Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

leho29
24. feb 2009

umatko -
Ahoj, ja som mamička dvojročných chlapcom a s pipíkmi sme si tiež užili.
Jakubko mal zrasteného, že sme sa vôbec divili, že sa mu dá vycikať. Bol pred pol rokom na urológii, tak nám dali mastičku, tá pomohla, ale nie úplne. Potom šiel manžel s ním, a dal mu to uvoľniť. 😢
Asi dva týždne sme mali problém, nechcel cikať asi 2dni, a potom tie dva týždne, si nechcel dať stiahnuť. Teraz už v pohode.
Dnes sme boli s druhým. Lukino to bral hrdinskejšie, vraj ani neplakal, ale keď sme prišli domov, ušlo mu, a plakal.
Ale v pohode. 😉
Lukovi sa dala stiahnuť v pohode, len ju nemal ešte úplne, a chcem ich už odnaúčať od plienok, tak nech to má za sebou. Teraz počkáme kolo týždňa a bude pokoj.
Odporúčam aj tebe, daj mu hneď stiahnuť, len nech tam ide manžel, ty počkaj vonku, je dosť drastické, a chlapi to lepšie znášajú.
A do kúpeľa treba pridať 0,5l čerstvého harmančeka , alebo repíka ( čaj ) a musíš pravidelne sťahovať.
A to je všetko.
ono radšej teraz kým je malý,ako keď bude už chlap... Deti to lepšie znášajú.
Ja som rada, že to máme za sebou, a nebude sa musieť k tomu vraciať.
Pa

anna88
24. feb 2009

leho29
Ahoj! Pýsala si, že jeden syn mal nejakú mastičku a potom mu to ešte musel urolog uvolnit. Chcela by som sa opýtať, aký to bol konkétny úkon to "uvolnenie" a aká to bola mastička. Robil im to urológ nejakým špecialnym nástrojom. Ani nám sa nedá predkožka stiahnuť úplne, tak sa chcem pripraviť na všetky alternatívy. (stále dúfam, že sa tam pôjdeme len ukázať a pošlú nás domov).
Ďakujem za odpoveď.

leho29
24. feb 2009

Ahoj anna88, no mastičku ti napíšem zajtra, bo je v izbe a chalani tam už spia.
Jakubko bol pred pol rokom, on ju nemal vôbec uvolnenú, sťažovala som sa už hneď, ale museli sme čakať so roka, a potom sme boli stále chorý, tak až v lete mu to spravili.
Tá mastička neurobí žiadny zázrak, natieralo sa to iba kolo, stiahneš ako ti ide a len tu kožku natrieš, tenučko. ona sa bude akokeby trhať.
Potom sme o tri mesiace boli na kontrole, šiel manžel, Lukáškom som bola na perinatálnom, tak musel ísť on.
No a robili mu to na mieste, otec ho chytil, ruky a nohy, a urológ mu to akousi ihlou stiahli.
Jakubko plakal, ale Lukino bol dnes a bol v pohode, ono to je horšie až teraz keď má cikať, ale ono to bude trvať tak 2-3 dni.
Inak neváhaj, poviem ti, že Kubko to ešte tak navnímal, ale dne s Luko áno, ujo mu urobil bo , pipik, ubijeme.
Je to po tejto stránke horšie. Jakubko ani nevedel čo sa stalo, len cítil, že ho to bolí.A to je len pol roka rozdiel.

A som rada, že to máme za sebou, raz by sme to asi museli, a potom by to bolo omnoho horšie.

slunicko552
24. feb 2009

Ahoj holky tak mě to úplně vyděsilo,co tady píšete 😲 Malému to jde na čtvrtku a doktorka říkala,že to zatím nevadí.Máme stahovat a dobré.Až tam půjdem tak se na to zase prý mrkne.Tak teď nevím co mám dělat ☹

