Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

mam4
21. júl 2011

@kamilka12 suhlasim s vami ... ani mojmu malemu to nekrvacalo, sice reval riadne ked mu to dr pretahoval aj 2 dni potom plakal pri cikani a pretahovani ale ziadna trauma, vobec si to nepamata uz po tyzdni bolo zabudnute a ani u nas to nebola zanedbana hygiena, kazdy vecer pri kupani sme mu predkozku stahovali kym sama sla, ale bol to mozno milimeter takze vovnutri sa mu nazbieral ten mazok a bolo 😝 teraz si ho uz taha sam a chvali sa aky ma velky zalud 😵

hajanka
21. júl 2011

@mam4 nam na to vzdy pomohla Framykoin masticka, repikovy odvar, alebo Bepanthen. Pre pretahovani doma treba byt velmi opatrny, vacsina zapalov vznika pri manipulacii s predkozkou, alebo si tam mohol aj sam nieco zaniest pri hrani.
Netreba hned rezat.
Jedine ak by uz bol zapal silny a mal byt tam "hnis", @mam4 nie maz - smegma sluzi na ochranu a je na tom mieste nevyhnutny, ta prave naopak, podporuje oddelovanie predkozky od zaluda.

mam4
21. júl 2011

@hajanka ja som to brala tak ze to naozaj musi byt, vobec mi to nerobilo dobre, trapilo ma to ze vidim vlastne dieta trpiet ale nechcela som aby sa mu ten zapal zhorsil... ved aj ked ma triesku v prste tak ho to boli a nechce si ju dat vybrat, place... ale keby som mu ju nevybrala tak mu to bude hnisat... pre mna to vtedy bolo mensie zlo, ak chapes co chcem povedat ... kazda matka pozna svoje dieta, kazda chce pre to svoje to najlepsie a neverim ze by nejaky lekar umyslene trapil deti aj ked ich berie "len ako pacientov" ...

hajanka
21. júl 2011

@mam4 chapem, no napr. u nas to nebolo nevyhutne a predsa sme tam boli doktormi dotlaceni :( a po zakroku mal problemy este horsie.
Ten zakrok niekedy pomoze, ale niekedy spravi este horsie zlo. Preto nenachadzam rozumnu odpoved na to, preco sa to robi detom ktore nemaju problemy a preco dr. posielaju na tento zakrok tak malicke deti, kt. nemaju ziadne zdravotne indikacie..., len kvoli fimoze...

iira
21. júl 2011

ahojky pridavam se k vam ..mam mesicniho chlapecka ale v porodnici nam rikali ze vubec s pindikem nemame nic delat ,zadne stahovani nic ..tak ja nevim ..pry se to uz dneska nedela,ale tak asi jiny nazor zase ...

kanna
21. júl 2011

Ja som s niečim takým ako sťahovanie predkožky skúsenosť nemala žiadnu,nakoľko sa mi narodila najskôr dcérka.Ale ako prvé som sa na to informovala u detskej lekárky ,pretože z počutia som vedela,že sa to robiť má,hlavne z dôvodu hygieny.Bola som však prekvapená keď mi spokojne odpovedala,že nič také robiť nemám. No na preventívnej prehliadke,syn mal niečo okolo jedného rôčka,už sa jej to nepozdávalo,že sa kožka pretiahnuť nedá,teda nás poslala k urológovi.Keby som čo len tušila čo nás tam bude čakať,váham,či tam vôbec ísť.Lekár bol milý,to áno,všetko mi vysvetlil,čo ide robiť a poradil,až sa radšej nedívam.Ten plač mám ešte stále v ušiach,a to má syn 12 rokov.Po zákroku mi syn nie plakal ale reval celou cestou domov,ani sedieť v kočíku,ani sa niesť na rukách.Doma pri prebaľovaní som na plienke videla krv...Ale aj keď bolo toto všetko dosť kruté,malo to u nás jeden naozaj pozitívny okamih,od toho dňa už syn nenosil plienky v priebehu dňa.Sám ich odmietol ešte v ten deň,keďže ho to štípalo,bolo leto,tak po byte behal len v tričku a keď potreboval cikať,pribehla som s nočníkom 🙂 Potom si behal poň on sám 🙂

mam4
21. júl 2011

@hajanka no jemu to nerezali "len" pretiahli, dr mu to najprv skusil rukou aka je "volna" a skonstaoval ze uz to pojde, islo to bez krvi, zalud sice navrel lebo predkozka bola este uzka a akoby ho skrtila ale dalo sa to... ano smegma, zabudla som aky to ma ozajstny nazov ale nam bolo povedanbe ze je to normalny vylucok u chlapcov ktory sa zvykne nahromadit v predkozke ak sa este neda pretiahnut a sposobuje zapaly ked sa "rozklada" takze mne to prislo ze mu to tam doslova hnije 😝 ta predstava sa mi nepacila ... no kolko ludi tolko chuti, kazdy rodic sa musi rozhodnut sam, lekar alebo iny rodicia len mozu poradit, povedat svoju skusemnost ...

