Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

123kika
18. júl 2011

Na chodbe som sa rozpravala so sestrickou /starsi rocnik/ a ked videla,ze placem,prisla za ,mnou a povedala, citujem:ze mudre hlavy nariadili nestahovat a vzdy sa stahovalo a teraz je urologia plna chlapcov,co nebolo. Za chvilu,ze sa doktorky vratia k nazoru,ze sa ma stahovat, tak kde je pravda?neviem

sashabb
19. júl 2011

@kamilecka ako pozerám je tu zbytočné prispievať. Su to vaše deti, robte ako uznáte za vhodné.
Stačí mať normálne myslenie (nechcem nikoho uraziť) a len ako laik prídem na to ako funguje mužské telo či už detské alebo dospelácke a viem, že takýto prípad nemôže byť!
Poznám opačný prípad, kde mal chlap všetko ok a v 25r. sa mu to zrazu zúžilo a musel ísť na zákrok.

sashabb
19. júl 2011

@patresko11 ty si jeho matka a zákonný zástupca. Ty rozhoduješ či pôjdeš alebo nie. NIKTO vás nemôže donútiť a ako som písala, nikdy by som tam nešla pokiaľ nie su problémy, zvlášť s tak malým bábom.
Prilepenie predkožky má svoj účel - chráni žaluď pred nečistotami. Počítam, že tvoj malý má ešte plienky čiže zákrok je maximálne nevhodný

sashabb
19. júl 2011

@123kika a kebyže tak 1-2r. počkáte nemuseli ste isť na žiadny zákrok a tvoje dieťa nemuselo pri cikaní trpeť 😒 Veď očividne sa mu to pomaličky samo odliepalo, nechápem kam sa všetky ponáhlate! 😒

patresko11
19. júl 2011

@sashabb ked ma plienky to je nevhodne?ja by som s tym pockala ved nema ziadne problemy....on to ma ale cele prilepene sa mu to neda vobec stiahnut...

sashabb
19. júl 2011

@patresko11 ale veď je ešte malinký! Môjmu sa to odlepilo SAMO a pekne postupne až keď mal 4,5r. bez násilia bez ničoho, samo prirodzene.
neviem kam sa Dr. stále ponáhlajú, načo toto robia! Sprav ako uznáš za vhodné, je to tvoje dieťa ty s nim budeš trpieť ak tam pôjdete.
A keďže má plienky, oni mu to nasilu strhnú veľmi rýchlo sa mu tam nečistota môže dosťať. A až potom môžu nastať problémy, zápaly a pod.

marci2305
19. júl 2011

Ha. my sme už boli na zákroku. No malému okrem iného ako to, že nemal v miešku jeden semeník robili aj toto....Takže sme si to vychodili už od nejakého 3. mesiaca. Vždy mu lekár tak doblížil, že mi bolo malého ľúto. A v ordinácii mu to vždy na silu strhol, s tým, že mu ho mám stále preťahovať ako najviac sa dá. Skúste sa potom čoilen chytiť toho, keď mu lekár ubížil. No a pri kontrolách sa to vždy opakovalo.. Vždy som dostala pucung, že som to zanedbala a jemu sa to opäť zrástlo. Toto by som ale vôbec neriešila..Chodili sme na urologiu kvôli tomu semenníku...Do dvoch rokoch sme tam boli minimálne 10x. Potom nás odoslali na operáciu do Žiliny. Tam z 15 minutovej banálnej operácie riešili aj tú predkožku a aj pruh. Takže malý tam strávil 1 hodinu. Bála som sa! No a ešte som od primára dostala pokarhanie, že čo som mu s ním robila, keď tam mal také veľké zrasty...Neviem čo je teda lepšie. Ale čo som počula aj od ostatných žien. Ani jednému malému sa to nedá poriadne stiahnuť. Teraz radšej na urologiu nechodíme a sme spokojní. Žiadne bolestivé cikanie. A je pravda, keď sa opýtate starších ľudí, tí vám odpovedia, že nikdy nič podobné malým chlapcom nerobili. Keď vyrástli, sami vedeli čo s tým majú robiť. Ja by som to vôbec neriešila.

sashabb
19. júl 2011

@marci2305 suhlasím 😉 o tom to je, že pri násilnom sťahovaní sa robia mikro-trhlinky a zrasty. Dieťa iba trpí a keďže ho to bolí, veľa-krát si nenechá na pipíka ani siahnuť a prilepí sa mu to znovu!
Stačí mi prečítať, len mu to trochu chrvácalo a už mi je zle 🙄

marci2305
19. júl 2011

Tak, tak...Mne ako matke srdce trvalo pri každej jednej kontrole. Radšej by som to nechala na chlapov...🙂 A to by som chcela vidieť ako by hnali z ordinácie...🙂 🙂 Teraz som tam nebola skoro 2 roky..a neriešim to! Malý je v podode, tak nejdem do toho radšej vŕtať...!!!

