Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

mircalla
25. máj 2016

@monilik z akeho dovodu? co sa moze stat?

monilik
25. máj 2016

@mircalla netvrdim ze sa niečo moze stat, je to iba môj subjektivny nazor, kedze to nie je na to urcene... ak pomaha, tesim sa s vami.

mircalla
25. máj 2016

@monilik tak ak by si to nedavala, tak by ma zaujimalo na zaklade coho a co tie pridavne latky mozu sposobit......zaujima ma aj subjektivny nazor, kedze sme to dlho pouzivali

monilik
25. máj 2016

@mircalla polozim ti otazku... ak si kupovala detom nejaku kozmetiku ci uz kremy, sampony, sprchove gely a pod... podla coho si vyberala? ja som sa vzdy snazila bud nepouzivat nic alebo ked tak kozmetiku bez chemikalii, parfumov, farbiv skratka aby tam bolo toho co najmenej umeleho. preco? pre moj osobny pocit, lebo si myslím ze sa tym nici ochranny film koze. a rovnako si myslim ze ta predkozka je prirastena preto, aby chránila penis kym sa este nepouziva na to na co je urceny. keby sa do toho zbytočne nezasahovalo neboli by s tym problemy... ak vznikne zapal to je uz ina vec, jasne ze to treba riesit, ale kym je babo maličké a nema ziadny problem preco ho zbytocne trapit. ja som mojim chalanom nic nasilu nerobila a jednemu sa to uvolnilo v troch rokoch a druhemu teraz v dvoch bez stresu a bez problémov. moj nazor na slezovy krem je takýto: just ma skvele výrobky, sama ich par doma mam a pouzivam. kazdy z nich ma svoje určenie. just si dava zalezat, aby zlozenie bolo co najprirodnejsie, to ale neznamena, ze ked je krém urceny na kozu tak s nim budem natierat penis maleho dietata. a doplnujuca otazka... keby v tom kreme nebol slez, napadlo by ti natierat s nim penis? lenze nie je slez ako slez... a o to prave ide. je potvrdene ze slez nebadany ma pozitivne ucinky na uvolnovanie predkozky... slez lesny je sice tiez velmi ucinna bylinka, ale co sa tyka uvolnovania predkozky, slezu nebadanemu sa nevyrovna, takze mne to tak pride ze niekto videl nazov slezovy krem a hura system, podme s nim uvoľňovať predkozky... nepochybujem ze to pomaha a netvrdim ze to ublizi, nazor nech si spravi kazdy sam. tie prídavné latky mozu sposobit ekzemy alergie a vysusovanie koze tak ako ked su v akejkolvek inej kozmetike. a penis mi pride dost citlivy organ...

mircalla
25. máj 2016

@monilik prosim ta - skus mi odpovedat na moju otazku, dakujem. v com konkretne to potencionalne skodi, ktore latky a preco. dakujem

spirit16
25. máj 2016

@monilik
jasne, nazbierat si sama bylinky, je vzdy to najlepsie a to uplne na vsetko, nie kazdy sa vsak tomu venuje.
Ja riesim zaciatok prechladnuti a podobnych veci len z vlastnorucne nazbieranych byliniek a az ked sa mi nepodari to zastavit, tak siaham po Juste

spirit16
25. máj 2016

@mircalla
A bola si spokojna? Cez aku stranku si to kupovala?
Ja som minuly rok tiez objednavala niektore veci z velkopredajov na nete, uz to ale asi robit nebudem. Hlavne ked som videla ten rozdiel, medzi kvalitou byliny, co som si sama nazbierala a tym , co mi prislo :(

lenk30
25. máj 2016

My sme sa s pindom ked mal 5rokov a celeho zaradteneho isli k detskej urologicke,kde nam dala kortikoidy na uvolnenie a po mesacnej kontrole bez radikalnej zmeny termin na zakrok.potom som na nete citala,ze ine narody toto netiesia okrem nabozrnskych obriezok a nechcela ho trapit.uz bol velky na rezanie.a pri magani vo vode mu posledne prazdniny pred skolou vysiel uplne sam.takze ja by som odporucala nechat na prirodu.

