Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

gin124
18. apr 2017

@zuzulamimi

Ono nejen na Slovensku. Tento doktor je v ČR spíše vyjímkou. Například docent Kočvara ze Všeobecné fakultní nemocnice a První lékařské fakulty University Karlovy v Praze tvrdí, že jediným řešením na jizevnatou fimózu je úplná obřízka. A to pak na fakultě vyučuje budoucí doktory.

katariinka
18. apr 2017

@zuzulamimi No po tomto maili mam este vacsiu nadej..my mame tiez zjazvenu fimozu, nastastie nie az tak, ze by sme mali zapaly. Obcas sice maly povie, ze ho boli pipik, ale ked sondujem, ze kde, tak skor niekde pri koreni, nie pri spicke, takze asi s fimozou to v tej chvili suvis nema. Ja tiez nie som naklonena ku kortikoidom, preto som sa ta na tu moznost pytala.. maly ma len 3,5 roka, trosku sa spolieham na tie hormonalne zmeny, o ktorych aj gin pisal, ze okolo piateho roku zvyknu otvor same zvacsit. Ak sa to potom nejako vyznamne nepohne, vieme, kam mame ist. Zostava uz len modlit sa, ze pan doktor bude dovtedy pri plnom zdravi a bude stale operovat.. alebo este lepsie by bolo, keby si tuto metodu medzicasom osvojilo kopec dalsich lekarov😉

terka228
18. apr 2017

@gin124 Děkuji, zatím nic nepodnikám a nechávám to být....už to i splasklo, tak aspoň to. Počkám na tu kontrolu u naší původní uroložky, ale nebudu ho honit na obřízku. Když mu jde roztáhnout, tak to přece k tomuto zákroku nebude. Snad mu to tam uvnitř zase nepřiroste. Uvidím, jak to půjde dál...

zuzulamimi
18. apr 2017

@katariinka pan doktor je mlady takze do dochodku tak skoro nepojde 🙂 dtzim palce aby to islo pekne pritodzene...a keby nahodou nie, su aj ine moznosti 🙂 krasny vecer prajem

gin124
18. apr 2017

@zuzulamimi Jenomže by jich bylo opravdu potřeba více, a to nejen u nás, ale i na Slovensku.

gin124
19. apr 2017

Už nevím, kdo se mne tu ptal, jak vypadá jizevnatá fimóza. Do teď jsem to nevěděl, ale našel jsem odpověď, kterou dal jeden doktor staršímu chalanovi. Je u toho i nákres.

Pokud lze předkožku přetáhnout, nejedná se o jizevnatou fimózu.
Pokud bys měl na předkožce jizvy, nevedly by rovnoběžně s vnějším prstencem předkožky (tedy jako rýhy na fotografiích v odpovědi na tvůj předchozí dotaz), nýbrž kolmo k němu, viz schematická kresba vpravo.

http://files.strankyprokluky.webnode.cz/2000003...

katariinka
19. apr 2017

@gin124 cize toto, cize "jizevnata fimoza" je operovatelna tym sposobom, akym bol operovany zuzulamimin syncek?

gin124
19. apr 2017

@katariinka

Mělo by to tak být. Ono je více operačních metod.

dadkatobias
16. máj 2017

Ahoj..aj moj syn bude mat za par tyzdnov 3r.a mame tento isty problem s pipikom a predkozkou.nejde mu uplne stiahnut...doktorka nam dala mast a piatok mame ist na kontrolu ale vobec sa to nepohlo.ak sa nezlepsi posle nas k urologovi.ale bojim sa ze to bude strasne bolestive a aj potom.velmi sa bojim.chcem sa opytat je to az take strasne aj u doktora aj potom?????☹

tiumen
24. máj 2017

Maminky, malý má 3.5roka, predkožku má zúženú že sa neda stiahnuť.. nerobila som s ním doteraz nič a dnes sa syn sťažoval že ho bolí pipík, má ho málinko červený a opuchnutý - čo mu naň dať ?

