Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

misuluska1
18. feb 2009

Ahojte,

mojmu malemu doktorka od narodenia kazala stahovat pokial sa da a vzdy ocistit vatovým tampónom, neviem už teraz koľko mal, ale najskôr mu od tial samo postupne vychadzali tie nečistoty a pri niektorej poradni mi povedala, aby som mu to pri kupeli stiahla ak to pojde, no a ono to istlo. Maly bol v pohode. A teraz mu ho takto sťahujem 2 razy do tyzdna. Mala by som kazdy den? Ale každý deň ho nekupem, iba sprchujem na rukach, tak neviem ako by som mu to mala robit, ked najlepsie to ide vo vode?

dadka212
18. feb 2009

Jani 😀 tak nevedela som ako to má vyzerať pri takom malom chlapcovi 😅

Inak dala som si do googlu do vyhladávača obrázkov slovo fimóza a skoro ma porazilo 😔 fuj na to sa nedá pozerať 🤐

andrea78
18. feb 2009

písali ste, že sa ten slez nedá zohnať v lekárňach, ja sa pôjdem mrknúť zajtra a ak ho mať u nás nebudú (nebývame v meste, máme tu 1 lekáreň), ani mi ho nebude schopná zamestnankyňa objednať, tak si ho objednám cez net (viacero balení, budem počítať na tých 10 sedení), je tam síce poštovné 89,- (na eurá som neprerátala), no ak mám zháňať pocelom okrese, tak je to výhodnejšie, veď viacej preveziem na benzíne alebo cestovnom a mám to do 3dní doma 😅

miriamka
18. feb 2009

Kolko sa mu da stiahnut?no proste klasika,ved ste uz videli pindura,nie? 😀

janka2121
18. feb 2009

dadka a keď si mám predstaviť že bude mať Janko takého pozašívaného pipíka tak ma poráža ale fakt mi jeho frajerky poďakujú 😅

andrea moja mama išla teraz večer do Tesca ani tam to v lekárni nemali a že to prvé ten 10% roztok kália mávajú v lekárňach pri nemocniciach a tak v takýchto strediskách a ten slez veľmi ťažko zohnať ževraj

tak čo vám poradiť normálne pustite k pipíkovi muža však oni sa viacej do toho vyznajú keď to majú nie? však hádam im záleží na synovi nie?

andrea78
18. feb 2009

jasné, že im záleží, no mám pocit, že v tomto smere sú po.ratejší ako my 😀 😀 🤐

ja napíšem na stránku internet. predajne, kde som to videla v ponuke a ak to majú, dám vám sem vedieť 😉

janka2121
19. feb 2009

andrea no to by si bola zlatá lebo už tretia lekáreň u nás a nikde nič. 😕

sakura77
19. feb 2009

baby,dnes som nasla nieco zaujimave,neviem,co na to poviete-jak sa hovori topiaci sa aj slamky chyta-ja idem na to!
http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a...

dadka212
19. feb 2009

Tak ten môj sa mu na pipuláka ani nepozrie nie aby mu ho chytal a preťahoval 😝 ja aj keď som mu ukazovala, že ho má zapáleného, tak hovorí, že ja ti verím ukazuj to doktorom 😀 no čo už on sa mu to bojí....

Sakura ten link tu dala včera Andrea 😉 a ja som to našla tiež pred pár mesiacmi ale ja som nenašla ten slez tak som to malému nerobila, ale kamošky aj tu z koníka to robili a nepomohlo 😔

janka2121
19. feb 2009

dadka teda tí chlapi nič nevydržia 😀 . normálne keď vás tak čítam tak som rada že mám takého zlatého muža a pomôže mi. však sa odvolajte na môjho muža že ten pipík malému pozerá tak môžu aj vaši 😀 😀 😀 . ale nie. v rámci srandy

a išla som do ďalšej lekárne a nemali to a ten 10% roztok kália či čo to tak ten ževraj mávajú strašne málinko a že sa to používa pred dáky m vyšetrením či čo 😕

sakura77
19. feb 2009

jej,som si nevsimla 😅 pardooooon 😉

andrea78
19. feb 2009

čaute

skúšam slez objednať z internetovej predajne moja lekáreň, potvrdili mi obdržanie objednávky, no na moju otázku, či to majú na sklade som sa odpovede nedočkala (písala som 2krát).....v prvom maili od nich je, že ke´d budú tovar mať, pošlú mi ho....to je síce pekné, no mať ho môžu aj o 2mesiace 😝 . takže som tu ešte raz urgovala, nech sa vyjadria, že sa s tým ponáhľam ak nemajú, nech ma informujú, že budem zháňať ďalej inde.

