Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

skorvankova
30. aug 2011

@helulela takze mam ist hned k dr.? a vam sa dala stiahnut predkozka?ono to je skor take tvrde. 😒

layla06
30. aug 2011

jednoznacne dat obriezku!!!!!

sashabb
31. aug 2011

@layla06 a obriezku ako z akého dôvodu? 😕

helulela
31. aug 2011

@skorvankova jenom trošku, pak už ji měl přilepenou... teď hned dneska nemusíš, ale moc to neodkládejte. Uvidíš, třeba to ani nic nebude.

layla06
31. aug 2011

@sashabb ahoj, uz len ten nazov mi vbil do oci...problem so stahovanim predkozky...zbytocne trpi dieta, nasledne to moze aj krvacat ako to bolo u mojho syna...ked mu to dr. na Sk urobila, lebo doma to neslo, dieta to nechcelo a co ja viem co este...Z hygienickeho hladiska a tak aj vyzorovo vyhrava obriezka...Vela ludi nechce o tom ani len pocut, ale uz aj dospievajuci chlapci lutuju alebo uvazuju o obriezke...je to dobra vec fakt...ja som to dala urobit mojmu synovi ked mal 17 mesiacov a som nadmieru spokojna🙂

hajanka
31. aug 2011

@skorvankova ak este nema odlepenu predkozku a ma fyziologicku fimozu (t.j. od narodenia zuzenu na konci, nie po zakroku), tak mu skusaj kazdy den tu nahromadenu smegmu akoby "rozmasirovat", zuzlat tak, aby sa mu dostala ku koncu a uvolnila sa. Takto nahromadena smegma sa da aj vyplachovat, napr. striekackou, len treba dbat na hygienu, ruky treba predtym umyt antibakt. mydlom aby sa nezaniesla infekcia a robit to najlepsie destilovanou vodou (z lekarne). Ak s tym pojdes k urolovi, na 99% mu prestrihne (alebo inak uvolni) a nasilne pretiane predkozku. Az potom mozu zacat skutocne problemy.

@layla06 zabila si, u mna 0 bodov. Predpokladam ze ty si sa nedala obrezat.... 😠
Jasne ze syn krvacal, ak mu bola predkozka retrahovana predcasne a nasilne! To ze to doma neslo, vies, ono to vobec nemusi ist.... nie je to tam pre srandu. Ak by bolo, tak by sa vsetci chlapci na svete rodili bez predkozky.
... 17 mesacnemu dietatu

layla06
1. sep 2011

@hajanka vidim, ze nemas vobec pojem moja krasna...skoda sa hadat...kazdy ma niaky nazor!!!!!

sashabb
1. sep 2011

@layla06 ja jednoznačne suhlasim s @hajanka

hameeda
1. sep 2011

hajanka : nemas pojem co je to obriezka a preco je dolezita, skus si to nastudovat, ludia maju predsudky ,,boze este dobre ze nie vsade na svete

skorvankova
1. sep 2011

@hajanka presne tomuto som sa chcela vyhnúť, nechcem aby mu niečo robili nasilu...on to ma na konci predkozky, nie pri koreni, tak mam len masirovat, aby sa to uvolnilo? Nechcem ho trapit u urologa a potom bohvie co este bude:(

sashabb
1. sep 2011

@hameeda ako nič v zlom, ale to teda ani ja neviem v čom je dôležitá? To je dobrá blbosť! Podľa mńa je to dosť závažný krok! Tá predkožka tam pre niečo narástla a ma určitú funkciu. O takejto veci, ako je obriezka, by sa mal chlap sám rozhodnúť či ju chce alebo nechce podstúpiť, a nie že mu ju matka dá len tak odstrániť (nepíšem teraz že ak je nejaký problém) a argumentovať hygienou ako tu bolo už spomínané ... to je tiež trochu odveci 😖

