Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

skorvankova
6. sep 2011

@majulena juuj moja, prajem skore zootavenie, dnes je uz trosicku lepsie, stale place pri cikani, ale vcera ho az triaslo od bolesti, noc mal pokojnu a dnes uz ideme robit 3x kupel v repiku...ja som sa niekde dopocula ze aj ten framykoin co je do ociek mu mozem dat, ale citala som aj ze nemastit nicim...tak neviem

hajanka
6. sep 2011

@zara1234 pri liecbe fimozy tymito mastami ide o nepatrne mnozstvo na velmi malej ploche, takze ziadne vracanie ani bolesti hlavy nehrozia 😉 precitaj si nejednu studiu o tom, ake mala tato liecba ucinky. Ale ak je pre niekoho prijatelnejsie sledovat utrpenie dietata ked ide "pod noz", nech sa paci.

hajanka
6. sep 2011

@skorvankova @katecameron tak vseobecne sa na to dava mast framykoin a repikovy kupel, alebo aj dermazulen je dobry, ten je volnopredajny a ma hojive ucinky, mastovy zaklad (vosk, lanolin, vazelina, rumancek... presne zlozenie najdes na nete).
Praveze po takychto zakrokoch je potrebne pouzivat masticky, ci uz liecive ktore mu mal predpisat sam doktor 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 (masiar jeden, co take nieco spravi a dalej sa nestara!) alebo hoc len cistu Vaseline alebo nieco podobne. Tieto "zive" miesta je treba teraz ovela viac chranit pred infekciou a zabranit neprirodzenemu zrasteniu (co moze byt teraz praveze velmi tazke dodrzat, pretoze dietatko sa moze kvoli bolesti branit a nedovolit akemukovek dotyku, to mava za nasledok zrasty a tzv "ziskanu fimozu" ktora sa lieci podstatne dlhsie...). Je dolezite mastit mast na zalud a na vnutornu stranu predkozky nejaky ten tyzden, to by malo zabranit neprirodzenym zrastom a predist jazvam a strate elasticity. Manipulovat treba opatrne a nie nasilu, oblec mu nieco volne, dopraj mu klud, nech si lezka, nech sa nenamaha, ziadne prudke pohyby, chudatko... zapni mu trebars oblubenu rozpravku... moj po tolkom placi po zakroku ked sme dosli domov chuda zaspal a spinkal az do vecera... a potom opat to iste :(

skorvankova
6. sep 2011

@hajanka dakujem za radu, sksim aj ten framykoin...prosim ta a ako casto mu to mam mastit a stahovat?

hajanka
6. sep 2011

@skorvankova ako casto? tak ako casto ti to da, dovoli, aby to mal co najdlhsie namastene, nikdy nie vysusene, vtedy pokozka praska. Framykoin je atb mast a preto by "mala byt" pouzita v prvom rade po porade s lekarom 😠 alebo odporucena lekarom 😠 rovnako aj starostlivost po nasilnom pretiahnuti, by som za nim zasla a spytala sa ci ti nahodou nieco nezabudol povedat 😠 😠 😠 (ak ti to nepovedal)
.... kludne mu to nim namasti, kym by sa dr. spamatal, mozno by bolo neskoro (to hovorim obrazne) a pretahovat odporucaju zacat cim skor (ak si vobec da) a pravidelne aspon raz-dva x denne (tak nam prikazal), aby to nezrastlo (no v tom pripade nechapem ako sa to ma akoze hojit...), ak budes mastit, tak si myslim, ze by to mohlo byt ok.
No moje skusenosti su take ze to bolo bez sance, maly sa skriabal po stene, len co som naznacila ze sa mu toho idem dotknut alebo namastit a odmietal cikat, hrozilo mu cievkovanie.... nakoniec to nejako "rozchodil" po vyse tyzdni, ale este dobre 2 roky mi to nedovolil a drzat ho s manzelom rukami nohami, na to som nemala srdce...
Ale mozno tvoj ti to dovoli, tak uvidis a riad sa svojim pocitom.
Je mozne, ze dr. by ti poradil nieco uplne ine 😉

mata222
7. sep 2011

ahojte, prosim vas, je tu niekto, kto zacal pouzivat triamcinolon bez lekar.odporucania? masticku mam doma, ale neviem, ci mu mam uz natierat pipika alebo mam este pockat, kedze nam este nejde stiahnut predkozka.

majulena
7. sep 2011

@skorvankova ja som dneska repikovy kupel nerobila,ale vatu som namacala do repika a prikladala na pipik,potom pomaly stahovala,maly si to skoro ani nevsimol,lebo som to robila uplne pomaly,potom ako pisala
@hajanka som mu zalud poriadne namastila mastickou framykoin a maly sa o 5.minut pekne bez placu vycikal.Potom za pol hod.prisiel za mnou a hovori daj este repik 🙂

katecameron
7. sep 2011

@skorvankova staci raz 😉 ale teda ked je v ršepíku tak vtedy je potrebne aby sa mu ten repík dostal aj dnu

skorvankova
7. sep 2011

@katecameron dakujem kočky...dnes sme rano zas plakali,ale nie koli cikaniu, ale kakaniu, on sa totiz bal uz aj kakat a dva dni nekakal...to bolo placu asi hodinu, kym sa ulavilo...:(

sante81
7. sep 2011

ahojte, načítala som celu diskusiu, ale mali sme tento problém so stahovaním a so zápalom pred pár tyždnami, doktorka nam predpísala framykoin a do 2 dni prešiel zápal a aj plač pri cikaní, a stahujeme pomalicky len pri kupani, syn bude mať 2 roky

denisocka
9. sep 2011

neviem či som v spravnej teme,alebo ta co bola sa premenovala ?

ale ine som chcela,mladšiemu som ešte nepretahovala,ale včera sa mu nejako pindo "pokazil" , zrejme sa mu postavil a uvolnila sa mu prekožka,lebo poobede mal predkožku uplne červenu,ale nie že od moču,ale vyzeralo to ako ked staršiemu na urlologii uvolnovali sondičkou . mladšiemu som videla,že to ma zrazu take volnejšie,ale cely pindik bol červeny,večer som mu ho mačala v repiku,ale asi ho to štipalo,lebo si ho nechcel dat ani umyt. po vybrati z vody ho mal cely - koniec - popraskany a trochu krvavy,pomastila som mu to framykoinom. aj dnes rano ho ma šte taky,že si nan nechce dat šahnut.tak nechapem,či sa mu to samu urobilo,alebo ako?duch svaty ?

hajanka
9. sep 2011

@denisocka pravdepodobne samo co je super a malo by to byt ok 😉 ak mu to budes sledovat, mastit a hlavne davat pozor aby si tam teraz nezaniesol infekciu (trebars rukami), alebo v kupeli, ani by som ho teraz ani nekupala, radsej osprchovala, casto vymienala plienku aby mu ho moc nepodrazil.

Pri oddelovani predkozky od zaluda moze dietatko docasne pocitovat akesi nepohodlie, diskomfort, alebo stipanie ako opisujes, su to predsa zive tkaniva a velmi senzitivne (vraj najsenzitivnejsie casti muzskeho tela ), ktore boli do toho casu chranene membranou a predkozou, nepohodlie sa uplne zastavi ked oddelenie bude kompletne. V tomto obdobi sa odporuca natierat mastickami, chranit zalud a zamedzit pristupu infekcie alebo rozkladajuceho sa mocu z plienky (ak nosi plienky). Odporuca sa trebars aj obyc. Vaseline.
O stranu dozadu sa tu jedna mamicka pytala na nieco podobne. Mastila matickou Oftalmoseptonex, ale uz sa neozvala ako to dopadlo.

hajanka
9. sep 2011

alebo si to mohol on sam natrhnut, pretiahnut

denisocka
9. sep 2011

@hajanka diky,sam nie.lebo si tam nešaha,ma plienku . bol aj včera cely nervozny,a ked som ho odbabalila,tak šok,ma to presne take čerene a opuchnute,ako ked staršiemu tu predkožku oddelovali sondou. mažem framykoinom a oplachujem repikom

staršiemu aj tak nakoniec pomohla az kortikoidova mast,lekyb nebol predtým problem-že nam prestal močit,nešli by sme to robit takto na pohotovost ,doteraz si neda na pipika šahat ani náhodne,takže pretahujeme iba pod nasilím

skorvankova
11. sep 2011

babule, tak moj syncek uz je fit...dnes si uz sam pretiahol pipika.

