Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

unique26
3. apr 2015

@alexanotbad nepisu, to je pravda, je tam malinko popísané, mám ešte podrobnejšie popisky, plus testujem tie produkty, a zaberá, rovnako ako tea tree krém zabral na chorobu ruky ústa nohy, čo dotrepal zo škôlky a vyliecila som, ráno bol čistý, ten slez je už overený viacerými prípadmi

aliza
3. apr 2015

@adka31 a mal maly aj nejake problemy, ze mu to musel nasilu stahovat? ci len mu nesla stiahnut....v 5 rokoch je to totiz este v norme, ze nejde uplne pretiahnut. Ak nemal ine problemy, tak to bol zbytocny zakrok. Moj krpec si pipika uz 'natahuje' sam 😀, takze nemam obavy.

ali08
3. apr 2015

@aliza ja neviem či sa to inde nerobi ale viem ze na Sk i v cechach sa to robí od mala dlhé roky.každý vraví niečo iné.jedny mi hovoria pretahuj lebo keď bude väčší bude mať problém to pretiahnuť koli tej špine čo sa tam usadí iní mi hovoria nepretahuj nemusíš.tak ja to robim pokiaľ sa dá,nerobím to na silu A hl.robím.to pokiaľ sa to malému ľúbi.

aliza
3. apr 2015

@ali08 to, ze sa to robi na Sk a v Cechach predsa neznamena, ze je to spravne, ci? Moj syn si zacal od urciteho veku sam natahovat pipika, vraj je to tak zariadene a je to prirodzene a ziadnu spinu tam nema. Uz tu bolo vela popisaneho a je vraj dokazane, ze pravidelnym pretahovanim a nasilnym stahovanim u lekara dochadza k trhlinkam a infekciam a predkozka dokonca zvykne naspat prirast. To, ze je prirastena, ma predsa svoju funkciu. Cim viac sa do toho zasahuje, tym vacsie problemy.

rebekamarcusko
4. apr 2015

@aliza ahoj,chcem sa spytat,ja ju malemu nepretahujem,neviem.ci robim zke. iba lekarka,ked k nej.dojdem..tak mu stiahne,ale ja to doma nerobim.nerobom zle,ze to nestahujem? uz fakt totizto beviem co je dobre a co nie.ale pozeram..ze mate synceka a vas nazor mi pride taky,ze sa k nemu priklanam

ali08
4. apr 2015

@aliza pozri ja neviem či je to správne alebo nie nikdy som to nerobila až teraz A keď sa dr.opýta či sťahujeme A poviem.že nie tak mi povie načo čakám.ja som za obriezku akurát že na Sk stojí celá obriezku za h...
To bol celý môj názor na sťahovanie

adka31
4. apr 2015

@aliza uz bude mat 20 rokov, ja uz ani nepamatam. proste ma tam poslala pediatricka, ze uz je cas, neslo mu to vobec ani trochu a tam sa teda vobec nebabrali. ked si spomeniem, vtedy mlada a autobusom podho aj s deckom domov. to uz ani pravda neni. aj teraz s malym ma uz posiela dr. k urologovi ( ma 14 mes ), ale nejdem ani za svet. preto mu to skusam len pomalicky, kolko ide. viem, ze to este nemoze ist celkom a ani nasilu nic nerobim.

xmajkax1
6. apr 2015

Pridam sa aj ja, lebo mam z toho des. ja som uz tiez mala vselijake rady... Aj stahovat, aj nestahovat. Nasa doktorka tvrdi stahovat a aj mu pri kazdej kontrole stahovala ona, az naposledy mu to stiahla tak, ze to mal zapalene a odvtedy mu to nejde ani tolko, co mne to islo pred tym aspon trosku. Ani len sa to nepohne. Tiez som pocula, ze to prirodzene a v urcitu dobu sa to uvolni samo, ale teraz uz o tom pochybujem 😕

adka31
7. apr 2015

@xmajkax1 ja tiez neviem, niekomu asi ano a niekomu nie. Ale nasilu robit nieco moze asi len uskodit. Ja len pokial ide, umyjem, sem tam sa uvolni biela hrudka, dr. mu zatial nanho nesahala. Tak uvidime ako to pojde dalej.

