Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

standa82
2. júl 2010

@123zuzka ...aj môj syn mal len dieročku na cikanie. Toež nemal žiadny problém s cikaním, so zápalmi, proste nič mu nebolo, len stiahnuť sa nedalo. Urologička ho objednala na zákrok, ale obriezku mu nerobila, len mu narezala predkožku a zašila. Teraz je to úplne v pohode.

imarikai
2. júl 2010

baby to ste všetky riešili až tak neskoro okolo dvoch rokov ? ono je pravda že každy povie niečo iné ale mne už na novorodenecko sestrička ukazovala ako pomaly skušať a cvičili sme s tým pri každom kúpaní a zase detská lekarka povedava s tým sa ešte nič nerobí až od 4 rokov čo sa mi zdalo blbosť kde je potom pravda ? nezávidím vam že s tými pindami mate starosti ☹

123zuzka
2. júl 2010

@standa82 AHOJ,no,doktor-urológ mi povedal,že kebyže mu to aj nareže,tak že by mu to celé roztrhol,lebo to má veľmi úzke..aj tvôj malý ju mal takú úzku?A nemá predkožku zjazvenú od toho šitia,resp.či mu tam tá jazva nerobí neplechu pri sťahovaní...a koľko mu to musela narezať?Lebo môjmu malému by to musel asi celé,také 2cm...

123zuzka
2. júl 2010

@imarikai Ahoj,vieš,ja som mala z okolia také " múdre rady " ,a povedala som si,že keď to fungovalo u iných chlapcov až po dvoch rokoch,tak prečo nie u môjho? A teraz sa trápim,že čo s tým,lebo načo mu zbytočne robiť obriezku,keď je možno aj iné riešenie? Len čakám ešte na nejaké príspevky,že čo mi mamičky napíšu z vlastných podobných skúseností..ale viem,že na každé dieťa platí niečo iné...

babatko88
2. júl 2010

ja som z tohto tiež zúfalá, malý bude mať tri roky a tiež mu to nejde stiahnuť, s cikaním nemá problém, ale to je tak všetko, aj sa mu to snažím sťahovať, ale nejde to a na silu mu to robiť nebudem, no k lekárovi sa mi zdá, že je ešte skoro, nie? aj ja som počula, že ono to ide aj neskôr a niektoré maminy, čo mi hovorili, že nesťahovali vôbec a chlapci sú v pohode, tak neviem, čo mám robiť ☹

imarikai
2. júl 2010

tak aspon tie maminy čo si to prečitate a mate doma malých chlapcov cvičte s tým od začiatku nie na silu postupne nam sa asi ked mal syn pol roka možno viac podarilo dostať do polovice žaluda aj to bol priškrtený lebo bol malý otvor ked mal syn rok aj niečo bolo už trištvrte žaluda vonku ale dlho bol problem na jednej strane mu to nešlo bolo to ako prilepené ale neskor to povolilo robili sme to najprv vždy po kupeli a ked bol starší tak vo vani raz mu to muž urobil na sucho cez den a malemu išla krv opuchlo to a maleho to bolelo preto odporučam vanu a ak sa bojite dajte to do ruk manželovi keby to je na mne asi by to ešte nemal lebo som sa bala robiť mu to a teraz ma syn vyše dvoch rokov a už si to vie stiahnuť sam

standa82
2. júl 2010

@123zuzka ...nemá škaredú jazvu. Má to narezané asi na centimeter.

denisocka
2. júl 2010

no tak nam to ide relatívne dobre,sice s palčom ale .... jemu to stale na konci popraska a ide mu z toho krv ,tak trošku,tak ja neviem čim mazať?

123zuzka
3. júl 2010

@imarikai Ahoj,čo som si prečítala na int v rôznych diskusiách,tak sa tam na 98% mamičky zhodli,že sa to nemá robiť vo vani-sťahovať predkožku,pretože sa pod ňu dostanú baktérie a potom sa pipík zapáli..o tom zapalovaní sa tu tiež veľa píše,myslím si,že je to naozaj z toho..má sa to sťahovať najlepšie pod tečúcou vodou..u nás je to jedno,že vraj fimóza-zúžená predkožka je vada od narodenia a inak,ako obriezkou sa to nedá upraviť,aj to som tu hodne čítala..tak neviem,stále čakám na príspevky s podobnými problémami..ďakujem

denisocka
3. júl 2010

aj nam vraveli naposledy teraz na kontrole,že žiadne vo vode,že aj vtedy je predkožka rozmočena a popraska

romana29
3. júl 2010

No a mě zase říkala praktická, že zase naopak ve vodě jo..jenže já to ve vodě taky nedělám 😉

imarikai
3. júl 2010

no maminy je to stale o tom istom každy povie niečo ine ale tie čo zavítate k urologovi opytajte sa aspon kedy je spravne s tým začať inač čo sa týka tej vane je to logicke ale moj sa bojí sprchy

standa82
3. júl 2010

@123zuzka ----aj môj syn mal fimózu a len mu narezali, žiadnu obriezku mu nemuseli robiť.

