Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

sakura77
26. mar 2009

no ahojte!
tak uz sme po kontrole,bohuzial ako som si aj myslela-ma to velmi zle,takze ak sa do 16teho aprila nestane nejaky zazrak,tak ideme na operaciu,ma strasne ale velmi zuzenu prekozku a primar povedal,ze casom by mohol aj zacat mat problemy s cikanim a mechurom,lebo vraj takto nevycika naraz vsetko,ale po troskach,takze nie je naco cakat 😒

jarus,az teraz som si vsimla tvoje deticky,uuuha,klobuk dole 🙂 to su vsetko tvoje bilogicke alebo aj mas adoptovane?teda ak sa mozem opytat 😉

jarus74
26. mar 2009

ahoj sakura 🙂
no to su moje vsetke a mam aj chlapcov a ziadny z nich taky problem nemal az ten najmensi ☹

takze vas caka nemocnica lebo ked sa to doteraz nezmenilo tak sa zazrak uz asi nestane ☹ //zrejme aj nas pripad/ja strasne lutujem tych drobcov co ich caka asi kazda mamina by si to z nim vymenila ale ked sa to neda ☹ ta priroda co vsetko na nas ludi nevymyslela clovek len trpi jedno prejde pride daco druhe ☹

aj mne povedali na urologii ze potom sa problemy len zväcsuju ak sa nezasiahne ☹

jarus74
26. mar 2009

no a tebe sakura momentalne nezavidim cakas babatko a teraz tie stresy hlavne sa drz aj ty s babatkom 🙂 pozrela som si kedy mas termin mne sa moj Lukas narodil 22.11 ja som tiez november a aj najstarsi 😀

sakura77
26. mar 2009

jarus,no vidis,a mne ked povedali prvykrat ze to bude chlapcek,tak som sa potesila,ze aspon nebude mat vsetkx tie babske problemy-kramy,porody,prechody apodobne-to som este netusila ze aka robota ma caka s pipikom 😠
no co uz,nejako to budeme musiet vydrzat,aj ked si ho neviem predstavit v tej nemocnici,on je strasne aktivny

macca5
26. mar 2009

Ahoj sakura,držim palce ,zvládnete to ,hlavne ho na doktorov pripravuj,hovor o nich len v dobrom,hrajte sa na doktora, hrajte sa s pipíkom,hovor mu aj o tom,že tam budú aj iné deti.U st. syna to zabralo,doktorom vždy veril,nebál sa ich,on bol v čase op. od tvojho starši.

sakura77
26. mar 2009

no,ja som myslela ze ho ani do ordinacie nedostanem,ale som mu povedala ze ujo ma pisaci stroj,tak hned isiel-strasne sa mu teraz pacia tie klasicke "buchacie" pisacie stroje 🙂 tak aj tam mu budem musiet nieco nahovorit,ja len dufam ze bude volna nejaka nadstandardka,chcela by som s nim sama byt na izbe,no,uvidime

macca5
26. mar 2009

tak to bude ťažký oriešok,pripomína mi to môjho mladšieho.Tak isto ho musím ukecávať.Ked sme išli na uro, brali sme so sebou velký bager.Nám to však dr.urobil ambulantne asi za sekundu,no to som už písala.

sakura77
26. mar 2009

no,my pojdeme normalne pod anestezu,toho sa najviac bojim,hlavne ked citavam vselijake veci,co sa stavaju 😒 ☹
on inak neobsedi na mieste,takze musime pobrat oblubene rozpravky,knizky,hracky,puzzle-asi tak pol jeho izby 😅 hlavne preto by som chcela s nim byt sama,aby sme nerusili druhych-on si totiz neda povedat aby bol ticho

janka2121
26. mar 2009

sakura presne to mal Janko. že tlačil pri cikaní a cikal po troške alebo potom dlho dlho zadržiaval a pri tomto hrozí že sa ten moč bude vraacať do obličiek. nejako pretrpíte a bude pohoda. neboj sa.

