Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

imarikai
11. júl 2010

@brisilda aj my sme tak začali a nemame problem 🙂

denisocka
12. júl 2010

ja už by som rada tuto temu vyňala z oblubených ale neda sa . včera sme mu nestihali,bo proste nešlo,tak reval a kričal,že sa mu pipik stiahol a ledva sme ho nejak chytili.on len ked vidi po kulani že idem k nemu,tak sa začne pítať či "pipik dole" ak poviem že nie,tak super ale ak poviem že hej,amen

jajkalajka
16. júl 2010

@denisocka , chcem sa opýtať, mám mastičku triamcinolon E s obsahom kortikosteroidného hormónu, je to tá masť alebo ich je viac druhov. Ďakujem.

mayerka
17. júl 2010

ahoj holky, delší dobu sleduju vaší diskuzi. Taky jsme bojovali s přetahováním. Ale včera Jára objevil kouzlo pindíka a začal si stahovat sám a děsně se tomu směje! Tak hurá, snad máme vyhráno 😀 taky držím palce, je to fakt opruz, když se ty kluci bráněj...

denisocka
17. júl 2010

@jajkalajka prepač že až teraz

mala by to byť tato masť / nie crem bo ten je riedky/ http://www.dinarin.cz/product.jsp?artno=2829
proste ja mam a daval nam tie,čo su 10g mastičky a je v 10g 0,1 toho liečiva -
kopirujem Léčivá látka: Triamcinoloni acetonidum 10 mg v 10 g krému (0,1%)

a ty asi myslíš toto http://www.dinarin.cz/product.jsp?artno=4178
Léčivé látky: Triamcinoloni acetonidum 20 mg, Cloroxinum 200 mg ve 20 g masti ... čiže navyše len nejaku latku čo ma antisept.učinok,podla mna možeš aj to použiť

jajkalajka
17. júl 2010

áno, ďakujem, si zlatá. Som z toho na nervy, taký malinký pindoško a toľko problémov. Zlatíčka naše, čím musia prechádzať. Ešte raz vďaka a pekný večer, či už vlastne noc. 😕

tlap.ka
22. júl 2010

ahoj holky,
potřebuju poradit nebo spíš trochu "uklidnit". Matějovi už šel krásně přetahovat bimbula,teda zatím jen jeho špička,ale šlo tp, pak jsem jeli na dvě dovči pod stan,takže na nějaký koupání a přetahování moc nebyl čas a dneska jsem mu při koupání zjistila, že mu už bimbula moc přetáhnout nejde a navíc má uvnitř něco jako "borůvku",ale větší:( mám strach, aby mu bimbulu nestrhávali nebo neobřezávali. Zítra jdu k dr, ale nevíte, co by to mohlo být??jsem z toho vyplašená, navíc MAtes dr "miluje", takže to bude boj ☹

jajkalajka
23. júl 2010

@tlap.ka Ahoj, ako ste dopadli u lekára?

denisocka
23. júl 2010

baby,ja so stahovanim končim,nemam na to,nezvladame maleho spacifikovať a nejak nam tzo nejde,malemu sa stale tak scvrkne,že to neni za čo chytiť.muž sa rozhodol,že mu na to nebude nik šahať,kým cika pekne a nesuu problemy .

vlalka
24. júl 2010

mamičky na stránke http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a...
píše mamička ako pomohla synkovi. Močila mu pipík v maceráte zo slezu nebadaného a vraj to pomohlo. písali tam aj iné mamky a tiež že im to pomohlo. Ja som to ešte neskúšala , počkám do 2 rokov. Tú bylinku dostanete v lekárni. 😉

denisocka
24. júl 2010

odfotila som vam niečo z knihy : zdravie z božej lekarne
treba spojiť 2 obrazky aby ste to mohli prečítať 😀

sakura77
24. júl 2010

nooo... 🙂 🙂
nas kristianko mal vrodenu fimozu-a nepomhlo nic,skusali sme aj toto-neviem,jasne ,treba skusit vsetko,aj my sme skusili-ale podla mna toto zaberie ked je to len "prilepene",nie fimoza....tak ale skusit treba,no....

