Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

syll.
15. júl 2011

@veqa no naše mudra je vadná, jako ve 2 letech ho někam chce pak hnát, navíc všude čtu , že do roka se s pindikem nemá moc hýbat, až po roce trénovat, a navíc nic nejde hned, že jo? myslim, že takový problém má kupa chlapců. No prostě zapálené to nikdy neměl, čůrá pěkně, jen prostě to má úzké takže to nejde přetahnout, prej to nemá slepené, ale zarostlé, ja se v tom nevyznám, ale naše mudra je taková... no nevim, ja ji nedůvěřuji moc. Někdy mi přijde , že vím víc, než ona 😉 🙂 🙂

syll.
15. júl 2011

@veqa jo a to nás strašila, jak se to dělá pod narkozou a podobně..no moje nervy... 😕 myslím, že je i jiné řešení, než hned pod kudlu snad

veqa
15. júl 2011

@syll. vieš, ja mám na to svoj názor, to je zbytočné trápenie chlapcov, pokiaľ pravdaže nie je žiaden problém...pri prvom synovi som mala stres, sťahovali sme od narodenia, potom sme prestali a v troch rokoch mu nešlo stiahnuť, skúšali sme, čo stiahnutie, to zápal...vykašlali sme sa na to a rozhodli počkať, začali sme potom v tých 5 postupne znovu a išlo to pomaličky pomaly....a teraz stiahne úplne...hlavne to sťahuje už sám, on si chudák po tých zápaloch nechcel dať ani dotknúť, takže teraz pri druhom synovi viem, že nič nebudem unáhľovať...

atanusa
16. júl 2011

@syll. ahoj, tak pridam aj ja svoju skusenost. Moj syn ma dva a pol roka, predkozka sa mu tiez neda stiahnut, ma ju zlepenu so zaludom takmer po celom obvode. Moja pediatricka to pri rocnej prehliadke sice nekontrolovala, ale upozornila ma, aby som mu to zacala pravidelne stahovat. Nerobila som to, zacala som s tym az ked mal cca dva roky. Ked som bola so starsim synom u urologa, opytala som sa lekarky aj na mladsieho. Ochotne ho pozrela a povedala mi, ze to je nic, ze to ma prilepene a ma este dost casu na to, aby mu to same povolilo. Ze mu to mam jemne pravidelne stahovat, nie nasilu, len pokial to ide. Tak to tak robim, no zatial sa to zlepenie uvolnilo len na niekolkych mm. Malemu to nevadi, uz si to niekedy pri kupani skusa pretahovat aj sam. Onedlho nas caka trojrocna poradna a som presvedcena, ze detska lekarka (ktora je tesne pred dochodkom) ma bude presviedcat, ze to treba napravit chirurgicky ...

hajanka
16. júl 2011

@syll. to co ti povedala mudr. je hlupost! K ziadnemu chirurgovi maleho neber kym nema ziadne problemy!
Ad. zakrok sa robi ambulatne 🙄 nastrihnutim noznicami, alebo skalpelom, bez narkozy, bez lokalneho umrtvenia, dietatko drzia nasilym ☹ potom ta hned poslu domov 😔 moja skusenost je ze maly sa mi nemohol ani posadit, cesta domov v kociary po sediacky bola utrpenim 😔 bolest bola neskutocna 😔 dobre 2 tyzdne sa nemohol vypisat, dokonca zacal odmietat ist na zachod, bolo to hrozne ☹
Po zakroku mu tam ostali jazvicky a opat to zrastlo takze spominany zakrok bol k nicomu, dokonca este viac mu ublizil. Dr. nas posiela opat na dasli, ale odmietla som, nechala som to na prirodu a mali sme statie, az teraz v 7 rokoch sa mu to samo krasne uvolnilo, bez placu, bez nasilia, bez bolesti.

kamilka12
18. júl 2011

Ahojte, môj syn bude mat v auguste 3 roky a predkožka mu nejde stiahnut vôbec...Ked sme boli na prehliadke u našej dr. pozerala mu na to a dala nam odporučaci listok na urologiu. Sme objednaní zajtra na 13 hod a už teraz mam z toho stresy.. :-/ Nechcem teraz riešiť či íst urologovi alebo neisť... Naša dr. nas tam posiela aby sa na to "pozrel"...vraj keby mu to ide aspon tak dopoly...tak by sa to vekom uvolnilo aj same...ale takto to vyzerá dost beznádejne. Malý ma sem ta problemy... tak raz za pol roka sa mu stane, že mu celý pipik opuchne a sčervená...ale celý... a vyzerá to dosť zle...potom mu robím par repikovych kúpelov a nejak to vždy prešlo samo... Zajtra ale k urologovi som rozhodnuta íst...lebo v poslednom čase sa malý často chyta cez nohavice...akoby sa mu stále chcel cikat..aj som si myslela, že asi cikat chce...tak vždy ho nútim na WC íst..ale to chytanie je spojené s tým, že ho to tam zrejme svrbí..možno štipka.. lebo hygiena pri tak malej dierke je biedna ☹.. takže som aj rada, že sa mu na to pozrie..zrejme mu s tým aj zajtra bude robit...sťahovať možno..lebo malý je sám z toho nervozny, že ho to svrbí..
Ale čo som vlastne chcela....viete mi dat nejaké rady ako potom ak by mu to nahodou sťahoval ako to čo najlepšie zvládnut? Tých pár dní po tom.. ☹ Zrejme prvé cikanie by bolo dobre asi do vody...aby to tak neštípalo...len neviem či to má nejaký zmysel...či potom do druhé cikanie (už nasucho) nebude štípat aj tak... Velmi sa už teraz obávam komplikácií... ale od septembra ide malý do škôlky a ja chcem aby sme už mali po tom...a aby už nemal žiadne problemy so zápalmi a nepríjemné pocity..

barchee
18. júl 2011

@kamilka12 ahoj, ak mu nejde stiahnuť vôbec, to sa rieši rýchlym zákrokom-nastrihnutím predkožky, ktorý sa hojí relatívne rýchlo. V 3 rokoch by sa už mala dať stiahnuť. Čo sa týka toho chytania si piňďúra, chlapci v tom veku to robia často a zostane im to dokonca života 😀 😀 😀 ale nie, srandujem 😉 v škôlke si chlapci chytali pipika presne vtedy, ak nemali stiahnutú predkožku a teda sa im hromadili tam baktérie a všeličo a pravdepodobne ich to svrbelo. Nemusíš sa báť, nástrih sa rýchlo hojí, paradoxne tomu dopomáha aj vlastný moč 😉 Mojmu malému ide už teraz stiahnuť predkožka tak do 3/4 🙂 môj známy urológ mi vravel, že do 2-3 rokoch sa s tým nerobí nič, ale potom sa to už rieši.

kamilka12
18. júl 2011

@barchee - ďakujem za odpoveď... pravdu povediac bojím sa viac toho čo bude po tom... zákroku.. Veď zajtra napíšem ako sme dopadli...

barchee
18. júl 2011

@kamilka12 neboj, to bude fajn, chvíľočku pobolí ale rýchlo sa zahojí, môžeš kľudne ten repíkový kúpeľ dávať a teraz v teple často oplachovať čistou vodičkou, inak nič špeciálne, do septembra ani nebude vedieť že to preskákal 😉

sashabb
18. júl 2011

@kamilka12 určite by som urologovi NEŠLA neurobí nič iné ako mu to nasilu tak povediac roztrhne a len potom začnu problémy! Prečítaj si príspevky dozadu.
Môjmu malému sa to odlepilo až v 4,5r. poniektorým deťom až v 7r. či 10r.
A to chytanie ... nieje to vôbec o tom, že by ho to svrbelo alebo niečo podobné, to jednoducho chlapci robia. Ja môjho musím stále napomínať a pritom to má už dosť dlho odlepené a v poriadku 😅