didiana333
1. sep 2011

Ahojte baby...ak možem,pridám svoj názor... 😉
mám troch synov,takže s predkožkami mám skusenosti... 😀 najstarší a stredný syn maju 18 a 15rokov...za "starých časov" lekári kázali sťahovať predkožku od narodenia...takže sme umývali a sťahovali každý den pri kupaní...odkedy sa chalani sprchovali sami (od puberty,ked začali byť hanbliví ) tak už som sa ich len pýtala,či nezabudli umyť a pocvičiť aj kamoša 😉 pohoda...su zdraví,krásni..
Pri najmladšom som o tom vela čítala a aj lekárka mi radila od narodenia iba "žmoliť" aby predkožka neprirástla k žaludu...tak sme aj robili a ked mal 19mesiacov,tak sa mu celá predkožka dá pekne stiahnuť a je to...nemá ani žiadne zuženie,fimozu...nič...takže pri kupani sa len smeje že :mami,ulobíme "kuk" 😀

Obriezku by som ja osobne synovi dala urobiť iba pri vážnej diagnóze...tiež si myslím že predkožka má svoju funkciu (ochrannú ) a ked bude dospelý,môže sa rozhodnúť sám,či ju chce alebo nie....
😉 Toľko môj názor..... 😉

hajanka
1. sep 2011

@hameeda mam toho nastudovane viac nez dost, a to nie z casopisov typu Mama a ja, ale z odbornych medicinskych clankov, vacsinou zahranicnych, viem velmi dobre co je obriezka

hajanka
1. sep 2011

@layla06 takze aj ty si sa predpokladam sa dala obrezat, z hygienickeho aj z estetickeho hladiska, ze?
Alebo ta tiez dala obrezat uz mama ked si mala tiez 17 mesiacov? prepac, nechcem zabrdat, nechaj si svoj nazor, kazdy sa na to pozerame inak, ale neodpovedala si na otazku, namiesto toho si argumentovala tym ze asi neviem o com hovorim...

layla06
1. sep 2011

@hajanka takej ako si ty nemam preco odpovedat...a keby si to mala nastudovane ako hovoris, tak nepises opak herecka.... a rec je chlapcoch a nie o dievcatach...

elina313
1. sep 2011

@layla06 fíha aká ostrá, no ja neviem a prstov nemáme naviac ? Prečo sa rozhodne niekto niekomu zobrať čast jeho tela ? Čo by si si dala vziať ty ? Ktorú časť ? Jeden prsník ... jednu ruku, nohu ?
Neviem neviem všetko na našom tele je tak ako má byť a nechápem, prečo by som sa ja mala rozhodnúť o mužských záležitostiach... ani slepé črevo nevyberáme preventívne nie ?

zlatusik28
1. sep 2011

@skorvankova ahoj, ja som presne toto mala pri staršom, mal okolo 1,5 roku. Boli sme u urologa, nesťahoval mu to, len nám poradil každý deň po trošku to naťahovať, čistiť a kúpať sa v harmančekovom kúpeli, aspoň 2x do týždňa. A ono mu to stále po trošku vychádzalo vonku. Nie hneď, trvalo to pár týždňov, ale žiaden zápal, žiadne krvácanie a malý vôbec neplakal. A teraz je to všetko vporiadku. 😉

janka108
1. sep 2011

@layla06
z takych komentarov sa mi prevracia zrak a robi tazko na zaludku.. ubohe duchom, bez stipky inteligencie.. to je ohromna chytrost, v dvoch kometaroch povyskakovat, pomudrit sa, pourazat..

berrybear
1. sep 2011

ahoj mamina 🙂 v prvom rade sa neboj, vsetko sa da zvladnut...len treba xciet a dieta vyciti, ked ma mamka obavy...ze sa to neda stiahnut - nevadi az do predskolskeho veku je to normalne, hlavne, ze nema zapaly...ako vyrastiete, uvidis, ze sa to zlepsi...treba troska trenovat v sprxe...aj moj mladsi syn navstivil urologiu, ako 7 mesacny dostal balantidu, akutny stav skoro tri dni ani nemocil...spravili mu vyplax, naucili ma to osetrovat - kazde dve hod vyplaxovat striekackou repikovym odvarom a po tyzdni bol fit. Ale kontrola ukazala, ze mal predkozku uplne zrastenu, a mal mikroskopicku dierku na vyvod mocu, dali nam hormonalnu mast na uvolnenie a po dvox tyzdnox sa mu da predkozka skoro do stvrtky zaluda stiahnut, o styri tyzdne mame kontrolu a vyzera to tak, ze obriezka nebude potrebna...klop klop---inac na celu BA jedna detska ambulancia - hodiny cakania- brutalita...