hajanka
11. sep 2011

@skorvankova jeeej to je super 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denisocka
11. sep 2011

@skorvankova to je super !
@hajanka malemu sa to už hoji,umyvame v repiku a mastime, zrejme sa mu to fakt samo uvolnilo,ako si napísala,lebo ina teoria neprichadza do uvahy. ked sa mu to zahoji,tak mudeme stahovat 😵 a učit aj staršieho,že sa pri tom nereve a nemusi vystrajat,kedže ho to bolieť nemože

hajanka
11. sep 2011

@denisocka 🙂 super, dobra sprava, ked sa zahoji uplne tak stahovat, ale jemnucko, nie nasilne pod tecucou vodou kazdy den jemnym prudom omyt (nestahovat v kupeli aby sa mu tam nedostala infekcia), len pokial pojde, lebo je mozne ze sa mu neuvolnilo este uplne vsetko, postupne sa to celkom spravi tak ako ma byt. Tiez treba casto vymienat plienku a nenechavat ho v mokrej dlho, aby mu ho rokladajuci moc nepodrazdil.
Ked starsi pri tom place, je to mozne ze ho aj boli, alebo vlastne nie celkom boli, ale ta oblast je taka velmi citliva, tak trebars silny prud vody zo sprchy (alebo samotne pretiahnutie predkozky) moze zalud velmi drazdit co on pocituje ako bolest, u mojho je to rovnake 😉 povie ze boli, ale pri tom sa skeri, potom uzna ze to neboli ale je to taky zvlastny pocit, nie doslovna bolest. Deti musia na tieto pocity este dozriet.

denisocka
11. sep 2011

@hajanka no,starši ma z toho psychicke šoky,len spomenieme " umyť pindika " odkedy mu to pretahoal urolog sondičkou,takže na neho neplati nič, ani rečičky,ani sluby -predsa už ma skoro 4roky,tak ma viac rozumu ako mY s MM dokopy. takže pretahujeme zatial iba nasilne,teda jeden sadne na neho 😀 ,druhy drži nohy a davaj,on kriči a ked pretiahne Mm a očisti ,tak hed sa škeri aj on,že nebolelo ... no le,blok nejaky z toho ma,nepretiahen si sam ani za svet,on normálne ked si ide že stiahnut sam,a zbada žalud,tak hned začne revat,že mu to tam vidieť,že sa boji,proste keby nekukal na to,tak je OK,ale ked zbada zalud,tak zrazu plače jak nenormálny,že mu vidno pindika

hajanka
11. sep 2011

@denisocka poznam to, moj tiez tak, ale pomalicky si zvykal a zistuje, ze to nie je take strasne, ze sa to da zvladnut aj bez placu, ze sa toho uz nemusi bat lebo vie ze ja mu neublizim ani ho nasilu nebudem nutit, tak ale on je o viac ako 3 roky starsi od tvojho, tvojmu drobcovi to este chvilu potrva kym do tohto stadia dospeje, prave preto som mojmu prestala do toho babrat po zakroku v 2 rokoch, lebo som vedela, ze to este nebude chapat a neda si len tak povedat a nasilu som nechcela, tak sme zacali od okolo 4 rokov, alebo 4 aj nieco (neviem presne) a teraz je si to da, len sa pri tom tak tvari vystrasene, presne ako ty pises, ze ked vidi odhaleny zalud tak uz kruti ocami a tvari sa ze az.... , ale tak da si uz, netreba ho pri tom drzat ani nasilu...
On to casom pochopi, dospeje a umudri sa, neboj 😉

denisocka
11. sep 2011

@hajanka sa tu smejem, bo moj ked vidim mužov zalud ,tak sa ide pošťať od smiechu,ale na svoj žaludok nema 😀 😀 😀 😀 . to mas pravdu,je ešte maly a proste sa zatne a aj ked nebolí,tak just bude revat na celu bytovku a rano sa ma potom suseda pyta stale,čo to u nas bolo za krik. ale ani my nepretahujeme ako kazal uroglo,iba raz za mesiac , ked vidim že tam ma pod predkožkou niečo,kedže ešte občas mažeme preventívne kortiko.mastou,aby sa mu to zas nezužilo,ta prekožka,tak vidim kedy treba

