Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

lizatko1009
23. jan 2010

shaula ale ved to je moja osobna vec co som napisala ja som svojpravny clovek a nikto mi nebude davat prikazy alebo zakazovat tak mozes a tak nemozes napisat, to bol moj nazor 😉

shaula
24. jan 2010

OK, jenomže tys to neprezentovala jako svůj názor, ale jako fakt 😉

jankapiknova
24. jan 2010

JA som tiez az teraz po roku vyskusala 2 krat a nemal tam bordel a islo mu to pekne 😉 Ako ja osobne by som to mesacnemu nerobila ale kazdeho osobna vec 😉

lizatko1009
24. jan 2010

jankapinkova tak ako si napisala kazdeho osbna vec mne je jedno ci stahujete alebo nie vase deti nie moje 😉

ollski
25. jan 2010

kedysi som sem pisala, ze sme mali s cikacikom dost vazne problemy 🙄
ale!!! uz je to ok! aspon podla mna 🙂
ja som sa mu to po kupkani snazila stahovat, no hold neslo, tak neslo. to co bolo v lete som tu uz pisala...na tu kontrolu som stale nesla a asi ani nepojdem, mozno raz...
kubko ma skoro presne rok a 3/4 a konecne som mu predkozku stiahla, normalne po kupeli, ziadna krv nic! ani ziadna spina...lahucko, neplakal...ani si to poriadne neuvedomil
primar detskej urologie na Kramaroch odporuca do 2r nechytat!! tak som to nechala tak, ale skusala som nenapadne, ci sa to zlepsuje a teraz som vazne stasta, ze sa to vyriesilo vlastne samo...
takze...asi je to kazdeho vec...ja som od narodenia stahovala, teda snazila....potom, co mu dr na uro ublizil, tak nie, lebo bol na to dost haklivy, nechcel si ho dat chytat
drzim palce nasim malym chlapom

adulik23
25. jan 2010

aj ja pridam svoju skusenost.
pytala som sa viacerych doktorov a prevladol nazor, ze nestahovat.
do 2 rokov som mu teda predkozku ani raz nepretiahla a potom som mu vysvetlila, ze si to ma skusit stiahnut sam. to mi tiez poradila dokina, ze ked tam bude maly citit nejaku bolest, alebo tlak, ze hned prestane, ale ze ja by som to mohla tahat aj cez bolest.
no a slo to uplne hladucko. 🙂 odvtedy si kazdy vecer v sprche sam stiahne a umyjeme. 🙂

funy
26. jan 2010

tak holky, nam to ide len velmi maly kusok. skoro vobec. je to v pohode? ma len rok maly

ollski
26. jan 2010

funny, nam to slo tiez len malicky kusok...ked mal rok a stvrt, tak mu to nasilu dr. pretiahol...
a teraz to slo fakt v hodode. ja by som pockala, sak skusat jemne mozes, ako sa to vyvija...a uvidis, ci sa to tych 2rockov neuvolni uplne 😉

mpad
26. jan 2010

Ahoj,
tak já jsem taky toho názoru, že to má svou logiku a čas. Rozhodně bych násilím nepřetahovala, každý má jiný názor a já to dělám tak, že při koupání trochu zkusím (jen kousíček) a jinak nechávám, uvidím co nám řekne MUDr. ve 2 letech, což bude za chvilku, když byl malému rok, ptala jsem se doktorky a ona mi také říkala nepřetahovat, ale nicméně při tom mluvení ho malému přetáhla -úplně aby se přesvědčila, že je vše v pořádku, vše proběhlo skvěle a to mě uklidnilo, že to jde a dál to nepokouším, nechám tomu volný průběh, líbí se mi názor karchinka, nicméně při tom koupání to trošičku zkoušíme, bojim se, aby se mu tam něco "nezanítilo atd" aby byl umytý a taky bych řekla, že se to pomalu samo "otvírá" a jde to lépe. Snad nás nepotká nic z toho co některé maminky popisují, musí to být hrozné, jak pro dítko tak samozřejmě i pro matku, udělali bysme pro jejich dobro vše, ale když má pak každý jiný názor, tak je to těžké že? 😖
hodně zdaru a at nemáte problémy!!!

