Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

unique26
8. sep 2015

@sasa1983 aj Tebe pisnem

marika1066
8. sep 2015

@unique26 dakujem pekne

taniaz
24. sep 2015

@22beba
Ahoj beba, prosím o radu.
S malým máme ísť o týždeň na operáciu predkožky k dok. Kurcinovej, malý má 2r.
Už ho raz operovala keď mal rok, nemal dole spustene vajíčko.
Veľmi zvažujem či to predsa neodložiť, lebo opäť ho dávať do narkózy... neviem, veď je ešte malinký. Taktiež sa bojím aby mu neurobila celú obriezku, lebo fakt neviem ako to ona robí, spomínala, priemer žaluďa. Chcela by som skúsiť ešte ten krém JUST-slezový krém. Malému sa pri pišaní robí aj dosť veľký vačok, takže dierku má zrejme malinku, doteraz som mu to nesťahovala, lebo doktorka zakázala. Inak pri pišaní problém nemá.
Prosím vás mamičky o radu, lebo fakt neviem čo robiť, po prečítaní vašich odkazov zrejme na tu operáciu nepôjdeme, aspoň zatiaľ nie. Len neviem či to pôjde, keď sa malému robí aj ten vačok pri pišaní.
Beba prosím ak máš kúsok času, napíš mi ako ste ten krém JUST používali, a ako ste to mali vy zrastené.
Ďakujem vám mamičky srdečne za radu. Cez víkend sa musím definitívne rozhodnúť, či ísť, alebo neisť na operáciu ☹

taniaz
24. sep 2015

@unique26
Ahoj, písala som pred touto správu mamičke Bebe, kde prosím o radu, ak si to prečítaš, pýtam sa na kremík JUST, prosím ak máš skúsenosť napíš mi čokoľvek. Nám sa robí aj ten vačok, tak neviem či by to pomohlo. Neobsahuje to Kortikoidy, lebo to by som nechcela?
Veľká, veľká vďaka.
Prosím aj o odkaz kde to hneď viem objednať a či je to vhodné, potrebné kombinovať ešte aj nejakým kúpeľom a akým, ako to užívať a malému robiť. Ďakujem, ďakujem Vám mamičky.

unique26
24. sep 2015

@taniaz servus napíšem Ti do ip, sú to bylinky, žiadne kortikoidy

taniaz
24. sep 2015

@unique26 Ďakujem srdečne.

adena7
24. sep 2015

@unique26 mozem aj ja poprosit rovnake info ohladom byliniek..moj syn ma 3,5 roka..ide mu stiahnut len ta vrchna kozka kusom, a potom ma cez zaludik akoby blanu asi s 3mm otvorom..ta brani, aby isla predkozka stiahnut uplne

unique26
24. sep 2015

@taniaz máš to tam srdcko, neboj, pomôžeme aj Tvojmu drobcovi

unique26
24. sep 2015

@adena7 servus, písnem Ti ip

22beba
24. sep 2015

@taniaz ak ti môžem za seba poradiť. Určite odlozte operaciu ono sa to podda ny sme išli lebo sa mu to zapálilo ale doky mu to krásne stiahol vďaka kremu bez krvi bez zbytocnej bolesti ;) drzte sa

xmajkax1
8. nov 2015

@unique26 mohla by som aj ja poprosit nieco o tych bylinkach napisat. Dakujem velmi pekne