mircalla
25. máj 2016

@spirit16 ja som davala aj kupel, myslim, ze je ucinnejsi

spirit16
25. máj 2016

@mircalla

ano jasne, to som pochopila, ze si kupovala priamo bylinu a urobila si macerat a kupala v tom. Len som chcela vediet, ze z akej stranky si tu bylinu objednalaa ci si bola s kvalitou spokojna.

monilik
25. máj 2016

@mircalla

zlozenie slezoveho kremu:
Water (Aqua), Mineral Oil (Paraffinum Liquidum), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Ceteareth-20, Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Panthenol, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Allantoin, Ruscus Aculeatus Root Extract, Echinacea Purpurea Root Extract, Sodium Hyaluronate, Fragrance (Parfum), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Lactic Acid, Methylparaben, Glucose, Sorbitol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Propylparaben, Caramel, Ethylparaben, Gallic Acid, Isobutylparaben, Tocopherol, Bisabolol, Amyl Cinnamal, Benzyl Alcohol, Eugenol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, alpha-Isomethyl Ionone

všeobecne dostupne informacie o jednotlivych zlozkach: (pisem tie, co sa povazuju za skodlive)

Mineralne oleje: mineral oil, praffinum, paraffinum liquidum
Su to lacne derivaty petroleja, ktore sa pridavaju na nicenie bakterii v kremoch, a okrem toho posobi dojmom, ze zanecha plet jemnu a hodvabnu.
V skutocnosti su ale silno rakovinotvorne, ako skoro vsetky derivaty petroela. Upchavaju pory, blokuju dychanie koznych buniek, „vytahuju“ vlhkost na povrch pokozky, co robi dojem ze je „hydratovana“ ale akonahle sa produkty prestanu pouzivat, stav pleti sa zhorsi, lebo je zavisla na produkte. Su v skoro vsetkych lacnych tycinkach na pery. Ja osobne som ju nasla skoro v 95% kremoch, telovych, odlicovacich mliekach (je jedno ci „bezne“ alebo „natur“..)

Ceteareth-n a Steareth-n (cetearylalkohol, stearylalkohol)
Ide o emulgátor pre vznik emulzií olej vo vode a voda v oleji (farby na vlasy, krémy, telové mlieka, odličovače, prípravky proti starnutiu, opaľovacie prípravky, depilačné krémy, ...). Pôsobí vo výrobku aj ako zmäkčovadlo. Je to látka, ktorá má za úlohu v kozmetickom výrobku umožniť spriechodňovanie účinných zložiek. Obsah tak môže rýchlejšie penetrovať do hlbších vrstiev kože až do krvného obehu. Pôsobí ako lipozóm, obalí účinnú zložku a vstrebe ju do hlbších vrstiev pokožky.
Mení tak štruktúru pleti, ktorá umožňuje chemické látky preniknúť hlbšie do kože. Táto chemická zlúčenina je najčastejšie používaná v obsahoch kozmetických výrobkov, s potrebou vysokého účinku. Cetaryl alkohol sa vyrába (zmes cetyl a stearyl alkoholu z mastných kyselín kokosového oleja a etylénoxidu), ten však býva kontaminovaný dioxánom. Označené číslo za ich názvom –n (nahradené napríklad číslom 20) určuje počet molekúl etylénoxidu.
Zaujímavosť: Environmental Working Group (EWG), americká organizácia venujúca sa ochrane ľudského zdravia a životného prostredia, odporúča, aby sa spotrebitelia vyhýbali zložkám, ktoré obsahujú doložku "Ceteareth a Steareth". Vyhlasujú, že môže byť kontaminovaný s karcinogénmi 1,4 dioxánom. Túto rakovinotvornú zložku obsahuje takmer 50% kozmetických produktov. Môže byť príčinou vzniku rakoviny pečene, žlčníka, pľúc a kože. Chemická látka vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe, z tohto dôvodu ju nie je nutné uvádzať pri zložení výrobkov.
Kozmetické smernice EÚ umožňuje, aby boli použité vo výrobkoch osobnej starostlivosti podľa všeobecných ustanovení. Hoci 1,4-dioxán možno ľahko vybrať z produktov skôr, než sú predávané, jeho rozšírená prítomnosť v produktoch ukazuje, že mnohí výrobcovia berú zaťažkávajúcu tento jednoduchý krok. "
Upozornenie: Vyhnite sa radšej tejto látke pri kúpe kozmetiky.
Zdravotného riziká Ceteareth-20 a Steareth-20: považované za stredne ťažké až ťažké