@gin124 alebo ak viete vy pomôcť čo na to.. ďakujem

bazoskaa
24. máj 2017

@tiumen ahoj..slezový krémik ste skúšali ? sú s ním veľmi dobré výsledky práve pri tomto probléme..asi by som začala s ním...

gin124
27. máj 2017

@tiumen Spíše by měly odpovětět ty matky, které něco takového řešily. To se občas stává. Snad u vás máte rozumného doktora.

matka.r
1. jún 2017

ahoj mamini , máme ten istý problém , názory doktorov sú veľmi odlišné , niektorí radia sťahovať , niektorý nesťahovať , ... malému nešlo sťahovať vôbec od začiatku , skúšala som iba toľko koľko išlo . Keď mal 2 roky poslali nás k urológovy , ten mu to nasilu stiahol , vyčistil,.. trochu to krvácalo , alebo bolelo neskutočne . Malý sa až triasol keď mal ísť cikať , plakal , do kúpelne som nemohla vkročiť 1 mesiac keď sa mal sprchovať . Musel chodiť s ním manžel. O mesiac kontrola a znova nasilu ,..Do 5 rokov som sa mu to snažila umývať ja koľko išlo , ale potom už nechcel a robí si to sám . Stále to však ide iba trošku . Dnes má 8 rokov a poslala nás obvodná znovu k urológovy . Veľmi sa bojím , že mu to budú rezať. Nechcem mu spôsobiť znova tú traumu , ale nechcem to ani nechať tak ,.......

katariinka
1. jún 2017

Preboha,ten dr by mal vratit diplom.Kde je ono:primum nihil nocere!😠

matka.r
1. jún 2017

inak iné problémy nemáme , žiadny zápal ani problém s cikaním ,..

bazoskaa
1. jún 2017

@matka.r kremik ste skusala ? Mozno by mu pomohol..pekne zvlacni kozicku a postara sa o elascitidu...a tak sa podari kozku lahsie stiahnut bez trhliniek a bolesti...no chce to trosku trpezlivosti a pravidelne treba natierat...

matka.r
2. jún 2017

to som neskúšala , viete poradiť aj značku ?

gin124
2. jún 2017

@matka.r

Teď má osm roků, tak ho zbytečně netraumatizujte a nechte ho na pokoji. Tři roky utečou jako voda a od 11 let už se ptají chalani v poradně sami.

http://www.strankyprokluky.cz/jak-o-sebe-pecova...

http://www.strankyprokluky.cz/otazky-a-odpovedi/

matka.r
5. jún 2017

ďakujem veľmi pekne za info , budeme skúšať krémovať a pomaličky sťahovať , možno sa pôjde, aj poradiť k detskému urológovy - je v nitre , ale určite mu to nedám už robiť nasilu , bola to veľká trauma pre neho aj pre rodičov ,..

bazoskaa
5. jún 2017

@matka.r dporucujem slezovy kremik pd justu...su s nim vyborne vysledky..je tu aj diskusia na tuto temu a slezovy krem...viac info vam poskytnem v ip ak mate zaujem....

gin124
5. jún 2017

@matka.r Bez vašeho souhlasu mu to řezat nemůžou. Já bych byl s nima rychle hotový.

bazoskaa
25. jún 2017

@monilik a ako na čo si mi poslala ten link prosím ?

katrinka8
25. jún 2017

@bazoskaa - je tam diskusia o slezovom kréme z Justu, resp. o jeho "podozrivom" zložení - sama chemikália, v horšom prípade rakovinotvorné zložky...

