Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

ela2710
10. apr 2011

@bobocka ahojky, suhlasim s tebou 😉 je na to dost casu, a netreba nasilu malym detom stahovat predkozku, dokonca som citala clanok na nete, ze niektory lekari odporucuju nestahovat az do 5-6 rokov, ale vela clankov bolo aj do 4 rokov...takze ani my sa nebudeme ponahlat

bobocka
10. apr 2011

@ela2710 🙂 toto bude vzdy kontroverzna tema a budu ti,co to nechaju tak a ti co hned od zaciatku stahuju.my sem tam vo vode trosku stiahneme,ale nic nie na silu.len jemnunko-kukuk a dost 😀 nebudem robit nieco nasilu ,aby moj syn pri tom trpel.ja si osobne myslim,ze ked sa chlapci naucia cikat do serblika a plienky uz nosit nebudu,tak sa budu tam dole viac sami objavovat a sami si to nakoniec povolia.len oni naozaj citia,ze ako daleko pri stahovani mozu zajst aby ich to nebolelo 😉

marrrrrry
10. apr 2011

@bobocka Malý ma 2,5roka nestahovala som len sem tam keď bol menší a pred cca mesiacom sme boli na preventivke a pov mi doktorka že sa mu to zle stahuje že za mesiac na kontrolu inak operácia no jako mám zmiešané pocity stahovala som mu to ale no nejde to tak jak by malo a 18 teraz mám príst tak som zvedavá čo bude len zaujímavé ako sa môž líšit názory odbornikov ked jeden povie stahovat od roka druhý od dvoch další do 3 rokov nerobit nič človek neviem potom kde je pravda a náš malý ten si ani za boha pipíka nechytííí už ciká na wc na sedáku ae jak ho idem že utriet hotovo,ledva som mu ako tak vysvetlila že musíme pišulku pretahovat tak som zvedavá jak dopadneme ☹

sillerka
12. apr 2011

No je to těžké. V nových článcích je všude psáno nestahovat tak do tří let. Ale já se zeptala doktorky a ta říkala, pokud to jde, tak stahovat. Měla jsem z toho strach a stahovala jen trošičku už od pár měsíců a kamarádka (sestřička) mi ukázala, že to jde mnohem víc a že to je pro něj moc dobře. Že prckovi stahovala málo a pak mu to přirostlo a museli jít ve 2 a půl letech na chiru a pak už si na něj malý nenechal šáhnout.
Každopádně se mi malý asi v 7 měsících oprudil a já stahovat přestala, protože měl načervenalý i penis. Ale po měsíci přetahování přestalo jít úplně a doktorka říkala, ať to nedělám rozhodně silou (což by mě ani nenapadlo) a že to bude kontrolovat v roce. Naštěstí to po nějaké době povolilo zase úplně samo a malý má teď rok a kůžička mu jde opět přetáhnout celá. A jelikož mám tu zkušenost, že když jsem to měsíc nedělala, že se to zhoršilo, raději stahuji. Nic nedělám silou, všechno jde opravdu snadno. Stahuji po koupeli nebo přímo ve vaně. Vždy velmi opatrně.

latita
12. apr 2011

ahojte,
neviete mi prosim poradit,hugi ma 4 roky, posledne 2 tyzdne sa stazuje , ze sa mu zvacsuje pipik, najma rano a ked sa mu chce ist cikat,a naozaj ho ma taky ako naliaty ☹ , mohlo by to suvisiet s predkozkou / doteraz som s nou nic nerobila a nemal ziadne problemy/.
dik 🙂

katecameron
12. apr 2011

@latita zvacsuje pipik? ved to je normalne ved to sa vsetkym zvacsuje a naliaty to nechapem myslís tym zapaleny ako opuchnuity? ak ano to by bol zapal predkozky a bolelo by ho to poprípade vytekal by hnis to je podla mna naliaty ked je zapal pipik 4rocneho vyzera jak keby sa jednalo o 12rocneho ale vravím to je velmi bolestive to by ti aj plakal

ela2710
12. apr 2011

@latita ja si skor myslim, ze sa mu ludovo povedane ,,postavil" 🙂 nas ma len pol roka, ale sem-tam ked je vo vode, alebo ho prebalujeme, tak sa mu ,,zvacsi" ak nevyteka hnis, alebo ho to neboli, tak je vsetko ok, ak to nema scervenane, zapalene, atd. neriesila by som to.