Ethoxydiglycol-pouziva sa napriklad vo farbach na vlasy, v dezodorantoch a antiperspirantoch. Je zakazany vo výrobkoch ustnej hygieny a vyrobkoch pouzivanych na oci, kvoli nebezpecenstvu poskodenia zdravia... a co taka sliznica penisu...?

CHEMIKÁLIA: PROPYLENE GLYCOL, propylénglykol
Funkcia: Rozpúšťadlo, zvyšuje prenikanie a pôsobenie prípravkov, mení pokožku, kontroluje viskozitu (priľnavosť, kvapalnosť), zabraňuje produktu topiť sa vo vysokých teplotách alebo zamrznúť v mrazoch.
Používaná v: Mnohých kozmetických prostriedkoch a prostriedkoch osobnej starostlivosti, čítaj etikety.
Zdravotné riziká: Mení štruktúru pokožky, umožňujúc ďalším chemikáliám preniknúť hlboko do pokožky a zvyšuje podiel iných chemických látok, ktoré sa dostanú do krvného obehu; štúdie na zvieratách preukazujú vplyv na reprodukciu, možné mutácie, vplyv na mozgový a nervový systém, endokrinné poruchy.

neviem ako tebe, ale mne staci a to som sa nedostala ani do stvrtiny INCI, musim sa venovat deťom, takze dalej si skus vyhladat sama.

monilik
25. máj 2016

@mircalla
filter Ethylhexyl Methoxycinnamate, nazývaný aj OCTINOXATE má podľa skindeep hormonálne účinky na zvieratá a bol nájdený aj u ľudí v organizme a v materskom mlieku, do ktorých sa dostal z kozmetickych pripravkov

Parfum/Fragrance (vôňa) – tento výraz na výrobkoch reprezentuje širokú skupinu chemikálií, ktorá môže zahŕňať nebezpečné ftaláty. Pravdepodobne najnebezpečnejším a zároveň bežne používaným je dietylftalát (DEP), ktorý aj v malých dávkach pri bežnom dennom používaní narušuje obrannú schopnosť pokožky a môže poškodiť DNA v spermiách mužov. Poškodenie môže viesť k neplodnosti, potratom a dokonca k vrodeným poruchám a rakovinovým ochoreniam u ešte nenarodených detí. EÚ výrazne obmedzila používanie ftalátov v kozmetike, často sú však súčasťou kozmetiky pochádzajúcej z krajín východnej Európy, Ázie, USA. Tieto krajiny majú iné smernice pre kozmetiku. Vonné zmesi sú spájané aj s alergiami, kožnými a dýchacími problémami.