akonáhle budem niečo konkrétne vedieť, alebo zistím, kde je to možnú kúpiť, dám vám vedieť 😉

snažím sa sťahovať mu to pri každom prebalení, zdá sa mi to už lepšie ako pred dvomi dňami, už sa ani tak nebráni, ten otvorček sa mu tuším trochu zväčšil, takže dúfam, že to pôjde, pomaličky...teraz večer, naposledy sa dokonca na tom prvý krát smial, tak to už asi nebolí.....ešte sa tak dočkať zázračnej byliny bolo by to optimálne 😝 😀

janka2121
19. feb 2009

tak som zasa skúsila stiahnuť ale bezúspešne ani sa to nepohlo ☹ . akurát čo sa mu postavil pipík a totálne stvrdol 😀 asi sa mu to lúbi 😀 ale mal to na koci trošku červené tak sa mu to tam asi zapaľuje ale to by plakal keby ho to bolelo nie? na operáciu ideme toho 17.marca tak neviem či mám ísť ešte k urológovi alebo počkám alebo čo 😖 . no som z toho na nervy

tanja61
19. feb 2009

ked sa mu to zapaluje tak macaj v harmanceku 😉

andrea78
20. feb 2009

ahojte 🙂

mám dobrú správu 🙂 prišiel mi potvrdzujúci mail, že slez nebadaný mi bol vyexpedovaný zo skladu a mieri ku mne, takže to majú (dúfam, že som im nevykúpila všetky zásoby 😀 , brala som toho viacej, aby som mala na 10sedení)

objednala som z mojalekeren.sk, treba sa najprv zaregistrovať

sakura77
20. feb 2009

hi,aj ja som to tam prave pozerala,asi nebudu chapat,ze co tak zrazu ide na odbyt? 🙂

anna88
21. feb 2009

Ahojte maminy! Môj syn má 15 mes. a tiež nás pediatrička nasmerovala na urológiu. Máme sa tam ukázať, keď sa bude dať behať bez plienky - povedala, takže teraz zháňam a študujem všetky dostupné info, aby sme dopadli na jar čo najlepšie.
Natrafila som aj na stránku:
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm
Celkom ma to zaujalo, takže posúvam na prečítanie.
Všetkým držím palce!!!

sorscha
22. feb 2009

anna88 fajn článok. My už máme vypísaný papier na urológiu, ale ja stále váham a pravdepodobne tomu dám ešte čas. 🙂

tanja61
22. feb 2009

anna to je dobry clanok a nie jeden co som citala,tak neviem preco sa niektore mamicky snazia za kazdu cenu svojim detom(chlapcom)stahovat predkozku ked nemaju ziadne problemy 😒

anna88
22. feb 2009

Tanja61 - ja to robíim na pokym pediatričky. Snažím sa byť dobrou mamou. Nemám skúsenosti na porovnanie, čo sťahovať alebo nie a teda sa riadim radamy lekára. Na poslednej poradni 09.02. mi pani doktorka povedala, že nám posiela na urológiu. Nemáme žiadne problémy s cikaním ani zápalami, ale predkožka sa dá stiahnuť tak na 1/2 a pani doktorke to nestačí. Zbieram info, lebo by som chcela urobiť to najlepšie pre svoje dieťa. Zatiaľ to si myslím, že dôvod isť na urológiu nemám... uvidím na jar... (máme výmenný listok bez dátumu)

anna88
22. feb 2009

sorscha - aký máte problém? Nejaké zápaly alebo problémy s cikaním?

rencabv
22. feb 2009

Caute mamičky. Aj moji dvaja malí chlapi už navštívili urologa. sú 1,5 a 4,5 roční. Obidvom som pri kúpaní sťahovala pipíka a tak som si pri staršom myslela, že je to ok. Menšiemu sa to ale nedalo a mal tam také biele fľaky, tak som išla za dr a tá nás vyslala za urologom, aby sa to vraj nezapálilo, ujo urolog potom zobral takú tupú ihlu oddelil kožku od podstaty pipíka, alebo ako to nazvať, pekne vyčisltil ten biely maz tam mal natrel framykoinom a máme po probléme. Teraz mu to už len pravidelne v sprche stiahnem a je to ok. Staršiemu to išlo len na 1/2 a tak sme si proces zopakovali až na to že on je vačší a už to bral inak. Keďže si už on sám sťahoval pindora ujo dr. povedal, že je lepšie ak mu to on stiahne akoby si ho mal natrhnúť. Inak bola sranda keď sme doma mastili framykoinom tak staršiemu sa už pipík staval a potom sme mali robotu ho prinavrátiť do pôvodného stavu, ale aj to prešlo.
Neverili by ste kolko mazu sa tam usadí za jedeň deň 😒
Vraj sú aj horšie stavy keĎ je to prirastené tak, že sa to musí robiť pod narkozou, ten maz je prevít zapaľuje sa a potom bolí......
Tak by som sa nebála urologa, čím skôr, tým lepšie.
Držíme palce.