hajanka
21. júl 2011

@mam4 ono ked sa toho nahromadi vela, tak sa zacinaju zit aj kvasinky a to nie je dobre. Preto napr. netreba umyvat parfemovanym mydlom, ale najlepsie je len omyvat cistou vodou.

mam4
21. júl 2011

@hajanka tak s tym suhlasim pokial je vsetko ok tak je to zbytocne, nas urolog je tiez mlady a tiez ma maleho syna, aj jemu to robil ked trebalo, takisto sme sa bavili o obriezke, pretoze v rodine mame aj to tak som nad tym uvazovala ale sam urolog to neodporucal ze male mimco si to sice pamatat nebude ale pokial plienkuje tak mozu vzniknut zapaly a ked uz neplienkuje tak by to pre neho mohla byt naozaj trauma 😒 ale pre dospeleho chlapa je to vraj lepsie, lebo sa nemaju kde hromadit bakterie a pod. ja mam casto mykozy a moju manzelovi to doporucil 😅 no zatial sa neodhodlal 😀

deenakee
21. júl 2011

@zuzana581 Naprosto s tebou souhlasím. Urolog, který to chce řešit do 2 let je podle mě velmi uspěchaný. Světová zdravotnická organizace doporučuje řešit toto až kolem 4 roku. A já bych byla proto řešit takovou věc jen při alespoň lokálnom umrtvení pomocí analgetického spreje (dnes se využívá např. při píchání uší). Nebo v krátké narkoze. Ať chcete nebo ne, proto dítě je to stejný zážitek, jako kdyby ho někdo znásilnil. nikdo mu nevysvětlí že to bolo pro jeho zdraví. Vím, že když se dítěti bere krev taky plače, ale myslím si že v pohlavní oblasti oblasti třeba vela taktu. Jak takovému dítěti vysvětlíte, že si od cizích lidí nesmí nechat na sebe šahat. Moje sestřenka byla jako starší dítě na vyšetření močových cest - kde ji násilně zaváděli cévku a má z toho doteraz trauma jako ze znásilnění. přičemž vyšetření nebylo zdravotně až tak nutné (navíc ji nikdo ani neinformoval co se bude dít) Vím, že malé dítě si to asi nebude velmi pamatovat. Ale podvědomě to v něm bude.... Stejně jako bolestivé stahování předkožky doma....
I dnes se přilepená nebo zůžená předkožka má léčit nejprve kortikoidní mastí... než zákrokem... a to prosím (pokud nejsou zápaly) do 4 let.

kilian
21. júl 2011

@deenakee musim povedat,ze u nas to bolo tiez tak ako s tvojou sesternicou.dcera mala 3-4 roky a bez nejakej informacii,jej to zaviadli.odvtedy ma vyslovenu fobiu na lekarov a zdravotne zariadenia.dostat k lekarovi ju neviem vobec!!! 😢

myscha
21. júl 2011

Tak mě ty některé zkušenosti jen utvrzují v tom, že pokud nebude mít syn problémy problém, tak mě na něj nikdo nešáhne, nebo mu pazouru urazím 🙂
Z některých příspěvků mi jde až mráz po zádech, krev stříká okolo, dítě piští bolestí, to bych jako matka nedala. A po pár měsících se to kolikrát opět slepí a může se jít znova. Ne děkuji.....
Synovi budou 4, nejde mu to přetáhnout vůbec, i kdž to zkoušíme průběžně, problémy ani záněty žádné nemá, možná i proto, že se mu tam nečistoty nemají jak dostávat. Vyčkáme do puberty, zkusíme bylinky, kortikoidy a pak se uvidí. Manžel šel před pubertou na obřízku, protože měl pravou fimozu a trauma z toho nemá.

Ono jen o zemi vedle je přístup opravdu jiný, žádní dvouletí chlapečci tam nestojí ve frontách na bolestivé zákroky. Podle mě je to lepší cesta, čekat, zkoušet to a řešit jen opravdové problémy.

sashabb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybenka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybenka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rybenka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sashabb
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkag2
21. júl 2011

@kilian ahoj 🙂 my mame podobny problem ☹ Napises mi prosim do IP nazov tej masticky? dakujem moc