Sodium Lauryl Sulfate: Je to lacný čistiaci prostriedok, ktorý má výrazné detergentné účinky (čistiace). Výrazne znižuje povrchové napätie, rozpúšťa tuky a oleje a preto sa začala využívať na odmasťovanie motorov a ako súčasť mydiel a šampónov v umývačkach áut. Neskôr začali SLS pre jej naozaj vysokú účinnosť používať aj kozmetické firmy. Je súčasťou sprchových gélov, šampónov, mydiel, ústnych vôd, zubných pást... Okrem nepríjemnej chute, ktorú sa výrobcovia snažia prekryť chuťovými a aromatickými látkami, má SLS omnoho závažnejšie negatíva.
Nebezpečná látka
Nežiaduce účinky SLS dokázali mnohé odborné štúdie uskutočnené na ľudských dobrovoľníkoch. SLS dokázateľne spôsobuje podráždenie očí, slizníc, alergické reakcie, ekzematóznu dermatitídu, denaturuje proteíny membrán, kumuluje sa v pečeni, srdci, mozgu atď. Koža a sliznice sú pritom pre naše organizmy nesmierne dôležité. Plnia mnoho funkcií a ich poškodenie na úrovni 30 % môže spôsobiť smrť! American College of Toxicology (ATC) označila v roku 1983 SLS za nebezpečnú látku. Táto látka sa však naďalej používa...

butylene glycol – zvyšujú priepustnosť kože, a tým umožňujú lepšiu absorpciu produktu. sú uvedené ako možný karcinogén a môžu byť rizikové pre nervový systém človeka. nebezpečné.

monilik
25. máj 2016

@mircalla 😉 som v cca polovicke

mircalla
25. máj 2016

@monilik dik. dalej nemusis, nechcem ta oberat o cas, ale dakujem. je to ozaj na zvazenie, ci ho pouzivat

spirit16
25. máj 2016

Jasne, som za to, ze je treba pozerat zlozenie toho, co do seba davame. Vzdy ked si podrobne precitam ucinky jednodtlivych zloziek, ktore sa pridavaju do kozmetiky, tak ma prepadne panika.

Ak by si vsak pridala podrobny rozbor toho, co dychame a toho, co pijeme a nehovoriac o tom, co jeme. Tak zlozenie slezoveho kremu v tomto prehlade urcite nedopadne ako najhorsia vec, ktorou sme denne obklopeni.

katariinka
25. máj 2016

Dakujem za otvorenie temy ne/skodlivosti slezoveho kremu. My ju pouzivame asi od decembra.. a priznam sa, ze ma tiez uz parkrat napadlo, ci je OK pouzivat ju ak dlho. Pytala som sa na to detskej lekarky, ta sa ma spytala na zlozenie-povedala som, ze su tam bylinky typu slez, harmancek. Zdalo sa jej to "nechemicke", tak mi povedala, ze mozem. Na chvilu ma ukludnila, ale ta pochybnost vo mne hlodala. Uz aj ked som neriesila len ne/skodnost, zamyslala som sa nad tym, dokedy vlastnu tu mast budeme potrebovat. Ano, ako sa pise vyssie, dosiahli sme s nou vyborny vysledok-dierka sa uzasne zvacsila, ale nedavno, ked mal maly kiahne a ked som ho par dni nekupala, lebo mal kiahne aj na pipiku a tym padom ho mal citlivy, po par sme sa vratili uplne na zaciatok. Dierka bola zase mala a pokozka nepruzna. Zamyslala som sa nad tym, ze ci raz dosiahneme stav, ze to sice v pohode pretiahneme, ale ci sa bude dat pretahovat aj bez toho, aby sme to museli mastit. Monilik velka vdaka za sondu do zlozenia. myslim, ze sa deje presne to, co pises-pokozka sice vyzera byt hydratovana, ale ked sa prestane krem pouzivat, zmizne aj jeho ucinok.
A okrem toho, pred necelym tyzdnom som mala taky ekzem na krku, tak ma napadlo siahnut po slezovom kreme-pise sa, ze sa pouziva pri odreninach, urtikach, zapaloch koze, tak som si s nim skusila pomoct aj ja. Uprimne-vydrzala som s nim asi 2 minuty. Ohromne ma to palilo. Az som sa zlakla, ze ci to iste preziva aj syn, ked ho s tym namazem. Vravi sice, ze ho to nestipe, ale pamatam sa, ze ked sme ho zacali pouzivat a mazat vecer pri kupeli, pre zaspavanim si pipik casto chytal a pytal sa cikat. Cize ani jemu to asi neprinasalo uplne idealne pocity.
myslim, ze dnesnym dnom sme so slezovym kremom skoncili.
Idem sa utesovat, ze sme ho pouzivali "len" pol roka.