monilik
26. jún 2017

@bazoskaa ja len ze ked tak odporucas ten krem tak treba aj upozornit mamicky ze nie je urceny na predkozku miminiek a ako kazda kozmetika obsahuje mnozstvo toxickych latok...mam dvoch synov, ani mi nenapadlo mazat im pipiky cimkolvek a uz vobec nie akymsi kremom ktory
1.nie je na to urceny
2.obsahuje plno chemikalii
3.vobec neobsahuje slez nebadany,ktory sa pouziva pri liecbe fimozy, ale slez lesny,co je uplne ina rastlina
4.je ovela drahsi ako ked by som si kupila bylinu slezu nebadaneho a robila nim synom kupele.
Na margo toho: "su s nim vyborne vysledky" - chcela by som vidiet studiu na zaklade ktorej to tvrdis a najmä vplyv jeho pouzivania na zdravie deti. som presvedčená ze rovnako "vyborne vysledky" by sa dosiahli s akymkolvek inym kremom a ked uz by som si mala vybrat tak si kupim slez nebadany, spravim si domaci krem na baze bravcovej masti a mazala by som s tym.aspon by to bolo prirodne.
inak by ma zaujimalo ze ci niektora z mamiciek co takto kremikuju pipiky vyskusala ten krem na svojej sliznici pohlavnych organov,ake to musi byt pre babatka prijemne... mam totiz doma 2 kremy z justu. levandulovy a timianovy a ked sa dostanu na porusenu pokozku tak pekelne stipu...
btw. mojim synom som zacala stahovat predkozku az okolo 2 rokov pri kupeli, uvolnila sa sama do par mesiacov a nikdy s nou nemali problem.

gin124
27. jún 2017

*ja len ze ked tak odporucas ten krem tak treba aj upozornit mamicky ze nie je urceny na predkozku miminiek a ako kazda kozmetika obsahuje mnozstvo toxickych latok..
mojim synom som zacala stahovat predkozku az okolo 2 rokov pri kupeli, uvolnila sa sama do par mesiacov a nikdy s nou nemali problem.*

Zhruba do tří let se s tou předkožkou nemá vůbec manipulovat, pokud se tam nevyskytuje nějaká neplecha.

jana_konik
20. júl 2017

@unique26
Ahoj. Robis este JUST? Chcela by som krém zo slezu.vdaka

nycanka
22. júl 2017

Ahojte nas syn ma 5 a nejde mu nic. Teda milimeter. Naznak toho ze ma nieco pustit tak je mizerny. Skusala som just, no povolilo na par mm viac. Mame ist teraz na pediatriu a mam obavy ked bude pozerat malemu pipika, nechcem mu davat nic nasilu strhavat. Zapaly a problemy doteraz nemal ziadne. Nemozem mu to nechat tak a neriesit to pokial tam nerobi nic sarapatu? 😔

orieska325
22. júl 2017

Ahojte pridam nas pripad..od narodenia som stahovala pomaly...ako taky vysledok bol cca v roku..nebolo vidno este zaludik ale pekne to slo..chytil zapal moc.ciest na dovolenke a skoncilo nase pretahovanie..nechali sme to ze to mozno pojde samo..neslo..teraz mal 4 roky a pustila som sa do toho..moj postup..kazde rano po noci osprchovat pipa cistou vodou natriet slezovym kremom..vecer kupel zo slezu dakedy hodina dakedy iba v lavoriku 30 minut..pomaly sme zas stahovali nakolko sme boli uplne na zaciatku a neslo to vobec...po kupeli a stiahnuti zas natriet kremom na noc a od rana zas to iste..baby po tyzdni mame kozicku dole bez placu stresu a nasilneho strhavania u lekara.ostalo nam par mm na zaludiku ale cely je von a som happy.drzim palceky.

bubula_007
22. júl 2017

@nycanka ani mojmu just nepomohol, dr nas uz 2x posielala na urologiu. Syn ma 5,5 roka. Ja to riesim tak, ze vecer pri sprchovaní "stahujeme" ako to sa da, umyvame... Pokial nebude mat zapal, problem nebudem mu robit stresy. Nechapem, preco sa stanovuju normy na stav predkožky..?? Mne sa to prieci, je mi to proti srsti. Rob, ako to citis ty, nie ako ti radia iní. Predsa vo vsetkom sa spoliehame na materinsky cit a zdravy rozum. 😉