unique26
8. nov 2015

@xmajkax1 pisnem Ti ip 🙂

xmajkax1
8. nov 2015

@unique dakujem 😊 super rychlost ☺

unique26
8. nov 2015

@xmajkax1 rado sa stalo, akurat som tu bola 🙂

sosannah11
9. nov 2015

ahojte maminy, co riesite male predkozky u svojich malych synkov. moj maly ma skoro styri roky a este pred dvomi tyzdnami mu nesla predkozka stiahnut ani tak, aby bolo vidno zalud, proste nic, netusim, kade cikal. a to mu to nenasilne natahujem od roka a pol. docitala som sa o masticke dermovat, ktoru tu vo fore opisala jedna mamicka, ale u nas ju asi nedostat, takze ja som si zohnala triamcinolon, co je tiez kortikoidova mast, a mazali sme spolu s malym dvakrat do tyzdna (kura by mala trvat 2-3 mesiace, ak dovtedy nepomoze, tak nic). ja som k tomu este pouzila recept od kamaratky, ze 1 az 2 krat do tyzdna kupat v roztoku siranu draselneho a to tak, ze z prasku urobite 10% roztok a 10-20 ml tohto roztoku date do 50 litrov vody. ten siran sa da zohnat ak mate znamu v chemickom labaku a ja som si dala roztok zarobit v lekarni, kedze take presne vahy ani destilovanu vodu doma nemam. kupat maximalne 10 krat, potom uz to nema vyznam. no a ani nie po dvoch tyzdnoch mu predkozka zliezla uplne, bezbolestne, no cumela som. inak ani urologovia (co maju boha pri sebe) nedoporucuju riesit predkozku operacne (a nasilne uz vobec nie), pokial chlapcek nema urologicke tazkosti, pretoze po operacii treba predkozku tak ci tak natahovat a macat v repiku a to si maloktory chlapcurik v detskom veku necha, takze sa potom tie deticky vracaju na operaciu. takze treba riesit setrne a ked bude treba operovat, tak len ak su urologicke tazkosti, alebo ak to nepovoli ani v puberte posobenim testosteronu a ked uz aj mladenec bude chapat ze holt, tu bolest po operacii treba vydrzat. ak niekoho poslu k urologovi, tak ok, ale vopred by som doktora alebo doktorku upozornila, ze ak mienia nieco nasilu strhavat dole, tak len cez moju mrtvolu inak ho/ju zazalujem a to uplne vazne.

sosannah11
9. nov 2015

sa ospravedlnujem za preklep, triamcinolonom sme mazali dvakrat denne!!! 🙂

leonus
9. nov 2015

@sosannah11 my sme zacali Advantan davat treti den,tak teraz to iba znaklo ta kozicka... Name davat 1x denne a to jeden mesiac... Verim ze pomoze... Nam nezaberal slez kvet a ani mast a ani stahovanie...

unique26
9. nov 2015
janula17
9. nov 2015

zienky nebojte sa tolko tej operacie, ja som ju synovi dlho odkladala az mal 5 ked sme to riesili. Spravili mu ciastocnu obriezku, teraz po pol roku to ma take ze nikto by nepoznal ze tam nieco mal robene. Tak dlho sa s tym trapil, pretahovali sme, kremy mazali, v sleze sa kupal, vsetko mozne som skusala. Ale nic nezabralo, tie kremy len na chvilocku vzdy ta kozicka zmekne ale ono sa to zase stiahne, takze ja neodporucam sa zbytocne s tym trapit. Ak je treba a robi to problemy tak riesit co najskor a budete mat pokoj aj vy aj vasi chalani 😉

kataina
9. nov 2015

@sosannah11
ahoj, v akom veku si začala s tym triamcinomolom ? je na recept a kde si si ho dala predpisať?
Inak aj ja som čítala, že to tak ma byť a predkožka iba chrani žalud a ma byť prirastena a može sa sama uvolnit napr v 10 rokoch. No vtedy mi už asi maly nedovoli mu to okukovať a starať sa 🙂
vdaka

