Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

cilicka22
2. mar 2012

@terina25 dakujem veľmi pekne za radu si zlatá 🙂 🙂 skúsime snad nám pomože...v posledných dnoch je to o čosi lepšie..smiem sa opýtať aký máte problém ked vám nepomože..máte niečo vážnejšie ☹ ☹

terina25
2. mar 2012

@cilicka22 náš malý sa trápi s bolesťami už od januára.nič mu nebolo a odrazu nám začal plakať a sťažoval sa na pipika.keď som ho odbalila,tak som zistila,že ho má napuchnutý až fialový.hneď sme šli k urologovi.ten nám povedal,že tam má hnis pod predkožkou a že je nutné mu to ,,vytlačiť,,Jemu sa ale nedala dať dole predkožka,teda aspoň ja som ju nevedela dať dole.no a ten super doktor,keďže mu chcel odstrániť ten hnis,tak mu ju nasilu strhol.nebola som pri tom,keďže mi stačilo,keď som videla,že ide k nemu s obrovskou ,,ihlou,,a už som plakala.tak som stála na chodbe a ostal s ním manžel.vraj tam mal veľa hnisu,tak mu to vytlačil.nedal mu ani injekciu od bolesti,skrátka trpel ako koň 😔 strašne plakal,keď mu to robili.lekár kázal dať framikoin a kúpele v harmančeku a striekať harmanček striekačkou na pipík.robila som mu to každý deň - 3x.a každý deň sme ho kúpali v harmančeku,aby sa to hojilo.už sme mysleli,že je to dobré,ale začiatkom februára sa zobudil v noci s plačom a keď som ho odbalila,tak som našla krv v plienke a aj z pipíka mu šla 😢 tak sme šli na urologiu na pohotovosť.tam nám povedali,že sa mu urobili zrasty na pipíku.čiže jemu ide dole tá predkožka,ale nie až tam,kde by mala,lebo mu to tam ,,prirástlo,,k pipiku.lekár nám povedal,že mu to budú musieť ,,odlepiť,,Vravel najprv,že to urobia len lokálne,ale na ďalšej kontrole už ,,trepal,,že v celkovej anestezii.zatiaľ sme objedaný na apríl,ale ja chcem len lokálne nechať robiť.no,ešte sa rozhodneme,či to vobec dáme robiť a či vobec u toho lekára,keďže ten pýta stále peniaze a je otrasný,čo sa týka jednania s ľudmi.najviac ma zarazila jedna vec.keď som sa ho spýtala,či sa to nemože samo ,,upraviť,,že časom by sa mu to samé ,,odlepilo,,tak povedal,že je tam taká možnosť.tak potom prečo to robiť,keď existuje šanca,že sa to upraví samé??toto nechápem.lenže on pýta za zákrok peniaze,tak asi preto to povedal,aby na nás zarobil.a ešte jedna pikoška.1.lekár kázal mastiť framikoin a tento druhý povedal,že absolútne nedávať,pretože to ešte viac zhoršuje,že tam sa tvorí ten prirodzený maz a ten framikoin to ešte viac zhorší.rovnako 1.lekár kázal dať teplé obklady a kúpeľ v harmančeku a ten druhý kázal chladivé obklady,lebo je to zápal a zápal sa lieči chladom.takže tak...

terina25
2. mar 2012

@cilicka22 keby mu ten surovec-ten prvý lekár nestrhol nasilu predkožku,alebo to aspoň urobil ,tak ako sa to má,tak sme už mohli mať s tým pokoj.aj dnes mi zase plakal,že boli pipík 😢 nerozumiem,takýmto lekárom sadistom ako toto možu robiť malému dieťaťu bez injekcie,len tak bez všetkého.sviňa jedna.najradšej by som ho za to zabila.