ináč vôbec nejde o to kedy sa sťahuje alebo čo. mne urologička povedala že som mohla sťahovať koľko som chcela, že to je pravdepodobne zdedené alebo vrodené. apropo ja som sťahovala Jankovi predkožku ako maličkému miminku a aj tak sme museli na zákrok

katarinka1107
26. mar 2009

no ahojte mamula 🙂 odkedy som tu bola naposledy sa tu vela pomenilo a popisalo. Sakura, tak vy uz idete? My az koncom maja a zaciatkom jna na kontrolu a potom sa uvidi. Zatial nemame problemy. No momentalne sme chori, ale nie s pipikom . A neboj anestezia bude v poriadku. Ono aj mam veeeeelky strach co potom , ako ho ukludnit, lebo on si uz u doktorky nechce ani riflicky dat dole a hned krici, nebudeme robit nic, nepreplachneme cikulku 😔

katarinka1107
26. mar 2009

ahojte mamule malo byt, ale som na dve strany potom to tak aj vyzera, prepacte

macca5
26. mar 2009

sakura st. syn bol pod nožom,je to dosť na nervy,hlavne ked ho brali na operačku a ked ho doviezli spať.Bol hrozne bledý a malý.Zvládol to perfektne.Nechcem ťa týmito riadkami plašiť.malý nemal po op. ani teplotu ,ani iné problémi,snád len to,že sme sa vrátili k plienkám.Po op. by nemal vela behať.A ešte niečo ,kludne nech ruši druhých,len nech je on v pohode,ostatný to nejako prežijú.

sakura77
26. mar 2009

no,tak to som aj ja zmierena s tym ,ze asi cikat nebude chcietmbude ho to bolietmale neva,pojdeme cim skor,aby si to ozaj co nejmenej pamatal,vydrzime,len nech je uz ok ☹

katarinka1107
26. mar 2009

sakur, tak to budete mat za sebou 😔 No a tu sme sa utesovali , ze to nie je az take hrozne.No ale co, len nech Vam to vsetko dobre dopadne.A uz vies kam pojdes? Teda do akej nemocky?

jarus74
27. mar 2009

sakura no vidis prisla si na to ze je to jedno ci je to chlapec alebo dievca stale sa nejaky problem hoc aj maly u deticiek najde ☹
ja sa toho tiez bavam ak budeme musiet ist na op.ze ako to bude maly je uz teraz zive dieta ze co to bude tam ale dnes som nasla sukromnu chir. a robia sa tam aj veci z urol. ide o to ze je to jednova chirurgia spravia zakrok ajv anasteze norm .narkoza apo zakroku sa ide domov asi po3hod.tak sa tam chcem informovat ze co a ako ci sa to da aj z takym mrnusom-uvidim co povedia.

prisla som na tu chir. tak ze ja tam idem na op.zakrok lebo mam fibrom a dnes som sa tam bola objednat a citala som ich ponuku

jarus74
27. mar 2009
janka2121
27. mar 2009

sakura neboj bude ti cikať. ja som jankovi trošku pomáhala tak že som mu prelievala vodu z pohára do pohára. a po troch dňoch cikal už bez bolesti

sakura77
27. mar 2009

no,nam povedal primar ze tam budeme dva dni,jeden den mu to urobia a jeden na pozorovanie,pokial bude ok,tak domov,tak to nejak vydrzime,aj ked nemocnice fakt nenavidim teda,budu mu to robit asi tu,a bude to aj on robit

brinzulka
27. mar 2009

babulky...my sme boli v TT a tam nas spravili hned rano a na vecer, ked sa vycikal...sme sli domov..Boli sme pobaleni aj na viac dni...mala sa spravit aj hernia...ale tesim sa, ze to bola len ciastocna obriezka...

Pred MD som pracovala na anesteze..kazde dieta je ine...kazde reaguje inak...my sme sa s malym rozpravali, ze ideme popozerat stroje a bol namotany...a ze tam bude fukat do balonika...a mm hovoril, ze sa taak snazil ten balonik nafuknut...o chvilu uz spal...
po operacii sa davaju analget.cipky...prve dva dni mozete aj kazdych 8hodin...ako kto naordinuje...a potom to ide...Malinke deturence nase si to odtrpia, ved ich to stipe...ani ja som po porode nebola bez bolesti...a postupne na to zabudnu...
co uz s tym, ked to treba spravit...
Inak uvadza sa, ze ak v premedikacii dostavaju Dormicum...co sa detickam dava..tak maju vypadok pamate...zabudnu, co sa dialo.

macca5
27. mar 2009

my sme boli s filipom v DFN s P vba na KRamároch, sme od prievidze,vybavoval nám to náš dr. s metabolickej amb.My sme tam museli zostať až do vybeania štichov.3dni sme ležali na detskej chirurgii, zvyšok na klinike.V prvý den príjem,druhý op. a potom sledovanie a sťahovanie na kliniku.tam sme boli asi týžden.Sestry z nemocnice chodili za nami na kl.,robili prevezi a pod.Pred op. dostal oblbováky no u neho mali asi opačný účinok,nemohol večer zaspať,ráno išiel našťastie prvý.