katariinka
9. nov 2015

Ahojte zienky, prosim vas, chcem sa spytat, ci mate niektora skusenosti u svojich synkov zo "sekundarnou" fimozou-proste takou, ktora vznikla ako dosledok malych trhliniek. Mam maleho syna dvojrocneho, nemali sme ziaden problem, az do leta, kedy mu tam dr. nasla trhlinku. Odvtedy som sa bala mu tam siahat, lebo som sa bala, ze mu to zranim. Takze sa mu ta predkozka uplne zuzila. Normalne nechapem ako nieco take mohlo vzniknut, ked slo dovtedy vsetko tak ako po masle. Zaujima ma, ci sa niekomu podarilo riesit slezom, resp. slezovym kremom takto ziskanu fimozu. Ja som mu to chvilu aj natierala, kozicka bola taka makkucka, poddajna, ale pretiahnut to neslo. ..
.. a vobec, ake su vase skusenosti s pouzivanim masticky? .. moje su take, ze tak ako pise hore, po case , ked sa kremik prestane davat, ta kozicka opat akoby stuhne.. to je podla vas OK, ked je potom ten "pipik" akoby odkazany na vecne natieranie? dakujem

katariinka
9. nov 2015

sosannah11 prosim ta, preco treba kupat prave v sirane draselnom? pre mna to znie dost neuveritelne, preco by malo prave toto pomoct..

99janka99
9. nov 2015

Akurat minuly stvrtok sme boli s malym 2r 9m na operacii. Mal velmi uzku predkozku vobec sa nedala pretahovat,az zacalo balonikovanie pri cikani.. bola som za viacerymi odbornikmi a vsetci uznali ze je potrebna operacia. Najviac som sa obavala narkozy.az na prebudenie z nej ked maly plakal bolo vsetko ostatne v poriadku. Citil trocha prve cikanie ale inak nic. Uz ani nevie ze sme niekde boli. Bola potrebna len ciastocna obriezka. Ma to velmi pekne urobene. Ani poriadne nemi vidno ze mu to robili a ked odpuchne uplne a stichy vnutorne sa vstrebaju nebude to poznat uplne.. som velmi rada ze to mame za sebou

lubicakovac
10. nov 2015

@umatko Ahoj, hlavne nepanikár a hlavne sa nedaj zastrašiť. Môj syn má cez 5 rokov, tento problém mal aj muž, ked bol malý (jemu vraj sa uvoľnila až ked mal okolo 9r., ale nie o tom som chcela). My sme toto začali riešiť dosť neskoro 3,5r., kedže moja úúžasná pediatrička ani nik iný ma neupozornil, že je potrebné to nejako riešiť a sťahovať, samozrejme je to aj moja chyba že som si to nenaštudovala, no nič s tým už neurobím, stalo sa.
Takže takto, ked sa na to prišlo u pediatričky, tiež nás automaticky poslala k urológovi, ale objednal nás až o 3 mesiace, ja som mu to po kúpaní skúšala, vôbec to nešlo, ani trocha, mal ju veľmi zúženú. Keď sme došli k doktorovi, napíšem čo mi povedal (a poznamenám, že je to šťastie, že sme na takéhoto natrafili, lebo čo poznám maminy od iných, to každý debil a doslova mäsiar), že v týchto prípadoch sa rieši problém buď narezaním predkožky a jej stiahnutím alebo sa robí čiastočná obriezka (nevystraš sa, je to oveľa lepšia varianta ako to narezanie, ver mi 🙂 ). Keďže ale mojmu malému nešlo ani troška stiahnuť, povedal, že musí teda na tú čiastočnú obriezku. Keďže sme mali problém aj s imunitou, malý bol permanentne chorí, mali mu aj vyberať mandle (nakoniec ich ale nevyberali), pre úplnú anestéziu musel byť kompletne aspon 2 týždne zdravý, dohodli sme sa že sa ozvem ked sa tak stane. No avšak to bolo dlho, kým sme vyzdraveli, takmer rok. Za ten čas, aj na odporúčanie doktora, máme skúšať stále sťahovať. A čo sa nestalo, po pol roku od návštevy sa mu začala pomaly (ale fakt pomaly, po kúskoch) uvoľňovať. A tak som syna zase objednala na konzultáciu, či teda ideme na operáciu. Opäť čakanie pár mesiacov, prišli sme tam, doktorovi som popísala, čo a ako sme na tom, on mu chytil penis a stiahol mu ho takmer celý, už len jedna strana držala kusoček (mne to takto nešlo, resp. som sa aj bála až tak mu to sťahovať). Doktor povedal, že no je tam kúsok, ale že ak si teda trúfam, nech teda trénujeme ďalej (nepoužívame žiadne mastičky) a že za 8 mesiacov máme sa prísť ukázať, lebo už je najvyšší čas aby to bolo celé hotové a dala sa stiahnuť. Ja dúfam, že teda to nejako dotiahneme 🙂 do šťastného konca aj bez zákroku, aj ked no, tá čiastočná obriezka by bola oveľa rýchlejší proces (aj ked že prvé 3 dni sú pre dieťa utrpenie, no už potom je večný pokoj).
Takže držím päste, dúfam, že budeš mať šťastie na doktora a v zásade, a to odporúčam všetkým maminám, NIKDY si nedajte od doktora radiť, že to treba len strhnúť ak malému nejde ani trocha potiahnuť dole a bude, vždy to treba minimálne narezať, lebo kopec mojich známych chodia takto hore dole k doktorovi, urobia sa tam zrasty a nakoniec mnohé išli so synmi tak či tak na čiastočnú obriezku, lebo doktor je somár. Mne náš povedal, že to je prežitok starej školy.