sorscha
22. feb 2009

anna88 práve že žiadne. Len sa mu pod predkožkou hromadí ten biely maz, ale nerobí mu to zatiaľ problémy. Nám vypísala lístok 18.2 a nevieme sa s manželom rozhodnúť či ísť, alebo nie. Mám z toho obavy, nechcem ho zbytočne trápiť ☹

peta.cz
22. feb 2009

Naše dětská Mudr.má na to takovýto názor - do 3 let času dost a nijak to nervat násilím...pokud samozřejmě nejsou žádné problémy...takže jsme začali v 18 měsících pomaličku po koupání a postupně to šlo tak nějak samo. Teď si ho přetáhne při koupání sám a děsně se tomu směje 😀 Takže bych to určitě nehrotila, ségry malej byl na zákroku na urologii asi 3x a to v tom roce a půl..myslím, že ale ho tam poslali zbytečně,problémy neměl žádné a nám se v roce a půl taky vůbec nestáhnul a pak to najednou šlo skoro samo...

dadka212
22. feb 2009

Sorscha ja by som nešla, načo....aj naša doktorka a dokonca aj urológ v BA je názoru že do 3 rokov iba pomaličky skúšať a až po 3-rokoch to riešiť...teda pokial nemá chlapček problémy, Maťkovi začali problémy, tak to je iné 😝

nanda
22. feb 2009

Ahoj holky-my to resime trovna ted.Stepankovi sel pretahovast od malicka krasne ale Ondrulka ma problemy.V utery jdeme zrovna na kondrolu na Urologii.Dostal Pamycon kapkypac jak mu ho pretahuju a on ma tu kuzicku uzkou tak mu to krvaci a dnes jsem zacala mazat Betacorton U.Tak jsem zvedava jestli mu to povoli a nebeude nas cekat po 3letech obrizka 😕 😕

dadka212
22. feb 2009

Inak ja mu každý večer odkedy mal zapáleného pipíka striekam striekačkou repík dovnútra (trocha stiahnem, priložim striekačku, potom predkožku vrátim späť a nastriekam tam ten repík, dám striekačku preč, predkožku stále držím asi 5 sekúnd a potom uvolním potom ten repík z pipíka tak vystrekne) a odkedy to robím tak sa mu normálne tá predkožka odlepuje od žaluďa, zasa sa mu uvolnilo troška 😵 asi ten prúd vody tomu pomáha 🙂

janka2121
22. feb 2009

dadka to je paráda.

že sa o nás toto povedať nedá ☹ . ja mám pocit že keby sa mu to aj stiahlo tak tá predkožka je taká zúžená že proste vznikne parafimóza teda že sa už nevráti predkožka nazad a aj tak by sa to muselo riešiť. lekárnička v poslednej lekárni mi aj povedala že existuje na to taký umelohmotný ani neviem ako to mám opísať a nasilu sa predkožka stiahne naraz a je po probléme ale keď som to chcela kúpiť a povedala som jej že teda už máme stanovený termín operácie, povedala mi že teda to nemám kupovať, lebo keď už urologička videla že sa nedá tak to nemám siliť a už len tú operáciu zvládnuť

tanja61
23. feb 2009

anna vsimni si ze co lekar to iny nazor....nasa pediatricka na SK mi povedala stahovat....pisala som lekarom do ciech kazdy jeden povedal nestahovat...lekar tu v UK povedal nestahovat..tak si myslim ze sa priklanam k nazorom viacerych s ktorymi som sa radila....ja chcem byt tiez dobra mama a kym nemame ziadne problemy tak nebudem babrat pokial by sa mi nieco nezdalo tak samozrejme budem postupovat ako sa ma... 😉 a taktiez si myslim ze chlapci ked sa s pipikom zacnu hrat tak si pomozu sami bez hocijakych zakrokov alebo nasilneho stahovania...pediatricky sa s tym nehraju stiahnu to naraz tak neviem co je lepsie 😉 🙂

anna88
23. feb 2009

Tanja61 : aj ja som si to vsimla. Myslím, ze kazda bytost je individualna nielen psychicky ale aj fyzicky a teda sa aj vyviíja s urcitymi odchylkami a kym nesposobuju tazkosti ja osobne by som to neriesila. Sledovať - o.k. ale nieco robit nasilne...s moznymi nasledkami - s tym nesuhlasim a preto hladam nejake ine riesenia.
Nie som lekar, takze neviem dokonale posudit mometalny stav mojho syna, ale ak si laicky spojim vsetky info z netu a z casopisov - vychadza mi, ze na nasilne zasahy pripadne operaciu je skoro (to hovorim o mojom prípade - kedze sme bez problemov pri cikani, zapalov a opuchov).
Ja by som k tomu urologovi aj isla, ale len na konzultaciu.