martika67
25. júl 2010

ahojte ked mal jakubko 3 roky boli sme na prehliadke a doktorka mu pozrela pipika nedal sa pretiahnut tak nam dala papier urologovi po dlhom case som sa odhodlala ist ze uz nejak to zvladneme splacom mu to doktor pretiahol posypal s praskom a ze kazdy den pretahovat maly sa ukludnil ale potom doma no 1 den som plakala snim a nechcel ani pretiahnut dovolit ale zvadli sme to teraz si to robi sam a ma 3 ,5 roka potom som davala do kelinku od jogortu harmancek vyluhovany a mocili sme pipka a pretiahli anatrela framykoinomna druhy den to islo o moc lepsiedrzim vam vsetkym palce do troch rokov som nic nerobila nikto mi ni nekazal

denisocka
25. júl 2010

ja furt neviem identifikovať naš stav - či som už ľava aj s manželom, a nevieme pretiahnuť,pretože sa malý mätie tak,že ho aj par miut pacifikujeme a malokedy nam to ide,potom ma kožku na konci červenu . reve ešte len vidi,že sa k nemu približujeme . alebo neviem čo ma za diagnozu,mne to pride akoby ta volna predkožka je nejaka stiahnuta a kým to pretioahneme cez žalud,tak či ho to boli,alebo čo,neviem. ale na urlologii mu to stale stiahnu na prvy krat, neam to červene potom,nič,tak už neviem.či si kupim gumene rukavice a pojde mi to lepšie 😀

honzulka
27. júl 2010

denisocka-zkus to být sama v klidu..Děti to vycítí,když jsme nervozní..Já mám problém s Tomáškem horší,jsem před rozhodnutím,zda nechat udělat obřízku nebo to nechat času... ☹

kata2882
28. júl 2010

ja som toho nazoru, ze sa nema pretahovat predkozka, vela som o tom citala a moze sa mu natrhnut, alebo zapalit, pak sa take veci riesia chirurgicky. my sme boli s malym u urologa, ten nam kazal pretahovat, ale ja to nerobim. Pediatricka v tom nevidi ziadny problem. malemu to nepomoze, len ublizi.........

babu218
28. júl 2010

Caute aj my sme mali problemy vlastne este ciastocne mame.Ked mal maly asi rok tak sa mu pipik alebo co zapalil a siel mu z neho hnis ked cikal velmi ho to bolelo,doktorka nas poslala k urologovi a ten mu ho tiez na silu pretiahol a s tenku ihlicu mu strcil do pipika a vytahoval mu z neho hnis,no vrieskal a metal sa jak divy a my s manzelom sme trpeli s nim.Cely den plac,hlavne pri cikani,no hruza.Potom sme tam isli este na kontrolu a zase mu ho nasilu stiahol a este mi povedal ze mame rozmyslat nad operaciou.Potom som doma pozerala damsky magazin na jednotke a bol tam primar z urologie z Blavy a vravel ze nestahovat na silu a operacie sa robia iva v nutnych pripadoch ned sa detom zapaluju stale pipiky a ked maju problemy s cikanim.Odporucil tiez nestahovat do dvoch rokov a potom pomalicky skusat ale nie na silu,len pokial to ide.Casom ze sa to ma uvolnnovat same.A k tej operacii,ze deti ju dobre znasaju,v celkovej anestezii sa to robi a velmi dobre a rychlo sa to hoji.Deti ale uz by nemali nosit plienky ked by sli na tu operaciu.Teraz mame taky stav ze trosicku tazsie nam ide stiahnut ale na jednej strane žaluda mame este predkozku prilepenu.Inak suhlasim ze urologovia su ako v stredoveku a mesiari,ved uz pokrocila doba aspon lokalne znecitliviet by to mali ked to idu na silu stahovat.A po druhe ako to ze nas ten urolog posielal tak skoro na operaciu ked mal maly len rok ved to vobec nebolo nutne a urcite by nas poslali domov.Otras!!!!

