• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Problém so sťahovaním predkožky

2. jún 2010 o 00:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko ahojky, vy jste nestahovali celých 2,5 roku? Díky za odkazy, mrknu na ně... :slight_smile:
2. jún 2010 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ronecek jj niekedy stahovali a take problemy nemali a teraz skoro kazdy druhy musi ist to dat nasilu stiahnut, alebo obriezku a potom tie deti trpia, lebo ich to boli aj pri cikani :frowning2: tak asi to nestahovanie je nejaka blbost lekarov.
2. jún 2010 o 00:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronecek - nestahovali sme nic a pediater je chlap. ked sme sa ho pytali, povedal nesahat na to, nehcat to tak, lebo by sa to malo samo upravit (tak ako to stoji v tom prvom clanku.) ale zakazdym mu ho na kontrole pozeral a naposledy (v januari) bolo vsetko ok.
2. jún 2010 o 00:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lizatko > preco blbost lekarov?
2. jún 2010 o 00:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko neviem tak sa mi to zda, vela chlapcov co sa im nestahuje skoncia nasilnym stiahnutim, precitaj si trosku viac mamiciek co tu pisu vela ma s tym problem, tak preto si tak aj myslim, lebo niekedy take problemy nemali.
2. jún 2010 o 00:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lizatko1009 no stahovat raději budeme. Už k vůli hygieně. S cikáním problémy nemá. Když to tak poslouchám, tak raděj asi k tomu urol s malým pošlu manžela. Chudáci děti, co všechno musí vytrpět. :frowning2: Ale snad se to spraví a bude to OK. :slight_smile:
2. jún 2010 o 00:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko No nevím. Doktoři asi poznají, kdo by měl stahovat, kdo ne. Kdo od narození a kdo pozdějš. Kamarádka chodí ke stejné pediatričce, jí tvrdila stahovat od narození. Holky se mi dokonce divily, že Domíkovi nestahuju. A takhle jsme dopadli.
2. jún 2010 o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lizatko1009 @ronecek baby,lenže ked to Matuškovi ide od narodenia neznamena,že by to šlo aj Dominikovi. viem o čom hovorim,s kamoškou mame skoro rovnakých chlapcov,jej malemu to išlo uplne dole od narodenia a mojmu do teraz nie a nie,aj napriek tomu ,že som prvy rok fakt denno denne skušala. ona stiahla raz za čas a šlo stale,takže ak to raz nema isť,je jedno či začneš teraz či o rok či kedy - moj nazor
2. jún 2010 o 07:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lizatko> citala som a pocula som. ale skus sa pozriet na ten prvy clanok, niekedy sa to cele tym stahovanim moze len zhorsit a ti chlapci skoncia na tej urologii tak ci tak. :unamused:
2. jún 2010 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Vždycky, když jsme došli k doktorce do poradny, zkoušela mu stahovat a šlo to Dominičkovi stejně jako teďka. Takže jen kousíček. Nevím, proč mi doktorka neřekla hned, ať stahuju. Kluci to asi fakt maj dané od narození a ani příroda s tím moc nenadělá. Vy jste byli i na urol? Co na to říká doktorka, že mu to nejde stahovat?
2. jún 2010 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko Ty články jsou oba moc zajímavé. Kdyby člověk opravdu věděl, co je pro ty klučiny lepší. Ale četla jsem tam o těch trhlinkách. Pro kluky to určitě není příjemné. Hlavně při čurání. V tomhle máš teda pravdu, že tak či tak skončí na urol. Vy žijete ve Švýcarsku? Ve kterém městě? S dětma chodíš k lékaři tam? :slight_smile:
2. jún 2010 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ronecek ja zachvílku porodim druheho syna a veru, budem skušať či mu to ide tak,ako som skušala pri šimonovi. ked mu to pojde,budem happy,ale ked nie -už viem podla šimona,že s tým vela nenarobím. takže, naozaj - každe dieťa je ine a preto aj lekari nemaju vobec jasno čo s pipikom robiť . naša detckarka mu to v polroku tuším chcela pretiahnuť,nešlo to ,maly kričal a doma už sme mali trhlinky
2. jún 2010 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka O těch trhlinkách jsem pávě četla v těch odkazech, které poslala bubelko. Můžeš na ně taky mrknout. Domík bude mít v listopadu dva roky. Doktorka nás chce na podzim poslat na urol. Říkala, že mu to tam obkroužkujou a bude to OK. Divím se, že vás taky neposlala, když mu to nejde.