majdula
1. sep 2011

@layla06 Uz to tu bylo hodnekrat, je to slovensky, bude se ti dobre cist 🙂

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

Cim jsem starsi, tim vic zjistuju, ze priroda vi nejlepe co dela a proc veci zaridila prave tak... nic neni zbytecne, i kdyz nam se to tak muze zdat 😎 Coz neplati jen na predkozku 😀

hajanka
2. sep 2011

@layla06 Vyprosujem si aby si ma nazyvala hereckou, kedze nou nie som, ani tvojou krasnou, kedze ani tou nie som. Tato tema je niecom inom, nie o urazani a provokovani. Takze ak si tu prisla kvoli tomu, tak mas smolu.
Mi prosim ta ako poslednu vec, mimo temy, (ak vobec dokazes odpovedat, nie tak ako napredchadzajucu otazku) napis, co si myslela pod slovenym spojenim "takej ako si ty"? AKA som ja? Poznas ma? Vies o mne nieco? Nevies o mne vobec nic, nepoznas ma, takze si svoje ustipacne komentare a provokacie nechaj pre tych, o ktorych nieco vies a kde su namieste.

Kolko mas toho o tomto probleme nastudovaneho ty? Prosim si argumenty, ale nie typu z hygienckeho a vyzoroveho hladiska... lebo ani jedno ani druhe neobstoji. Okrem tohto a paru ustipacnych poznamok si zatial nic ine nenapisala. Hygiena sa da dodrziavat aj bez obriezky a velmi jednoducho, robi to tak milion chlapcov a muzov na svete. Po spravnej strarostlivost sa predkozka da pretiahnut cez cely zalud a stoji to "maximaaaaaalne minutu" casu umyt vsetko co je treba. Jedinym ospravedlnim tvojej argumentacie o hygiene moze byt akurat tak lenivost, lenivost pretiahnut si predkozku a umyt sa. O tej estetickej stranke nehovorim, kazdemu sa "paci" nieco ine. Ale preco o tom, co sa ma pacit, rozhodovat za take malicke babetko? Predsa ak bude chciet, tak sa na to moze dat sam a v akomkolvek veku, v tomto problem nevidim. A toto su len take argumenty pre laika, ale ak chces mozem ti napisat aj odbornejsi vyklad.

layla06
2. sep 2011

@hajanka ja som vobec neni typ, ktory sa chce hadat!!!!! ja som si povedala len svoj nazor nato...sak predsa ma kazdy niaky nazor ci???!!!! a kazdy tu hned utocil, nato ze obriezka je hrozna a co ja viem co...islo len a len nazor, ale to z vas nikto nepochopil...
Nie som tu dlho a ak sa mam priznat nerada prispievam do tem, bo ked citam ake hovadiny sa tu mamicky pytaju tak mi je z toho zle... Jednym slovom povedane Konik nie je tym cim bol ako na zaciatku.