anna88
24. feb 2009

leho29
Dakujem za info. 🙂 Asi je to fakt, že čím menšie dieťa tým menší protest (teda ešte nevedia vopred zhodnotiť, čo sa bude diať a ani sa vopred obávať), ale tiež si myslím, že dieťa sa stále vyvíja a to, že sa predkožka ešte nedá úplne stiahnuť u ročného dieťaťa neznamená, že sa to nebude dať vôbec. Ja sa len obávam toho, aby tým násilným stiahnutím nevznikli trhliny (to by stav určite nezlepšilo).
Najradšej by som skúsila nejaké iné metódy (kúpele s bylinkami, maste) - no veď uvidím, čo nám pán doktor povie. 😒
slunicko552
... aj tu v diskusii sme zistili, že lekári nie sú jednotní od kedy je potrebné zasahovať viac či menej a riešich odchýlky zásahom urológa. Ako som už skôr písala, môjmu synovi to ide odokryť tak do polovice a nemá žiadne sprievodné ploblémy (opuchy, zápaly, problémy s cikaním), no i napriek tomu už máme lístok na urológiu.
Držím palce,aby si túto diskusiu brala len ako rozšírenie svojho obzoru a synček bol uplne v norme. 😵

slunicko552
25. feb 2009

Ono to asi záleží na doktorce co dr to jiný názor.No problémy nemá takže to zatím nebudu řešit a uvidíme co řekne dr.Jenom nechci aby musel jít k dr to stahovat určo to musí dost bolet 😢

leho29
25. feb 2009

anna88
No tak keď mu ide stiahnuť do polovice, veď to je super. Jakubovi, nešlo vôbec, on to mal úplne zavreté.
Luko má za 2 týždne 2 roky a stiahnuť sa dalo len trošička, ani zdaleka nie polovica. 😖
Takže radšej, teraz, lebo sťahovala som každý deň a pokrok nulový. 😕
Teraz ešte plače, ale inak sa pýta cikať aj kakať, takže to vyzerá, že sa naučí aj na šerblík 😝 ,to by som teda bola naozaj rada. 🙂
No tú mastičku som nenašla, ale ani som veľmi nahľadala, nedalo sa mi. 😠
Musím byť s Lukinom, a baviť ho, nech na to nemyslí.
keď nájdem , napíšem.

anna88
25. feb 2009

leho29
Ja som Mareka začala posádzať na nočník každé ráno od 5 mes. (možno skoro, ale neva) a to sa vždy minimálne vycikal.Teraz už skoro vždy aj kaká (ráno - po prebudení - skôr,ako začneme iné aktivity). Ešte sa sám nepýta, ale už vie, načo to okrúhle čudo je a vždy pred spinkaním a po zobudení trónime.
Je mi jasné, že pri dvoch drobcoch je to oveľa náročnejšie a ak sú už teraz takí šikovní, že sa pýtajú, tak je to super!!! 🙂
K téme: s tou mastičkou si nerob starosti. Keď nájdeš napíšeš. Pre mňa bolo zaujímavé aj to, že niečo také existuje. 😎

leho29
25. feb 2009

Ahoj, no našla som tú mastičku, pýtaj si ju, fakt pomáhala, a vám by určite stačila, keďže polovicu už máte za sebou.
Volá sa : triamcinolon : je to antikosteroidná masť.
Skús, možno ti ju predpíše aj pedietrička. na urológii sa príliš dlho čaká, aspoň na našej, a môže ti tam zbytočne ochorieť.

tara33
26. feb 2009

ahojte, aj my mame podobny problem a tak som hladala na nete nejake informacie a nasla som napr. toto: "Dnes je však vedecky dokázané, že nepohyblivá predkožka je u malých detí normálny stav a nevyžaduje žiaden zásah. Fyziologická fimóza môže byť sprevádzaná dočasným vrodeným tubulárnym zúžením predkožky, čo sa však zvykne upraviť časom samo." - cely clanok je na: http://sk.wikipedia.org/wiki/Fimóza - podla tychto info, by sa predkozka nasilne pretahovat nemala, uvolni sa to samo - u 80% chlapcov sa to uvolni do 3 rokov, ale u niektorych az v puberte.
Takze ja som rozhodnuta pockat a urcite nenecham ziadneho mudr, aby mu to pretiahol nasilne, lebo sa mu to tym moze este zhorsit.