zuzapavla
18. júl 2011

Ja som to musela dať spraviť urológovi, ked mal môj mladší syn 1 rok, kvôli začervenaniu okolo pipíka. nebolo to nič strašné, za sekundu to mal urológ hotové. Potom mal syn asi 2 hoďky bolesti pri močení a pri večernom kúpaní, ked sme to mali stiahnuť trošku kňučal, ale na druhý deň už ani nevedel, že sa niečo dialo.Každopádne pri druhom synátorovi to nechám na prírodu. V zahraničí si chlapci začnú sťahovať predkožku niekedy až v 8 roku a doktori to vôbec neriešia.

hajanka
18. júl 2011

@kamilka12 ak si rozhodnuta ist, nebudem o tom pisat. Ale uplne suhlasim s @sashabb. Co sa tyka osetrovania po zakroku, ako to bolo u nas som pisala niekde na predchadzajucej strane asi (alebo 2 strany dozadu a nieco aj na tejto strane), velmi tazke a plakali sme aj ja aj syncek, robila som mu kupele v harmanceku, inak nic extra, mali sme to pretahovat hned od zakroku niekolko krat denne, no aj keby kamene padali, nemohla som, maly vrieskal od bolesti a to som sa mu toho ani dotknut nemusela :( koniec koncov, tym zakrokom sa nic nevyriesilo a hrozil dalsi, ale na ten som uz nesla a nakoniec sa to spravilo samo v 7r.
Ale ako citam @zuzapavla tak to mali celkom dobre, ale nepoznam presnu pricinu zakroku, mozno bol len nejaky lahsi, lebo len kvoli zacervenaniu by som nesla, urcite by som najskor skusila mastickami liecit.

hajanka
18. júl 2011

@barchee nesuhlasim s tym ze nastrihnuta predkozka sa po zakroku hoji rychlo 😖 😠 u nas to trvalo pekne dva tyzdne, prvy tyzden hrozne bolesti, nemohol piskat (ono to hrozne ale hrozne stipe, ako ked mate velmi silny urologicky zapal a nemozete sa vymocit), dokonca zacal odmietat piskat a hrozilo mu cievkovanie :( co sa nastastie nekonalo, ale jednoduche a rychle hojenie to urcite nebolo :(

barchee
18. júl 2011

@hajanka ja teda neviem, ale chlapci v škôlke aj po nástrihu nemali tak dlho ťažkosti... je to samozrejme individuiálne 😉

hajanka
18. júl 2011

@barchee moze byt, ale tak.. ak budes mat osobnu skusenost, nie len "chlapci vo skolke", ked zazijes na vlastnej kozi s vlastnym dietatom, budes vediet najlepsie povedat... na svojom dietati... ako ho to bude boliet.. ako to bude boliet teba, ako sa budete spolu trapit.

sashabb
18. júl 2011

@hajanka súhlasím!
už som to tu raz písala, vžite sa do kože svojich detí, je to ich najcilivejšie miesto!!! prečo zbytočne dieťa stresovať a spôsobovať mu bolesť, keď sa to odlepí aj bez zásahu lekára?

maryanna
18. júl 2011

ahojte, pripojim sa k vam do diskusie. Tiez mame problem so stahovanim, ide o to, ze ked mal maly 15 mes boli sme v nemocnici koli zapalu obliciek, a vramci vysetrenia sme boli aj u urologa, primara, a ten malemu predkozku stiahol myslim nejak tesne pod zalud, bolo to v pohode, povedal ze to ma v poriadku (nasa dr si myslela ze to ma zuzene, ze sa nedalo pretiahnut) a ze to mame nechat na prirodu, sem tam stiahnut umyt, nic viac. Teraz chodime kazdy mesiac ku nefrologicke, a ona mu to stahovala a povedala mi ze ma tam to biele, a ze to treba aposn raz za tyzden umyt, aby tam toho nebolo vela a nevznikol zapal. POvedala ze stahovat kazdy den, raz do tyzdna poriadne vycistit . JA si to vsak neviem predstavit, maly si nic take nechce nechat, mam problem mu to stiahnut, nechce si dat. Teda to nestahujem a bojim sa ci sa mi to nejako nevypomsti. Myslite ze to a nechat tak, kvazy "na prirodu" alebo u to stahovat aj cez krik, plac, teda viacmenej nasilu? ako to vlastne je? koho pocuvnut? dakujem za reakcie

