Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

katariinka
31. máj 2016

@gin124 a ked sme my ten pripad, ze uz mame jazvicky a mame 3 roky, tak skusat uvolnovat ci nie?

1zabka11
31. máj 2016

Ďakujem vam za rady. Urcite pouvazujem 🙂

gin124
31. máj 2016

To se dá velice těžce odhadnout. Loni koncem roku jsem se na to ptal Maria Lichtenheldta, protože byl podobný případ. Odpověděl mi krátce:

Ja! Eine Erfolgsgarantie gibt es nicht. Aber gerade bei Kindern ist die Wahrscheinlichkeit sehr hoch, dass man auch hier mit Salbe therapieren kann. Es gibt auch spezielle Salbenkombinationen, z. B. Kortisonsalbe + Heparinsalbe.

Und selbst WENN operiert werden muss, bleibt immer noch die vorhauterhaltende OP (Triple Inzision), die gerade bei Kindern gute kosmetische Ergebnisse erzielt und keinerlei funktionelle Einschränkungen nach sich zieht.

Ano, ale není záruka úspěchu. Ale právě u dětí je pravděpodobnost velmi vysoká, pokud se nasadí terapie s mastí. Je i speciální kombinace mastí, například kortizonová + heparinová mast.

A když bude přece jen potřeba operace, zůstává pořád jako možnost triple- incise (nevím však, jestli to na Slovensku vůbec někdo umí), při níž je právě u dětí dobrý kosmetický výsledek a nejsou omezeny žádné funkce.

Takže dle mne se to skusit může, přírodní masti asi nezaberou, možná že zabere ta speciální kombinace.

katariinka
31. máj 2016

Takze mi z toho vychadza, ze mam kupit mast (nie tu slezovu) heparinovu(?) ci dexpanthenolovu(?) a pomaly skusat uvolnovat?
Triple-incise je co prosim vas?

gin124
31. máj 2016

@katariinka Koupit ji volně nemůžete, takové masti jsou pouze na předpis.

Triple - incise:

A jak je to " s úplným zachováním předkožky":

V celkové anestezii nebo v místním znecitlivění udělá chirurg třeba tři malé řezy ( Triple Inzision - Trojitý řez) do předkožky. Je to jedna z nejmodernějších operací.

( Nevím, jestli u nás vůbec existuje nějaké pracoviště, které tento druh operace provádí. Dle mých referencí ji v Německu provádějí Fakultní nemocnice v Mannheimu a Kolíně nad Rýnem a Dětská urologická klinika v Norimberku. Obávám se, že to žádný chirurg z Horní Dolní umět nebude. Redaktor PNVT)

Chirurg stáhne předkožku dozadu, udělá tři malé řezy, které rozšíří že vypadají jako malé káry na kartách.

Řezy jsou při stahování předkožky opatrně rozšiřovány natolik, aby mohla předkožka volně klouzat přes žalud. Pak jsou řezy příčně sešity. Při tom zůstane zachována nutná délka předkožky, takže může předkožka dobře zklouznout dopředu na žalud.

Zůstanou tam tři malé jizvy, které jsou však po roce sotva znatelné, nebo si jich všimne pouze ten, kdo ví, že byl kluk takto operován.

Vzhledem k tomu, že Vyvýšený pás, tj. vnitřek špičky nebyl vůbec porušen, zavře se špička předkožky před žaludem jako u každého neobřezaného penisu. Tak zůstane u muže všechno zachováno a pohlavní styk a masturbace fungují tak, jak mají.

Na odkazu je to i s nákresy.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/problem-...

Tono Vlas

katariinka
31. máj 2016

waw, medicina tusim pokrocila🙂
Inak, uz asi 5 dni nemazeme s tym slezovym kremom, a sme zas kdesi na zaciatku.. nie je pravda, ze ked budem pretahovat kazdy den bez slezu, ze aj tak mu budem vediet zarucit, ze to casom "podda":(
a na predpis je aj ten dexpanthenol? ci s tym to nejde?

gin124
31. máj 2016

Opravdu se na mne ptáte moc, já se v mastech vůbec nevyznám. Vím jenom kam vede škodlivé přetahování před třetím rokem, často ke zbytečné operaci, která by vůbec nemusela být, kdyby se to nechalo na pokoji. Je truchlivé, že dnes špatně vyučení doktoři k tomu zbytečnému a často škodlivému přetahování u velmi malých dětí, nabádají.

nycanka
1. jún 2016

@kristinka86 dakujem, dufam, ze to bude aj nas pripad, ze sa nam to podari.