monilik
25. máj 2016

@spirit16
@katariinka baby presne pre toto som nechcela rozpisovat zlozenie, robila som to iba na ziadost mircalla, ked si pozriete akykolvek krem, sampon, sprchac, skratka kozmetiku, ktora nie je prisne bio alebo vyslovene bez jednotlivych nebezpecnych latok, kazda do jednej obsahuje neuveritelne mnozstvo chemikalii, takze ak by sme sa im chceli vyhnut museli by sme prestat pouzivat kozmetiku nadobro... na druhej strane ked mam nieco davat na kožu detom, pravidelne a este na tak citlive miesto ako je penis, dvakrat si rozmyslim, ci nebude bezpecnejsie siahnut radsej po bylinkach alebo to nechat na prirodu.

spirit16
25. máj 2016

@monilik

Ty to chapes, lebo sa tym zaoberas nejaku dobu, su baby, ktore po precitani toho, co si napisala si budu mysliet, ze do par rokov zomru pretoze pouzivaju kozmetiku s tymto zlozenim.

Vseobecne ludia malo vedia o tom ako je vsetko okolo nas znecistene a co vsetko na nas posobi.
Staci si pozriet zopar dokumentov o mode a clovek zacne uvazovat nad tym, ci by nebolo lepsie sa poriadne otuzovat a v satniku mat zopar lanovych kosiel pri ktorych vyrobe by si osobne postal, aby si bol isty, ze sa tam nie je pouzite nic, co by na neho posobilo karcinogenne.

Zelenina, ktoru si dopestujeme doma je sice paradna oproti tomu, co kupime, ale stale je kontaminovana znecistenou vodou a zemou.

Vzduch ktory dychame je katastrofa, voda taktiez.

Je treba sa zaujimat o to, co je okolo nas, len nie je treba chodit do extremu.
Teraz sa niektore mamicky budu uplne zbytocne bat toho, ze urobili nieco strasne, co zamava so zdravim ich dietata a to nie je pravda ;)

Tak len preto tieto emocie trochu vyrovnavam.

katariinka
25. máj 2016

Ani ja som svojim radikalnym vyjadrenim nechcela nikoho poplasit. Vnimam to presne tak, ako pise spirit. Vsade je toho plno bez toho aby sme si to uvedomovali. Ale uz ked som si nieco uvedomila, nebudem pokracovat v pouzivani..

spirit16
25. máj 2016

@katariinka
Jasne ale potom musis podrobit dokladnej prehliadke celu kozmetiku, ktoru k osetrovaniu rodiny pouzivas. Vyradenim vylucne slezoveho kremu sa menovanym potencialnym rizikam nevyhnes.

Popozeraj poriadne hracky, s ktorymi sa hraju a ktore ozuzlavaju, zrejme tam najdes viac problemov nez v slezovom kreme. Taktiez oblecenie je treba zvazit, lebo mnoho farbiv, ktore sa pouzivaju su este nebezpecnejsie nez zlozenie kremu.

Bolo by dobre si kupit aj nejaky poriadny cistic na vodu a rozhodne nekupovat nic balene z obchodu...

atd atd

A ked Ti da doktor akekolvek liecivo, tak vascinu z nich by bolo tiez dobre nebrat, nehovoriac o ockovani.

spirit16
25. máj 2016

Inak to, ze ste sa vratili na zaciatok s pretahovanim predkozky nema nic spolocne so zlozenim kremu.
Tam ide cisto o to, ze ste jednoducho prestali.

Sestra ma syna. Predkozku mu pretahovala uplne od zaciatku, ked ho kupala a to prave preto, aby s tym nebol problem v buducnosti.