zdenka821
27. feb 2009

Ahojky, prosím vás o radu, drobcovi po zakroku musime kazdy den stahovat predkozku, avsak, ide mu to len do polovice, je to dobre alebo mame az do konca? Lebo pri tom hrozne place a ja nemam to srdce, aj ked musim lebo to potom moze byt este horsie ked to zasa zrastie..Teda, mam to skusit stiahnut az uplne ale staci do polovice?

luciauk
27. feb 2009
janetina
28. feb 2009

ano aj mne radili stahovat teda dr, zatial som to neriesila urologom i ked ktovie teda kto ma pravdu ci stahovat alebo nie. Ja ale skor za prirodzenu cestu do 3 rokov pockam nech sa to udeje samo...

jarus74
28. feb 2009

no ja som to na rychlo precitala som z toho magor kazdy hovori nieco ine moj maly ma zuzenu predkozku amame ist na urologiu tak teraz neviem ci tam mam ist alebo nie.mam este 3 synov ale oni to mali v poriadku nemuseli sme nikam ja viem tiez ze do 3rokov sa nema zasahovat urologom myslim to stahovanie.

jarus74
28. feb 2009

a este som zabudla povedat ze malemu to ozaj nejde stiahnut ani trosku mozno len velmi malinko ☹

anna88
3. mar 2009

Ahojte!
Na stv 2 v relácii Mama to vie najlepšie v stredu 4.3.2009 o 18:30 by malo býť niečo o fimóze detí. Repríza bude štv. 5.3. o 13:50 a ut. 10.3. o 7:15.

sorscha
3. mar 2009

anna88 dík za info 🙂

jarus74
3. mar 2009

anna dakujem aj ja za infosku 🙂

gogogo
4. mar 2009

baby sledujte stv 2...

jarus74
4. mar 2009

ano ale pozrem este raz lebo uplny zaciatopk my usiel

gogogo
4. mar 2009

hmm...nebolo tam toho moc o fimoze tusim to zajtra opakuju okolo 14

danielahamar
5. mar 2009

Ja som bola akurát včera s malým u urológa, bude mať 3 v apr. a mal prirastenú, tak mu to sitahol, spravil, dalmastičku do cikáčika, kt. nemám z tade vymývať cca 7-10 dní a vôbec sa cikáčika ani nedotýkať, až po uplynutí týchto dní a potom len raz za týždeň sťahovať 🙂

jarus74
5. mar 2009

tak to ste si vcera uzili u toho urologa co? chudatko male urcite plakal ☹

danielahamar
5. mar 2009

plakal,ale celé to trvalo cca 5sekúnd a potom ho akurát len trošku bolel, cikať chodil v pohode a dneska už ani nevie, že mu niečo robili, akurát nemôže mať slipy ☹ lebo ho to bolí, ale ciká bez problémov, Zo starším som mala trošku viac problémov, ale aspoň sa odučil od plienok 😀

jarus74
5. mar 2009

aj starsiemu stahovali predkozku?

danielahamar
5. mar 2009

aj staršiemu, tiež ešte nemal 3 a tiež to zvládol super a po dvoch týždňoch už ani nevedel, že mu nečo robili a od v tedy si ju sťahuje sám a teraz má už 6 🙂

danielahamar
5. mar 2009

a ešte som zabudla, že to je dedičné, mi povedal doktor

jarus74
5. mar 2009

ja som sa rozhodla ze pojdeme na urologiu ked bude mat 3 roky lebo maly nema problemy s cikanim a pod.len ze ma prirastenu predkozku dufam ze ma za to nebudu nahanat ked pojdem na kontrolu do riz. poradne.lebo tam mu to stale kontroluje primarka.

danielahamar
5. mar 2009

ani môj nemal problém s cikaním do tých troch rokov som to chcela ja stihnúť, lebo som myslela, že pôjde do škôlky, ale asi nie 😒

j.a.k.a
6. mar 2009

mam 7 rocneho syna a vobec sa mu neda stiahnut predkozka, na urologi sme s tym boli 2 krat,ked mal asi 3,alebo 4 roky,ale vobec mu to nepomohlo, len to v nom vzbudilo panicky strach 😲
ked mal 6 rokov tak som to hovorila pediatricke, ta povedala, ze to uz mame nechat tak, uvidi sa v puberte
problemy s cikanim nema