Dakujem velmi pekne za vase prispevky, aspon ma clovek trochu upokojenia, ze ono to mozno pojde..

tomta
6. jún 2016

Pokiaľ sa mu pri čítaní netvorí balónik je to ok...my sme museli ísť na obriezku celkovú lebo synovy sa ten balónik tvoril a nešlo mu vôbec stiahnuť...bála som sa toho ale mozem povedať že po obriezke máme svätý pokoj...teraz cika aj meter do diaľky čo pred tým nebolo možné keďže len cvrkol a bolo..

gin124
6. jún 2016

Ten balónek je zcela přirozená přechodná věc na není to v žádném případě indikace pro amputaci předkožky neboli obřízku při které je chlapec nenávratně připraven o svá nejcitlivější erotogenní zakončení. Takový zákrok je ublížení na zdraví. Opravdu se mi zvedá žaludek z doktorů, kteří takto zbytečně mrzačí děti. Znám fůru mužů, kteří jsou z toho velmi nešťastní, protože jim tento zákrok poničil jejich sexuální život.

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/news/balonkov...

Tono Vlas

tomta
6. jún 2016

@gin124 asi by ste si to rozmyslel ak by vám hrozili vážne zdravotné problemy tak ako môjmu dieťaťu.

gin124
6. jún 2016

Balónkování je přirozený proces a žádné vážné zdravotní problémy z něho nehrozí. Docela by mne zajímalo, čím vás ti špatně vyškolení doktoři, popřípadě doktoři kteří jsou v zajetí pseudovědeckých kryptonáboženských mýtů, strašili.

tomta
6. jún 2016

@gin124 tým že balonkoval mu nesiel ani moč von a tým pádom hrozia komplikácie...každý nech si robí podľa seba...ja neľutujem že sme to podstúpili keďže vidím veľký rozdiel pred a po

zuzulienaba
6. jún 2016

@nycanka my sme mali podobny problem s malym. kazdy mi povedal iny nazor na stahovanie ze kedy zacat. tak sme sem tam vyskusali. kym bol maly islo to ale potom okolo 4 rokov vobec sa nedal pretiahnut. uz sme boli aj objednani k urologovi ale nesli lebo sme tomu chceli este dat cas. malemu sme vraveli nech skusa vo vani ale kusok potiahol a potom povedal ze ho to boli. tak sme to skusali naozaj len obcas. raz mesacne. uz potom aj pediatricka sa pytala ale nesilili sme to. stale sme malemu vraveli nech skusa a ked mal 6 rokov sa kupal hovorim mu skus pretiahnut a on zrazu sup a pretiahol sa. maly ze jej super a odvtedy bez problemov. takze ja som zastancom toho ze chce to cas a ked pride ten spravny vek tak sa to podari. je to dnesnou dobou ze sa do vsetkeho tlaci a treba k doktorovi a zase ide len o peniaze. chlapcom sa to robi nasilu. nas mal prijemny zazitok z toho. sa velmi tesil a bol pysny 🙂. tak dufam ze vam nasa skusenost trochu pomoze

gin124
6. jún 2016

@tomta nabídli vám nejprve jinou terapii nebo nenabídli? Proč zrovna úplnou amputaci předkožky, kdy přijde o přes 70% těch nejcitlivějších erotogenních zakončení a mnozí muži mají kvůli tomu opravdu velké těžkosti v jejich sexuálním životě. Někteří jsou odkázáni na předkožkovou protézu SenSlip, některým ani ta nepomůže. Pokud je nutná operace, tak se to dá řešit plastickou operací a není třeba amputovat celou famózně citlivou předkožku.