hajanka
2. sep 2011

Btw. mne je vlastne jedno kto sa ako rozhodne, kto si mysli, ze predcasna nasilna retrakcia musi byt, tak nech je, kto si mysli, ze obriezka musi byt, tak nech si ju spravi, kto sa rozhodne to nechat na prirodu a pockat kym sa predkozka prirodzene uvolni, nech tak ucini. Ak mozem, pomozem. Ale nie je naskodu nastudovat si o tom najskor nieco viac, spoznat aj druhu stranu (nie len trvat na jednom a vlastne nic o tom nevediet), pokusit sa najst menej invazivnu metodu, setrnejsiu aj (hlavne) pre samotne dietatko a najradikalnejsie riesenia si nechat ako poslednu moznost. Takto to byva v kazdej oblasti zivota. Ano, moznost nechat to na prirodu v prirodzenom stave (tak ako to bolo stvorene), je mozno viac zdlhava, narocnejsia cesta ktora si vyzaduje viac trpezlivosti, ale v konecnom dosledku, robime to pre nase deti, aj samotne tehotenstvo je dlha cesta, narocna cesta ktoru pre ne podstupujeme, (vsetky vysetrenia, testy, to vsetko je spojene s obavami), alebo rast zubkov je tiez dlha a narocna cesta spojena s velkou davkou trpezlivosti a podpory pre nase deticky, tiez ju s nimi prezivame, ked maju nase deticky nejaky problem, hladame co najlepsia riesenia, aby sme im pomohli, ale aj ich ochranili pred zlym, preco by sme ich mali nechat dobrovolne zranovat ked ich uz mame pri sebe? Nasou povinnostou je ochranovat ich a vychovavat.
My sme rodicia a len my sme zodpovedni za svoje deti. To, ako sa k tomuto problemu postavime, je len na nas. Len a len my sme za to zodpovedni. Ziaden doktor, iba my. Iba my a nase deti budu znasat nasledky. To ako sa rozhodneme za nase deti je len na nas, takze by sme mali dobre uvazit a tisic krat premysliet, ake kroky ktore podstupime v mene a zivote nasich deti.

sashabb
2. sep 2011

@layla06 ako povedať názor si môže každý, ale je dobré si ho aj obhájiť alebo ho vysvetliť ak sa naň niekto pýta a nie hneď začať útočiť 😒

mata222
2. sep 2011

ahojte, prosim o radu, malemu sa neda pretiahnut predkozka, skusame skoro od cca 2 rokov, ide to iba par milimetrov, nikdy to nerobim na silu, pokial ide, poriadne vysprchujem dierku..ale par dni som si vsimla, ze sa mu pri cikani, uz sme bez plienok, niekedy urobi asi ten balonik, ako keby sa mu ten vrch pipika nalial mocom a potom sa vycika, normalne silny prud, nema to zapalene, zaujimave je, ze sa mu to nerobi pri kazdom cikani, iba niekedy, nemoze to mat nejako zlepene, tym, ze nosi splipky? predsa v plienke mal pipika volnejsie..mam mu robit nejake kupele, alebo ist za dr.? tiez som zastancom, ze sa to casom uvolni, ale teraz som sa dost zlakla..aby nas dr.neposlala k urologovi..dakujem pekne.

chaarliizee
2. sep 2011

ahojte baby, podelím sa s vami o náš príbeh. môj syn má 9 rokov, roky som sa nezaoberala sťahovaním predkožky, vždy som si vravela že sa to napraví. ale nenapravilo sa. pred 2 týždňami som mu začala zase kontrolovať a hovoriť mu, nech si to sťahuje pri každom kúpaní a cikaní. aj to robil, a aj to troška povolilo. šla som s ním k lekárovi,nech sa na to pozrie, povedal, že to má v poriadku a ono sa to povolí aj samo, ale troška mu aj napomohol. malý veľmi plakal, tri dni nevedel ani cikať, iba pod sprchou. teraz lutujem, že som ho tam brala, bolo by sa to celkom upravilo aj samo. ale určite sú aj horšie prípady, ked to samé nejde. ak máte ten prípad, chodte hned k lekárovi, kým je chlapček ešte malinký. je to lepšie..nevie o čo ide a netrápi ho to tak, ako už takého väčšieho chlapca.

redangel32
2. sep 2011

Ja som dnes rano nasla v plienke mojho 2r.syna nieco ako tvaroh. Co ma dost zaskocilo. Vcera bol kupany a rano toto. 😨 Tiez sa mu neda stiahnut predkozka. Skor minimalne. Po odpoludnajsom spanku opat nieco v plienke. Ked som mu stiahla predkozku,brrrr. Je mozne,aby sa odrazu uvolnilo tolke mnozstvo? Dufam,ze to nebude infekcia.

