Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

kutcher
12. jún 2010

To je fak mazec, mně tady pediatr říkal, že na umrtvení nárok mám, ale někde si to musím holt vydupat, to je jak v cirkuse, fakt že jo!

denisocka
12. jún 2010

no to mate tak,pred rokom sme boli primlady , kazali čakať a teraz sme už na pretahovanie pristary ... no sama som zvedava, už som chcela mať klud do porodu,ale proste furt dačo 😔

denisocka
12. jún 2010

inač,on ma pod predkočkou asi 3-4 take bunče mazu toho bieleho , tak vraj treba uvolniť prekožku a ten maz vyčistiť

brisilda
12. jún 2010

denisa mne povedali ze sa to ma stahovat od pol roka kazdy lekar radi inak preto s druhym synom dem na urologiu a nech posudi odbornik 😉 inak umrtvovat by som sa to bala davat predsalenje to penis a moze mu akykolvek oblbovak poskodit nervy a svaly ☹ a ako dospely mozue mat problem

konja
12. jún 2010

denisocka: když to synovi dělali, měla jsem 12 dní do termínu porodu a ještě tu noc jsem porodila 😅 Asi z toho jak syn celý den řval a já kolem něho lítala a stresovala se, tak to tomu asi pomohlo 😅

kutcher
12. jún 2010

Tak umrtvení penisu je stejně nebezpečný jako každej jinej zásah do těla a je velmi nepravděpodobné, že by měl v budoucnu trpět disfunkcí. Penis je sval, to už bych se musela u zubaře obávat i umrtvení dásně - rozhodně bych tomu dala přednost před takovouhle traumatizací dítěte, ale budiž, dříve do špitálu dováželi výbornou náplast s vaničkou, ve které byl vynikající umrtvovací gel a jmenovala se Emla náplast - jestli ještě je nevím, ale každopádně v ní byl přípravek, který se právě dobře vstřebává do kůže narozdíl od ostatních, které se aplikují na sliznici!

denisocka
12. jún 2010

Neviem co mu je,zacne cikat a kricat a rozuteka sa.tak neviem ci predkozka,ci ho pali moc ci co.ale sme uz v aute,o 15min sme na urologii.snad neporodim 2mes skor,boze

kutcher
12. jún 2010

Tak to může mít třeba buď nějaké ranky, trhlinky nebo začínající zánět, těžko říct

brisilda
12. jún 2010

denisa no veru moze byt ze ma zapal moc. ciest 😒 ale mudrejsi bude lekar 🙂 dufam ze to dobre dopadne 😉 hod potom info

denisocka
12. jún 2010

Mame to za sebou,nebolo to take hrozne, 30sekund placu.mal to len zlepene a vela toho bieleho,robili to sondickou. Uz neplace,akurat ze mu nejde cikat bo pindo boli.mame ho macat v harmanceku abo repiku,ziadne maste

brisilda
12. jún 2010

denisa my sme taktiez kupali v harmanceku ale repik je lepsi 😉 a aby sa nam to nezapalilo tak sme davali framykoin 😉

brisilda
12. jún 2010

a vidis to nemala si sa coho bat zalezi od pristupu lekara lebo ako som pisala starsi syn mi potvrdil ze to len trosku stipe

denisocka
12. jún 2010

Ja sa tak bala.este prezit to stipanie a mocit ho. Inac pretahovat mame od zajtra

kutcher
12. jún 2010

Vzdyť jsem říkala, že tou sondičkou to je na 100% lepší, než to jen tak strhnout.

denisocka
12. jún 2010

no len teraz horor, plač v kuse ,nechce cikať a už vobec nie sadnuť do repiku,brucho mam tvrde už vkuse ... ani jest nechce

kutcher
12. jún 2010

A ani čůrat do kelímku s vodou?