stelika
21. júl 2011

@iira
@kanna ahojte ja sa k Vám tiež pridám ak môžem, nám predkožku tiež nekázali sťahovať až keď sme prešlik druhej DR. tak asi pred dosiahnutím 1. roku skontrolovala ako mu ide dole, vravela, že najlepšie pri kúpaní treba pretiahnuť pokiaľ ide čo najviac natiahnuť ked už dalej nejde tak nič na konci sa Vám objavia také biele bodky akoby usadneý tuk, je to tukového charakteru a má to časom zmiznúť tak ako mali bábätká na nošteku také bodečky tukové, keď sa narodili, nám ide skoro celá dole sem tam mu natahujem, ale nie vždy aj ked nie pri kupani tak pri prebalovaní 😉 Ale stalo sa nám, že bol veľmi červený konček a keď som stiahla predkožku bolo to až do bordova, ale infekcia nebola tak sme mali oplachnut vodou pripadne repikom okolo dzurky 😀 mohla som kludne mazat framykoin teda pamycon po novom po celom žaludi a zapal prešiel, ale nevznika to sťahovaním, ale z plienok keď je nacikaná ma upozornila,a ak je v tom dlho 😕 tak sa objaví také začervenanie okolo dzurky, ale pre istotu sme odniesli moč a bol čistý, povedala, že nič sa nestane ak preventívne donesieme, radšej skôr ako bude neskoro 😎

hajanka
21. júl 2011

@rybenka79 si si asi pomylila forum, toto nie je o tebe. V tejto diskusii sa diskutuje. To ze ta niekto v ramci diskusie oznaci do prispevku nie je osocovanie. Ak ta to obtazuje, tak nepis do verejnych diskusii a vytvor si sukromne forum, kde budes diskutovat sama so sebou. Nemas pravo nikoho tu upozornovat ani riadit ako ma prispievat a komu ma resp. nema odpovedat.

Pre tych co to zaujima, nasla som clanok o tom ako sa zuzena predkozka a nadmerne nahromadeniu mazu "lieci" mimo SR.
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=469
@zuzkag2 je v nom spomenuta aj nejaka masticka

kilian
21. júl 2011

@hajanka to mam teda mudru doktorku,ze mi dala taku masticku. 😉

hajanka
21. júl 2011

A este tuna jeden pekny clanok, kde sa pisu o funkcii predkozky, v akom veku sa vyvija a uvolnuje, o spominanom balooningu a smegme, o tom ze zakrok pri nich nie je nevyhnutny, aj o tom, ze spominane zapaly ktore sa daju vyliecit aj inak mozu vzniknut z plienok, z pouzivanych mydiel a kozm. pripravkov, z pretahovania v kupeli (@stelika). Je to clanok podlozeny zahranicnymi studiami.
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

sashabb
21. júl 2011

@kilian
kilian @hajanka to mam teda mudru doktorku,ze mi dala taku masticku.
----------------------------------------------
to teda máš 😉 ja som normálne prekvapená, že nejaká Dr vie aj o tejto možnosti a sama ju navrhne

sashabb
21. júl 2011

@hajanka
http://www.rodina.cz/clanek5274.htm veľmi dobrý článok 😉 všetko tzv. polopate napísané a vysvetlené

Závěr:
Většina chlapců se rodí s úzkou, neretraktibilní předkožkou, která není separovaná od glansu. Postupem vývoje (jehož rychlost je vysoce individuální) dojde k jejímu uvolnění. nikdy tento vývoj neurychlujte!
Jediné, čeho si je dobré všimnout, je dostatečně silný proud moče. Po pubertě je u převážné většiny chlapců předkožka uvolněná.

hajanka
21. júl 2011

Dalsia publikovana zaujimava zdravotnicka studia, kto by mal zaujem, aj prelozim
http://www.cirp.org/library/treatment/phimosis/...

zuzana581
21. júl 2011

@kamilka12 keby lekári "neliečili", tak by nemali z čoho žiť. Je to ich práca. Nemajú peniaze z toho, že ti povedia "choďte domov maminka a nebojte sa, synčekovi sa to určite upraví". Majú peniaze presne z toho, že pediater ťa pošle k urologovi a urolog urobí zákrok. Medicína, farmaceutické firmy.... to je jeden velký biznis.
A nikto netvrdí, že si zlá matka, alebo nedodržiavaš hygienu. Môj malý napríklad už tiež raz mal zápal a preliečili sme to krémikmi a bolo. Mali sme nabitý týždeň, tak sme deti večer len tak opláchli a nehrajkali sa s nimi vo vaničke (lebo vtedy si nechá pipika poriadne umyť.) a pipika sme tým pádom trošku zanedbali a zápal bol na svete. Stane sa.... ale určite by som kvôli tomu nebežala a nenechala mu trhať kožu. Ty si sa proste riadila ich radami a za to nie si zlá. Ale ja sa riadim pocitmi a mne by sa tiež nepáčilo, keby mi niekto trhal kožu.

maryanna
21. júl 2011

Ahojte, dakujem za reakcie, necham to asi viac menej na prirodu, aj ten clanok od sashabb ma ukludnil.
Akurat dnes sme sa odhodlali na pretiahnutie, maly vsak velmi plakal, slo to trosku, asi do polovice zaluda, avsak, co ma trapi je ze na spicke zaluda mal take silnejsie zacervenanie.......je to oka? ci je to znak nejakeho problemu?

maryanna
21. júl 2011

este k tomu, ze na zaludi mal cervene, ale predkozka bola uplne normalna, farbou aj vsetkym....len ked sme ju stiahli bolo tam cervene....