Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

nycanka
22. júl 2017

@bubula_007 ano presne tak rozmyslam aj ja. Moje dieta sa boji aj ked ideme v chorobe ku dr. Teraz nas caka prehliadka v 5.roku. som zvedava. No stahovat mu to nasilu v ziadnom pripade davat nebudem. Len aby som nieco nezanedbala... ach jaj

bubula_007
22. júl 2017

@nycanka neviem, ci v minulosti matky natahovali svojim synom pindurov..??!! Tak teraz co sa tam mame montovat??!! Ked sme boli na 5roc.preventivke, syn sam ukazal, ako mu to ide. Dr hned paniku chytila, papier na urol. pisala, a hovori mi: "Lebo my chceme, aby v tomto veku to uz islo aspon potialto.." Ja som si myslela svoje a hotovo. Poznam kopu mamiciek, co to tiez nechava "na prirodu". Precitala som uz velku kopu skusenosti mamiciek a len mizive percento chvali, ze to maju uz za sebou. Vela chlapcov potom ma dalsie boje s bolestou a znovu prilepenim predkožky. V prvom rade ich treba naucit hygiene, stahovat pokial ide, ale pod sprchou, nie vo vani (iba ak v slezovom kupeli), inak sa tam moze dostat infekcia. A potom muzi-lekari radia mamickam, nechat ich, nech sa hraju s pindurmi, sami si to mozu tak uvolnit... No nejdem tu mudrovat, ved je toho hojne popisane. Ale ak chces, hocikedy sa ozvi, moralna podopra je dobra vec. 😉

nycanka
31. júl 2017

@bubula_007 dakujem si zlataaa😘

katarinagarabasova
13. jún 2018

Dobry den syn 24 m ma na predkozke biely nebolestivy vacok myslite ze je to spegma?Co s tym robit?

katariinka
1. nov 2018

Dievcata, chcela by som trochu ozivit tuto diskusiu.. chcem sa spytat mamiciek, ktore pouzivaju, resp. pouzivali Just masticku na sekundarnu, cize zjazvenu fimozu u svojich synov, ci sa im podarilo tej masticky sa zbavit.. bolo tu vela popisane o tom, ze masticka predkozku zvlacni a potom to skutocne ide pretiahnut.. ak som vsak dobre porozumela, druha stranka tejto "pomoci" je taka, ze potom to treba neustale mastit, lebo ked sa to hoc len den nenamasti, tak vsetko sa vrati do starych kolaji.. pomohli by mi vase osobne skusenosti.. dakujem

teo1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katariinka
20. nov 2018

@gin124 poprosim ta o nazor.. uz som tu parkrat prispela. nas zivotny pribeh je taky, ze v dvoch rokoch syn prisiel k zjazvenej fimoze - takym nedopatrenim pri kupeli (ked vsetci radili:stahovat, stahovat...). potom sa zo mna stala edukovana matka.. jazvicky sme osetrovali, malcali v sleze, mastili kadecim (okrem kortikoidov).. posledne 3 tyzdne sme pouzivali masticku z Justu.. viem, ez obsahuje zvlhcovadla, ktore by nemala, ale povedala som si, ze isty cas skusim, aby som vedela porovnat.. dnes som bola na preventivnej prehliadke s 5 rocnym synom.. doktorke som okrem ineho referovala aj o tom, ze penis je zjazveny, ze to nejde a ze to teda budeme riesit asi operacne (nie obriezkou, samozrejme).. na to ona pristupila k synovi, dotkla sa mu penisu a aj napriek tomu, ze som jej hovorila, aby nanho nesiahala a netahala mu to, trhla mu s nim.. je mi zufalo, je mi do placu.. to bola taka mikrosekunda:(
Jasne, ze sa mu jazvicky otvorili, natiahli a zakrvacali. Prosim ta, neviem ako postupovat teraz,ked to uz je pretihanute.. napriek bolesti pretahovat tiez? proste ci na to ist tak, ze uz ked to je, hoc aj nasilne, urobene, tak to vyuzit a pretahovat? alebo respektovat to, ze syna to boli, nesahat na to, ale zaroven pocitat s tym, ze sa to opat zjazvi?
ak by si mi k tomu vedel nieco napisat, budem ti vdacna.
dakujem

gin124
30. nov 2018

@katariinka Omlouvám se, já sem už poslední dobou přijdu málokdy. Rozhodně nepřetahovat, protože by se to zjizvilo ještě více.

