Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

luciaholincova
25. máj 2015

@tweeta Dakujem, ale uz som objednla masticku. Bylinky mi pridu , ze sa rychlo minu, kedze ho v tom nechavam sediet, takze to mam na 4-5 kupelov. Masticka si myslim vydrzi dlhsie a kedze ja mam psoriazu, tak nevyuzitu pouzijem na seba. 🙂 Ale dakujem

22beba
26. máj 2015

@zuzulik27 no on to mal uplne prirastené vôbec mu to nešlo dole ... vôôôôôbec!! ani kúšťik ..lekárka nám tiež povedala že to musí ísť na zákrok lebo už ma 3 roky a čím skôr mu to strhnú tým si to bude menej pamätať ... teda to som za zhrozila .. že pamatať? potom som sa dozvedela že ako sa to robí že sa to ani neumrtví a že na silu strhnú chlapcovi tu predkožku ... veľa kamošiek čo to absolvovali vravelo že ptom je tak mesiac liečenie kým sa to zahojí že je bolestivé cikanie ... no ked som si predstavila žeby týmto mal môj syn prejisť až mi prišlo zle ... jedna známa mi poradila že oni si zohnali kvet zo slezu nebadaného a každý večer ho v tom kupala... ukazovala som jej pipíka môjho malého .. a ona mi povedala že jej syn ho mal tiež takého ... plus tu na MK som našla o tej mastičke JUST ... kúpem ho v tom každý druhý deň a každý den dva krát do dňa natieram ....... a kklamala by som kebyže to nie je zázrak ... fakt ma vyše pol tej predkožky stiahnutej a pomaly mu vychádza to mazivo čo tam mal nahromadené 🙂 my nemáme tiež penazí na rozhadzovanie ale ja osobne som urobila dobre že som do toho investovala .. a môžem len vrelo odporúčiť 🙂

lucylienka357
26. máj 2015

@22beba ahoj, môj syn ma tiež problém s predkožkou, naviac i s obličkou, nefrologička nám tiež radila mastičku JUST, akú si kúpila a kde? zatiaľ náš problém intenzívne neriešim, ale čoskoro budem musieť, tiež nás vek nepustí.

spirit16
26. máj 2015

@lucylienka357
Slezovy kremik sa da kupit len cez poradkine Justu. PRodukty sa daju posielat aj postou, ale idealne je si najst niekoho z vasho okolia, aby sa zbytocne nemuselo platit postovne, pripadne dobierka 🙂 Ja som z BA

22beba
26. máj 2015

@lucylienka357 ahoj 🙂 pozri tuto skupinu https://www.modrykonik.sk/group/7197/ odporúčam konkrétne moderátorku unique26 je ochotná všetko vysvetlí poradí 🙂 a koľko má tvoj synček? môj ma 3 roky ... ale fakt môžem odporúčiť za tie dlhé nmesiace sa to vôbec nedarilo dať dole a teraz za mesiac už má pol žaluďa vonku len treba veľa trpezlivosti a ono to pôjde .. už po týždni som videla prvé zmeny .. ale ešte som to kombinovala s tým kúpeľom .. a kvet zlezu nebadaného kupiš v lekárni 🙂 držte sa 🙂
.

lucylienka357
26. máj 2015

@22beba teraz mal 2, na jeseň sme zas objednaní do urológa a ten kvôli obličke ho určite pošle hneď obrezať, čo by som nerada. Zatiaľ problém žiaden nemá. Nefrologička nám ho radila, ale kúp niečo a nevieš, či to pomôže, a teraz hneď na ploche sa objavil tvoj príspevok, tak som rada, určite to skúsim, veď čo investuješ do dieťaťa sa ti vráti 1000 krát.

22beba
26. máj 2015

@lucylienka357 presne tak a mastička ma aj rôzne iné využitia takže ak ti potom ostane určite ju aj ty použiješ 🙂 ale odporúčam fakt ja som to tiež takto na základe MK objednala nevedela som do čoho idem .. ale ak mu to začneš natierať hneď a po troške sťahovať tak zákrok nebude potrebný ... ja som sa toho veľmi bála ☹ neviem prečo by mali chlapci takto trpieť .. ☹ ja som to robila takto: ráno som ho umyla stiahla a natrela potom zase večer kúpel posťahovali sme na doraz a zase také stiahnuté natrela .. a tak som to pakovala .... a kúpeľ ti to krásne odmočí a ked to je také mokré lepšie to ide .. môže sa ti stať že tam bude mať drobné trhlinky .. ale to nič nie je to preto lebo kožička je jemná a stane sa niekedy ale do rána su fuč 🙂 držte sa 🙂 aj s tými obličkami 🙂

tweeta
26. máj 2015

@luciaholincova urcite to je na ovela viac kupelov, myslim, ze aj mesiac by to vydrzalo...ja som dala velku hrst do 5 litrov, ako pise trebenova a maly v tom sedel vo vanicke a ani som to neriedila 5 litrov stacilo...ale jasne masticku urcite vyuzijete aj na mnohe ine veci 🙂 tak nech to vsetko dobre dopadne 🙂