2. jún 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronecek,nam sa trhlikny robia aj same-ked sa mu v noci v pocikanej plienke postavi .... takže ja na to nešaham a proste,predkožka sa občas rozmoči ,musime už na žive raty prestať nosiť plienky
2. jún 2010 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronecek: ano zijem vo svajciarsku, kanton aargau, v malej dedinke nedale zurichu. k pediatrovi chodim tu. k teme som sa dostala nahodne kvoli otazkam zo slovenska, ci uz pretahujeme, tak som chcela vediet ako to u nas chodi, na nemeckych forach som sa totiz docitala, ze sa to nema. ak chces, mozem ti na ne poslat linky. :slight_smile:
2. jún 2010 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Dominička se snažím taky dávát na nočník co nejčastěji, ale on je takový neposeda, že nevydrží sedět ani minutku. Někdy se nám zadaří, někdy ne. Kamarádky malá je jen o měsíc od Dominička a plínky už nosí jen v noci. Jinak přes den vůbec. Ale její syn, když měl přes tři roky, tak se počůrával a v noci mu plínky taky dávala. Je to všechno individuální. Jak s mluvením, jídlem...prostě se vším.
2. jún 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bubelko My máme rodinu ve Winterthuru. Vidíš to, v každém koutě světa je všechno jiné. Včetně názorů. Člověk si nevybere, ale kdyby opravdu věděl, co je nejlepší. :slight_smile:
2. jún 2010 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronecek: veru, kazdy kraj, iny mrav - a mamicky s inymi skusenostami :wink:
2. jún 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka asi kazdy ma ine pimpitko, ale nepaci sa mi to nasilu stahnutie :confounded: pozeram, ze mas termin na 8 augusta moj sa narodil 8.8 :wink:
2. jún 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej tak, každy ma ineho pinďa - takže ak to ide,tak ide a ak tak proste čakať kým niesu problemy tak to nechať . hej,TP mam 8.8. ,dufam že to už budem po porode :grinning:
2. jún 2010 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, no mi mame problem s pipikom asi taky ze maly si ho stale chyta a pri tom poplakava, prve ma napadlo ze zapal mocovych cest tak som ho sledovala pri curani ci neplace ale vycural sa a v pohode ale stale sa chytal potom za pipika ked uz necural tak sa to opakovalo pocas dna moze to suvisiet aj s predkozkou? moze ho boliet predkozka? ma 1rok a pol ale este som mu predkozku nestahovala nic som mu s tym nerobila. Poradte niekto. dakujem.
8. jún 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mimi198 zajdi s nim k Dr, pokud tio potrebuje uvolnit da ti masticku ale myslim ze v tomhle veku uz by se urcite stahovat mela... ja to delam tak kazde 3 dny ve vane.... kdyz pak jim to chirurgicky uvolnujou tak je to dost sado maso :sweat_smile:
8. jún 2010 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mimi: pokud by se malýmu držel mázek za předkozkou, mohl by chytit zánět. Zajdi raději k doktorce. JInak přetahovat se teoreticky ještě nemusí, ale je dobré to ve vaně s teplou vodou zkoušet, zejména kvůli té hygieně.
9. jún 2010 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no našmu malemu začal včera ten maz vychadzať vonku,neviem či sa mam tešiť,či plakať ? pinda si chytiť neda,pretiahnut mu nejde . skušame aj bez plienky, vydrži aj4-5 hodin necikať, a potom to všetko vyloži do plienky,len som prekvapena že ako nema plienku,ma zas drobne vyrašky na pindovi a podbrušku,tak nechapem z čoho ked sa luftuje . neviem čo s tým pindom robiť,rano mal na plienke take žlte - ten maz . urologa mame daleko,teda nie až tak velmi,ale mm nemože teraz odisť z roboty a ja nemam ako isť k nemu
10. jún 2010 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Mám skoro 6. roč. syna a my sme tiež boli u urológa a dal nám na pól roka mastičku TRIAMCINOLON LÉČIVA CRM ktorou treba natierať pipíka po každom kúpeli a pomali sa mu to uvolnuje v októbri máme termín u urológa tak som zvedavá či sa vyhneme chir. zákroku. má stým niekto skúsenosti?
10. jún 2010 o 12:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
evi,až pol roka možete mazať???nam dal iba jednu tubu,zjavne bolo malo ,ale teraz planujem pýtať zas
10. jún 2010 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evafac my jsme ji meli, mazali jsme asi necele 2 mesice a pak uplne v pohode, ted mu to stahuju pri koupani tak kazdy 3 den a mam eklid :wink:
10. jún 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jA MUSIM TU MASť ZOHNAť .NAM VTEDY POMOHLA,KEBY SOM MALA EšTE JEDNU TUBU,TAK sa predkožka uvolni uplne. skusim popýtať detsku doktorku
10. jún 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok