Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

zdenka_pp
30. máj 2011

@slavicita Mne sa to tiež s takým malým pipíkom nedarilo a muž to stiahol raz-dva (lenže synovi ju predtým stiahol urológ). Ak tebe nejde stiahnuť predkožka, tak nech to pomaly skúša manžel, či priateľ, predsa len v tom chlapi majú roky praxe 🙂 Nech mu to skúša aj na konci sprchy, keď už je predkožka trošku namočená. Ináč neviem poradiť.

janula1004
7. jún 2011

ahoj mamicky 🙂 nas syncek ma 2 rocky 5mesiacou. od malicka mu cistime pri kupani pipika-jemnunko stiahneme kozicku, len tolko kolko ide a oplachneme cistou vodou. nemame ziadne problemy, uz nemame plienky a pri cikani som si vsimla ze sa mu obcas vytvori malinky balonik a ked zacina cikat musi trosinku zatlacit... toto vsak len vtedy ak mu kozku trosku nepovitiahnem ked ideme cikat. kozku nam ide stiahnut ze vidime cely zaciatok zaludika.ale ak sa mu pipik "postavi" tak tu kozku nejde skoro vobec posunut a teda zaludik nevidime vobec... mate niekto podobnu skusenost?a eset sa chcem opytat ci detickam robite nieco s predkozkou ak maju ztoporeny pipik, pretoze ja nie, vzdy len v klude pri kupani.budem velmi rada za kazdu info... 🙂

katecameron
8. jún 2011

@janula1004 toto je fimoza zuzenie predkozky

martinkaastefanek
8. jún 2011

ahojte priznam sa necitala som vas , len ma zaujal nazov temy, mame chlapceka a dost ma zaujima to stahovanie predkozky, kedy sa s tym zacina??nas ma 3 mesiace momentalne a este sme s tym nezacali, kdesi, ktosi mi povedal ze je na to este cas..dakujem za odpovede od skusenych 😉

katecameron
8. jún 2011

@martinkaastefanek tak si to precitaj kazda ti poradí ine ale drviva vacsina ked predkozku nestahovali chlapci dopladli zle ja ti radím pri kuzpaní ked sa malicky kupe a kozticka mu zmakkne tak jemne stiahnut pokial to ide nikdy nie nasilím aby sa netvorili trhlinky lebo to by bolo este horsie ako nestahovat vobec 😉

jankar27
8. jún 2011

Asi ako ako kazda mamicka, som riesila tuto otazku, ked bol moj drobec malicky. Doktorka povedala ano, aj mi to ukazala, ale zdalo sa mi to dost drsne pre maleho, hoci ona mala ten pohyb urcite nauceny, a mne sa stale smykal ten maly pipik. 😀 Tak som to prestala nejako riesit. Dost som sa bala, ked zacal " balonkovat" to bolo ked, sa mu pipik pri cikani akokeby nafukol aj na dvojnasobok svojej hrubky, ale to uz si nanho velmi nechcel dat siahnut, bolo to okolo roka. Nemal zaidne zapaly ani nic podobne. Potom som nasla na nete, ze to balonkovanie, je prirodzeny jav, a ze to znamenta preve postupne oddelovenie zrastenej predkozky. A asi tak, ked mal 1,5 a viac, ked pil cajik po leziacky, tak sa s nim hral, (mozno ho svrbela ta zrastena predkozka) a sam si postupne tu predkozku stiahol uplne. Takze ziadne starosti, podla mna ak nema nejake problemy, tak to nechat volne do troch rokov, ak sa to nepodari, tak to riesit u lekara. Horsie je, ze sa s nim znovu v dvoch rokoch zacal hrat, a teraz koli tomu vedieme s manzelom hadky, ze ci mu to zakazovat alebo nie. Ja nechcem aby mal nejaku fobiu, koli tomu, ze ho nesmie chytat, hlavne, ked este nevie sam chodit na nocnik. Muz nechce aby "masturboval", lebo sa to nema... atd. Mozno je to tak, ze sa sam spoznava, a zacne po preskumani aj sam chodit na nocnik. 🙂

mata222
8. jún 2011

@jankar27 tak keby to bolo aj v nasom pripade, tak som stastna..tiez sa nam este nepodarilo stiahnut predkozku uplne, umyvame a stahujeme jemne kazdy den, niekedy ked ma spicku predkozky cervenu mu ju preplachnem cistou vodou zo striekacky alebo repikom..tiez by som bola rada, keby sa to spravilo same..jakubko este necika sam, tak by chcel, ale ocividne este nie je ten pravy cas, ale za to, ked sa mu postavi pipik, tak mi krici aj v noci: mami, pipik stoji, daj dole 🙂 , ale tiez mu nevidim zalud, tak dufam, ze to nie je nic vazne..mal by mu byt vidno vtedy?

mata222
8. jún 2011

@jankar27 a este s tym chytanim si pipika, ja mu to dovolim iba vo vani, ked ma umyte rucicky, ale to si natahuje az ho ma cerveny..v priebehu dna mu to zakazujem, ale len kvoli tomu, aby si tam nieco nezavliekol..

gaby21
8. jún 2011

Ahojte, pridavam aj ja svoju skusenost, na rocnej prehliadke, mi povedla dr., ze treba ist s malym na urologiu, lebo sa mu neda stiahnut predkozka, no urolog ma vysmial, ze ci sme aj s dr. normalne, minimalne do dvoch rokov sa nemusi s cikulkou nic robit, potom pridem na kontrolu on to kukne a podla potreby stiahne 😵

janula1004
8. jún 2011

@katecameron ako to mozes povedat s tokou istotou?uz som si vsimla ze svoj NAZOR tu podavas ako diagnozu 😒 som vsak vdacna i zato.dakujem 🙂

theodorika
8. jún 2011

Náš malý byl na tom obdobně. Někde v půlroce jsme začali stahovat - no stahovat, prostě dokud to nebolelo, jak byl náznak bolesti - konec. Než teda náš děda v chodbě zachrchlal v tu nejnevhodnější chvíli po koupání - nekrvácelo to moc, ale sedací koupele v heřmánku byly nutný a aby se toho teda využilo v náš prospěch, tak se stahovalo dál. ( stále pouze tak, aby to nebolelo! ) Ve dvou letech si převzal kontrolu nad bimbáskem v rámci koupání sám, ve třech letech na to paní doktorka koukla, řekla že to už se doodlepí časem a tím to zvadlo. V koupelně při mytí si ho musí stáhnout tak jako tak v rámci hygieny, takže pohoda.
Jinak původně na začátku mu splýval žalud s předkožkou, nešel skoro žádný pohyb, jen náznak, uvolňovalo se mu to po mm za den/dva a po té nehodě s dědou se oddělila 1/4, kde se ukládal mázek - občas to ruplo a odloupl se další kousek -
A tak bych byla trpělivá a nervala to přes bolest, krev ani doktora do těch tří let určitě

katecameron
9. jún 2011

@janula1004 tak neviem ci s istotou ale podla toho co píses mi to tak pripada ja niesom urolog to len z vlastnych skusenortí vychadzam ved urcite sa ku vasmu prípadu vyjadrí aj odborník 😉

waitinka7
9. jún 2011

Jedna baba tu na MK mi poradila triamcinolon masticku, nam to veru zabralo, po mesiaci mastenia, predkozka sla lahko dolu.

romana.st
9. jún 2011

Taky jsme řešili s mužem Aďového pindíka. Mudr. nám říkala, že do 3 let by se kůžička měla sama odlepit. Každopádně při koupání jsme kůžičku přetahovali, aby jsme umyli pořádně pindíka. Teď jsme byli na 3-leté prohlídce a doktorka mu koukla na pindíka a předepsala mu mastičku Ophthalmo-hydrocortison (oční mast) 😀 A každý den mu pindíka tou mastí mažeme a ta mastička nám vážně pomáhá 😝 🙂