latita
12. apr 2011

asi mate pravdu, ale sa mi to zdalo take cudne, ze je este taky malicky a uz takto 😉,
najlepsie je, ze zacne kvoli tomu plakat a nariekat ze ho nechce mat taky "zvacseny" 😀

ela2710
12. apr 2011

@latita ono je to bezne, neskor pochopi a bude plakat ked bude ,,zmenseny" 😀 ale uz dost humoru, nas maly nas minule prekvapil vo vani si objavil pipik, a zacal si ho tahat ale neplakal, nebolelo ho to a som aj rada, snad si sam s tou predkozkou spravi ,,poriadok" 🙂

katecameron
12. apr 2011

@ela2710
@latita baby erekciu maju chlapci uz v maternici a moj ked mu stvrdne tak ma s toho velku srandu aky velky mam pipik povie to mi pani doktorka taky urobila 😀 😀 😀 😀 zapotil

ela2710
12. apr 2011

@katecameron 😀 ved som jej vravela, ze sa mu ,,postavil" nasmu malemu uz tiez ked sa kupe, ale ani som netusila, ze uz v maternici 😀 a tak to ti dobre zahlasil 😀 😀

katecameron
12. apr 2011

@ela2710 najlepsie bolo ked 6rocny prisiel za mnou mama preco ma bracek taky velky pipik ved ho ma vacsí ako ja 😕 😕 😕 ☹ a maly minule povedal vsetci budeme mat hore pipiky a budeme striekat 😀 😀 😀 😀 😀 a to ma len 3roky samozrejme myslel cikat ale ja som sa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 skoro pocikala od smiechu

anicka077
13. apr 2011

ahojte baby,prosim poradte. je normalne,ze 18 mes. dietatu neviem stiahnut predkozku ani trosku? lekarka vravela,ze pockame do leta a uvidime. ja by som nerada,aby sa mu v tom rypali ☹ no bojim sa,ci to nebude nutne

ela2710
13. apr 2011

@anicka077 kukni si par stranok na googli, vo vacsine sa pise, ze do tych 4 rokov sa to ma nechat tak 😉

anicka077
13. apr 2011

@ela2710 ved prave. citala som,ze do troch rokov sa to ma nechat tak.no kamoska ma rovnako stareho a uz pretahuju celeho pipika. keby som mu pretiahla aspon trosicku bola by som spokojnejsia. no on ho zo spodu uplne zrasteny este

nelynka18
13. apr 2011

@anicka077 ak s tym do leta nepohnete ani kusocek pojdete na obriesku a podla mna cim skor tym lepsie.mojmu malemu v troch rokoch sme s predkozkou ani nepohli ani kusocek sa nestiahla a navyse tym ze sa nestiahla tak sa zalud neumyval a vznikla tam infekcia veeeelmi bolestiva.hned ako sme vyliecili infekciu(vdaka znamostiam)sme sli na obriezku.maly asi tyzden nechcel cikat a nemohol chodit,hrooozne utrpenie.ale teraz uz je ok a my sme radi,ze to mame za sebou.som tehotna a ked to bude chlapec a do roka s tym ani nepohneme urcite zacnem chodit k urologovi aspon na cistenie a nech to ma on pod kontrolou.mozno sa pise v novodobych clankoch,ze treba cakat do 5-6 rokov ale mamicky co si presli niecim podobnym ako ja mi daju zapravdu,ze radsej kazdy den stahovat a ked to nejde hned bezat k urologovi ako si zazit obriezku ☹ nechcem nikoho strasit ale netreba to podcenovat a neverte kazdemu clanku,ze to ma svoj cas...to je moj nazor... 🙂

