň už ani nevedel,že niečo sa mu robilo s pipíkom.Ale stále cikal do vlažnej vody,pokiaľ sa sám nerozhodol,že ide ma wc.

senta_sofia
22. aug 2013

Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze sa mi nepozdava nazor "nepretahovat", spravi sa to same. V sucasnosti 5 rocny syn zacal mat asi rok dozadu problemy pri cikani, zuzena predkozka branila odtoku mocu, zacal sa mu robit taky balonik, ked som patrala, co by sa s tym dalo robit, tak som zistila, ze zrejme by sa mu nevyhla obriezka alebo nastrih, na jednom ceskom fore som nasla nazor jednej pani, ktora tvrdila, ze castym kupanim a nejakou mastou sa im tento problem podarilo vyriesit. Tak sme zaviedli kazdodenne kupanie vo vani, dlhe, aj polhodinku, po prvych razoch som mala hlavu v smutku, lebo predkozka sa nepohla ani o chlp, ale potom asi na 4ty den zacala povolovat a po mesiaci a pol sme konecne uvideli aj zalud, potom sme pokracovali, uz nie kazdy den, tak obden, maly sa to naucil pekne stahovat si sam. Takze som rada, ze som pockala s navstevou urologa a usetrila ho tak od stresov... Mladsiemu od narodenia predkozka ide stiahnut uplne, tak sa snazim aspon raz do tyzdna skontrolovat a pretiahnut ju a ked bude starsi, planujem ho to naucit, aby si to aspon pri kupani pretiahol sam.

sonice
22. aug 2013

@epelino ešte má čas na preťahovanie. Môj chlapec si to stiahol až 3 roky a 8 mesiacov. Neponáhľaj sa.

Existuje aj dáka kortikoidová mastička, ktorá vraj na toto pomáha.

Ja som po tom incidente v nemocnici, kedy som sa už bála, že malý odíde z tade bez pipíka - a to teraz myslím smrteľne vážne,.. keď som videla, aký ho má fialový a doktori len ticho okolo nás chodili a nič nechceli povedať.
Nesťahovala pipíka 2 roky,. ani som na to nesiahla. A6 teraz v lete mu len tak vravím,... vyzleč si pipíka aumej si ho. Asi hodinu sa cákal v bazene, tak bola kožka úplne rozmočená a perfektne to išlo. Odtedy už každé kúpanie toto musí robiť.

sonice
22. aug 2013

@senta_sofia lenže Tvoj chlapec mal 5 rokov,... nie 2. To je veľký rozdiel. V tomto veku už takmer 90% chlapcov má predkožku odlepenú, ale v 2 ani nie polovica.
Keby, že s tým ideš ku doktorovi, tak by Ti chlapcovi presne spravili, čo aj mne a ostatným maminám.
Takže si spravila veľmi dobre, že si to riešila takto.
A presne to isté radím ja.

epelino
22. aug 2013

@sonice My sme mozno urobili chybu, ze ked mu to predtym islo, tak sme to nestahovali. Lebo jeden lekar povie tak, druhy inak. Dufam, ze to teda este pojde. A tvoj maly dufam, ze uz nikdy problemy mat nebude.

sonice
22. aug 2013

@epelino možno áno, asi to bola chyba. Keď už je to odlepené, tak je škoda to nechať zarásť nanovo. Radšej pekne každý večer umývať 🙂
Ďakujem pekne 😉

viviannka
22. aug 2013

uz mame 3den po tom, maly uz cika do nocnika v pohode, stale mu na to davam harmacek, ale ma cervene pod zaludom na tej kozticke, dufam, ze to nie je zapal. uz ma asi trafi, nechcem ist s nim zase k dr., mozem mu na to dat framykoin zasyp?nebude ho to stipat? :(

