Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

mia.k
19. aug 2014

Ešte by som chcela dodať, že moje predchádzajúce dva príspevky som nepísala preto že by som bola zástancom násilného strhávania predkožky a že by som to chcela niekomu vnucovať. Samozrejme nech si spraví každý podľa vlastného uváženia. Len som sa chcela podeliť o vlastnú skúsenosť.

mia.k
19. aug 2014

@0silvia0 tiež som bola zástancom toho, že príroda si s tým poradí, až kým som nezistila, že koľko veľa veľkých chalanov má tento problém a už by aj radi mali pohlavný styk, ale nemôžu. Ono sa to kedysi síce neriešilo, ale ani nikde nerozoberalo a ani sa s tým nikto "nechválil", žeby mal taký problém. Nebyť internetu, tak ani nechyrujem o tom.

0silvia0
19. aug 2014

@mia.k ja to vnímam tak, že treba skutočne riešiť až vtedy, ak je problém. Ak problém nie je, načo ho zbytočne vyrábať nevhodnou manipuláciou? Nebudem zbytočne dieťaťu manipulovať s orgánom, keď je všetko ok a orgán sa mu len vyvíja... zbytočná manipulácia môže vyvolať následné problémy. Mne materinský inštinkt hovoril NEMANIPULOVAŤ 🙂
A problém chalanov, ktorí by mali radi pohlavný styk - pozri, aj ženy musia chodiť ku gynekológovi, ak majú problémy, tak nešetrime našich mládencov, a ak sú už veľkí na to, aby mohli sexovať, tak sú už dosť veľkí aby si poriešili problém u lekára a prežili trocha hanby. Ja som sa tiež hanbila dať gaťky dole a veru aj dnes mi robí toto vyšetrenie nepríjemný pocit a to som už stará krava 🙂

dominika011
20. aug 2014

mia.k dakujem pekne za rady 🙂 ja to malemu necham tak nebudem to vobec riesit az dokym to nebude niejake vaznejsie...Aj tak musime este ist na kontrolu 14.9. ale uvazujem ci vobec pojdem lebo v tomto meste doktori nula bodov....nebudem maleho zbytocne triznit ked to nieje az take nepodstatne....

mia.k
21. aug 2014

@0silvia0 máš pravdu, v podstate s tebou súhlasím, len naša detská doktorka nás stále kôli tomu naháňala k doktorovi od troch rokov, stále nás strašila, že ked to nebudeme riešiť, bude musieť ísť na obriezku atd. Ja som to stále naťahovala a odkladala, tiež som to nechcela nasilu riešiť. Teraz to máme šťastlivo za sebou, tak hádam už budeme mať s tým pokoj.
@dominika011 jasné, netrízni ho, ešte je malinký. Ja keby som mala pred tromi rokmi tie vedomosti čo dnes, tak by som to vtedy tiež nebola riešila, len doktorka nás vtedy naháňala s tým, že nech ideme k urológovi. Teraz viem, že to bolo zbytočne skoro.

dominika011
21. aug 2014

vies ako sa hovori keby bolo keby 🙂 sama uvidim ako sa to bude vivijat dalej...Moj maly ma dost doktorov a ked dajakeho vidi chyta paniku a rev velky....Tak pediatry vedia dost vistrasit rodicov...Je to najlepsie ked to mate za sebou 🙂

0silvia0
21. aug 2014

@mia.k nuž, niektorí pediatri riešia záležitosti ako sa riešili kedysi a nové trendy nesledujú... bohužiaľ... mne tiež kázala sťahovať predkožku, v tomto som ju neposlúchla, ale napr. v iných veciach som poslúchla a dodnes to ľutujem, skutočne po čase som zistila, že materinský inštinkt je častokrát správnejší ako rady lekára. Držím palce aby ste už nemali žiadne problémy 🙂

dedinka123
21. aug 2014

ahojte baby, môj malý má 5r a nejde mu stále sťahovať predkožka, dnes po poradni nás pediatrička odporučila urológovi dr. Cvikovi v TT. Mám obavy, ísť tam však musím dala mi totiž výmenný lístok. Nemáte niektorá skúsenosti s týmto lekárom? Alebo vlastnú skúsenosť so sťahovaním u starších /4 a viac/ detí?

mia.k
21. aug 2014

@dedinka123 písala som vlastnú skúsenosť so sťahovaním na predchádzajúcej strane. 😉

mamina1978
30. aug 2014

Mohla by som poprosit nazvy tych masticiek ...... ktore sa davaju ako alternativa. Chcela by som predist operacii pri mojom 3 rocnom synovi, ktory ma zuzenu predkozku a da sa mu len malilinko pretiahnut.... dakujem vopred za pomoc..... 🙂

55armen
19. sep 2014

BABY,NETRÁPTE CHLAPčEKOV UROLÓGMI!!! Mám odskúšaný skvelý recept, ktorý môjmu synčekovi predkožku úplne povolil! Je to vyluhovaný slez nebadaný.Možno to tu už niekde písané bolo, mám to odskúšané a funguje to naozaj super.Môj syn mal dva roky a predložka mu nešla stiahnuť ani len trochu,pri cikaní sa mu pipík až tak nafúkol a aj keď som sa o to snažila, vždy, keď som mu to potiahla, veľmi plakal. Keď sme boli na kontrole na dva roky, lekárka mi kázala ísť s tým ku urológovi, ak nepovolí. Začala som googliť na túto tému a našla som tento recept. Pár hrstí kvetu slezu nebadaného sa namočí do veľkého hrnca studenej vody a nechá sa min. 24 hodín luhovať.Potom sa to scedí, ohreje a chlapček si v tom nejakých 20 minút posedí.Tomu môjmu to začalo povoľovať už po prvom kúpaní a po treťom som to úplne ľahučko stiahla.Bez plaču a bez krvavého pipíka! Len to treba potom dosť často sťahovať lebo tomu môjmu sa to znovu prirástlo, stačili ale zase tri kúpania v sleze a dá sa nám to opäť krásne stiahnuť. Vrelo Vám to všetkým odporúčam! 🙂

lucula73
19. sep 2014

@55armen ahoj a kde sa dá ten slez kupiť?v lekárni?a na každý kupel treba nový ten výluh,či ako?ďakujem,

magic08
19. sep 2014
magic08
19. sep 2014

@55armen
@lucula73 ja zas nemam az taku super skusenost so slezom. Mojmu malemu to moc nepimohlo, predkozka mu nejde dole ani o milimeter a to sme kupali v sleze niekolko desiatokkrat ☹ ma 20 mesiacov

lucula73
19. sep 2014

@magic08 hm,viem,že sa tu písalo aj o takých aj takých učinkoch...........len mojmu to ide trochu,možno aj dva c,ale potom to ma akoby prilepene,ja by som mu to potrebovala odlepiť,nie natiahnuť............ 😕 😕 😕

magic08
19. sep 2014

@lucula73 toto presne ma aj moj mlaly. Ide mu mocno 1 mm, otvori sa mu rtak a potom nic. Ked pridam trosku silu, tak maky hned zacne plakat, takze viac ho netrapim.

55armen
20. sep 2014

lucula73:Slez sa dá kúpiť v lekárni aj cez internet.Na na každé kúpanie sa urobí nový luh.
magic08:A nechala si to luhovať dosť dlho?Ja som to pár krát nechala aj 36 hodín, až to trochu zapáchalo, ale zdalo sa mi to vtedy najúčinnejšie.Nám sa to fakt veľmi osvedčilo a to mu to nešlo stiahnuť ani o milimeter a pri cikaní mal pipík ako bublinu.Teraz mu ide stiahnuť až po žaluď.

danielle37
20. sep 2014

je na to špecialna masticka..... spytaj sa v lekarni......

inka04
20. sep 2014

Už som tu písala, my sme mali úplnú fimózu s typickým balónkovaním pri cikaní. V dvoch rokoch nás poslala pediatrička na operáciu v celkovej anestéze, že tam už nič nepomôže. Nešli sme, synčekovi som vždy pri sprchovaní zdôrazňovala aby si sám skúšal preťahovať predkožku. V troch rokoch si pretiahol predkožku sám úplne. Bez operácie, bez mastičiek, bez sedavých kúpeľov, bez slezu. 😉