alexanotbad
8. apr 2015

@unique26 ok, ved ja som len rada, ak nieco je. my sme mali uz aj kortikoidovu mast, pomohla,ale nie uplne. esste stale to tam ma riadne prilepene na jednom mieste. tak vyskusam toto. a budem dufat 😉

unique26
9. apr 2015

@alexanotbad držím päste

kch
17. apr 2015

maminy, pridávam svoju skúsenosť. Za 10 dní používania mastičky Triamcinolon sa predkožka povolila uplne krásne. Nešlo mu ani len o milimeter stiahnuť a dnes už je uplne voľna, da sa stiahnuť až pod žalud. Používali sme 2x denne. Naozaj odporúča všetkým maminám, ktoré majú podobné problémy, a hlavne všetkým urologom a pediatrom, ktorí sťahujú predkožky nasilu !!! Ide to aj bezbolestne. Stojí to za úvahu či ublížiť pinďula, riešiť hnisanie a mokvanie, alebo používať cca týžden kortikoid a bezbolestne. Fakt odporúčam túto mastičku, pôsobi neuveriteľne.

yanni
17. apr 2015

@kch velmi sa netes dopredu,, ono to este stale moze zrast. my sme mastili na trikrat. Po prvom raze tiez super, tesili sme sa, ze po tyzdni sa dala krasne stiahnut, este sme mastili preventivne, potom pomalicy vynechavali. za cas bol pokoj a potom to prislo zase. Zase sa mu nedalos tiahnut. Tak naraz. Druhy krat to iste. Presne ten isty priebeh. Uz dok tiez zacinal, ze asi mu budu musiet robit obriezku, lebo ked sa mu nedalo pretiahnut, zacalo sa mu to zapalovat. Ja strach v ociach, v zivote som nechela aby mal obriezku. A nasilu tu nic nerobia. Zijeme v DE a tu sa to do ca. 5-6 rokov neriesi, len ak su nejake zapaly, ci ine tazkosti. Skusili sme este raz, rovnaky postup, to uuz mal maly 6 rokov. Nastastie na treti krat sa to nezrastlo a uz ma rok pokoj.

livia341
17. apr 2015

@kch si ma predbehla ,akurat som chcela napísať o masticke "zazracnej" aj nam to pomohlo a o mesiac mame objednany zakrok tak rusim a to vdaka stranke v mk sa dozvies viac ako u doktorov. Ja mam prve dieta, neskusena mamicka a nemas potuchy co dalej aspon som sa ponaucila. 🙂 🙂 🙂

luciaholincova
15. máj 2015

No my mame tiez s tymto problem. A dostali sme masticku u doktorky, natierame 2-krat denne, ale zmena skoro ziadna. ☹ Len neviem kde presne ma predkozka povolit, ci po obvode, lebo tam sa mi zda ako keby to mal zrastene, alebo pri dierke na cikanie, lebo sa mi zda ze tam skor povoluje. A tiez ma pod predkozkou taky biely asi tuk, alebo hnis, neviem co to je, ale ma toho dost vela a koli tomu chcem aby ta predkozka povolila. ☹ Bojim sa vsak ze mu ublizim a uz vôbec neviem ci je dobre ze mu to povoluje pri dierke na cikanie. :-/ Viete niekto s tymto poradit? dakujem

adka31
16. máj 2015

@luciaholincova kolko ma tvoj maly?