sashabb
18. júl 2011

@maryanna sťahovať nasilu určite nie. Netreba s tým vôbec ponáhlať. Najhoršie su totiž mikro-trhlinky, ktoré niesu voľným okom vidieť a ktoré sa vytváraju pri násilnom sťahovaní.
Stačí ak naučíš malého pri kúpaní, že aj toto miesto treba umyť. Časom to samé povolí a bude vidieť, že sa mu to odlepuje stále viac a viac.

maryanna
18. júl 2011

@sashabb dakujem, tiez si myslim ze nasilu to robit nema zmysel, ale ako mu to ma teraz umyvat alebo......ci len to nechat tak? sprchovat a kupat normalne? ako jasne zvonku mu to umyjem, ale zvnutra sa tam cez dierku asi vela vody nedostane....

kamilecka
18. júl 2011

@maryanna nema vyznam to nasilu robit, tym vznikaju male trhlinky a z toho nove zrasty... my sme v 3 rokoch skoncili na operacii,lebo tiez sa mu to pri pisani naprv nadulo ako balonik a az tak pisal...a spravili sme dobre,ze sme boli,teraz ma taky silny prud mocu,co pred tym nemal a stahovanie ide v pohode,lahucko. Dr odviedla skvelu pracu....no som velmi rada ze sme to podstupili...jasne ze mal po operecii bolesti,ale ked to preslo...teda vlastne dodnes sa kazdemu chvali ze ma noveho pipika 😀 chlap ne 😀

sashabb
18. júl 2011

@maryanna v podstate tak male dieťa tej predkožky ani veľa nema 🙂 stači len mierne stiahnuť aby sa odkryla dierka na cikanie a tak len umyť- resp. ošplechnuť. Ako viem, chlapcom sa to zapáči a časom už nebudeš musieť umývať ty, ale sa umyju sami 😉 Ja som malého naučila, že treba spraviť kuk a to sa mu zapáčilo a problém s umývaním nebol 😀

maryanna
18. júl 2011

aha, no dobre dobre, tak nejako tak skusim aspon trosku odokryt...............
tie trhlinky sme si uz zazili, presli repikom a framykoinom...........
@kamilecka hm tak to je fajn ze si spokojna, ja a vsak z takych veci trosku hrozu, zeby mal maly podstupit cosi take, tak snad sa tomu vyhneme......velmi sa ale bojim ze sa mu to tam nejak zapali a potom to bude uplny des....

patresko11
18. júl 2011

pripajam sa do temy...nas dr. dneska poslala na zakrok k urologovi...ale citam ze to je dost skoro a ze casom sa to moze samo spravit..nasmu sa to neda pretiahnut teda vobec poradte mi....

sashabb
18. júl 2011

@patresko11 ako som písala 🙂 pokiaľ niesu problemy tak by som k urologovi určite nešla.
A ako pozerám tvoj malinký ma iba 1rok ! to je veľmi skoro aby toto doktorka začala riešiť a posielala Vás tam na zákrok. Môžu mu iba ublížiť!
Určite by som to zatiaľ nechala tak, minimálne do 3r.

kamilecka
18. júl 2011

@maryanna tak to su prave tie negativa...zle sa umyje,zapali sa a potom to priserne boli....raz sme to zazili a stacilo...maly reval,nechcel si ani sadnut

@patresko11 detsky urolog,ved si vsimni ked pisa,ci sa mu to nafukne ...ak ano treba to riesit.....