unique26
10. nov 2015

baby, my sme sťahovali úúúúplne od narodenia, nešlo ani prd, skutočne, mal to také úzke, ako špendlíková hlavička, na totálku, nepohlo ani nič, možno tak po polroku sťahovania sa začalo hýbať, tiež sme nič nenatierali, len pravidelne sťahovali, akonáhle sme jeden, dva večery vynechali, boli sme opäť na začiatku, takže znova do toho, ide o tú pravidelnosť a pekne pomalinky sa to začne upravovať, každý doktor povie inak, jeden povie, nechajte tak, druhý sťahujte, je to indi vindi, ale z vlastnej skúsenosti sťahujte, fakt pravidelne, my máme teraz 4 roky, už si sťahuje sám a je po probléme, lebo jeden doktor povie, nie, nesťahujte a potom keď má dieťa rok, začne plašiť a panikáriť a už chce rezať a sťahovať nasilu, celé zle. A ak skutočne nejde, že za celý rok sa nehne ani o kúsok, potom by som skúšala možnosti, ako krémik, ale určite prírodné, ziadny kortikoidový triamcinolon

sosannah11
11. nov 2015

@kataina maly ma teraz styri roky. triamcinolon je na predpis, ale ja som doktorka, tak som si ho predpisala sama, neviem, ci to moze predpisovat aj pediater, ci len kozny, alebo ako to je. ale neviem posudit, ktora z tych dvoch kur (mazanie ci kupanie) zabrala lepsie, kedze som to kombinovala.

sosannah11
11. nov 2015

@katariinka 🙂 ja sama netusim, proste som to oskusala ako fintu odporucanu mamickou, ktorej to pomohlo a jej svagrinam to pomohlo (skratka v tej rodine to pomohlo asi styrom chlapcekom). neviem preco prave siran draselny.

kataina
11. nov 2015

@sosannah11 vdaka
🙂

mibel
19. nov 2015

my sme po ciastocnej obriezke a nic lepsie sme spravit nemohli , tiez sme sa bali ale ziadne kremy ani kupele v odvaroch a pod nam nepomohli , iba som ho stresovala pri kazdom manipulovani s predkozkou , teraz sa vytesuje ze uz konecne sa moze vycikat ze ho to neboli , a stahuje si to sam , po operacii sme boli do 2 hod doma , a ani tabletky proti bolesti nepotreboval , nam sa stahovanie zhorsilo na jar kedy som mu to poslednykrat stiahla a odvtedy sa nam to iba zhorsovalo , vytvorila sa nam jazva na ktoru bohuzial neexistuje nic iba odstranenie

leonus
19. nov 2015

@mibel kolko ma rocky?