anicka077
13. apr 2011

@nelynka18 ved presne toho sa bojim... asi pred dvoma tyzdnami sme mu z pipika vytlacili strasne vela takeho bieleho. podla mna to nebol hnis ale to prirodzene mazivo,co ma kazdy z nas. zda sa mi,ze sa mu kozicka trosku uvolnila a preto to vyslo.no bolo toho strasne vela. resp. pevne dufam,ze to nebol hnis. nevidi sa mi,zeby ho mal zapalany. ale niekedy ked sa mu postavi,tak je cerveny akokeby bol zapaleny. lenze to moze byt aj z toho,ze maly sa s nim vkuse hra,ked nema plienky. natahuje ho a strka do neho palcek. neviem ci ho to mam nechat robit alebo nie. vraj je to normalne. je? lenze maly sa s nim vkuse hra,tak sa bojim aby z toho nebol problem,ked bude starsi

katka121
13. apr 2011

Milé kočky, nepatrím do Vašej debaty, ale som mamina 7 ročného chlapčeka. Môj názor je nasledovný.

Predkožku treba stiahnuť už v kojeneckom veku, tak, ako to robili naše staré matere. Môjmu malému predkožku strhla lekárka asi v 4 mesiacoch a potom druhú stranu na ďaľšej poradni. Ani nemukol len sa prekvapene pozrel. Potom ale troška mrnčal pri cikaní, ale keď som videla že ide cikať mala som prichystný lavór s kamilkami - tak som ho pri cikaní posadila a za dva dni bol problém definitívne vyriešený. Odvtedy stačila len pravidelná hygiena - malý si nič nepamätá a od 2,5 roku sa o hygienu pindíka stará sám. počula som aj názor, že je to násilie páchané na ďeťoch..... ALE myslím si je že menšie násilie to vyriešiť v takomto veku, kedy to ešte ani tak nebolí a si to nepamätajú, ako potom s dieťaťom v 3-4 rokoch chodiť po urológoch, ktorí sa mu budú špárať do najcitlivejšieho miesta - toto si dieťa určite zapämatá a nebude to príjemné, takéto dieťa už má rozum, potom si nebude chcieť dať pipík čistiť a bude sa brániť hygiene - toto isté sa stalo aj môjmu manželovi v 4 rokoch a tento zážitok si pamätá dodnes.....
Teraz som znova tehotná a ak by to bol chlapec zopakujem ten istý postup - bez váhania.

nelynka18
13. apr 2011

@anicka077 nas maly ked si natahuje pipika tak ho napomenie ale neako extra to neriesim.chodi do skolky a asi by bolo divne keby sa v triede namiesto auta hra s pipikom 😀
@katka121 ja suhlasim s tvojim nazorom a tiez som tehotna a ak to bude chlapcek,tiez to budem riesit inak ako pri prvom to som zanedbala,pretoze som tiez pocuvala ludi co maju nazor na to,ze treba cakat....nechala som sa ovplyvnit,druhy krat tu chybu neurobim 🙂

sillerka
13. apr 2011

Jestli to nejde vůbec, tak ti doktorka dá později mastičku, se kterou by mohla kůžička povolit a pokud ani to nezabere, tak až pak se jde na nástřih.

martina28p
13. apr 2011

ahojte mamičky,tak dnes sme to absolvovali u urológa,malý má 2 a pol roka,sťažoval sa že ked sa mu pipištek postaví,tak ho bolí,tak mu ho doktor pretiahol-bol to pre mňa strašný pocit,ked plakal a doma ma čakalo to isté a pár dní ešte čaká.je pre mňa strašné počúvať,mami prečo to robíš? :( plakala som s ním,ale čo robiť,tiež si myslím,že lepšie skôr ako neskoro,mne od prvej návštevy od narodenia doktor kázal po troške preťahovať pri každom kupkaní a teraz preťahoval len menej ako polovicu.som z toho zničená,neznášam sa že mu ubližujem,no na druhej strane viem,že už možno zajtra,pozajtra bude dobre....

mcoya
13. apr 2011

@martina28p neboj to prejde, o tyzden si uz na to ani nespomenie. Ale chapem Ta, mne srdce pukalo, aj ked mi maly plakal, ked som mu davala zabaly, ked mal zvysenu teplotu.
Ale mnohe deti maju aj ovela horsie trapenia..... Nuz, co su to nase deticky a spravili by sme pre ne vsetko.
Tak sa drzte a kupkajte v repiku, alebo v kamilkach, uvidis, pomoze to.