kutcher
12. jún 2010

No jestě je možnost čůrat do tekoucí sprchy nebo mu pindíka při čůrání polejvat

denisocka
12. jún 2010

zatial ani čurať ... už kus čural a začal kričať že štipe a prestal

kutcher
12. jún 2010

No jedině fakt připravit odvar heřmánku nebo z řepíku(ten používáme my) a mít to přichystané třeba v půllitru a až to nebude moct vydržet, tak mu ho tam rychle ponořit a uvidíš - bolest z plného močového měchýře je horší než štípání, přejde to a ty se nestresuj!

brisilda
12. jún 2010

denisa to je normalne neboj chce to klud prvy den je najhorsi presla som si tym a viem co hovorim takze dnes ho nechaj behat po byte bez plienky nas maly ked cural a nemal plienku tak ho to nestipalo ostal mi sice koberec pod stolikom v obyvacke ale bola som rada ze cika

denisocka
12. jún 2010

no už asi 5x kus cikol s plačom a prestal,teraz konečne klľači v harmančekovom kupeli ... no ale tak,ešte to je len začiatok. mazať to nesmieme ničim , už ho ma aj červeneho

kutcher
12. jún 2010

Zitra bude líp a buď ráda, že už to máte za sebou.

brisilda
12. jún 2010

denisa stahovat sa nesmie lebo moze nastat opuch kedy mate ist na kontrolu?

brisilda
12. jún 2010

par don malo byt mazat my sme davali framykoin az po kontrole

denisocka
12. jún 2010

O kontrole nik nehovoril

lela1
12. jún 2010

No denisocka,my sme na tom rovnako ale dnes to uz nebolo s takym placom ako vcera ale cura len po kvapkach 😉

santa
12. jún 2010

Ahojte, môj malý má tri a pol roka a tiež mu nejde stiahnuť predkožka. Na urológii nám doporučili, že to urobia v celkovej anestézií. V takej nejakej slabej, že večer, v ten deň môžme ísť domov. No ja neviem mam z toho strach. Malý si ho nechce dať vôbec chytiť od nikoho. Aj v papieroch má napísané, že pre nespoluprácu bude hospitalizovaný. ☹ Takže aj tak bude mať po zákroku traumu, keď sa to bude hojiť a potom preťahovať 😖. Inak pri cikaní ho nič nebolí, ani to nemal nikdy zapálené tak ja neviem či by sme nemali ešte počkať. A čo sa vlastne môže stať keď budeme čakať?

kutcher
12. jún 2010

Tak já nevím jak na Slovensku, ale tady panuje všeobecný názor, že pokud není vyloženě fimóza, tj. že při čůrání se nesmí tvořit balónek, a dítě nemá zápal, tak se to nechává do 5 let, pak se to teprv řeší, pokud by se mu tvořilo smegma, tak se to dá proplachovat stříkačkou s borovou nebo převařenou vodou popř. s příměsí heřmánku nebo řepíku.

brisilda
12. jún 2010

santa tvoj maly chlapcek uz je velky na zakrok preto nespolupracuje je to pochopitelne je rozumnejsi a boji sa 😉 treba mu vsetko krasne vysvetlit ked budes dlhsie cakat moze nastat zapal co sa cudujem ze este nenastal niekde koluje ze to netreba riesit do 4 r. potom sa to vraj same pomalicky stiahne no ja vam neviem 😒 ja mesacnemu babu pri kupani uz zacinam tu predkozku pomalicky stahovat aj ked nie uplne strach mi to nedovoli 😀 asi aj preto navstivim v blizkej dobe urologa a poradim sa s nim prvy krat nech mu to stiahne on

kutcher
12. jún 2010

ten zápal vzniká často kvůli tomu, že se tam dostanou nečistoty a tvoří se smegma, pokud se to neodstraňuje třeba tou stříkačkou, tak je to hned, pokud to má furt srostený, tak není důvod něco dělat. Našemu malýmu to nikdy nešlo a furt nejde stáhnout a problémy nejsou a pokud problém nebude i nadále, tak ho klidně do těch 5 let nechám.