deny3
2. mar 2012

@terina25 ahoj, pozerám, že si z KE, ku ktorému urologovi chodíš s malým?
my sme na tom tak nejak podobne, začiatkom januára, samozrejme, že v piatok, som zistila, že malý má bordového a opuchnutého pipíka, išli sme až poobede na pohotovosť, poslali nás do novej nemocnice, no brutál lekár, hulvát na n-tú 😠 on mu predkožku nejakou ihlou odhrnul a vyčistil pipíka, nič nevytláčal, ako to spomínaš ty, a dal mu na to framykoin. A koniec, ani slovo, čo dalej, len ma zdrbal, že deťom do troch rokoch sa predkožka nesťahuje. Kubko ešte dva dni po zákroku reval pri pišaní. ☹ Tak som z toho jeleň, pretože ked sme ako 5 mesačný skončili v nemocnici so zápalom močových ciest, tak ma primárka zdrbala, že prečo malému nesťahujem predkožku. Zároveň chodíme na nefrologiu, tam mu ju lekárka úplne v pohode stále stiahla úplne dole, odporučila tak jemne sťahovať a umývať.
Ja neviem, čo teraz, už sme začínali chodiť na wc a po tomto zákroku úplne odmieta, stále si chytá pipíka, no nedovolí mi na neho ani siahnuť, to má úplný hysák. Aj som bola objednaná k jednému urologovi na Rastislavku, ale nešla som, lebo som nemala odvahu prežiť ten rev.

cilicka22
2. mar 2012

@terina25 to mi je strašne ľúto..chúdatko malé..to musela bolieť..ja by som tiež asi poslala manžela s ním ..ja sa nemožem prizerať ani ked mu naša detská doktorka brala dvadsať minúť krv zo žilky..on plakal ako besný a ona len krútila ihlov nevedela žilku nájsť a už ked našla tak mu krv vystriekla na podlahu na mna na doktorku a tá nič..ved to sa stáva..ja som myslela že ju zabijem..ved mal ručičku celú modrú..
moja prajem drobčekovi nech sa vám to čím skor upraví..
to máš asi pravdu že doktor to chce operačne..asi aby zarobil..skús ešte niakeho iného urologa..čo ti poradí..možno ti viac pomože..či je to ozaj nutné spraviť alebo sa to upraví samo..
je až na smiech ako si niektorý doktori protirečia..ved jeden povie tak a druhý tak to poznám ver mi..ale nech si skúsia uvedomiť že je to predsa malé dieťa a len im tým ublížia a nie že pomožu..sú ako nenormány ako keby nemali ľudské a zdravé zmýšľanie.. 😠 😠

cilicka22
2. mar 2012

@terina25 to ti verím moja..je mi to ozaj ľúto..a koľko má malý.. ☹

annaf85
2. mar 2012

S pindikom som si tiez poriadne uzila so synom (5r). Presli sme si zapalom, pretahovanim, dokonca sme uz zvazovali aj obriezku. Co sa tyka zapalu - balanitida (myslim, ze tak sa to vola), ani nam doktori nic nevytlacali. Akurat sme chodil pocas desiatich dni kazdy den na cistenie. Zaviedli mu tam striekackou az pod predkozku, ktoru sme vtedy este neboli schopni pretiahnut nejaku zltu vodicku a preplachli mu to. Doma sme potom davali harmancekove kupele a obklady a na noc veru aj Nurofen proti bolesti. Inak mal zapaleny pindik niekolkokrat do roka, ale to uz sme nikdy nenechali zajst tak daleko. Nas lekar nam dal mast Bactroban. Nakoniec nam na chirurgii zistili, ze sme nepretahovali dostatocne. Ze tam ma este akusi blanku, ktora drzala, ale na ktorej sa tiez drzali necistoty. Takze nam to p. doktorka pretiahla, maleho to na chvilu zabolelo, doma sme pri prvom nasledom pretahovani mali este trochu kovbojku, ale odvtedy je to ok. Syna som si vzdy priala, ale ze bude tolko starosti s píndikom som netusila 🙂

digysa
2. mar 2012

@terina25 keby som mala penis, tak ma si teraz boli...pri citani tvojo lekara a pristupu k tvojmi synovi....
Asi by som ho tiez zabila.....