bobsove
28. júl 2010

Četla jsem jen začátek, kde kdosi psal, že tříleťáčka doktor přivázal k posteli a pindíka "opravil". HNUS!!!!!!!! To je nehoráznost, kde to jsme??? 😠 😠 😠 😠
Předkožka se řeší, pokud to hnisá, bolí, pálí. A řeší se tak, že se UMRTVÍ spodek, aby dítě nic nebolelo (nevim jak na SK ale tady to tak v Praze dělaj). Vžijte se do role dítěte! Naprosto zbytečný trauma. Z hlediska psychiky nejde pak ani o to, že to bolí, musí máčet v heřmánku atd, ale o to, že dítě vnímá doktora, který mu dělá strašnou bolest na tak citlivým místě. Mám tříleťáka, předkožka úplně nejde (visí na jedné straně, není přirostlá ale přilepená), řeším to tak, že jsem mu vysvětlila, co má po koupání dělat - on ví nejlíp, kam až může zabrat. Ve dvou letech mu to dr chtěl objet skalpelem, aby to odlepil, ještě že jsem u toho byla (měl tam být jen manžel), manžel nepoznal, že na tácku je připravenej skalpel - dr ani nic dopředu neřekl. Zasáhla jsem a nenechala na něj chmátnout, v tomhle se s dr prostě dohaduju a dohadovat budu. A mimoto, pokud by se to tedy muselo násilím odlepovat, tak leda po umrtvení a až bude dítě starší - tomu už se vysvětlí, o co jde a proč a jak.
A když jsou velký problémy, hnisá atd, navštívila bych pořádnýho odborníka, klidně x km daleko, ne nějakýho šmudlu, co je schopnej takových prasá-en, jako výše popisovaný dr. 😠 Ať to teda zhodnotí a vyřeší na jeden pokus a ne 3x a nanic!

jankaw
28. júl 2010

My sme boli este v zime s malym to mal asi 6 mesiacov u detskej dr. a zastupovala ju ina doktorka a ta mu pretiahla predkozku cez pipika, ten zacal revat ako by ho z koze drali a nasledujuce tri dni bol umrncany, pri cikani a kupani strasne plakal a mal na predkozke take male trhlinky a zacervenane. Ja som skoro plakala s nim ked som videla ako ho to boli...

muminek
28. júl 2010

@denisocka můj syn má taky takoví problém tak jsem ho těď naučila že jak se vykoupem tak on si lehne a říkáme básničku had leze z díry a přetahujem kůžičku a dokut básnička neskončí tak leží nebo sedí hlavně drží. A dřív to vůbec nešlo. Třeba ti moje rada k něčemu bude.

denisocka
28. júl 2010

zas "objet skalpelem" asi nie 😉 to sa nerobi skalpelom,ale sondičkou 😉

@muminek ja som sa na to vykašlala,začala som zas mazať mastičkou triamcinolonom a mastim mu len sama a tak,aby videl že čo robim . stahovať sklusime neskor

bobsove
28. júl 2010

@denisocka tak opravdu náš dr používá malý skalpel, dodatečně jsem se ptala. /očinavrchhlavy/

denisocka
29. júl 2010

@bobsove 😕 😕 😕 😕 😕 jezsukristus , to čo za hovedo

muminek
29. júl 2010

@bobsove vždyť ho může pořezat si to nedovedu představit brrrrrrrrrr

bobsove
29. júl 2010

Pro mě je to stejně nepochopitelný, jako to přivazování dítěte, aby drželo. Furt mě z toho mrazí. ☹ Neodsuzuju tu maminku, že nezasáhla, mohla být tak v šoku že zvládla jenom brečet, kor když to není silná bojovná nátura, ale odsuzuju toho doktora. Manžel řikal, že to nebyl doktor ale pras-cký ho-ado. Chjo, bolest zbytečná. Jako by té bolesti nebylo všude už tak dost.

muminek
29. júl 2010

Já než bych měco nechala synovi dělat tak bych se rozhodně zeptala na celí postu. A pokud by mě ho neřekli asi bych šla jinám dneska je tolik možností když není člověk spokojený.