beruska113
12. okt 2014

Ja mam rovnaku skusenost ako @inka04 U mladšieho syna nešla predkožka pretiahnut ani kusoček. Mal asi 1mm dierku na cikanie, robil sa mu balonik a predkožku ma dlhu. Podla fotiek na nete tažka forma fimozy. V dvoch rokoch nas doktorka poslala na urologiu, ale chcela som počkat a skusit slez. Ten som ale skusila možno 3krat, čo je malo a uprimne som na to vždy zabudla. Na kontrole v 3rokoch nam už v juli doktorka dala vymenny na urologiu. Aj som si nadavala, ančo som to tak odkladala, že ked je syn už vačši, bude to len horšie a podla info z netu som bola presvedčena, že ho čaka obriezka. Navštevu urologa som aj ked možno nezodpovedne odkladala, ale stale som mala nejaky pocit, že to ešte pojde. Začiatkom oktobra sa chalani spolu kupali a starši sa umyval a naraz maly kriči- aha mamina aky mam velky pipik a on si ho uplne sam cely pretiahol. Okraje žaluda ma možno maličko prilepene, ale skusim slez a dam tomu zase čas. V každom pripade operacia už nehrozi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Držím všetkym palce

vabeda
17. dec 2014
vabeda
20. dec 2014

@richardcs chcem sa opytat,syn ma 5 rokov,ide mu uz predkozka pekne stiahnut,len teraz neviem,ci je to dobre,lebo pod nou je taka blanka a ta je prilepena k zaludu.Uvolni,odlepi sa to casom,ked budeme stale pretahovat alebo budeme musiet ist k urologovi?dakujem

poisonblu
20. dec 2014

@vabeda aka blanka? Nemyslite uzdicku na spodku zaluda?

revlimid
9. jan 2015

@2hanah nesuuhlasím, zasadne NIE JE vhodne od miminka daco poťahovat....to sem radsej ani nepisšte pokial nemate adekvatne vzdelanie

zanetamatej
11. jan 2015

dobrý večer, chcem sa spýtať: 3-ročnému synovi ešte nejde predkožka stiahnuť, nechceme mu s tým ani nič robiť ešte počkáme asi, len dnes sme si všimli že tam má bielu usadeninu, nevieme koľko ked mu to nejde stiahnuť, je to normálne či nebezpečné? treba to podľa vás narezať? Ďakujem

dedinka123
11. jan 2015

Dievčatá, nemajte z toho traumu, môj malý má 5 a pol.r. a nejde mu to tiež. I keď sme u urológa boli. Trošku mu to uvolnil, ale aj tak mu to sťahovať nejde. Ja to nechávam tak, nerobím nič na silu. Pri kúpaní a každom cikaní si to drobec trošku ponaťahuje a je. Ako hovorí môj muž pokým ho nič nebolí( ani pri cikaní), nerobí sa mu hnis, ani "bublina" pri cikaní tak to je ok, ono sa to uvolní samé. Je to predsa chlap, rozumie tomu...

danyyy11
20. jan 2015

maminky chcem sa spytat,,,mame taky problem mojmu 2,5 rocnemu synovi sa dala predkozka uz dobre stiahnut takmer cela,no asi pred mesiacom som musela poit troska sily aby som to staihla,,asi na dva krat mu to troska prasklo,tak od vtedy nestahujem,,ma to zuzene,,neviem co sa stalo,,,ale nejde mu to,,,nemozte mi poradit nieco ucinne cim by sme to znova stiahli,,,skusala som sedacie kupele v sleze,,no moc to nepomaha,,boli sme uz aj u urologa dal nam na to bactroban a kazal postupne stahovat,,no mne sa zda ze to je uplne zbytocna mast,,,povedal ze je tam fimoza,,mate niektora taku skusenost ze sa vam to znova prirastlo,,a da sa tomu nejako pomoct,,lebo lekar strasil obriezkou,,no mne sa zda zavcasupre takyto zakrok,,,dakujem za kazdu radu

katkalubkova
9. feb 2015

@umatko No, nic budes musiet to dat urobit, je to hrozne, ale cim skor tym lepsie.
Ak to nejde musite na urologiu. Nas to caka pravdepodobne v juni, uz teraz mi je z toho zle ☹ ☹

michaela1711
17. feb 2015

Ahojte chcela by som sa poradiť ohľadom sťahovania predkožky nášmu synovi dvojročnému to ide ale len do polovičky a aj tak by sme mali ísť sním k urológovi alebo radšej ešte počkať do troch rokov? Ešte sa mu to možno povolí? Lebo ešte sme neboli s tím ani u lekárky.

adka31
19. feb 2015

@55armen prosim vas, v tom kupeli si ma len posediet a stahovat az po? alebo stahovat uz vo vode? dakujem