katariinka
30. nov 2018

@gin124 dakujem..nastastie som sa rozhodla rovnako..zda sa,ze medzicasom sa mu trhlinky zacelili,ale nie je to pekne😢 mozete mi prosim napisat,ako konkretne sa vola zakrok,ktorym operuju na zapade,resp.aj ten p.dr.v cechach?nedari sa mi to tu dohladat..dakujem

gin124
30. nov 2018

@katariinka MUDr Janeček dělá dorzální discisi. Na západě mají už modernější metodu, trojitou incisi. Ze Slovenska a Moravy to dělá jako nejbližší pracoviště na dětské urologii v Donaušpitálu u pana docenta Michaela Rauchenwalda ve Vídni. Z Čech je to blíže na Dětskou urologickou kliniku v Norimberku, kterou vede pan profesor Maxmilian Stehr.

katariinka
1. dec 2018

@gin124 dakujem velmi pekne!

monicka91
9. dec 2018

AHOJTE mamičky...mám 2-ročného synčeka...keď mu stiahnem predkožku, ale iba tak jemnučko pokiaľ to ide...má tam ako keby také dve " biele fazuľky" a na žaľúdikovi, ako keby také biele žmolky....už sme to raz mali asi keď mal cca rok a vtedy mu to prasklo a pinďúrik mu začervenal, ako keby sa zapálil...dávala som na to framykoin a repík a potom mu to zakrátko prešlo...teraz to má znova, ale nemá to bolestivé...je to tá smegma a je to normálne? No len neviem či mu to mám teraz naďalej tak jemnúčko sťahovať a preplachnuť pod vodou alebo či to mám nechať tak a vôbec nepreťovať...už som chcela že pôjdeme aj k urológovi, ale vraj tí to vyriešia len tým, že predkožku stiahnú...neviete mi s týmto poradiť? Ďakujem.

gin124
10. dec 2018

Pokud jde lehce stahovat, tak ano. Pravděpodobně to budou věci od rozpouštějící se konglutinace.

Důležitou roli v uvolňování předkožky hrají
keratinové perly, bělavé perličky, které prosvítají přes kůži předkožky. Jde o
odloučené buňky, které jsou ohraničeny slepenou předkožkou. Nárůstem těchto perel
dochází k postupnému zmenšování slepení předkožky s žaludem.
Z uvedeného vyplývá, že se nedoporučuje pokoušet se přetahovat předkožku
jistě před 2 rokem věku, u většiny chlapců lze uvolňování odložit až do 3 roku věku.
Předkožka je pravidelně kontrolována praktickými dětskými lékaři při jednotných
preventivních prohlídkách, kdy je možno přesně zhodnotit aktuální stav.
Kolem 3. roku věku, kdy je předkožka zcela či částečně odlepena a nejedná se
o fimózu (viz níže), je vhodné pravidelně šetrně předkožku přetahovat. Nejlepším
řešením je ovšem vysvětlit dítěti důvody pravidelného ošetřování předkožky a naučit
jej samotného (zpočátku pod dohledem spíše otcem) přetahovat předkožku při
koupání. Jakákoliv manipulace s předkožkou nesmí vyvolávat bolest, negativní
emoce či strach dítěte.

http://www.mudrnoragregorova.cz/predkoz.pdf

petuska123
10. dec 2018

@gin124 dobrý deň som vám pisala správu ale ste mi neodpisal.tak skúsim tu.3 ročný syn ma fimozu podľa mudr.urologicky to inak nepojde ako obriezkou.lenze na rady tu na internete som mu robila kúpeľ slezovy a čuduj sa svete ono sa nám to podarilo pretiahnut celý šťastný sme boli tieto kupele ešte stále robíme plus pretahujeme predkozku len pri poslednom pretiahnuti nám nešla predkozka naspet zacvikla sa.docitala som sa o parafimoze.nastastie sa na to podarilo dať do pôvodného stavu len teraz mam zas obavi že sa to stane znova a čo ak sa nám to nepodarí dať naspet.utekat na urgent a ako sa to potom ďalej rieši?nakoniec obriezkou?alebo len dakym nastrihnutim predkozky?

monicka91
4. jan 2019

@gin124 Ďakujem veľmi pekne za informácie 🙂

gin124
8. jan 2019

@petuska123 Omlouvám se, já sem poslední dobou nakouknu opravdu vyjímečně, večer k tomu s velkým zpožděním něco napíšu.

gin124
8. jan 2019

@petuska123 Sorry, nezvládám to, pokud na to nezapomenu, tak k tomu napíšu něco až po 13.1, až se vrátím do Čech.

petuska123
8. jan 2019

@gin124 ok pockam

gin124
31. jan 2019

@petuska123 Omlouvám se, že jsem napsal až teď. Vidím, že máte s parafimózou zkušenosti, tak víte jak na ní. Když se to nevrátí zavčas, tak to může zpuchnout a pak to už nejde. Někdy je nutné udělat nástřih. Někteří lékaři dělají hned obřízku ale to je naprosto zbytečné, je nutné trvat na tom, že tu obřízku nechcete. Doufám ale, že u vás k takové situaci už nedojde.