Někteří doktoři to takto dělají pro peníze a proto vystraší rodiče. Neznám situaci na Slovensku. V Německu zarobí doktor pokud amputuje předkožku 300 Euro, kdežto když to léčí mastí pouhých 5 Euro. Takže jedna motivace je jasná. Ti doktoři však mohou mít různé jiné motivace.

nycanka
7. jún 2016

@zuzulienaba dakujem za povzbudivy prispevok, presne ako nas pripad, nas drobec este nema 4 rocky, tak nechavam zatial tak, a uvidime, ale skusa vo vode pri kupani, no presne ako vas, boli ho to .... dakujem a vsetko dobre prajem. 🙂

gin124
7. jún 2016

Nemá se to snažit stáhnout najednou, ale postupně kousek po kousíčku, jen tak daleko, pokud ho to nebolí, časem by to mělo jít čím dál tím více. mohou se použít přírodní krémy a hlavně v čisté teplé vodě, když už je ta voda špinavá po koupání, tak to dobré není.

@tomta

Já to nepsal kvůli vám, u vás už je pozdě, stalo se, ale že to, co jste napsala je velice špatná rada pro jiné.
Jenom zdalipak vám řekli, že se musí ten neustále odkrytý žalud pravidelně krémovat speciálním hydratačním krémem. Tím se dá předejít potížím v budoucím sexuálním životě kvůli zvýšené keratinizaci toho žaludu. Pokud vím, tak toto doktoři většinou vůbec neřeknou.

tomta
7. jún 2016

@gin124 prosím vás pane prečítajte si môj príspevok este raz..ja nikomu neradim ja som napísala našu skusenost a dodala som že ja to neľutujem a je na každom čo urobí tak mi tu nepíšte že velice spätná rada oki?apropo ak by nastala takáto situácia znova neváham...zdravie dieťaťa je prvoradé a nie nejake tliachanie o tom kolko aký lekár má peňazí za zákrok..vy ste nebol pri tom ako to u nás prebiehalo a čo všetko za tym bolo takže tu na mňa nemusíte ísť mudrymi rečami a clankom

gin124
7. jún 2016

je jasné, že konkrétní případ neznám. Vím, že toto někteří špatně vyškolení doktoři dělají, a tvrdí nesmysl, že dítě by z toho mohlo mít poškozené ledviny a neznalý rodič na to skočí.

Když toto napíšete, tak se do dá brát jako nepřímá rada. Já neútočím na vás, ale dělám osvětu, kterou považuju za nutnou. Před rokem a půl jsem se totiž zděsil, když jsem na jedných českých stránkách četl, co někteří doktoři dělají za nesmyslné zákroky. A amputace předkožky kvůli balónkování je nesmyslně ubližující zákrok. Proto jsem tu dal pro ty, kdo mají podobný problém odkaz na článek, který mám na svých osvětových webových stránkách.

susu29
7. jún 2016

@nycanka ahoj, moj starsi ma 7, nikdy sme nasilu nepretahovali, len tak, ako mu to slo, teraz asi mesiac konecne pretiahne sam a bez bolesti.. boli sme cca. pred 2 rokmi aj na urologickej operacii (torzia semennika) a mozem povedat, ze tam to nikto neriesil.. aj videli, ze mu to nejde pretiahnut. Mladsi ma 3,5 a zatial mu vobec nejde stiahnut, kedze mam skusenosti so starsim, tiez to nebudem nijako silit a necham to na prirodu.

papricka33
7. jún 2016

@gin124 perfektný článok, vďaka!!!

zuzulienaba
7. jún 2016

@susu29 presne tak, vidim nastastie, ze nas "normalnych" 🙂 je viac. My sme to tiez nechali na prirodu, dali sme tomu cas, a prisiel ten spravny a islo to. Nic nasilu, ked mal 6, zrazu si to pri jednom kupani pretiahol a bol pysny a tesil sa. Ja nechapem, preco to maminky riesia, ale neustale a dookola, nasilu pretahuju, asi sa pretekaju, kto skorej 🙂

zuzulienaba
7. jún 2016

A to samozrejme nehovorim, ze bolo kopu reci, ci uz zo strany rodiny, alebo doktorky. Ze jezisi, uz ma na to vek, uz si to musi pretahovat, pojde na operaciu, no bububu, a praveze naopak, ti co nasilu pretiahnu, sposobia chlapcom zrasty a jazvy, a castokrat prave preto musia na tu operaciu ist.