cailinevelyn
13. jún 2015

@spirit16 ahoj, da sa u Vas objednat slezova masticka, alebo viete dat kontakt na niekoho? syn ma 6 rokov a termin operacie som pred 2 dnami zrusila - viac verim bylinkam a vidim, ze viaceri sa vyhli operacii. sme z Kosic. dakujem

unique26
23. jún 2015

babule, odporúčam, SLEZOVÝ KRÉM od spoločnosti JUST, zaručene pomôže pri sťahovaní predkožky, krásne zvlhčí kožičku a odlepí sa aj to, čo si myslíte, že je už beznádejné. Treba skúsisť, veľa maminiek skúsilo a majú výsledky. DRŽTE SA, VEĽA ZDARU PRI SŤAHOVANÍ 🙂 🙂 🙂

adka31
23. jún 2015

@unique26 pozerala som ju na nete a chcela som si ju objednat, ale ide to len cez osobny predaj, to sa neda normalnym internetovym obchodom kupit? Kurierom, ci postou? d.

unique26
23. jún 2015

@adka31 cez net to nejde, to je pravda, len cez poradcov just, pisnem Ti spravu

alexanotbad
23. jún 2015

@unique26 mozete mi prosim Vas napisat, kolko krem cez Vas stoji? dakujem

unique26
23. jún 2015

@alexanotbad rovnako ako na stranke www.justnahrin.sk 17,95

alexanotbad
23. jún 2015

@unique26 ok, tak uz viem 🙂

sunny15
24. jún 2015

@unique26 Ahoj,chcela by om tiež ten krem od justu ako ho mozem objednat ci cez koho?dakujem

dobromila1111
24. jún 2015

@unique26
Mozem vediet,kolko stoji a kde sa da zohnat? Dakujem ! 🙂

unique26
24. jún 2015

@sunny15 @dobromila1111 17,95 stoji, pisnem Vam ip

renatka15
13. júl 2015

aj ja by som mala zaujem o ten krem 🙂

renatka15
13. júl 2015

@unique26 aj ja by som mala zaujem o ten krem 🙂

unique26
13. júl 2015

@renatka15 píšem ip

lucif1
13. júl 2015

Dievcata, dnes som prisla z url. Miskovi nesla stiahnut predkozka (3,5 roka) mudr.sa na to pozrel, predkozku stiahol, ale pod zaludom ostala ta kozicka uzka. Ako keby mu skrtila zalud. Misko pekne lezal ani neplakal. Myslite ze sa ta kozicka na tom uzkom mieste roztiahne? Doktor mu chce spravit obriezku v auguste.

luciaholincova
13. júl 2015

Mne doktorka povedala ze nemam to riesit ze mu to teraz nejde stiahnut. Ze ta predkozka sa bude pomaly a postupne stahovat nadol aj niekolko rokov. Dokonca mi povedala ze to mozem kludne riesit az ked bude mat maly 5-6 rokov.

unique26
13. júl 2015

@lucif1 urcite treba skusit, my stahujeme od novorodenca a teraz bude mat styri roky a uz si stahuje sam, naaadherne mu to ide...treba len stahovat pravidelne a ak je slezovy krem po ruke, treba ho aplikovat, treba skusit, no predovsetkym ide o pravidelnost, ked maminy napisu, no stahovala som, potom som to nechala, ono ked sa s tym prestane robit, vsetka snaha je v kybli

unique26
13. júl 2015

@luciaholincova kazdy doktor povie inak, ale nakoniec si to odskacu tie deti, no vacsinou som pocula nazory, ze to stahovat treba a je to fakt pravda, nas to mal take uzulinke, ked bol maly, ze som ani neverila, ze to tak nadherne pojde, ako teraz, ale uz je na kazdej z nas, ako sa k tomu postavime

luciaholincova
13. júl 2015

@unique26 To verim ze lekari sa nikdy nezhodnu. 🙂 Ale mi mu to predbezne stahujeme tym slezovym kremom a pekne ma uz polovicku stiahnutu dole. Zatial sa mu to dlho nehybe ani o cm, ale verim ze ak dam tomu cas a budeme pomali natierat a nenásilnou formou stahovat, tak to pojde do pol roka dole.

unique26
13. júl 2015

@luciaholincova suhlas, chce to len trpezlivost a pravidelnost, drzim paste, nech sa Vam dari 🙂 🙂 🙂

mizu89
13. júl 2015

Zienky ako dlho sa ma stahovat pipik?mame 9 mesiacov.moja pediatricka takuto vec neriesi.ked nam to prvy krat ukazala tak len tak jemne ale ked boli znamy na navsteve tak nam ukazali ako sa to ma poriadne robit tak ze zalud musi vyjst von alebo ako by som to nazvala.maly tam mal spiny ajajaj a zrastene.no teraz to mame skoro ok len trosku zrastene na jednej strane.

leonus
13. júl 2015

unique26 poprosim aj ja ten kremik

majama15
13. júl 2015

@unique26 aj ja poprosím názov toho krémiku, dakujem