babatko88
4. júl 2010

@standa82 ahoj, ako to narezanie prebiehalo? bola si s ním? ako mu to robili? rezali mu to normálne, alebo mu dali nejakú injekciu proti bolesti? alebo ako? neviem si to predstaviť a bojím sa ísť s malým k lekárovi... čítala som, že niektorým chlapcom sa to dá do pohybu až v puberte...

dioliana1
4. júl 2010

@standa82 aj mna by zaujímalo ako to robili... 😨

standa82
6. júl 2010

@babatko88
@dioliana1
...hospitalizovali nás v nemocnici. V jeden deň sme nastúpili a nerobili mu nič, od polnoci nemohol papať ani piť a na druhý deň ráno mu dali náladovku (tabletku) a potom mu dali narkózu na operačke (tam som s ním nebola). Po zákroku som ho čakala na pooperačke a keď sa prebral, previezli ho na izbu na oddelenie.
Predkožku mu narezali, zašili. Úspech k prepusteniu domov bolo nemať teplotu, problém s jazvičkou a vicikať sa. No malý sa hneď po prebudení vycikal, ale ho to strašne muselo bolieť, lebo hneď plakal, že ho bolí pipík. Potom sme boli ešte dvakrát na WC, no neúspešne. Na tretíkrát sa vycikal s veľkým plačom, potom zaspal (bol obed). Poobede nás prepustili domov. Doma sme za tri dni piípk len močili v repíku (bol opuchnutý) a na štvrtý deň sme 3x denne namočili do repíka a zakaždým stiahli ako šlo (nie na silu). S cikaním sme mali problém asi 3 dni po zákroku (vycikal sa len v spaní do plienky). Potom to už bolo OK. Teraz už pipík nemočíme, normálne pri kúpaní večer stiahneme, umyjeme a na jazvičku máme taký gélik, natrieme tým.

babatko88
6. júl 2010

@standa82 tak dík, sa bojím ešte viac ako predtým ☹ ja to tuším budem ešte skúšať, lebo toto by nás teraz zabilo ☹

123zuzka
6. júl 2010

@standa82 Ahoj,chcem sa opýtať,to malému robili,aj keď má ešte plienky?Lebo sa hovorí,že sa s pipíkom chodí k urológovi,až keď nemá dieťa plienky..aby sa to lepšie hojilo,vetralo,atď...no,môj malý už plienky nemá,len ma zaujíma,čo píšeš,že sa vycikal iba v spánku do plienky,že možno aj ja mu budem musieť dať potom plienku..neviem,zase preháňam asi...

standa82
7. júl 2010

@123zuzka ...plienku má už len na noc. No po zákroku, som mu plienku prvé dva dni plienku na noc nedávala, bála som sa aby sa mu to nezapálilo od moču. Pristala som na to, aby sa radšej pocikal - aj v posteli. Nejako som ho musela donútiť na cikanie, a tak cikal aj na podlahu v chodbe, či pri wc. No bola som rada, že sa vycikal. A keď som mu konečne nahovorila, že boľačku už vycikal, vycikal sa pekne na wc.

adamala
7. júl 2010

Dovolim si pridat moj nazor na tuto temu, v Amerike 70% chlapcekov ma obriezku a robia to po porode alebo do 10dni porodu,vtedy ich to neboli ako v neskorsom veku, predislo by sa tym tymto zakrokom neskor,ked si to deticky pamataju a maju traumu z toho,plus je to velmi bolestive v tom veku, novorodenci cikaju jedna radost potom, bez bolesti a do 2dni je to prec ta ranka,plus nemaju traumu z navstevy lekara neskor.Davali to ludia z nabozenskych dovodv a z hygienickych , pretoze studie zistili ze mali chlapci nemaju problem so zapalmi predkozky alebo zrasteniu, chlapi neprenasaju na zeny rozne mykozy neskor a nemaju problem s prostatou , a zeny nedostavaju rakovinu krcka maternice ak maju chlapa s obriezkou. Podla mna je to pre dobro babatka.

