Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

hajanka
11. jan 2012

@tinad ked do tohto casu nemla nic s pipikom robene (nasilne), tak nemoze mat predkozku zrastenu. Nedaj sa oklamat zle informovanou a nestudovanou lekarkou.
Predzkoka vie prirast LEN po neodbornou zakroku a nasilnom pretiahnuti vtedy ked je natrhnuta a zrastie do zrastov a pod.!!!!!
V opacnom pirpade predkozka drzi zalud len prirodzenymi vazivovymi blanami nazyvanymi "balano-preputial lamina". Tato membrana je prirodzenym sposobom ochranou penisu a ostatnych vysoko citlivych casti v ktorych sa nachadza velke mnosztvo nervovych zakonceni, chrani tieto vyvyjajuce sa tkaniva pred vykalmi, mocom, bakteriami, virusmi a dalsimi drazdivymi patogenmi. Priemerny vek pre prirodzenu retrakciu predkozky bez bolesti alebo traumy je do 10 rokov. Neexistuje pevne urcena hranica kedy musi k uvolneniu dojst, hocikedy je to normalne, nie je dovod trvat na co najskorsom veku. Ziadna specialna a zvlastna hygiena pod povrchom nie je nutna. Nutenie k co najskorsiemu uvolneniu alebo retrakcii je krute a poukazuje na nevedomost.

matysek412
11. jan 2012

@hajanka
@katecameron
Dakujem za rady, ale vobec nam to nepomohlo ☹ vytlacit to nejde, vyplachovala som mu to, ale nevyplavil sa ani kusok. Neviem si rady, asi to bude na urologiu, a to som zvedava na akeho masiara tam natrafime 😒

hajanka
11. jan 2012

@matysek412 treba to skusat den po dni, rozmasirovat, zuzlat, jemne vytlacat, je mozne, ze to praskne aj samo, na prvy krat to samozrejme nemusi ist. Ja by som s tymto na uro urcite nesla.

hajanka
11. jan 2012

@matysek412 ak, tak len s tym nech mu spravi vyplach, nic viac, ziadne uvolnenie predkozky a pod. a normalne dat podpisat suhlas na preplachnutie predkozky. V pripade ze mu ju nasilne retrahuje bez tvojho suhlasu, budes sa moct voci tomu branit. Inak by ma v ziadnom pripade nedostali, skusaj to este doma.

matysek412
11. jan 2012

@hajanka dakujem, este teda poskusam
.

kucminka
11. jan 2012

ahojte,nestíham čítať všetko čo tu je popísané,mám 2mesačného chlapčeka doktorka mi rázne zakázala sťahovať predkožku,že to je zastaralá metoda,iný mi zasa tvrdia že bude mať s tým neskor prolém,tak čo mám robiť?Prosím poradte.

martinakolova
11. jan 2012

Mile maminky, ted Vam napisu moji zkusenost, nas detsky doktor mi rekl v roce at se snazim pri koupani mu kuzicku jemne stahovat, jenze nas malej si na pytlik nenechal sahnout 🙂 , tak jsem to nejak neresila a nedelala jsem nic, ve dvou letech na prohlidce jsem mu to teda rekla ze na sebe nenecha sahnout, tak mi rek at to jeste necham byt. Ted mu byly 3 roky a na 3 lete prohlidce me poslal na detskou chirurgii, tam byl skvelej doktor kouknul a napsal mi masticku kterou mu mam mazat na spicku rano a vecer, pry muzu i nekdy zapomenout nic se nedeje a za 6 tydnu na kontrolu. Pry tu masticku predepisujou casto, ze pry to pomaha aby se kuzicka uvolnila rozsirila. My pouzivame masticku tyden a uz vidime rozdil, jsem tedy moc rada ze to vyresi masticka,ale po pravde nikdy jsem nic o mastickach do te doby neslysela. Kazdopadne se pan doktor u ktereho jsme byli vyzna.