Dám Vám tu ještě jeden odkaz.

https://www.vitalia.cz/clanky/zuzena-predkozka-...

nicky8477
15. apr 2019

@gin124 dobrý deň prajem, prosím idem. Si po radi naša obvodná doktorka nám dáva odporúčanie na urológia nakoľko sa jej zdá veľmi malá dierocku na pipiku a odporúča obriezku. Malý. Mi ma 14 mesiaciv a od začiatku mu sťahujem len pokiaľ sa dá. Doktorka mu už dva krát pindika natrhla a keď mu ho natiahne nie nasilu vidím dve malé jazvycky predpokladám. Teda ze to sú tie dva stiahnutia. Cika pohode. Len to je žaluď stále. Schovaný pod predložkou a par dni dozadu som. Stiahla a vytlačil sa mu z toho okolia pipiku taka akoby nazltla vodička. Prosím ako riešiť. Co robiť

bubula_007
16. apr 2019

@nicky8477 k urologovi môžeš s ním ísť, toto všetko mu povedať, a tiež, že nechceš ďalšie nasilu strhavanie predkožky, ani obriezku. Ale zase neboj, nejdú hneď rezať, skúšajú sa mastičky a tak.. a tiež, môžeš si vypýtať názor aj druhého urológa. držím palce. A určite napíš, čo ste poriešili.

gin124
20. apr 2019

@nicky8477 Takové manipulace před třetím rokem jsou předčasné a škodlivé. Ta doktorka vašemu synovi velmi ublížila. Kdy bude tomuto konec?

ajka792
27. jún 2019

Hnisavé bodky na penise

alison11
27. jún 2019

@nicky8477 kúpte ho v sleze nebadanom zmäkčuje kožu a pomáha elascitite,ja som po 3 natrhnutiach detskou lekárkou vtom kúpala a jazvy zmyzli odvtedy nechávam na synovi si narábanie pipíkom a našťastie doktorka odtoho už upustila mladšiemu nesťahovala už na silu vôbec a ani nenatrhla len raz pozrela a nechala zrejme bola otom poučená,Čo som rada deťom sa pipík vyvíja a neverím,že malinkým drobcom sa dá hneď stiahnúť ako pán píše
@gin124 je to obranyschopnosť tej predkožky chráni pred mikrobami,baktériami penis a močovú rúru.Neviem ako u vás ale u nás urologovia sú ešte horší než detská čo antrhla môjmu synovi len predkožku,jedna mamička mi vravela,že malému pipík riadne krvácal ako mu ju nasilu stiahol...skúste len tie kúpele a malému nasilu nesťahujte len tka ako ste robili doteraz a nestresujte dieťa urológom.Čas pustí aj predkožku pokiaľ vie cikať tka je to ok a nebolí ho to neplače pri cikaní,1,5ročné dieťatko nemôže mať dieru jak dospelý chlap na predkožke závisí od penisu a deti majú zúženú ešte začne sám cikať tak pri zadržiavaní sa mu stoporí a natiahne sa aj predkožka čo cvičí už samo o sebe neprirastie nebojte sa a ke´d bdue vpuberte uvolní sa zo žľazami čo bude vylučovať.

nicky8477
27. jún 2019

@alison11 ten slez je 0 bodov aj s just krémom

alison11
27. jún 2019

@nicky8477 To nemyslím na pretiahnutie ten krém mám aj ja neotvorený a nikdy nepoužitý ale myslím že je to dobré na elascititu kože čiže tie jazvy môjmu zmyzli z pipíka a zjemnela koža na celom tele mne je mladší narodený z ekzémami a suchou pokožkou.

gin124
28. jún 2019

@bubula_007 Jak tu v Německu, tak v Rakousku, tak i v ČR tak i na Slovensku vidím, že je to všude stejné, záleží, na kterého doktora narazí.

miriamkazabka
18. júl 2019

Prosim Vás baby skúšam ten krem id justu chcela som sa opýtať ako to natierať?nám vidno len máličko ako zapalkova hlavička.keď natiahnem pipika mám natrieť aj tu trochu žaluďa,či len okolo toho otvoru.Ďakujem za skorú odpoveď

gin124
19. júl 2019

@miriamkazabka Je na to ještě moc malý. Takové předčasné manipulace jsou škodlivé. Mohou vyvolat záněty močových cest a způsobit jizevnatou patologickou fimózu.

miriamkazabka
19. júl 2019

@gin124 načo je moc malý?na to že mu chcem namastiť pipika nejakou masťou?veď ja mu nerobím nič nasilu...