jankar27
9. jún 2011

@mata222 Neboj, ak si ho natahuje sam, tak je to v pohode, on si neublizi, tiez pri tom natahovani, som mala pocit myslim, ze ho mal cervensi. Tiez ked malemu stal, tak som nevidela zalud. A ked si ho natahoval sam, tak som konecne zistila, ako ten maly pipik pod predkozkou vyzera, najpr kusocek a hned nato aj cely zalud. To som aj hned vovala muzovi, ze som mu videla pipika. 😀 Vidim to tak, ze pokial nema nejake problemy pri cikani, alebo sa mu netvori zapal, tak ho nechaj natahovat sameho uvidis, ze do mesiaca je vonku. 😉

jarus74
9. jún 2011

baby neviete my poradit hladam v KE detskeho urologa a neviem najst temu kde by my poradili snad sa tu niekto najde a poradi ja by som chcela riesit operaciu fimozy jednodnovou chirurgiou hlavne koli malemu lebo velmi zle znasa nemocnicne prostredie .prosim ak sa niekto najde hodte kontakt.dakujem 🙂

zuzanocka11
9. jún 2011

@jarus74
Ahoj,na poloklinike Terasa robia Dr.Bača alebo Dr. Kurucinová-tuším,alebo tak dajako sa volá.robia vraj stredy a štvrtky a iba deticky.skús tam sa poinformovat.kontakt nemám,ale snád nájdeš niekde.

jarus74
10. jún 2011

@zuzanocka11 dakujem velmi pekne

sjuzocka
10. jún 2011

inak ja nepoznam v okoli jedinu maminu ktorej syn by s tymto nemal problem. Minule sme s kamaratkou uz uvazovali, ci to proste nie je NORMA, ze je predkozka u malych chlapcov zuzena. Ci to trebars priroda nechce tak ze sa to vyriesi v buducnosti? ja neviem, aby to slo stiahnut je potrebne asi az pri pohlavnom styku ci..? to len uvaha.. tiez sa trapime s predkozkou :( asi bude potrebne to mechanicke riesenie u urologicky. Natierali sme belodermom mesiac a povolilo to len trosku. :(( cakala som väcsi zazrak :(((((

zuzanocka11
10. jún 2011

@jarus74
Neni zaco 🙂

alusha
10. jún 2011

ahoj kocky, aj my s tym mame problem u starsieho syna, ma to stale prilepene, teraz skusame kupele v sleze, ale zatial nevidim velmi zlepsenie, ak to nezaberie, tak na jesen uz ideme k urologovi, papierik uz mame doma par mesiacov, ale teraz v lete tam nechceme ist, kedze pojdeme aj na kupalisko atd, tak nech ma drobec kludne leto 🙂
@sjuzocka napriklad u nasho mladsieho s tym nemame problem, jemu ide krasne stiahnut predkozka od narodenia, uplne cely zaludik mu vyjde von... a starsi uz mal tri roky, stahujeme jemne od malicka a aj tak to nie je ok...

myscha
10. jún 2011

@sjuzocka Já si taky myslím, že to není patologické a ve většině případů se to vyřeší samo do puberty. Jediný rozumný důvod (pokud se nedějou záněty, nebo jiné potíže) proč to dělat takhle brzo je podle mě to, že malinké děti se ještě nestydí a nemají takový problém s tím, když s takhle citlivou záležitostí musí chodit k lékaři.

Co vím, tak v cizině se to často neřeší vůbec až do puberty. Tak by mě vcelku zajímala srovnávací statistika, kolik oni mají nutných zákroků a obřízek oproti nám, kde se to násilně řeší často už u malinkých dětí. Možná bychom zjistili, že ty malé chlapečky trápíme zcela zbytečně. Pokud by to byl až takový masivní problém u pubertálních chlapců, tak bych čekala, že svoje postupy v těchto zemích změní.

saza007
10. jún 2011

prosim vas, pokial vasi synovia nemaju zapaly a ine problemy, tak tu predkozku nechajte na pokoji, myslite si, ze priroda na to nemyslela 😅. Pre tych, co vedia po anglicky, zopar informacii tu (sorry, nechce sa mi to prekladat):

Key points to remember about foreskin care

a child’s foreskin should never be retracted (pulled back) by force
there is no need to clean inside the foreskin in young boys; just wash the penis the same as any other part of your son’s body and be careful to wash off any soap
once the foreskin is ready to be retracted, your son will most probably discover this for himself
once the foreskin is easily retracted, your son should learn to do this as part of normal washing in the bath; make sure he rinses off any soap and pulls the foreskin back over the head of the penis afterwards

What care of the foreskin and penis is needed in infants, children and teenagers?