skor mame teraz prblem,že už 2mesiace si stale chyta pipika,stale -proste ako chlapy,ale je to "trapne",lebo ked sme bvonku,tak sa stale drzi medzi nohami . už som tu aj temu založila, a bolo mi to na prd. neviem,muž ako mu to čisti tvrdí,že stahovat mu ide lahko,pipik ma čisty,nezapaleny,on sa nestazuje že ho boli---a furt si ho chyta. nesralo by ma to,keby to nezačal robit v july hned,ako dobral antibiotika. preto si myslím,či tam nema mykozu,ale muž vravi,že nie,čisty pipik,ani nema nejake tie blele hrudky vela pod predkožku

rioko
12. sep 2011

Ahoj prosím vás máte někdo zkušenost, že by vytíkal chlapečkovi hnis z pindíka? Vojta brečel že ho bolí tak jsem koukla a valil mu z toho hnis a má to nateklé.Nepřetahujeme, naše dr.čeká do 3 let a až pak to zkouší.Po telefonu mi řekla ať zkusím přetáhnout a když to nepůjde -nejde, tak jen lehce a natírat framykoinem,koupat v heřmánku...pomůže to?

divunka
12. sep 2011

Ahoj rioko, právě jsme doléčili zánět předkožky, synek (2 r a 3m) měl pinďu červenýho, oteklýho a na dotek bolavýho. MUDr. trošku zmáčka, vyteklo trochu bílého hnisu. Také nepřetahujeme (moc to ani nejde), zakázala jakkoli přetahovat a napsala antibiotickou mastičku a na výplach (stříkačkou) framykoin + koupel v řepíku. Druhý den již viditělné zlepšení, mazali a vyplachovali jsme týden, aby se doléčilo.

rioko
12. sep 2011

@divunka díky mu ne hnis vytéká sám,tak budeme mazat a koupat a snad to bude dobré

hajanka
12. sep 2011

@rioko vobec to nemusi byt hnis, ako si prisla na to ze to je hnis? Moze to byt smegma, ktora sa samovolne uvolnuje, co je dobre 😉

hajanka
12. sep 2011

@rioko smegma (okrem ineho) napomaha prirodzenemu uvolnovaniu predkozky, je mozne ze sa mu na istom mieste predkozka uvolnila a chvilu bude pocitovat "bolest" a diskomfort, netreba sa toho hned bat, mozes mu to mastit, kupat v harmanceku ako poradila lekarka a malo by byt ok 😉

rioko
12. sep 2011

@hajanka má to oteklé, do fialova a hnis byl žlutý a zapáchal to poznám, ale snad to pomůže

hajanka
12. sep 2011

@rioko mohol to byt aj hnis, ale to s najvacsou pravdepodobnou vie urcit len lekar, lebo je to tazko rozlisit, smegma je taka belava mierne naztla hmota a tiez moze zapachat, hlavne ak sa jej tam nahromadi viac a potom sa naraz vyluci, hlavne je ze sa to vylucilo von a nech sa mu to skoro uzdravi 🙂

petrakm
12. sep 2011

@rioko
Ahoj ,jestli by to bylo Smegma tak to není moc dobry..po zkusenosti s 1.synem,kdy měl jako by výtok(ale bily )mu pretahli na urologii predkozku a vycistili,byla to sila..ted u 2. ,ptz ma prcek uz po urol operaci,tak jsme na urologii jak doma,mi právě dr říkal,ze čistit,hlavně aby se tam netvorilo Smegma..v některých statech (pozor i nekde v USA)dělají kvůli tomu rovnou obrizku jako prevenci před karcinomem..ale teda s nejakym hnisem bych šla na urologii..pochopila bych Smegma ale hnis teda nevím..Držím palce

tanja61
13. sep 2011

@hajanka a ako sa vola ta masticka na pomoc pri stahovani predkozky?ako som uz pisala v teme o obriezke maly si to stiahol na silu znova sa m to prilepilo a ma to bolestive a cervene ☹ lekarka povedala nestahovat,nenatierat a nerobit nic ale pod predkozkou vidiet nieco nahromadene a neviem ako by to islo von, lekarka povedala to nic nieje ☹ zijem v uk a tu si tazku hlavu s nicoho nerobia, takze vies odporucit nejaku masticku alebo co by trebalo robit v takom pripade?dakujem