katarinka1107
30. mar 2009

brinzulka ako dobre, ze si sa tu stavila a pekne to vysvetlila, lebao asi vsetky sa bojime narkozy. Mna odhovarali aj ked sme boli na Kramaroch na "meraniie uska" lebo sa mu nedal urobit screening po narodeni. No a personal bol taky zlaty na tomORL oddeleni, ze mu dali nakoniec len nejaky sirupcek namiesto narkozy, tak si myslim , ked lekari nemusia, zbytocne detsky organizmus nezatazuju. Ale tu v tomto "kozka" pripade je ozaj lepsie ako ty pises dat aj nieco, co deticky zabudnu a je aj po probleme aj po bibinku. Inak my este nevieme, ako teda dopadneme uvidime na kontrole na prelome maj jun, ale uz zazraky necakame a tesime sa , ze nemame problemy.

katarinka1107
30. mar 2009

inak sakura kam ste sa s malym Kristiankom rozhodli ist do tej nemocky?

sakura77
31. mar 2009

este neviem,podrobnosti pojdeme dohodnut toho 16teho,ale primar hovoril ze on mu to bude robit,takze asi tu u nas

katarinka1107
31. mar 2009

aha , takze Partizanske. No tak sa drzte a budeme to tu sledovat, ako dopadnete.

spantex
11. apr 2009

Ahojte. Dnes keď som prebalovala Patrika 2r., všimla som si, že mal na pipíkumá biely akoby hnis. Má ju aj trochu napuchnutú a troška červenú. Kožičku mu neviem pretiahnuť ani troška. Nechcela by som, aby mu urológ tú kožičku pretiahol, lebo som toho názoru, že sa to vyvinie samo. Večer ho budem kúpať v kamilkovej vode a krémujem mu pipíka Framikoinom. Stretli ste sa už s takýmto? Čo môžem preňho ešte urobiť?

deina
17. apr 2009

My sme boli vcera v poradni a doktorka sa pokusila stiahnut mu to predkozku, ale vobec to neslo. Ja som to doteraz ani neskusala. Mame mu to vraj skusat vo vani stahovat, vraj to este povolit moze, urolog by to riesil, az ked bude mat 3-4 roky. Len ja som z toho bola nejak mimo, tak som sa ani nespytala - co ak sa nam to raz podari stiahnut? Co potom? Spominali ste nejake kupele, Framykoin? Ci potom staci uz len umyvat? Dufam, ze sa mu to upravi, vraj len nejaka blanka tam je prirastena?

sjuzi
17. apr 2009

Ahojte, trochu sa vám sem pripletiem... Nečítali ste náhodou toto? Máte s tým niekto skúsenosť? 😕
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=469

sakura77
17. apr 2009

no,my sme dnes boli u urologa,takze 5.5.ideme do nemocky na obriezku,prvy den mu budu robit vsetky tie predoperacne vysetrenia,druhy den operacia,na noc ostane na pozorovanie a na treti den domov-ak bude vsetko ok samozrejme

baby nemate skusenost,zrovna jedna maminka mi pisala ze jej kamaratku nechceli s malym hospitalizovat ked bola v prvom trimestri,neviete ako to je?ja som sa nahlasila s nim ze tam budem,nenapadlo ma ze tehu by mohol byt nejaky problem,tak som to ani nepovedala,ze som

lenk30
17. apr 2009

ahojte maminky. ja mám 9 týždňového chaloša a v pôrodnici mi povedali, že s pipíkom nemám nič robiť. to isté aj pediatrička.............ale ako som tu prečítala len túto poslednú stranu, tak asi na tom sťahovaní niečo bude..... Neviete prečo je na to viacero názorov? a to treba aj nejako nasilu? alebo pokiaľ ide samo, alebo čo?

denisocka
17. apr 2009

ahojte,my máme 16mes,od malička nam vobec nejde pretiahnu ... sprvu som podstivo asi 9mes skušala,ale nepohlo sa ani milimeter,potom sa mu to 2-3x kus zapalilo,ta sme sedávali 2x denne v repíku a mazali framykoinom,to iste nam kazal aj urolog a nechať to na pokoji. bola som tam aj pred týždnom,tiež tvrdil,,že ked nejde,nechať,ešte to ma čas .... a občas aj my máme "to biele " a vo vani mu pipík umyjem a to biele vyjde