Pamatam sa, ze ked isiel na par dni bez nej k mojej mame, tak vzdy prizvukovala niekolkokrat, nech len nezabudneme pri kupani predkozku popretahovat, aby sa to nezatiahlo.

Hovorila z vlastnej skusenosti, nakolko ked ona sama z nejakeho dovodu pozabudla, alebo kvoli chorobe, znohu atd par dni nepretiahla, tak mala problem.

Pokial viem, nepouzival sa na to ziaden krem. Len pri kupani to proste stahovala, tym aj zaroven umyla, takze sa zabranilo zapalom a podrazdeniu.

A mozno toto bola ta mudrost nasich starych mam, ktore necakali na to, co sa stane ale proste poctivo od zaciatku predkozku pretahovali, necakali dovtedy kym budem problem.

sisaka
25. máj 2016

@spirit16 to mudrost urcite nebude, lebo keby nepretahovali, tak by nebolo co umyvat, ked je nieco prirastene, tak sa tam nemaju ako necistoty dostat - to je ta mudrost, ale prirody, ktoru sa tu snazite ignorovat

@mircalla ty mas manzela/partnera cudzinca, nie? On s takym niecim suhlasil? 😕

mircalla
25. máj 2016

@sisaka s cim teraz? so slezovym kremom? ci operaciou?🙂

spirit16
25. máj 2016

@sisaka

Popravde nepochopila som celkom uplne, co si napisala.

Samozrejme pokial je to ozaj prirastene a nejde s tym pohnut od narodenia, tak si musis pockat a priroda to bud vyriesi alebo nie.

Pokial sa s tym vsak od malicka da hybat, tak to asi nebude len tak a je vhodne to pretahovat a tym teda aj umyt necistoty, ktore sa tam dostanu. Pokial to vsak nechas tak, tak sa Ti to moze zapalit, pripadne mozes mat problem to neskor stiahnut.

To ale asi mnoho bab nerobi, ked zistia az velmi neskoro, ze sa to nehybe a uz je to prirastene.

sisaka
25. máj 2016

@mircalla s preťahovaním

sisaka
25. máj 2016

@spirit16 ja som svojmu dieťaťu nič nestahovala, ja som to totižto na tu prírodu nechala, uvoľnilo sa mu to uplne prirodzene samé, teraz ma 8 rokov ma to uz uplne uvoľnene, keby som žila na Slovensku, tak by uz mal určite za sebou operáciu, lebo hrrrr, dieťaťu sa neda v 3 rokoch stiahnuť predkožka.

sisaka
25. máj 2016

@spirit16 a k tej poslednej vete nie ze predkožka je UZ prirastena, ona je ESTE prirastena, , trochu tu dezinformujes. Predkožka je prirodzene prirastena, preto sa s ňou nema nič robiť, ale to treba dalších 30 rokov, aby to na Slovensku ľudia pochopili a prestali obťažovať babatka

spirit16
25. máj 2016

@sisaka

Zle som sa vyjadrila.
To co mas Ty je ten prvy pripad, kde aj ja suhlasim s tym, ze nie je treba to umelo riesit pokial tam nevznikne iny problem.

Druha vec je, ked je predkozka od malicka pohybliva, tak to proste treba pretahovat, inak sa ten priestor zuzi natolko, ze sa to potom robi nasilu, coz je bolestive, plus vznikne nebezpecenstvo ze tam vznikne zapal.

Su to dve rozne situacie.

mircalla
25. máj 2016

@sisaka normalka. my sme mu to nestahovali nasilu, jemnucko po kupeli, nie tak, aby ho to bolelo. u nas na tu operaciu netlacili, nechala mu cas do predskolskeho veku a uz neni co operovat
v podstate to trvalo roky

mircalla
25. máj 2016

@sisaka ale mozem povedat, ze na cas sme si s tym dali pauzu aj s kupelmi aj so stahovanim - a opat sa to velmi zhorsilo. teraz s tym uz nerobime asi rok nic