doska
22. aug 2013

@viviannka my sme davali framykoin mast, nech to ma mastne a nie suche, hlavne to musi pekne chodit hore dolu aby sa to neprirastlo, stahujte az uplne pekne dolu nech vidiet cely zaludik, aby sa vam to neprilepilo...nam prvy krat dr urol povedal nic nemastit iba umyvat v harmanceku, repik je tiez dobry ale ked sme boli poom este 2krat detska dr povedala mastit aj tri krat denne...takze moja rada aby sa vam to neprirastlo je mastit mastit mastit a stahovat...to robili starsiemu ci mladsiemu? je to asi tazke, ale musite to vydrzat, prejde to, hlavne nech sa to neprirastie aby ste to nemuseli absolvovat znovu....jaj a pouzivali sme este bactroban...a ked to doslo tak som este par dni natierala detskym olejcekom po kupani do plienky....

viviannka
22. aug 2013

robili to starsiemu...ono to ide pekne tam aj spät, zaludik je v pohode, uz nie je ani taky cerveny, len ta koza pod tym, framykoin mast asi nemam, skusim pohladat, ale asi nie, iba ten zasyp, ked tak zajtra poviem mm, aby kupil, ci je to na predpis? mne je ho strasne luto, moj zlaty, uz ho to neboli az tak, ale urcite este :(

viviannka
22. aug 2013

a nestipe ta mast?framykoin?

hameeda
22. aug 2013

@viviannka: skús mu na to kvapnúť olivový olej, taký kvalitnejší

sjuzir
23. aug 2013

baby, mne kázal doktor prísť s malým v polroku aby mu to jednorázovo urobil... a ja sa toho strašne bojím , lebo doteraz som mu stým nič nerobila ! viem ako to chodí potom že ho to bolí pri cikaní lebo teraz to robili synovcovi a ten len plakal a plakal :( ja neviem či mu to mám dať urobiť....

sexymilacek
23. aug 2013

@umatko Pokud máte obavy nebo strach, tak vám doporučuji nejprve svojí taktiku.Napusťte si teplnou vanu pro svého syna.Dejte ho do vany a nechejte ho tam tak cca 15min. protže aby se odmočil a lepší je mu to stahovat namočeného než v suchu.Pokud i ve vaně nepůjde stáhnout tak bohužel URL ihned.

sexymilacek
23. aug 2013

@laumi Dobrý den, my jsme měli ten samí problém jako máte vy.Mazat určitě mastí, která je na to vhodná, ale i přesto ho každý den dávejte do vany.Napusťte vanu teplou dej tam malého a chvíli ho tam nechcte aspon 10-15min. tak aby se mu odmočil a bolest polevila.Tohleto nám doktor doporučoval po zákroku.

viviannka
24. aug 2013

@hameeda skusila som mu dat ten olivovy olej, myslim, ze to pomaha, uz to nema ani take cerven ako predtym, nic sa neprilepilo a uz ho to ani neboli, taka som rada 🙂cika uz v pohode do nocnika a sam, predtym iba do vody, dakujem za radu 🙂

hameeda
24. aug 2013

@viviannka: nie je za čo

lucianak
30. aug 2013

@hajanka @janko13 Ahojte, mám 10mesačného synčeka. Asi od 3.-4.mesiacov sa mu snažím sťahovať predkožku. Len toľko, koľko ide. Asi 2x sa mi podarilo spraviť mu malinké trhlinky, ale krv nešla.Ciká pekne, ďaleko, lebo už z prebaľovacieho pultu ocikal gauč (skoro 1meter) 😀 Ale žaluď mu vidno mááálinko☹ Od tej dierky, čo ciká je predkožka stiahnutá asi 2mm. Pri prebaľovaní mu stiahnem skoro stále a ak tam má tú segmu, či ako sa to volá, tak stále to utriem vlhčenou utierkou. Ale to tam má veľmi málinko vždy.
A sa mi zdá, akoby uzdičku, čo je zospodu k tomu žal. mal prirastenú. Je to normálne? Neviete poradiť??? A bude to neskôr vporiadku?
Nechcem, aby mu robili zákrok, či nasilu sťahovali. Pomohla by tá mastička triamcimolom? Alebo je na to ešte skoro a zbytočne panikárim???
ĎAkujem veľmi pekne