A podla mna to treba riesit teraz, kym na tu bolest zabudne a nie ked bude starsi a viac bude vnimat
@sashabb ...nenechavala by som to len tak ...my sme to takto nechali a nic sa nezmenilo vobec do troch rokov ziadna zmena ...

sashabb
18. júl 2011

@kamilecka ale veď čítaj, bolo tu písané že sa to odlepilo v 7 či 10 rokoch.
V živote by som toto nedovolila! aby nejaký Dr. len preto že si naháňajú robotu ubližovali môjmu dieťaťu! Vôbec to nieje potrebné pokiaľ nie su problémy.
Budem sa opakovať. Nás taktiež chceli poslať, že keď to v 3r. nebude mať odlepené. NEŠLA som a odlepilo sa mu to v 4,5r. !!!
Kamarátka tiež dala na radu doktorky, pritom nemal jej malý žiadny problém. No problémy nastali po násilnom sťahovaní urológom! A ako skončil? má obriezku. 🙄 Sama kamarátka teraz hovorí, že mu tým len ublížili, že keby to nechali tak, obriezku by nemusel podstúpiť.

patresko11
18. júl 2011

@sashabb nie niesu ziadne problemy a dr. mi povedala ze tam musime....

kamilecka
18. júl 2011

@sashabb ano a potom ked sa to neodlepi ani v 20tke? akoze si potom bude trepat hlavu o stenu.... nam to dr vobec nestahovali na silu, urologicka skusala raz ale zacalo to krvacat a ja si myslim ze uz len to je problem ze to cikanie je problemove, ten balonik co sa vytvaral ....

laurapa
18. júl 2011

balooning pri moceni je normalni a nevadi. Prectete si tohle: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

123kika
18. júl 2011

Mile maminy,ak mozem..mam syna,od malicka som mu stahovala predkozku,ako mi to islo,az mi cela hlavicka vysla vonku,bola som na seba hrda,ze od malicka som mu stahovala a ze to ma v poriadku.Doktorka mi povedala,ze sa to nema robit.Moja mama ako zdravotna sestra mi vzdy duplikovala,ze sa to musi robit. Tak ked mal maly rok,nasa doktorka nas poslala na urologiu,ze sice ma hlavicku vonku,ale kozka bola aj tak chytena o okraj zaluda.Zurila som na seba,ze som mu to zle robila.. Sla som s nim. Na pomoc som si zobrala muza,ze ked mu to budu robit,bude on pri nom, a dobre som urobila. Ked mu to robila doktorka stala som na chodbe /aj tak som ho pocula plakat a ja plakala s nim/ Nastastie som dostala aj pochvalu od urologicky,ze keby som mu to postupne nestahovala,ten zakrok by bol pre neho horsi,ze mu len uzdicku napichla a zalud hned cely zliezol.Muz mi hovoril,ze okolo zaluda mal nazbierany riadny vytok../pod tou kozkou/ co sa potom pri neskorsom veku zapaluje. V auguste budeme mat dva roky,zaluda mu pravidelne stahujeme a mame zatial pokoj.

Dobra rada: po zakroku,aby sa chlapci nebali cikat /lebo ich ten slany moc na ranu stipe/preto placu je dobre davat chlapceka cikat do vody. My sme boli maly,tak som ho posadila do vane,pipika namocila do vody a chlapec cikaaaaal odusu a bez placu.Ked je chlapec starsi staci mu male vedierko s vodou,namocit pipika do vody a ma to bez bolesti. Hned ten den po zakroku sme nesmeli s pipikom robit nic,Mal to natrete framykoinom.
Na druhy den sa mu to malo pretiahnut a poumyvat,to maly plakal a namocila som mu to do Salvie je lepsia ako harmancek,alebo repik. a maly na druhy den menej a menjel plakal pri pretahovani. Tak baby ako sa hovori,,,sto nazorov sto chuti..toto je moje odzite a dodnes mame pokoj a dufam, ze budeme mat pokoj 🙂