susu29
7. jún 2016

@zuzulienaba aleze uplne plne suhlasim 😆

gin124
10. jún 2016

U rodičů je to tým , že jsou špatně informovaní. To by ještě nebylo to nejhorší. Problém je, že jsou v tomto špatně vyučení mnozí doktoři. Dříve se toto vůbec nedělalo. Zabývám se tím teprve rok a půl a teprve před pár dny jsem poznal, jak k tomu došlo. Alespoň u nás v ČR, myslím si, že situace na Slovensku je obdobná. Bývá běžné, že špičkoví doktoři, bývají posíláni na různé zahraniční stáže a stejně tak studentům medicíny, kteří jedničkáři, bývá umožněno studovat rok nebo dva v zahraničí. U nás v ČR vím o takových, co byli vysláni na stáže, nebo šli studovat do USA. Tam je to v této oblasti nehorázně zasekané těmito nesmysly. Ti pak, když se vrátili (znám konkrétní jména, ale veřejně nikoho jmenovat nebudu, jedině tak do soukromé zprávy, stejně jen z ČR a ne ze Slovenska), uplynulo pár let, a protože jsou v urologii jinak kapacity, tak takto nesmyslně vyučují ať dětské doktory, nebo i doktory urology, co mají atestaci na ošetřování dětí. Ne každý urolog má atestaci na ošetřování dětí, někteří mohou ošetřovat jen dospělé. Já jsem také urologický pacient, a soukromá uroložka ke které chodím, právě tu atestaci na ošetřování dětí má. Z urologů ji má jediná v okrese. U dospělých pacientů má ta paní doktorka velice dobrou pověst a já to mohu jako její dospělý pacient potvrdit. Jenže jsem na ní četl na internetu více stížností, kvůli tomu násilnému přetahování předkožky u malých chlapců. Jenže je to těžké, ona to dělá v dobré víře, protože k tomu tak byla při postgraduálním studii, když si dělala atestaci na ošetřování dětí, vyučena.

Mne je hloupé, když jsem její pacient, s ní na to téma zapřáhat rozhovor, ani na to není čas. Ona má velké návaly, má totiž mezi pacienty dobrou pověst, a každý k ní chce chodit. Já sám jsem rád, že jsem se k ní dostal.

Takže je těžké, něco vyčítal maminkám, že robí zle, když to tak dělají i mnozí zle vyučení doktoři.

alison11
27. jún 2016

@gin124 Dobrý večer!
Chcem sa spítať na váš názor,mojim synom detská lekárka keďmali pol roka nasilu pretiahlarpedkožku a tým sa im spravili ranky ktoré krvácali u staršieho aj pozdejšie ešte 2x tak natrhla u mladšieho už viac nesiahla na penis.Starší bude mať 5rokov 19tého ešte sa mu nedá poriadne pretiahnúť ale vidieť konček žaluďa,mladší mal 2roky v apríli a jemu sa ten balónik robí vôbec sa nedá pretiahnúť,ale nasilu im neskúšam a ani denne neskúšame,Aká je šanca že im to pôjde po tých natrhnutiach? A po akom čase sa to balónikovanie vytratí? Ďakujem.

gin124
28. jún 2016

Nejsem lékař, ale pouze osvětář. Měl by to prohlédnout spolehlivý lékař, že na Slovensku neznám nikoho, jen v západní části Čech, odkud pocházím.

U staršího je to problematičtější, ale do jaké míry je zjizvení a nutná operace může posoudit pouze spolehlivý lékař, i kdyby byla ta operace nutná, tak se nemusí jednat o amputaci předkožky, stačí pouze plastika.

U mladšího bych to teď nechal na pokoji, balónkování je v těch letech zcela normální, až tak ta rok dle návodu, který pošlu později. Dnes už nemám čas, poněvadž musím za chvíli odjet do Německa.

alison11
28. jún 2016

@gin124 Ďakujem zatiaľ za rady 🙂Príjemnú prácu a pekný zvyšok dňa vám prajem 🙂

adazdca
16. júl 2016

@katariinka určite si tým mazaním slez.krémom nič neznecitlivila.. ja som ten krém obstarávala už pre vela mamičiek a mám vela pozitívnych skúseností od mamičiek..ten krém je prírodný, z byliniek a určite lepšia alternatíva ako hormonálny krém z lekárne..

alison11
16. júl 2016

@adazdca Ahoj to fakt existuje slezový krém? Poprosím ťa do ip napísať o ňom ako funguje a kde sa dá zohnať,Ďakujem.