@sashabb

123kika
19. júl 2011

@sashabb Ja som len pocuvala rady doktorov,maly mi pri cikani netrpel,ako som pisala,davala som ho do vody cikat a dodnes mame pokoj. Brala som to ako pomoc pre neho,aby v dospelosti nemal problemy,tak isto aj jazyk mal zrasteny a Mudr. nas ako malickych poslala na strihanie..tiez som zla matka,lebo som mu dala strihat jazyk? Zbytocne sa budeme tu baby obvinovat...pri kazdej debate sa najdu dve strany...nase deti ziju v tej dobe,ked sa nazor doktorov rozchadza a az statistika po rokoch dokaze,co bolo spravne. Jasne,ze keby mi niekto povedal,ze sa mu to 100% spravi samo,ze by som ho nedala na zakrok.Jednala som tak,ako kopa hore uvedenych zien,s myslom pomoct svojmu dietatu. Ale ja som hore pisala len SVOJ nazor,ktory som si prezila. Bolestive cikanie sme nemali,lebo som si vedela pomoct a co je dolezite,maly je po zakroku rok a nic zrastene nemame. A dalsia vec,ja som pocuvala radu mojej matky,ze mam od malicka nenasilne stahovat malickemu,co som pravidelne robila,co ma na urologii mlada doktorka pochvalila a pri zakroku mu nesla ziadna krv,ako ste pisali vy. papa

123kika
19. júl 2011

Ale co viem na 100%,ze keby sa mu to zrastlo znovu,tak asi by som cakala na to,ze sa mu to spravi samo vo veku,kedy sa to robi.Lebo tiez by som sa z tejto diskusie chytila toho,ze co ak to ide aj samo? Opakovane by som mu to nedala. Ale chvala Bohu,zrastene za cely rok nic nemame.

hajanka
19. júl 2011

@kamilecka stacilo len vyckat, do troch rokov to nie je nic, ani u nas nebola ziadna zmena, chlapcom sa predkozka uvolnuje sama ovela dlhsie, na predchadzajucich stranach tu bol link. Tusim do 15 az 18 roku sa uvolnuje. Nam sa uvolnila v 7!
Ja neviem ci niektore to tu vobec necitaju, len si pisu svoje, je tu tolko osobnych skusenosti so samovolnym uvolnovanim ale niektore mamicky sa citia asi istejsie a su radsej ked to doktori ich malickym detom radsej "pre istotu" rozstrihaju a roztrhaju cim skor 😕 😕 😕

hajanka
19. júl 2011

@123kika ☹ ☹ ☹ vobec ale vobec nemusel taky malicky na ziaden zakrok ist ☹ ☹ ☹

Z osobnej skusenosti mozem potvrdit, ze ani cikanie do vody nemusi pomaha, ja som ho davala cikat len tak a vlastne vela casu stravil prave vo vani, ale nebolo to o nic lepsie.

marci2305
19. júl 2011

@hajanka Vieš niekedy nestačí len čítať. Ja som o tom čítala veľa, no lekári pri bežnej kontrole ťa pošlú za odborníkom. Ty ako správna mama sa snažíš robiť vždy to čo je pre dieťa najlepšie. Necháš si poradiť..! Ja by som najradšej nič podobné riešiť nechela ale musela som...! Toto je dlhá téma, každý má svoj vlastný názor a aj lekári...! Stretla som sa s rôznymi názormi...A nemyslím si, že ženy, ktoré tu píšu nečítajú...Len si chcú utvrdiť svoje skúsenosti a dať si poradiť od rôznych ľudí..Pretože sa boja o svoje deti a nechcú im zbytočne ubližovať!

hajanka
19. júl 2011

@123kika porovnavat nastrih uzdicky jazyka novorodencovi a nastrih pipika je doooooost velky rozdiel. Hlavne v tom, ze predkozka pipika sa uvolni postupne aj sama :D

Zakrok sa robi velmi rychlo, je to sekunda, par sekund a za ten cas je to vacsinou velmi drasticke! Dietatko vacsinou ani nevie co sa s nim ide diat a zrazu toto!
Vzite sa do kozi vlastnych deti! Co som tu citala v diskusii mamicky, ktore pockali, nesli na zakrok, kazdemu dietatku sa to uvolnilo samo.