The foreskin and penis of an infant or child need no special care. A child's foreskin should never be retracted (pulled back) by force.

During the first few years of life, the foreskin is stuck to the head of the penis by a membrane (called the synechia). This membrane or connective tissue dissolves naturally – a process that should never be hurried.

The foreskin can be retracted when its inside surface separates from the head of the penis and the foreskin’s opening widens. This process happens naturally in childhood or during puberty, and has usually happened by the age of 18. Even if the head of the penis and the foreskin separate naturally in infancy, the foreskin may still not be able to be pulled back because the opening in an infant's foreskin may only be large enough for the passage of wee (urine).

When a young boy pulls at his foreskin, he usually pulls it outward. This is normal and natural and no cause for concern; he won't hurt himself.

Once the foreskin is ready to be retracted, your son will most probably discover this for himself. He should be the first person to retract his foreskin.

What happens if someone retracts (pulls back) my son's foreskin too early?
Forcing the foreskin back before the natural separation of the foreskin from the glans has occurred causes tearing of the connective tissue. This is painful and can lead to problems:

tearing the foreskin from the head of the penis leaves an open wound which can lead to infection
the raw surfaces touching each other can heal together and form adhesions (areas that stick together) between the foreskin and the head of the penis leading to permanent problems with retraction (pulling back)
small tears in the opening of the foreskin can heal to form non-elastic (non-stretchable) scar tissue, possibly causing acquired narrowing (phimosis)
the foreskin can get "stuck" behind the head of the penis (paraphimosis)

Back to Top

--------------------------------------------------------------------------------

What is the white lump (smegma) under my son's foreskin?
The white lump (smegma) is made up of the cells that once attached the foreskin to the head of the penis. As new cells form on the head of the penis and the foreskin's inside fold, old cells form pockets that eventually work their way to the tip of the foreskin, where they can eventually be wiped away. So if you see a white lump (smegma) under the foreskin you know that the separation from the head of the penis is occurring naturally.

Back to Top

--------------------------------------------------------------------------------

Why does my son's foreskin "balloon" when he wees?
This is another indication that the natural separation of the foreskin from the head of the penis is occurring, but the opening of the foreskin is still narrow.

Ballooning can be normal but if it is severe so the flow of wee (urine) is restricted you should seek advice from your GP (general practitioner). Encouraging boys to gently try and retract (pull back) the foreskin as part of daily hygiene can help. Sometimes a course of steroid cream is needed. Your GP can advise you about this.

Back to Top

--------------------------------------------------------------------------------

What if my son’s foreskin can’t be retracted (phimosis)?

Phimosis refers to a foreskin that cannot be retracted (pulled back) because its opening is too small to expand over the head of the penis. This is normal during infancy and childhood. In later childhood if the child is still unable to retract the foreskin, a course of steroid cream can be prescribed which thins the skin and helps it to stretch over the head of the penis. Your GP (general practitioner) can advise you about this.

Back to Top

--------------------------------------------------------------------------------

What causes my son's foreskin to be red (balanitis)?
Sometimes the tip of the foreskin becomes reddened. This indicates the penis is irritated and the foreskin is doing its job of protecting the sensitive head of the penis and the opening in the penis where wee (urine) comes out (urinary meatus).

If children are still in nappies it may be part of nappy rash. When bacteria in the poo (stools, faeces) react with wee (urine), they produce ammonia, which burns the skin and causes nappy rash.

Ways to prevent a reddened foreskin and nappy rash can include the following:
changing nappies more frequently
allowing nappy-free times to allow air to circulate and help healing
soaking in warm baths
avoiding things that can irritate the skin (such as bubble baths, soap, highly chlorinated water, some laundry powders)
encouraging your child to drink more so the wee is dilute (not too concentrated)
If the foreskin or penis is red, painful and swollen there may be an infection and you should see your GP (general practitioner).

