Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

a2303
16. mar 2013

@denisocka To mi je ľúto.. :( tak držím palce! a ten krém o ktorom si písala vyššie je vhodný od koľkých rokov?

denisocka
16. mar 2013

@a2303 ja ho mastim obcas aj tomu 2,5r ,tazke je jedno ,je to len na koncek pipika ... takze neriešim od kolko . ked bol problem, vytiahla som ho a mastila aspon chvilku,aby sa predkozka trochu uvonila.kazde starsi maval uz niekedy ulplne stiahnutu,ze pri curani sa mu robil balonik

a2303
16. mar 2013

@denisocka Ok, ďakujem za rady

oriesok
16. mar 2013

ahojte.. ja mám 5mes. synčeka.. tiež mu predkožku nesťahujem nasilu.. len pokiaľ ide.. my máme ten problém, že keď mu ju chcem "stiahnuť" urobí sa nám taká ako špička.. nikdy sme nemali malého chlapca v rodine.. aj sestra má len dcérku.. tak neviem, či je to u 5mes. bábätiek normálne alebo nie.. poraďte prosím..

hajanka
16. mar 2013

@a2303 ahoj, je to smegma, odide sama, ale staci aj ju bude oplachovat cistou vodou, moj to mava bezne 😉 urcite s tym netreba ist k lekarovi
os megme si precitaj tu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...
je to sekret vylucovany zo zliaz v predkozke, so zmesou koznych buniek zo zaluda a vnutornej predkozky (nie moc! ani tuk)

denisocka
16. mar 2013

@oriesok ja by som mu to nechala na pokoji,ved ma len 5mes. kym nema problems cikanim. spicku maval aj moj syn,preto sa mu v 2,5r skoro uzavrela dierka,pri cikani mal balonik .....prestal cikat,sli sme na pohotvost a tam mu to sondickou uvolnilli ... trauma ... pamata si to doteraz a az teraz,po 2, 5 roku si sam zacala vdaka triamcinolonu sam tu predkoszku stahovat.. doteraz si nedal na neho ani sahnut,ani sam si na neho nesahal,nestahoval. majte sa kocky,a neprehanajte to so stahovanim. dajte chlapcom cas

hajanka
16. mar 2013

@oriesok ahoj, neviem si dobre predstavit aka spicka, tiez si myslim ze je to velmi skoro

denisocka
16. mar 2013

@hajanka ja som to pochopila podla seba,my ked sme stahovali starsiemu,ktoremu to proste neslo,tak stahovala som do vtedy,pkila sa v mieste kde je dierka na curanie neurobila taka tenka spička z predkozky. proste uplne zuzenie asi pol centimetra taky "dzindzik" :D na pipiku,akoby uzlik cez ktory to nepretiahnes ani za pana . cize kvazy možno - teda isto nemal predkozku prilepenu o zalud,ale týmto zuzenim mu to pretiahnut neslo.

oriesok
16. mar 2013

@hajanka keď mu to akoby sťahujem, tak mu absolútne nie je vidno žaluď.. má tam úplne ako scvkrnutú tú predkožku - ktorá vyzerá ako špička..

oriesok
16. mar 2013

@denisocka presne niečo také, ako píšeš..

denisocka
16. mar 2013

@oriesok kym nema problem,tak neries. az by mal problem cikat,tak triamcinolon rano,vecer -mazat 10dni a po 10 dnoch stahovat. pojde to samo,mazat dalej,kym nepojde cele. dokonca urogol hovorilze aj 2mes

oriesok
16. mar 2013

@denisocka no ale odkiaľ potom zohnať tú mastičku?

oriesok
16. mar 2013

@denisocka kamoška dopadla tak, že ju s tým pedina poslala k urológovi.. ten mu predkožku stiahol nasilu.. a chúďa doteraz má z toho obrovskú traumu.. keď mu to robili mal 1rok.. teraz má 2a pol..

denisocka
16. mar 2013

@oriesok pediatrička,urolog,skus najprv kupit v lekarni, je sice na predpis,ale zarobit chce dnes kazdy,v jednej z 3 to isto kupis . http://www.liekinfo.sk/liek-triamcinolon-leciva... http://www.dinarin.cz/out/pictures/z1/2e26e0e9b...

denisocka
16. mar 2013

@oriesok ked vies,jak to chodi,tak k urologovi predsa nepojdes a najlepsie obist aj pediatričku ,ta do toho duplom nerozumie. pamatam,ako prva co narusila pipik malemu bola prave pediatricka,ked mal par mesiacov a uz mu tam smatrala az sa skoro zasiel od placu

hajanka
16. mar 2013

@oriesok je este malinky tak sa vobec necudujem 🙂 nic mu s tym netreba robit do 3-4 rokov 🙂
potom zacat so strecingom, a az nasledne ak bude treba tak kortikoidy, nechat ich na poslednu moznost
urcite nie teraz!