Je nacase zajst k lekarovi c. 3 .... zelam pevne nervy

terina25
3. mar 2012

@deny3 neviem,čo vlastne robili nášmu synovi,keďže som odišla,lebo som sa na to nemohla pozerať.ostal s ním len manžel.ale čo som videla,tak mal takú dlhú ihlu.muž sa na to tiež nepozeral,len mi vravel,že lekárovi vystriekol na ruku hnis.a aj lekár mi to potom vravel,že tam mal hnis.robili mu to na rastislavke -dr.riznič.a teraz chodíme k nám na furču dr.horváth.ten je vraj dobrý,ale berie za všetko peniaze.len za to,že nás zobral dnu si pýtal 10 eur.vraj,že nás uprednostnil.pritom po nás už nešiel nikto.boi sme posedný.no malý mal také bolesti,že mi to bolo jedno,len som chcela aby nás pozrel.vravel že mu treba odstrániť tie zrasty,ale že ho nebude trápiť teraz,lebo to má zapálené.nech sa to dolieči.že mu to urobí v lokálke.tak sme boi min.týždeň na kontrole,pripravený,že mu to budú robiť.ale lekár bol teraz strašný,odmeraný a už hovoril o operácii v anestéze.a keď sme sa ho pýtali k tomu viac,tak povedal,že on má vysokú školu a že čo nám to má vysvetľovať,keď sa tomu nerozumieme.a úplne ma ,,zabil,,jednou vecou-manžel tam už nebol-otočil sa k oknu,asi si myslel,že to nepočujem,a povedal,že mu lezie na nervy,keď má každému stále vysvetľovať to isté.tak to ma dorazilo.a ešte sa ma pýtal,či je manžel po nočnej 😕 Sestrička nás potom šla objednať a zapotila,že ten zákrok niečo stojí.a keď som sa pýtala,že koľko,tak povedala,že 10,20 alebo 5 eur?že my sme už raz platili,tak možno len 5 eurá.som sa pýtala,či má lekár nejaký cenník a ona že nie,ale nejaký nám lekár urobí.tak to je super nie?berie si,podľa toho ako mu kto padne do oka a ako sa vyspí.inak u neho bol aj moj otec a aj moja sesterka a pýtal si 20 eur - vraj za to ,že ich uprednostní.a potom sa ešte lekári sťažujú,že majú malé platy a pod.čo sa teraz ja stretávam s lekármi,tak to je na zaplakanie.obyčajné svine sú to.nechať takto trpieť malé dieťa a vobec ho ani nevyšetriť?jaj a aby som nezabudla.moja kamoška má syna,kt.má tiež problémy a ani ho neošetrili,že má zlú poisťovňu.to je už nenormálne,čo sa tu deje.

terina25
3. mar 2012

@cilicka22 syn bude mať teraz 20 mesiace

deny3
3. mar 2012

@terina25 ani neviem, čo slušné na to všetko napísať 😠 Ja som nás práve k tomu rizničovi objednala, dobre, že sme ani nešli, to by bola dalšia trauma pre malého, ale tak sestrička cez telefon bola milá. My čo sme skončili na pohotovosti, tak tam bol nejaký Nagy, ako som už spomínala, otras, mm držal Kubkovi ruky, ja nohy, sestrička sa ponúkla, že nám pomôže, tak ju zdrbal, že má tam rodičov, nech si poradia. Tiež mal veľkú ihlu, nemali sme sa pozerať, tak som spočiatku nevidela, ako mu to robí, ale tak veľa možností tam nie je, pozrela som sa, až ked mal predkožku úplne stiahnutú, mal ho červeného a boli tam hrudky toho maziva, čo by inak malo prirodzene odtekať, našťastie hnis tam nebol. Len teraz neviem, čo dalej, on totiž do správy napísal, že fimoza, čo sa mi ale nezdá, ešte mesiac pred tým mu to lekárka stiahla úplne v pohode. Ja som z Terasy, bola som tu na poliklinike, je tu lekár, len som o ňom čítala, že hned posiela na obriezku, čo momentálne odmietam, potom je tu medicínske centrum, tam ale chodí len raz do týždňa, k menu som sa nedopátrala, lebo strašne neochotná slečna na recepcii. 😠 😒
hladala som cez net nejakého detského urologa, ale veľa ich nie je, pozrela som si referencie na nich a žiadna sláva. Lekárom by som teda dala, vyššie platy isto nie 😠 to aby sme sa im doprosovali, nech sa chovajú ako ľudia, zvlášť pri deťoch.
Neviem, kam sa teraz pohnúť, bojím sa, aby som to nezanedbala, ale tak k mäsiarovi nepôjdem, už takmer dva mesiace prešli od toho zákroku a malý si stále nenechá ani šiahnuť na pipíka, o chodení na wc ani nehovorím.