luciaholincova
16. máj 2015

@adka31 Sak pri fotke mam vek. Ma 2 roky 4 mesiace.
Dnes rano mu to povolilo po obvode, ale len kusocek, asi 0,5 cm a strasne plakal lebo mu ten biely tuk z toho vysiel, ale strasne tazko, je to take tuhe. :-/ Som skor myslela ze to bude riedke ako kozny maz, ale id to velmi ztuha von a nechcem mu to velmi natahovat. Uz aj tak to ma od toho rana dost cervene. ☹

adka31
16. máj 2015

@luciaholincova v tomto veku sa to vraj zacina uvolnovat, to biele je smegma a je to normalne, ze je to tam. Aj moj maly to ma, ale este nam to drzi riadne, sem tam nejaka hrudka povoli. Ked som mala prveho syna maleho, vtedy mi dr. nic nekazala robit, ja mlada, ziadne informacie a ked mal asi 5 rokov, tak ani pohnut, skoncili sme u urologa, asi 3 krat. Ja len pri kupani kustik stiahnem kolko ide, uvidime, este je maly.

adka31
16. máj 2015

@luciaholincova a chvalia ten slez nebadany, ale ja s tym nemam skusenost.

katkadp
19. máj 2015

Ahojte mamicky.....tak sa pripajam aj ja do diskusie....moj malicky ma 20 mesiacov, asi pred dvoma mesiacmi sa mu pipik zapalil -dovtedy som mu ho nepretahovala, lebo mi to bolo zakazane lekarom- tak sme sli k urologovi, ktory mu to nasilne pretiahol....kedze som s nim nebola doma ale u rodicov a u cudzieho lekara, pre istotu som ho este objednala na kontrolu k doktorke Kurcinovej v Ke, aby sa na to pozrela....ta mi riadne slovne nalozila, ze co som to spravila....ze dieta ma z toho len traumu a tak dalej....ale moj maly na to rychlo zabudol, aj pretiahnut predkozka aspon do polovicky sa mu uz pekne dala....aj ked sa mu to velmi nepacilo, ale zakazala mi ju pretahovat a objednala nas na cirkumizaciu....operaciu zuzenej predkozky....nechce sa mi do toho....bojim sa ako to bude znasat....nie je este ani odplienkovany....bojim sa, ze ho to bude strasne boliet, prestane cikat a skoncime na cievkovani....a ci je to vobec potrebne....zajtra ideme este k dr. scerbakovi, co on nato....co vy by ste na mojom mieste?

katkadp
19. máj 2015

@zuzulik27 teraz som si vsimla tvoj prispevok....my mame ist o dva tyzdne na tu operaciu? Takze po nej uz bolo dobre? A bolelo ho to naozaj len den? My ideme len na jednodnovu chirurgiu.....ja sa hlavne bojim toho, ze od tej bolesti prestane cikat...

zuzulik27
19. máj 2015

@katkadp ozaj v pohode, ved aj my sme boli na jednodnovke, 2hod. po zakroku sme isli domov. bolelo ho to pri cikani len v ten den zakroku, to som ho mala na rukach a plakala s nim.... ale na druhy den lietal behal ako keby ani nikde nebol a doteraz mame svaty pokoj co sa tyka predkozky. uplne krasne sa mu to stahuje. my kazdy rok chodime na kontrolu lebo sme riesili aj iny problem ale popritom mu pozera aj tu predkozku.
drzim palce, bude to dobre! neboj sa 🙂

zuzulik27
19. máj 2015

ja som som so synom bola ked mal 1,5 roka. druhy ma 15 mesiacov a predkozka zrastena, ma tam smegmu co mu nejde von a tiez ideme ku kurcinovej, ktora operovala starsieho syna. ako tak citam asi nas neminie operacia, ona asi nie je ten typ ze masticky a tak... uvidime, kazdopadne jej nazor je pre mna smerodajny.