Back to Top

--------------------------------------------------------------------------------









sashabb
10. jún 2011

Súhlasím so saza007, zbytočne svoje deti iba stresujete a doslava im robíte zlo! Veď je to ich najcitlivejšie miesto, ste ich matky! vžite sa do ich kože.
Veľa doktorov si len naháňa robotu, pritom sa s tým nič nemusí robiť pokiaľ nie su zápaly.
Máme super doktorku, ale taktiež nám hovorila, že ak by sa to neodlepilo behom mesiaca (v 3r) že pôjdeme na urologiu, ale jednoznačne som to odmietla! Načo? len aby mali Dr robotu? alebo aby som zbytočne svojmu dieťaťu robila zle? a neskôr musel isť vďaka "blbosti" na obriezku? Vôbec to nieje potrebné! spýtajte sa svojich manželov ... môjmu malému sa to uvolnilo až v 4,5r. bez zbytočných zásahov. Sám sa naučil pri kúpaní, že treba aj toto miesto pekne poumývať, a samé sa mu to odlepilo.

jankar27
10. jún 2011

ako som uz vyssie spominala, tiez som to riesila a maly si to poriesil asi 18-20 mesiacoch sam. Inac je zaujimave, ked sa spytate nasich mam, tak oni to stahovali jedna radost asi snad vsetky. ked moja znama rodila pred siestimi rokmi, tak vramci pripravy na starostlivost v porodnici jej hovorili, ze ma stahovat. Pred dvoma rokmi uz hovorili, ze nie. Moja lekarka tiez, ze ano, inej lekarka, ze vobec nie. Kolko ludi tolko nazorov. Ja som zastanca, ze to treba nechat na prirodu. Ked som si tiez studovala tuto problematiku na internete, tak sa v clankoch spominalo, ze prilisnym stahovanim, sa mozu vytvorit trhlinky, a pri naslednom hojeni, sa ta predkozka zrastie este viac. Zaujimalo by ma, kolko takychto zrasteni stahovanim bolo zaznamenanych a kolko sa potom muselo riesit chirurgicky. ale na to asi statistika nie je.

satyyy
12. jún 2011

dobre rnako ... chtěla bych vás poprosit o radu, malému je půl roku, taky jsem byla rozhodnutá mu na pinďu minimálně do dvou let nesahat, ale ve čtvrtek mě překvapila doktorka, na půlroční prohlídce se na něj "vrhla" a že teda začneme a než jsem stačila protestovat, tak mu za začala přetahovat, až začal plakat 😔
pak mu to něčím namazala a poslala nás domu s tím, že to máme při koupání trenovat a příště to zase zkontroluje ... šla jsem domu trochu omráčená z toho, co se stalo
teď ho má R. červenýho, popraskanýho, na dotek teda nereaguje, tak ho to snad nebolí, ale já vůbec nevím, co s tím ... bojím se, aby mu to po jejím zásahu nějak nasrostlo ...
nemáte nějakou radu, co s tím teď??
rozhodně už nedovolim doktorce, aby mu na něj sahala 😠

aliza
12. jún 2011

@saza007 myslim, ze si tu ten anglicky clanok davala zbytocne, ty nevies, ze slovenski lekari su najmudrejsi na celom svete? a ze cely svet to robi zle, len my robime vsetko dobre? 😝
ja malemu stahovat nic nebudem

minosim
12. jún 2011

Dobre baby sorry, ale ako teda na to? Náš drobec má už 3 a pol a stále mu to nejde dobre pretiahnúť. Náš Mudr. to zatiaľ nijako nerieši. Minule sa mu tam urobil taký vriedok mazu to mu prasklo maz vytiekol a nedostali sme sa ďalej. Už sme mu robili kúpele zo slezu a asi budeme musieť urobiť znovu, aby sa mu to uvolmilo. Všetko je v poho pokiaľ sa mu pimprdlo nezapáli.

minosim
12. jún 2011

Inač som chlap dúfam že to nevadí.

katecameron
13. jún 2011

@minosim ak ma caste zapaly treba to riesit cím skor je to nebezpecne nakolko moze rozsírit cievy z toho vznika zapal obliciek myslím chronicky a to uz je obrovsky problem a dozivotne trapenie