kamilecka
19. júl 2011

@sashabb @hajanka nestacilo...ved to sa snazim napisat,len niektore citate medzi riadkami svoje a nie to co pisem, on ked pisal tak sa mu robil ten balonik,cely pipik sa mu najprv nadul a potom az pisal a ten prud bol velmi slabucky. Tiez sme prekonali zapal,toto neprajem nikomu,ked dieta place od bolesti a nechce sa ani posadit. U nas sa to vobec nedalo pretiahnut, neslo to vobec,ked sme skusali tak ani zalud nebolo vidno. A tiez mu potom ostavalo trochu mocu a mal stale slipkoch kvapky mocu.
A nerobili mu obriezku!!! To nam aj dr vysvetlovala ze obriezka je vlastne odstranenie CELEJ predkozky a jemu trosicku vyrezali.... len to co bolo navyse.

A vlastne od tej operacie mame o 100% lahsi zivot....takze nam to za to stalo 🙂 Toto som chcela napisat,ze ked uz fakt vidite ze to nejde,tak nieje na co cakat,ked sa tomu da pomoct uz teraz. 🙂 🙂 🙂

hajanka
19. júl 2011

@marci2305
Odbornik ti povie taky nazor, ktory praktikuje.
Vacsinou kazdy odbornik ma iny nazor.
Preto si myslim, ze je velmi napomocne citat osobne skusenosti ostatnych. Ja si myslim, ze ak tieto zeny nechceli detom ublizovat, na ziadny nuteny zakrok (a rozhodne nie v takom mladom veku, ved su to este babetka) by ich dobrovolne neposlali ak nemali ziadne problemy.

hajanka
19. júl 2011

@kamilecka ak je nato zdravotny dovod, tak je to ine, vtedy sa to bohuzial uz musi ☹
...ale podla mna napr. zacervenanie kozicky okolo nie jej dovod na rezanie. Viem co je obriezka, viem co je nastrih. Obidva su urcite rovnako bolestive.

sashabb
19. júl 2011

Ja sa len čudujem, ako poniekré mamimy až slepo veria lekárom. Nechcem odbočovať od témy, no môj malý sa narodil predčasne, chodili sme po všeliakých vyšetreniach. Vtedy som si urobila obraz o doktoroch. Teraz si ich vypočujem, ale JA rozhodnem čo a ako.
Sama som videla ako išli mamičky s deťmi ako na bežiacom páse, nič sa nepýtali na nič sa neohradili, len robili to čo povedal doktor. Ja som sa ohradila-opýtala, doktor ostal úplne prekvapený, doslova urazený že ako som si ja dovolila niečo povedať. Normálne sa odmietol s nami viac baviť, malého ani nedovyšetroval (bol to neurolog v NR).
Ako nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ja mám PRÁVO vedieť všetko! A nemyslím si, že je odveci sa doktora niečo spýtať a už vôbec mi nepríde normálne aby on takto zareagoval.

Čiže ak pôjdete k urologovi, v prvom rade by sa mal s vami doktor porozpávať, mal by Vám o danom zákroku niečo povedať - vysvetliť. Mal by sa Vás spýtať či s tým súhlasíte, lebo nie každý je o tom informovaný ako to prebieha a pod. No ibaže tu je taká prax, že prídete, nič Vám nepovedia, dokonca sa nebudu ani o tom baviť, dieťa chytia za ruky za nohy a strhnu mu to či suhlasite alebo nie. Lebo veď ste prišli, to berú ako súhlas. Možno keby Vám to doktor opísal vysvetlil pred tým, polovička by odtiaľ odišla bez toho.
Existujú aj určité maste, ktoré pomôžu pri zúženej predkožke, ale to Vám zrejme žiadny lekár nepovie. Veď načo, nepýtali ste sa. 😠

kamilecka
19. júl 2011

@hajanka ...uz ked mal zapaleny pipik tak uz sme si povedali dost,lebo to bolo priserne na neho pozerat. Preto sme to uz dali spravit,uz aj to pisanie so slabym prudom mocu..... a pisanie uz je na ten spravnej vlne 🙂
@sashabb ja musim povedat ze dr co nam operovala syna tak bola maximalne ustretova, pekne ho vysetrila, ukazala, vysvetlila..maximalne sa nam venovala...povedala ze robi zakroky aj ambulantne ale ze v nasom pripade je lepsia operacia. Este aj pred operaciou prisla za nami,vsetko vysvetlila,ako bude vsetko prebiehat,co sa bude diat....atd. Takze ja v tomto nemozem povedat ze rozhodla lekarka a sli sme ako na pase,bolo to aj nase rozhodnutie to riesit. Fakt zalezi od lekara ze ako berie svoju pracu, ci ako len rezat rad radom,alebo dietatu cim menej ublizit.