denisocka
16. mar 2013

no vidis, hajanka vie lepsie,ja iba hovorim,ako to bolo u nas. takze pohoda,ked tak sa obrat na nu . majte sa baby a pretahujte odusu :P

hajanka
16. mar 2013

@denisocka 😀 dobru noc

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
17. mar 2013

@denisocka
@hajanka Pardon, že Vám zasahuju do debaty, ale kdybyste cvičily stahování předkožky od narození a pravidelně od toho narození dělaly hygienu, věřím, že většina dětí by pak tyto problémy řešit nemusela. Ale jak jsem psala, pardon, že Vám zasahuju do debaty - nečetla jsem hloubku Vašeho problému, jen píšu svoje zkušenosti. Mně řeklo několik lékařů, že cvičit a čistit hned od narození (pochopitelně jemně a bez násilí, jen opatrně tak, kam to půjde) a tenhle názor musím jen potvrdit, syn má 5 a půl roku a díky tomuto přístupu jsme nikdy neměli žádný problém nebo bolavé zkušenosti. Ještě je dobré občas použít mast Infadolan nebo vazelínu a trošku namazat, také brání srůstům nebo boláčkům. Myslete, prosím na to, že i miminko rychle roste a vyvíjí se a pokud nezačnete předkožku pravidelně stahovat od narození/ rozvičovat ji, tak zakrní jako všechno ostatní na Vašem těle, co nepoužíváte nebo nerozvičujete, a jen těžko a bolavě se to pak dohání. Podle mě, když začnete hned, předejdete u svých synů mnoha potížím, navíc bude zvyklý od malinka na hygienu na svém přirození a nepřijde mu pak divné, že mu tam lékař nebo maminka najednou začne sahat až ve čtyřech letech. Nechat předkožku být třeba až do čtyř let je stejná hloupost, jako kdybyste v případě, že byste měly holčičku taky nechaly její pohlaví bez hygieny až do čtyř let, dceři byste TO přece taky umývala a případně mazala, tak proč by to u kluků mělo být jiné, nebojte se toho jen proto, že máte na svém těle jiné pohlaví.

hajanka
17. mar 2013

@2hanah my sme nemali absolutne ziadne problemy DOKIAL sa do toho nezacali - pardon skaredo povedane - "dzubat" lekari 😠
dakujem za tvoj nazor, ja mam zial uplne opacny

predkozka tam nie je pre srandu ani nedrzi zalud zo srandy, len preto aby sa do toho mohli rodicia ci cudzi ludia neodborne, nasilne, kruto, hrabat
a prave preto ze miminko rychlo rastie a vyvija sa, samo najlepsie vie co je pre neho dobre, vekom a rastom sa o to priroda postara
babrat sa v tom od narodenia je hlupost, nikto nehovori ze sa chlapec nema umyvat, samozrejme ze ma, ale nie pod predkozkou, nie to co ma byt od prirody chranene, dievcatkam taktiez neumyvas posvu a miesta, ktore maju byt chranene :- ) ale len vonkajsie partie a takto to ma byt aj u chlapcov
bohuzial ale mam uplne opacny nazor, a nie len nazor, fakty a muzska anatomia uz od vnutromaternicoveho vyvoja a vyvoja po narodeni svedci o niecom inom

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka_da
17. mar 2013

@2hanah trošku naivna predstava zovseobecnovat, ze vsetko funguje ako ma, ked sa mamina od zaciatku snazi 😉 Ocividne si jedna zo stastnych, ktore maju zdrave a bezproblemove dietatko. Drzim palce, aby to tak aj zostalo. 😉

lukava
17. mar 2013

@janko13 a od roka a pul? klukovi je 20 mesicu a zatim jsme to nijak neresili, vse se zda byt ok, vrta mi hlavou, proc by to prirozene nemelo fungovat spravne, kdyz je kluk zdravy samozrejme 😝

hajanka
17. mar 2013

@lukava ja si myslim, ze min. do 3-4 rokov to neriesit 🙂 potom ak tak strecingom, urcite nie nasilnou retrakciou, lebo predkozka sa uvolnuje postupne az do puberty 🙂

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
17. mar 2013

@janko13 vsetko zalezi od komunikakcie a pristupu, jasne ze ak v tomto veku sa neuvolni sama prirodzene tak uz je treba tomu pomoct, strecing (to uz od tych 3-4r.), kortiko maste... no aj hormony spravia svoje

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
17. mar 2013

@hajanka Jak píšeš, máme na to úplně opačný názor, ale já si můj vyzkoušela v praxi a potvrdil se mi, potvrdilo mi ho i mnoho dospělých mužů. Není pravda, že holčiček se péče týká jen zvenčí, mívají také problém se srůsty, a proto se jim intimní partie od narození mají vytírat olivovým olejem mezi stydkými pysky a mnohokrát tady vidím, že příroda bohužel mnohdy nestačí a nezařídí vše. Jak jsem psala, nic ve zlém, máme prostě opačný názor a já chtěla svým pohledem a svou zkušeností (třeba jen někomu) pomoci, já to dělala podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a vyplatilo se, syn neměl nikdy vůbec žádné potíže, ani co se týká mé péče, že bych mu já nějak ublížila.

2hanah
17. mar 2013

@lenka_da Nemám o ničem naivní představy, vím dobře, že existují mnohé případy, kdy to tak dobře nefunguje a chlapci mají klinický problém, který je třeba řešit jinak. Můj názor byl směřován k těm maminkám, které mají teprve maličké miminko, ale zdravé a nevědí, jak k tomuto problému přistoupit a pomocí mého názoru a zkušenosti si třeba rozšíří obzor a udělají si vlastní úsudek, jak o svého syna pečovat. Do hlubší problematiky, kdy vše nefunguje jak má, jsem se nikdy nepouštěla a pouštět nechtěla, nemám s tím zkušenost (zaplať Bůh) a neorientuju se na tomto poli. Prosím, neberte moje příspěvky ve zlém, nesnažím se být nejchytřejší, uznávam, že o těchto potížích nic nevím, mám jasno jen v oblasti prevence.