hajanka
12. jan 2012

@martinakolova to sa krasne cita 🙂 kiezby vsetci doktori a urologovia konecne pochopili..............................

hajanka
12. jan 2012

@kucminka vela toho je napisane na predchadzajucich stranach, ale tak narychlo.. ked nie je cas.... urcite NEstahovat! Preco? Skus si najst cas aspon na tento clanok, ak nie na ostatne prispevky https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

martinakolova
12. jan 2012

@hajanka Moc zajimavy clanek.

hajanka
12. jan 2012

@martinakolova ano, tiez si myslim, ze je velmi zaujimavy a hlavne podlozeny pravdivymi argumentami

martinakolova
12. jan 2012

@hajanka o tom nepochybuji, jen nechapu proc to tolik doktoru resi nasilne, hlavne ti by meli vedet o co jde. To ze to delaji rodice to je o nevedomoti,u doktoru by to tak byt nemelo. Spousta kamaradek rikala mela bys stahovat od mala,pry jim to rikala detska doktorka.Jsem rada ze existuji chytre knizky a take fora na kterych jsou lidicky jako Vy kteri podavaj pekne clanky a dobre informace. Tyto clanky by mely byt povinou cetbou pro spoustu lekaru.

01kvapka
12. jan 2012

ahojte.tak,aj my sme dnes boli u urologa.samotny zakrok bol v pohode,rychly,maly ani moc neplakal.až,ked prišlo prve cikanie spustil strašny plač,a tak to je pri každom dalšom:( ale ked ho presvedčim,aby cikal do wc,tak plače menej-ja mu ho fukam🙂 neviete ako dlho bude trvať tento stav pri cikani?

hajanka
12. jan 2012

@01kvapka moze den, dva, tri, tyzden, alebo viac.... neprestavaj mastit. A fukat 😉

01kvapka
12. jan 2012

a čim mastiť? dr povedal,že nič netreba.tak som mu len do kupela dala repik.jemu to ani nekrvacalo.

hajanka
12. jan 2012

@01kvapka hmm... tak rob ako ti dr. kazal 🙂
nieeeeee... urcite treba mastit, Framykoinom a dr. by to mal vediet! a poucit ta. Kedze tam ma teraz ranu, zive a otvorene, vstupna brana pre infekciu a patogeny + sa mu to bez mastenia moze velmi lahko pekne prirast kedze je to zive tkanivo (predkozka k zaludu) a to doslova, alebo na samotnej predkozke, ak vznikli mikrotrhlinky sa mu mozu zrast v jazvicky, potom bude len vacsi problem s pretiahnutim predkozky.

01kvapka
12. jan 2012

@hajanka o.k,určite budem,už sa aj bežim pozrieť,či mame fr. doma.dakujem pekne za radu🙂🙂

paja1975
12. jan 2012

@martinakolova ahoj jak se ta mast jmenuje??? děkuji

hajanka
12. jan 2012

@01kvapka mastit casto casto casto. Aby to mal stale namastene, po kazdom cikani minimalne.

01kvapka
12. jan 2012

@hajanka našla som ale framykoin na očka.mysliš,že možem aj tym?

hajanka
12. jan 2012

@01kvapka myslim ze ano, maju rovnake ucinne latky
Mastit 4-5 dni, potom mozes vymenit za lekarsku vazelinu napr.