terina25
3. mar 2012

@deny3 milá sestrička u rizniča??haha...my sme boli v noci na pohotovosti a tam nám povedal,že druhý deň sa máme hlásiť u urologa.tak sme šli,vystáli sme si cca 1 hodinu.sestrička nás zobrala dnu,lebo sme tam boli jediný s dieťaťom - a prečítala si papier.a potom povedala: A prečo ste vlastne prišli??? 😕 na papieri mala napísané,že sa máme hlásiť na druhý deň a ona sa toto spýta?a povedala,že si musíme vystáť 2-3hodiny,že oni majú veľa ľudí a že nie sme objednaný,že si to musíme ,,odstáť,To akože som sa kedy mala objednať už v januári?to som mala vedieť,že ho bude bolieť pipík mesiac dopredu??tak som zobrala papier a povedala,že ideme k inému a ona ,že nech nikam neideme,že ani iný nás nevezme,že nie sme objednaný.tak som jej vynadala a odišli sme - k tomu horvathovi.ten nás vzal-ale ako som písala,za peniaze...

terina25
3. mar 2012

@deny3 teraz pozerám papiere,čo máme my -akú diagnozu ...v januári máme napísané - balanitis acuta.z pohotovosti máme tiež takú istú diagnozu - inak lekár písaný dr.Beck a potom u horvátha máme písané - adhesones -také niečo.nevyznám sa v tom...

terina25
4. mar 2012

baby,skúste sa mrknúť sem:
http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a...

ja to idem kúpiť.len neviem,či to pomože aj na zrasty 😔

cilicka22
4. mar 2012

@terina25 cchudatko moje..to je skoro tak starý ako náš drobček..mi ideme mať teraz dva rôčky...volali sme nášmu známenu doktorovi a ten nás na pondelok objednal na kontrolu k urologovi..aby sme mali istotu..snad to dobre dopadne.. ☹

deny3
4. mar 2012

@terina25 no milá bola cez telefon, objednávala som nás v polovici januára a termín bol až na 28.februára, ale povedala, že ak by sme mali problém, nech prídeme kedykoľvek, ale hned ráno, lebo potom majú poobjednávaných ľudí a nemusí nás zobrať. S tým objdenávaním to je asi všade, aj v medicínskom cca mesiac dopredu, na terase tiež objdenáva. Len ja neviem, kde robia tí lekári, kedže všade robia jeden -dva dni v týždni po tri-štyri hodín.To asi koluju po meste. Ale čo robiť, ak máme problém dnes, človek v meste nemá šancu niekde ísť. Keby som bola niekde pánu bohu za chrbtom, pochopím, ale druhé najväčšie mesto na Slovensku ?! 😠
a pozrela som do papiera, nám napísal, penis - fimoza, dg. phimosis a balanistis ac., čo to znamená, môžem hádať.
Takže ostávate pri tom Horváthovi?

majuska85
4. mar 2012

@umatko ahoj, môj malý má 3ročky a v decembri sme tiež riešili urologa. Drobcovi sa zapalila predkožka tak nam ho zobrali ale mu len nastrihli predkožku, aby sa dala lepšie dodržiavať hygiena a vyhlo sa zapalom. Robili mu to v narkoze ale ked mi ho doniesli tak po prebrati ho pri prvom cikani štipalo ale aj ja som sa bala ako sa budeme o to starať ako to bude. Malý nam len plakal ked sa mu to muselo stale po cikani oplachovať repikom a natierat ale trvalo to tri dni potom to už bolo lepšie a po týždni sme nemuseli viazať stačilo len kupať v repiku. No neviem ako dopadneme dalej ale urologička ma v plane aj obriezku ☹ vtedy nam ju nemohli urobiť ☹

soni76
4. mar 2012

@terina25 vyskusajte mast diprosone nam to velmi pomohlo maly mal tiez hnis pod predkozkou bolo normalne vidiet hrcky ale nastastie sa to nezapalilo takze sme nemuseli k urologovi ale nasla som na nete ze zahranicni lekari maju velmi dobre skusenosti s tou mastickou tak sme kazdy den po kupeli stahovali ako islo a naniesli malicko masti netreba sa bat nema to neziaduce ucinky lebo sa pouziva v malom mnozstve na malu plochu nam to velmi super zabralo po dvoch tyzdnoch sme mali prve vysledky treba vyskusat najprv toto az v krajnom pripade skalpel

terina25
4. mar 2012

@deny3 sme objednaný až na 16.4.,ale písala som kamoške,čo aj oni mali problémy so synom a boli u nejakého lekára,kt.bol vraj dobrý.tak by som chcela ísť aj k nemu.radšej ísť ku viacerým lekárom ako k jednému.a dnes sme sa o tom bavili s mužom,tak uvidíme.asi to necháme zatiaľ tak.skúsim ešte tie bylinky a tú masť čo spomína
@soni76 .včera v noci som hľadala niečo na nete a čo som čítala,tak sa to može ešte upraviť.a ešte čo ma udivilo je,že aj keď mu to teraz urobia,tak sa to može o týždeň snovu zrásť a budeme pri starom.takže to potom nemá žiaden zmysel to dať robiť teraz.