mata222
2. sep 2011

@redangel32 my sme mali nieco podobne, maly vtedy mal skoro 1,5 roka, niekedy som mu presne nieco nasla v plienke, nejaky fliacik, bolo to dost vidno..potom o par mesiacov sme schytali zapal predkozky, proste mal len napuchnuty cely pipik, nic cervene, som myslela, ze sa buchol alebo oskrel vo vani s nejakou hrackou, poslali nas na pohotovost, som bala, ze mu to budu nasilu stahovat, oni len preplachli nejakou antibakt.vodou - septonex, ktoru nam dali aj na doma, maly pistal, ked mal cikat, dupotal nohami.. ☹ a potom mu toho vyslo strasne moc, bol to nejaky hnis..odvtedy ked som videla, ze maly ma cerveny pipik, iba tu spicku, som mu strekla 2x do dna, repikom pod predkozku a v poho..my mame teraz problem s tym balonikom ako som opisovala vyssie a som z toho na nervy..skus mu preplachnut repikom a ked nemas tak cistou prevarenou vodou, predsa je to nejaky podtlak, tak by mu to malo vyjst von..

redangel32
2. sep 2011

@mata222 dakujem za odpoved si zlata 😉 . Na figu je to,ze som v zahranici a tu je to hroza. Takze zazrak od doktorky necakam. Podla nich je vsetko OK. Ale urcite ak do pondelka nebude zmena tak ho pojdem ukazat. Mne sa tiez zda,ze spicka pipika je zacervenala.Ale priatel ma utvrdzuje,ze to tak ma byt.....no hadaj sa s chlapom 😝 .
Ked som mu stahovala predkozku tak to uz bolo ako ked vytlacas vyrazku a vyjde ti poriadny tuk (tuhy). Tak neviem ci to vyplachom pojde....skusim. Je mozno,ze syna teraz stale sprchujem a vcera sa kupal. Mozno mu to naraz uvolnilo.... 😕 Dnes skusim harmancek do kupela. repik tu zial nemam :(.

hajanka
2. sep 2011

@chaarliizee ja som tu uz pisala niekolko krat, ze ta membrana (prilepena predkozka) sa uvolnuje aj v pubertalnom veku, najcastejsie je to vsak do troch az desat rokov. Ak nema zdravotne problemy, zapaly (zapal = hnis, nie smegma, to by mal skuseny doktor vediet rozlisit) tak s tym netreba nic robit. Ma len zuzenu predkozku (fimozu, ktora sa da napravit hormonalnou mastickou) alebo ma tu membranu stlale neporusenu? Ak ma zuzenu predkozku, skusila by som najskor mast nez rezanie, ak ma este aj neuvolnenu membranu, tak po vylieceni mastou by som skusala jemne nenasilne v sprche kazdym dnom natahovat (pokial ide). Predkozka (bez prechadzajuceho nasilneho zakroku) sa okrem samotnej elasticity odlepi aj posobenim "chlapcenskych" hormov.
Nie je pravda, ze maleho chlapceka, dietatko, to netrapi a ze nevie o co ide 😖 je egoisticke mysliet si ze malicke dieta to netrapi a ze tym netrpi 😔 nikto nevie ake psychicke a zdravotne nasledky to moze v buducnosti na nom zanechat...

@mata222 ahoj, precitaj si tento clanok ak mas chut, tam je nieco o balooningu popisane
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

@redangel32 moze to byt nahromadena smegma, ale nechapem ako to myslis, ze vcera bol kupany a dnes toto? Ak sa mu este neuvolnila predkozka (co pises ze sa neuvolnila), tak kupanie s tym nema nic spolocne, lebo pri kupani ten vnutrajsok nevyplachujes, takze je uplne normalne ze sa tam nahromadi smegma. To ze si ju nasla v plienke je len dobrym ukazovatelom toho, ze sa mu pekne bez problemu sama vyplavila tak ako to ma byt a nic viac nie je treba, len dodrziavat vonkajsiu hygienu, nenechavat dlho v mokrej plienke (lebo posobenim a rozkladom mocu sa moze zalud podrazdit).
A teda nakoniec pises, ze si mu tu predkozku stiahla, tak nechapem. Ide mu stiahnut alebo nie? Alebo si mu ju po tom nasilu stiahla? Neviem ako si to mam vysvetlit. Precitaj si ten link vyssie, tiez je tam popisane o vyzname smegmy a vsetko okolo nej...