01kvapka
12. jan 2012

@hajanka my sme si to s mužom tiež mysleli,že ked to može isť na očka,tak aj na pipika🙂 🙂 velmi ti dakujem,si strašne zlata🙂

hajanka
12. jan 2012

@01kvapka pozerala som teraz na nete pribalove letaciky, uplne rovnake ucinne latky, takze isto moze
nemas za co

01kvapka
12. jan 2012

@hajanka tak s takymto prijemnym a vynimočnym človekom ako si ty,som sa už dlho nestretla.som šťastna,že som tu napisala,a vdačna za tvoje rady.ešte raz-velka vdaka🙂🙂 prajem ti,nech sa ti dari🙂

hajanka
12. jan 2012

@01kvapka dakujem 🙂 potesi

katecameron
13. jan 2012

@01kvapka dva max.tri dni viac v ziadnom prípade by nemalo ale urcite liec s repíkom ten je najlepsí +masticka ako uz bolo písane

paja1975
13. jan 2012

u nás se přetahuje od porodky a stejně to ještě nemá celý,chybí nám fakt jen kousíček nějak to nejde , ale snažíme se. Ale Matýsek strašně nechce, teda nechtel, i se mi pozvracel z toho jak plakal,že ho budu přetahovat. v říjnu na 3leté nám řekla dr, že je to na urologa. a tam jít prostě s ním nechci. Já jsem ráda,že se doktorů nebojí. tak jsem začla dělat z pindíka manáska. při koupání před přetahováním mu s ním hýbu a měním hlasy a Matýsek si sním povídá, no a pak se vždycky zeptám matýsku muže mě maminka přetáhnou, prosím prosím a on řekne ano. No a pak je to v klidu. prostě formou hry.

harvey
13. jan 2012

ahojte vsetci! ja zijem v zahranici a nikdy mi nikto nic nepovedal o stahovani predkozky u deti. Tak som si to vyhladala na internete a nasla zopar informacii. Ja mam dvoch chlapcov a nikdy som im predkozku nestahovala a su uplne v poriadku. Moj muz to nikdy tiez nemal robene v detsve a je uplne fajn a nikdy nemal nijake problemy.A neviem tu o nikom kto by to tu robil a vsetci chlapci co poznam nemaju ziadne problemy. Ale kamaratky na sk ktore maju chlapcov a stahovali im predkozku od detsva mi rozpravali ake hrozne problemy stym mali a este stale maju aj ked su uz chlapci skoro v puberte. Clanky ktore som nasla na internete su proti stahovani predkozky pretoze je to absolutne normalne vyvinove stadium ked je predkozka stale zrastena. Postupnym vyvojom sa to samo uvolni a bude sa dat predkozka sama pretiahnut. Nasilnym stahovanim sa urobi viac skody ako dobra. Pretoze sa to porani, moze to krvacat a potom sa vytvoria zrasty a sposoby sa ze sa to nebude dat potom pretiahnut vobec a bude to velmi bolestive. Predkozka sa bude zacat dat pretahovat az okolo 5 roka a a j to je dost individualne u niektorych chlapcov dokonca az v puberte. Chlapcensky penis sa ma cistit tak ako ine casti tela, len mydielko a nic viac. Ziadne pretahovanie. Po case sa to bude dat urobit samo.

malizajac
13. jan 2012

Ahoj harvey chcem sa ťa niečo opýtať tiež som proti sťahovaniu raz mi totiž hajanka poslala jeden dosť presvedčujuci text v ktorom sa piše že preťahovanie je úplne zbytočné 🙄 . Lenže ja mam teraz trošku iny problem predkožku mu sice sem tam masirujem ale otvor na špičke je taky malí že len moč dokaže pretekať, keby som chcel vydieť aspoň špičku žaluďa tak je to uplne márne či aj v takom pripade to mam nechať ako sa hovori na prirodu. Pravdupovediac mam dosť obavy z toho že sa to bude musieť riešiť nejakým zákrokom.

hajanka
13. jan 2012

@malizajac kolko ma rockov? Robite ten strecing? (jemne napnut, podrzat, opakovat). Zalezi od toho kolko ma rockov + ci ten strecing pomaha, ako pisala vyssie @martinakolova od urciteho veku sa na fimozu (primarnu-bezna, ale aj sekundarnu-ziskana po zakroku) moze pouzivat kortikosteroidova masticka (spolu so strecingom predkozky), ktora zuzenu predkozku uvolni, uspesnost je 90%.