123kika
19. júl 2011

@hajanka ja som rada,ze to mame za sebou a ze mame s tym pokoj a ostatnym maminkam drzim palce papa

hajanka
19. júl 2011

@123kika to som aj ja rada, ze je drobec v poriadku.
Tiez drzim ostatnym maminam palce, nech sa rozhodnu v tomto spravne! 🙂

tesinka
19. júl 2011

Ahoj, s pindíkem jsme na tom podobně jako syll , předkožku malý přilepenou nemá, ale má prý malý otvůrek a předkožka nejde téměř vůbec přetáhnout, tento problém se prý objevuje jen u 5% dětí, byli jsme s tím na dětské chíře, a prý nutná obřízka pod narkózou. No, chci si o tom poradit ještě s dětskou, nelíbí se mi, že by měl malý jít teď pod narkózu, v září mu budou 2. Navíc čtu, že do tří let je to běžné, a pokud nemá záněty nebo problémy při močení, má se to klidně nechat ještě být, Asi to řešit zatím nebudu, přijde mi to uspěchané a v nemocnici po tomto zákroku prý nechávají 4-5 dní, což taky žádná zázrak. Záněty malý nemá, ani problémy s čůráním, čůrá pěkně. Máte ještě někdo prosím zkušenosti s tímhle problémem? Díky

hajanka
19. júl 2011

@tesinka moj mal tiez zuzenu predkozku, nesla mu pretiahnut cez, trvalo to takych 5 rokov a sama sa mu uvolnila a roztiahla, ja som mu tak raz-dva x za tyzden pri sprchovani vzdy jemncuko roztiahla, ale len pokial islo, za tie roky sa mu to stale po troske uvolnovalo, az kym sa dierka uplne neroztiahla. Ja som sa s tym neponahlala.

mimys
19. júl 2011

@maryanna jak pises, ze moc vody se do te direcky nedostane .. hlavne to nemyj mydlem... u nestazene predkozky to pak nevyplachnes a zacne se tam delat zánět. Jenom voda, čistá voda. a nespěchat s tím přetažením. Příroda si fakt poradí.... vím to z vlastní zkušenosti ( dva kluci)

mimys
19. júl 2011

@tesinka neblázni, s chirurgií nesouhlas! ve dvou letech je mooře času !!! moji kluci meli oba fimozu a jednomu se uvolnila předkožka SAMA v 6 letdch a druhemu shoro v 10... uplne v pohode, bez place, bez zánětů a bez nervů!!

rybenka79
19. júl 2011

@tesinka u nas mal Matko cca 2 roky a urobila mu to chirurgicka, trvalo to 2-3sekundy (bola to nahoda, dovod navstevy bol iny), bez ziadneho chirurgickeho zakroku ale s obycajnou pipetou a rovno sme sa aj oducili od plienok. Ved chlapcom treba umyt poriadne pipika, ved v lete ich to moze svrbiet a tak ja som za skorsie pretiahnutie uz i z hygienickych dovodov! Zoberte si, ako by ste sa citili i vy maminy keby ste na na intimnych miestach meumyvali, pripadne iba akoze povrchovo? ...je to vec kazdeho rodica, no nechat to zajst do extremu ked su deticky uz velke a vsetko uz inak intenzivnejsie vnimaju by som nerobila.
Nazor pediatra-zeny je cca 3 roky a nazor chirurga - chlapa je co najskor max 2 roky

janulkamartinko
19. júl 2011

Dievcata,precitala som si niekolko prispevkov na tuto temu a chcem sa aj ja podelit o moju skusenost
Moj matko ma 17 mesiacov,tento rok v aprili sme boli u urologa,bala som sa ako blazon,lebo som si myslela,ze mu pojde robit ten masaker,mala som hororove predstavy a strach o maleho,ale pozrel ho,stiahol kolko sa dalo a poslal ma domov s tym ze sa mam ukazat ked bude mat syn 2 roky. Ostala som zaskocena,lebo nazor doktora bol asi taky,ze ked ja nebudem chciet aby mu to nasilu stiahol tak to neurobi...
Ale ved ja som tam isla po nazor doktora-Odbornika,a ja hlupa som sa samozrejme nepopytala nic viac,akurat mame pri kupani pretahovat,to je vsetko tak teraz budem trpnut co bude v 2 rokoch,ale velmi vela vas tu pise ze radsej nie,tak budem s panom doktorom diskutovat....

sashabb
19. júl 2011

@rybenka79 absolútne NEsúhlasím !!!

sashabb
19. júl 2011

@janulkamartinko zrejme si narazila na jedného z normálnych doktorov 😉