adka31
20. máj 2015

@zuzulik27 ahoj, aj moj ma 15 mes. je nechapem jedno, ako mozu lekari a aj velka spusta mamiciek svatosvate tvrdit, ze nepretahovat, nechat tak, ze to ma cas, az bude mat dieta ja neviem 4,5,6 rokov, ze to ma ochrannu funkciu a bla bla. ja nehovorim, ze pretahovat nasilu, ale postupne kolko ide, skratka cistit. strasne rada by som videla chlapca, ktory v 5 rokoch si sam len tak z nicoho nic pretiahne predkozku.
fakt neviem, ci len moje deti s tym maju problem, ale urcite nie ako citam. moj malicky to ma presne ako tvoj, so starsim uz dospelym to bolo peklo v tej dobe. zrovna vcera sme sa o tom bavili a on, ze si na to dobre pamata, vraj najhorsi zazitok v jeho zivote.
tak clovek nevie, co s tou krpatou predkozkou robit 🙂
kazdy ma iny nazor, aj co sa tyka lekarov, ja to skusam jemne, ale nejde, len kusok co odmalicka.

konikovamamina
20. máj 2015

@kch Ahoj, masticka je na predpis ?

louvre
20. máj 2015

@kch tu masticku Vam predpisala detska lekarka? Lebo aj ja uz zacinam vazne uvazovat o tom ze asi mame problem, ktory je nacase zacat riesit. Syn je uz velky , bude mat 11 rokov a este stale sa mu to stiahnut neda. A kedze to nerobime na silu, kedze zapaly a ani ine problemy nema tak sme to neriesili. Skusim sa spytat nasej lekarky ked budeme na Slovensku.

desszi
20. máj 2015

Kupele v sleze nebadanom v drvivej vacsine pripadov pomozu, ale pozor, robi sa macerat, teda sa luhuje v studenej vode, druhy stupen liecby by mala byt kortikoidna masticka Triamcinolon a az poslednym krokom by mala byt operacia coby invazivny zakrok. Nerozumiem, preco sa takmer kazdy urolog trasie za operaciou, asi kvoli statistike 😝

sisaka
20. máj 2015

@adka31 na Slovensku ma mozno kazdy iny nazor, odbornici na zapade sa zhoduju - nepretahovat. Syn ma 7 sledujem ho od babatka kedy sa s predkozkou nedalo nic robit teraz ma 7 a uz sa mu da skoro uplne stiahnut. V uplnej pohode, bez manipulacie, neustaleho pretahovania, ci nasilneho pretiahnutia u lekara, ked som sa pytala rodinnej lekarky na jej nazor, tak sa na mna divala, ci som normalna, alebo som sa prebrala po 30 rokoch v kome

renatazet
20. máj 2015

@katkadp my sme mali už tiež termín na operáciu u dr. Kurcinovej (vraj operácia je nevyhnutná). Bolo to zhruba pred rokom aj niečo, no na poslednú chvíľu som si to rozmyslela. V tej dobe mu nešla stiahnuť predkožka absolútne, mal otvor na piškanie vo veľkosti malej špendlíkovej hlavičky. Nebola som s tou operáciou veľmi stotožná, takže som si povedala, že predsa len ešte počkám a nakoniec som urobila dobre. Začalo sa mu to uvoľňovať samo, postupne a teraz si predkožku pretiahne už skoro cez celý žaluď.

yanni
20. máj 2015

@adka31 nevies si to predstavit? Tak skus, uvidis, ze 5rocny chlapec velmi dobre vie co a ako s tym ma robit.
My zijeme tiez v zahranici, mame troch chalanov a ani jednemu sa nepretahovalo. Tu sa to zacne riesit az okolo 6.roku. Uz som to tu aj pisala. Dvaja nemali ziadny problem, strednemu sa v 5. rokoch zacalo zapalovat ale tiez sa nic nerobilo nasilu. nedalo sa mu to pretiahnut. Mali sme masticku. Na tri etapy sme skusali. masticka povolila ale vzdy to prirastlo. Az na treti krat sa podarilo. Ma 7,5 roka a uz ziadny problem. Kazdy vecer pri kupani si pretiahnu sami. Muz im to ukazal, najmladsi, teraz 5 rocny, si to dokonca odkukal sam od starsich.
Na SK su fakt ako 100 rokv za opicami. Na motto "robilo sa to vzdy tak, tak sa to bude robit tak aj nadalej". Podobne je to aj s porodmi. Nik nechce nic nove vyskusat.