soni76
4. mar 2012

@terina25 aj ja som vela patrala na nete lebo som nechcela dat maleho pod noz len tak bez boja 🙂 predkozka mu nesla vobec stiahnut ale nastastie nemal zapal tak nam pani doktorka predpisala diprosone ked som povedala ze to chcem vyskusat a zabralo to super aj som bola prekvapena lebo som tomu nedavala az taku velku sancu ale ked som o tom citala na viacerych miestach chcela som vyskusat najprv nieco neinvazivne a teraz uz je vsetko v pohode pri kazdom kupani pekne pretiahneme a umyjeme 🙂

lucula73
4. mar 2012

@soni76 ahoj,a to može predpísať pediater?ten diprosone.....
ďakujem. 😉

petraprostejov
4. mar 2012

Jo, taky jsem četla, že se vůbec nemá stahovat, dokud si ji nezvládne stáhnout sám...

terina25
4. mar 2012

@soni76 teraz čo čítam,tak tá masť je asi na to,aby mu tá predkožka zišla dole.lenže jemu ide dole,ale má zrasty.takže neviem či to už zaberie.ale určite vyskúšam-keď sa k nej dostanem.keďže predpokladám je určite na lek.predpis.

soni76
5. mar 2012

@terina25 hej masticka je na predpis ale nam detska predpisala bez problemov ked som jej povedala na co ju chcem mozno by zabrala aj na zrasty hlavne ked nie su este stare myslim teda niekolko rokov stare 🙂 treba vyskusat ved operacia sa da urobit vzdy ale naspat to je uz tazsie 🙂

soni76
5. mar 2012

@lucula73 nam to predpisala detska doktorka ked som jej povedala na co to chcem nerobila s tym ziaden problem ale musi to byt mast lebo je ak krem taky nema to neziaduce ucinky lebo sa dava len malicko na malu plochu tak sa netreba bat ale treba kazdy vecer po kupeli ked je koza zmaknuta stiahnut ako to ide nie nasilu a tam natriet po dvoch tyzdnoch sa nam to zacalo odlepovat niekedy sa nam podarilo odlepit aj trocha viac a bolo to trocha cervene to som potom natrela framykoinom aby to nestipalo

sjuzocka
5. mar 2012

mate niekto skusenost s mastickou Beloderm?

mistula
5. mar 2012

Vela som na nete citala, ale na predkozku a jej pretahovanie ma kazdy iny nazor. Niekde som dokonca nasla, ze pretiahnuty penis sa az do 8rokov vobec riesit nema. Skusat to, ale nie nasilu a vobec nie chirurgicky. Ked sa vsak zapali, to uz je ine. Aj nas syn mal zapal predkozky. Penis mal ako sudok. Hrozne ho to bolelo, takze sme chodili na urologiu. Ked uz bolo najhorsie, davala som mu Nurofen od bolesti. Ale po dvoch alebo troch dnoch zapal povolil. Odvtedy kazde rano a vecer penis umyvame mydlom a az potom pretiahneme a poriadne oplachneme.

hajanka
6. mar 2012

@terina25 na zrasty asi nic nepomoze (mozno len odstranenie obrizkou - ciastocnou, alebo kortiko mastami na jazvy), po zlom zrasteni tkaniva ostavaju jazvicky a kozne tkanivo straca pruznost. Preto je dost realne, ze po takomto zakroku mu zrasty ostanu a predkozka sa bude este viac stahovat, nebude ju mozne tak lahko pretiahnut, alebo vobec pretiahnut. Tiez zive tkanivo na vnutornej strane predkozky moze velmi rychlo prirast k zaludu.
To co si opisovala je uplne strane, nehorazny pristup oboch lekarov! 🙄