biba12
7. júl 2010

@adamala Ale ta predkozka tam asi ma nejaku funkciu, ked to tak priroda zariadila, nie? Nie som lekar, aj sa trapim s malym so stahovanim,ale osobne si myslim, ze niektore veci ako ludia prehaname...

danya222
7. júl 2010

@babatko88 MOJA......MOJ SYN MA SEST ROKOV A TIEZ SOM NESTAHOVALA AZ OKOLO STYROCH ROKOV A UKAZOVALA SOM MU AKO SI TO MA ROBIT SAM PO KUPANI A NEMAME PROBLEM....TERAZ MOJ DRUHY SYN MA ROK A POL A TIEZ S TYM POCKAM

babatko88
7. júl 2010

@danya222 Ďakujem 🙂 veľmi si ma potešila, lebo ma to fakt trápi, aj ja si myslím, že je to ešte skoro... a kážu to od narodenia, ale veď čo mu tam stiahnem? veď tam nič nemá 😅 tak uvidíme časom, veľmi ďakujem za povzbudivé slová, lebo toto by už bolo moc, keby sme mali znova trpieť ☹ síce vždy som trpela ja, ale môj malý si to odnášal, že som pri ňom nebola a to ma mrzelo oveľa viac, teraz už nechcem aby trpel, aspoň kým nebude musieť, lebo je ešte malý na nemocnicu a takéto intímne zákroky sa mi zdajú čudné u detí...

denisocka
7. júl 2010

čaute banda,tak my sme zistiki,že ak nemame problem a maz,stači pretiahnuť 2-3x v týždni , takže aj ked s krikom tak lepšie ako každy den a maly sa dnes večer sam pýtal na nočnik 😵 lebo doteraz sa ho panicky bal a cikali sme así týžden do vedierka maleho z pieskoviska 😀 . cez den je bez plienky,len na noc a na obed ma a večer si popýtak nočník 😵

hi2u
8. júl 2010

ahoj holky, mám dotaz a moc bych prosila o pomoc. Ondík má 21 měsíců a předkožu mu stahuju od roka každý večer, ale nevím jestli správně. Ta vnější kůže penisu jde dobře ale na žaludu má takovou jakoby blanku, špička žaludu je obnažená, ale na zbytku je ta blanka. Je to normální, povolí to časem, nebo se mám bát? A v lékárně jsem se ptala na nějakou mast na uvolnění, ale prý je jen na předpis, tak jestli nevíte o něčem jiném, díky moc.

danya222
8. júl 2010

@babatko88 .NEMUSIS SA BAT URCITE NIE PRETOZE AZ PO DVOCH ROKOCH SA TA PREDKOZKA UVOLNUJE TAKZE AZ VTEDY TREBA ZACINAT ALE POMALY....HOVORIM MOJ SYN UZ MA SEST TERAZ A ROBI TO SAM PO KUPANI ATAKISTO BUDEM POSTUVAT AJ PRI MLADSOM SYNOVI...

danya222
8. júl 2010

@hi2u MYSLIM ZE JE TO SKORO........DAJ SI STRANKU.....STAHOVAT PREDKOZKU? A TAM SA DOCITAS VIAC

marorlinko
9. júl 2010

je pravda,ze nasilu nic netreba,mojmu s astiahla sama asi ked mal 2 a pol roka, dr mi povedal,ked mal rok,ze ked sa nestiahne sam ado 3rokov,tak mu urobia obriezku,nastastie netreba.takze netreba stresovat zbytocne.

marorlinko
9. júl 2010

@hi2u moj,ked mal rok a pytala som sa dr. tak mi ukazal,jak mam stahovat,bolo to drasticke,tahal tu kozu az uplne dole az mi prislo zl etakmer a hlavne hnusne to robit takto,odvtedy som nerobila mu to,len jemne,ked ja som nemohla tak drasticky,potom som prestala,stiahla sa mu sama.

brisilda
11. júl 2010

kocky ja stahujem pomalicky uz od narodenia 😉 teda tak po troske jemne ako sa ada tak oplachneme pri kupani aj urolog to tak odporuca treba zacat od mala a postupne to vraj bude povolovat tak som zvedava 😀