honzulka
29. júl 2010

Ahoj holky..tak Vás tu čtu a fakt tedy nevím,jak se rozhodnout.. ☹ Tomikovi ho jedna stará doktorka při vědomí částečně uvolnila,takže mu odhalila jednu část a druhá nejde.Když jsem s ním byla naposledy na kontrole,tak doktor řekl,že to půjde,že máme přetahovat třeba 2 min.No,popravdě jsme přetahovali nepravidelně a když byli ty vedra,tak Tomik běhal nahatý a hrál si s ním sám... 😅 No ale teď s ním mám jít na kontrolu a čekám,že mi doktor řekne,že máme jít na operaci.Asi to odmítnu,hlavně proto,že se bojím narkozy,když je tak malý... ☹ Tak yjsem právě slyšela,že u každého je to jiné,že u někoho to povolí prostě dýl...Tak fakt nevím,protože na druhou stranu si říkám,že takhle malý na to třeba dřív zapomene,ale představa,jak mi ho odváží na sál a on pláče jak blázen,bych asi nezvládla a porodila jim tam..(takhle to totiž udělali jedný mamině-odvezli jí ho napropsto při vědomí a on tak hrozně plakalllhrozný zážitek!!!!).Tak uvidím...

martinka17
29. júl 2010

@honzulka
operácia je pre dieťa fakt lepšiea čím je menšie, môj chrústik prvú absolvoval pred rokom, mal 6 mesiacov, on bol vysmiaty, iné deti plakali, proste si nič neuvedomoval. čo sa týka toho odviesť pri vedomí 😀 Veď to sa ani ináč nedá, na sál maminka nesmie. Ja som išla s malým až pred operačku, tam ho vzala sestrička. Iste že deti plačú, ale je to len chvíľa a staršie vraj dostanú oblbovák, neviem, či niečo mal aj malý, ale nevrieskal o život alebo niečo podobné 😉
Teraz aj nám hrozí druhá, teda ona bude na osto, aleasi sa to podarí v rámci jednodňovej chirurgie, dúúúfam. Tam je narkóza podstatne plytšia a teda je menej záťaž na telo a v ambulancii si len pár hodín, nie 3 dni v nemocke.
A sťahovania, nesťahovla som asi 15 mesiacov, teraz už áno, lebo má zúženú predkožku. Ak sa to neupraví, tak to rieši chirurg, ale som si povedala, že do 3 rokov nedovolím, tak to snáď vydržíme. A ide to pomaličky dole, už sme na pol ceste, trba vydržať 😉

honzulka
29. júl 2010

@martinka17 No on Tom má púo tom částečným stažení docela panickou hrůzu z doktorů,takže je to boj vždy jak vlezem do ordinace... ☹ U nás právě ten klučina dostal oblbovák,ale hned ho brali,takže po inj.ho ta mamka ani nemohla uklidnit a hned jí ho vzali... ☹ Nám všichni říkají-to půjde,ale nikde nic...Čůrá normálně,tak právě nevím,zda to není zbytečný a nemám raději počkat..Právě jsme s MM včera mluvili o tom,že bychom mu dali třeba ještě ten rok..Bojím se,jak by zvládl tu narkozu a u nás by to bylo právě na ty tři dny v nemocnici... ☹

pajdula
29. júl 2010

@denisocka ahoj, jsem tu nějak nebyla a tak jsem vás teď dočítala... byli jsme na té urologii, protože nám šla také špatně přetahovat předkožka a ještě se doktorce nezdála jedna kulka... prý je výš než druhé a vzhledem k tomu, že měl hydrokélu, tak pro jistotu na kontrolu. Doktor byl dost rozumný, říkal že na operaci to určitě není, že by to bylo v tomto případě zbytečné a jen trauma pro Ondru. Dostali jsme mastičku na měsíc mazání a máme stahovat co to půjde a ono se to uvolní samo. Za půl roku na kontrolu, teď po zhruba 1,5 měsíci má Ondra všechno krásně uvolněné a stahovat si to chce už sám. Takže to děláme každý večer při koupání nebo spíš před koupáním a pak ráno když vstane. Nedělá mu to absolutně žádný problém. Chce to čas a nijak na to nespěchat. Když to nešlo, tak jsem to dělala velmi opatrně jen do té míry než řekl, že ho to bolí. A další den zase a každý den bylo vidět, že je to lepší a lepší. Jsem ráda, že to doktor hned nehnal na ten zákrok. Tak hodně zdaru a rozumné doktory 🙂