@deny3
fimoza - Zuzena predzkozka - t.j. ten otvor "tzv. prstenec - spicka" alebo sa tomu hovori aj fimoticky kruh - fimoza. Zuzena predkozka je velmi casta u malych chlapcv az do veku 3-6 rokov. Vo vacsine pripadov namaju chlapci nijake problemy a zuzena predkozka sa upravi postupne vekom. Pokial maju chlapci zuzenu predkozku v tomto veku nic sa s tym nerobi. Predkozku netreba pretahovat. Je to uplne normalny jav.
Chlapci sa s nou narodia. Hovori sa jej fyziologicka, vrodena alebo primarna, bezne sa vyskytujuca a nevyzaduje si ziadnu liecbu, pretoze chrani penis pred vonkajsimi vplyvmi (pokial nie su zdr. komplikacie ako zapaly).
Potom je fimoza ziskana alebo sekundarna a ta vznika po zapaloch a zakrokoch, kedy vznikaju jazvy a zrasty a predkozka sa zuzuje, lieci sa ovela tazsie ako prirodzena.
Ak nedojde k prirodzenemu uvolneniu spicky alebo ak je fimoza zisakna (cize v oboch pripadoch), da liecit prave pomocou tych lokalnych kortikosteroidov vo forme masticiek, liecba byva az na 90% uspesna.

AK mu dr. nasilne chirugicky predkozku pretiahol cez zalud, fimoza sa narusila (neviem ako to inak nazvat), tj. ten otvor sa nasilne roztiahol, pri com mohli vzniknut bud mikrotrhlinky alebo ranky, kt. sa mozu zrast a vzniknut zrasty, mikrojazvicky, kt. nasledne opat stazuju dalsie pretiahnutie.

Balanitis - ide o podrazdenie penisu, alebo opuch zaluda penisu, moze sa pridruzit scervenanie, bolestivost.. (moze sa vyskytovat aj u obrezanych, ale castejsie u tych co obrezany nie su), zvycajne to nie je zavazny stav a da sa preliecit bud lokalnymi ATB mastickami a spravnou hygienou.
Moze vzniknut bud z pouzitia parfumovanych mydiel, sprchovacich kremov, mliek (napr. aj ako alergicka reakcia na nejaku chemikaliu z tychto vyrobkov), podrazdeni rozkladajucim mocom v dlhsie nevymenej plienke, alebo mechanicke drazdenie plienky napriklad...
Liecba zavysi od priciny vzniku tohto stavu. Ak je vysledkom podrazdenia pokozky, treba sa vyhybat latkam, mydlam a inym drazdidlam, kt. sposobili tento stav. V zahranici sa lieci ATB mastickami, alebo kortikosteroidmy vo forme kremov a masti. Pocas balanitis je vhodne po kazdkom moceni oplachnut penis od mocu. Treba sa vyhnut mydlam a sprch. gelom, kupelom (vhodna je sprcha!), detskym obruskom, roznym kremom, ale aj antiseptikam, kt. mozu v tomto case este viac pordrazdit.
Dalsou castou pricinou moze byt aj bakterialna inekcia. Lieci sa ATB mastami, alebo ATB podanymi ustne. Opat je dolezita spravna hygiena. Bakteria (infekcia) sa pod predzkozku moze lahko dostat pocas kupela, su v nom rozne patogeny, necistoty, bakterie, epitelove bunky, moc, zvysky stolice... to vsetko sa v teplej vode velmi rychlo rozmnozuje a sposobuje infekcie, ak pretiahneme predkozku vo vani, otvorime tym pranu a ulahcime cestu. Alebo z tela, v ktorom sa moze nachadzat nejaky zapal, napr. infekcia moc. ciest, obliciek, alebo ina infekcia, pripadne choroba, vtedy moc odvadza z tela nasledky nejakej infekcie a moze sposobit zapal predkozneho vaku, tomu sa zabranit vopred neda, ale treba patrat aj po pricine takejto infekcie a zamerat sa na jej vyliecenie a predchadzanie.
Balanitis moze byt vysledkom aj hubovej infekcie, vtedy sa na liecbu pouziva antimykoticky krem, alebo rozne fundicidne lieky. Tato pricina sa ale najcastejsie vyskytuje u starsich chlapcov, muzov, nie u deti, a v tomto veku uz aj rozne pohlavne choroby, infekcie atd..

...a musim to odoslat uz lebo ma trafi ak sa mi to zmaze 😅

hajanka
6. mar 2012

@terina25 @deny3 este je dolezite vediet, ze aj pocas samotneho zakroku je riziko vzniku infekcie vysoke, ale aj po zakroku, kedze su narusene vsetky zive tkaniva a brana infekciam je plne otvorena.

hajanka
6. mar 2012