many
14. apr 2011

@martina28p držím pěstičky moc moc ať se to co nejdřív u vás zlepší ☹ u nás to byl taky boj ☹ nechtěl si ho nechat stahovat ☹ a už jsem říkala doma, doktorka bude nadávat,..... kdyby se mu tam něco dostalo,............ že od roka to máme dělat,.......................... no pár dní jsme to zkoušeli a spíš násilím a řekla jsem tatinovi, to nééé, ještě mu způsobíme nějaký trauma,..... jsme chvíli přestali a teď tak měsíc to zase zkoušíme a je to lepší a lepší, museli jsme až venku , když byl z vany a tatin ho sušil, já na to nemám sílu, řekla jsem mu, že je chlap on a't si to synka učí a zacpávala si uši, abych ho neslyšela plakat ☹ zkoušel to ve vaně a on se nám přestal chtít koupat ☹ ale teď už tak 14 dní ani ne, si ho nechá stáhnout ve vodičce 🙂 a lepší se to, tak hlavně pak už nepřestávat no 😖 no zlatí chlapečci, co si to umí dělat samotní už od dvou let, to mají výhodu 🙂 hlavně teda maminky no 🙂 že toho synka nemusí trápit ☹ vždy mu připomínáme, že se to musí, že bysme museli jinak k paní doktorce a že by nadávala,.... a ještě jsem zapomněla, začali jsme to dělat formou odměny, každý den , za každý stáhnutí co si nechal po koupání udělat dostal kinder vajíčko 🙂 tak chvilku vydržel, zamrčel a bylo dobře a moc spokojený, že má další hračku 🙂 jinak jde vidět jako, že ho to nebolí, je mu to spíš nepříjemný, ale jak píšu necelých 14 dní se to jen a jen lepší 🙂 musím zaťukat....

many
14. apr 2011

a už nedostává ani to vajíčko 🙂 😉

martina28p
14. apr 2011

ďakujem za podporu,aj za radu 🙂 je to ťažké,musím to robiť ja,lebo muž na to neni-je velmi lútostivý,ale je mi ťažko,ked viem že mu ubližujem,no hádam rýchlo na to zabudne 😔

barca25
14. apr 2011

na toto si pamatam u mojho brata..mal 3 roky a tiez nam nakazal dokotr stahovat..musela som ho drzat so setrou a mamina pomaly stahovala..nenormalne plakal:////....tak ale asi sa to musi aby nezarastla predkozka......ja cakam chlapca a tiez sa toho bojim.....takze poradte..je dobre to zacat v prvych mesiacoch? alebo nechat tak??? neviem:////

katecameron
14. apr 2011

@barca25 asi je dobre zacat skor ale treba davat pozor aby sa neurobili trhlinky na predkozke asi najlepsie je trtrosku framikoinu dat na koncek a tak skusat a boze zlate dievcata

barca25
14. apr 2011

@katecameron no asi..pokial pipik neni taky velky...budem muset....veru veru, s dievcatkami neni taky problem ked su male...ale vystrieda sa to v puberte:DD

katecameron
14. apr 2011

v nasj rodine su 3chlapci a vsetci mali s pipíkom problemy na porazenie aj mojeho operovali nadstrihovali mu prekozku a kedze si nechce dat stahovat stahujeme asi 1do tyzdna tak sa mu to zacalo zas zlepovat uz ma asi take 3mm hore zlepene na jednej strane a mam pocit ze mu to lepí cím dalej tym viac na porazenie ako by ta operacia nestacila 😝

nelynka18
14. apr 2011

@katecameron ak ti mozem nieco poradit,tak nech sa s malym ide tatino kupat sam a nech mu to on vysvetli a nauci ako sa to stahuje,nech mu to nazorne ukaze.u nas to bol tiez boj a to ma maly obriezku.az asi po dvoch tyzdnoch nestiahnutia si muz k nemu sadol do vane a vsetko mu ukazal a maly to skusal pomalicky a vzdy bol za to do nebies vychvaleny az si to zacal stahovat sam aj bez napomenutia a teraz tvrdi,ze je velky chlap ako ocino 🙂