enrikad
26. jan 2010

ahojte maminy... niektoré články ma poriadne vyplašili... môj syn má 29 mesiacov, je tvrdohlavý, vzdorovitý, plačlivý a keď si mám predstaviť čo by dokazoval u urológa, trasie sa mi žalúdok... nám doktorka povedala, že do roka sa s predkožkou vôbec nezaoberať, až po roku... boli sme ako dvojročný na kontrole a keď som jej spomenula, že sa nám nepodarilo ešte stiahnuť predkožku, povedala, že to budeme riešiť v jeho troch rokoch ale už nás pošle k urológovi,aj z toho dôvodu, že malý má strašný strach od lekárov, stále vrieska - len veľmi ťažko ho ukľudníme... snažíme sa stále po kúpani mu sťahovať predkožku, ale darí sa nám to doslova po milimetroch, ešte stále nie je stiahnutá... začínam mať z toho strach, lebo si viem predstaviť, ako malý bude vyvádzať.

lizatko1009
26. jan 2010

zaujimave jeden hovori ze do roka nechytat druhy hovori MUDr nechytat do 2 rokov, jeden mudrejsi ako druhy a tak vas uz len poslu na slavnu urologiu.

lilak5
26. jan 2010

Synovi je 6 let a skončili jsme na obřízce - už jsem to tu psala. Minulý týden jsme byli na kontrole a bavili jsme se o tom s doktorem co mu ten zákrok dělal. Fakt je nebezbečná i malinká jizvička co se může při přetahování udělat. Může to způsobit problémy až dítě vyroste, přesně tak to bylo i u nás. Já žila v domnění, že měl Honzik ty jizvičky dvě, ale doktor mě vyvedl z omylu, prej jich bylo víc a nebyli pořádně vidět. Jinak jsem vážně šťasná, že už tohle máme za sebou a nemusíme to řešit. Honzik už to má docela zahojený, jen tam ještě má pár stehů, ale ty vypadaj, stroupky už jsou pryč. 😵

jankapiknova
26. jan 2010

My sme sa dnes vratili z nemocnice,nie sme chory len mal maly kozmeticku vadu(dr.to tak volaju) od narodenia,tak sme boli na plastike to dat odstranit,ale lezali sme na plastike a vedla bola hned urologia a rozpravali sme sa tam s doktorom urologom a pytala som sa na jeho nazor co sa tyka stahovania a tiez povedal ze do 2 rokov nie a ze ked skusat tak len velmi velmi pomaly a nie nasilu pretiahnut. To bol vlastne uz druhy urolog co mi povedal ze do 2 rokov nie.
Ale aj tak si vacsinou mamicky spravia podla seba ,ja som tiez vyskusala teraz po roku.
Ono mozno ked ma mat dieta stym problem tak ci zacneme v 3-4mesiacoch alebo v 2 rokoch tak ten problem bude mat. a je zbytocne sa dohadovat,kazde dieta je ine a aj toho pipika ma kazdy trochu ineho 😀 😉

terezam22
26. jan 2010

Mě dr obvodní řekla též od roka,taky to hned ona zkusila při roční prohlídce,je fakt že pak jsem doma po koupání koukala a měl to chudinka dost prokrvený a nateklý,mě to tedy nešlo,ona to udělala docela silou.No a pak jsme spolu mluvily a ona řekla,že je celkem malej tak můžu klidně počkat...
Nyní po koupání zkouším stahovaat,ale jde to dost málo,tak se s dr musím opět poradit,nejhorší je že se malej se mnou pere a jak mu na něj sáhnu hned se brání!!

zelmirka1
26. jan 2010

ja teda neviem ale pisala tu mamina ktora ma manzela urologa a vacsina urologov ked citam a pocujem tvrdi ze do 2 rokov nestahovat nasilu tak fakt neviem preco niekto strasi ze bude problem ak nestahujeme.
Ja pri kupani trosku stiahnem, umyjem ale nasilu celu nie, maly ma len rok a stvrt. Tiez si myslim ze ak ma dieta problem tak asi je jedno ci zacneme v 3 mesiacoch alebo neskor. Inak ked si niekedy mam vybrat koho nazor akceptovat ked ide o cokolvek co sa tyka dietata tak je to des ze su take rozlicne nazory.

enrikad
27. jan 2010

čo doktor to iný názor - a tiež aj niektoré články, ktoré som si preštudovala nie sú jednotné... tak sa ani nečudujem, že majú mamičky starosti, či robia dobre alebo nie... ja som na tom tak isto, ale uvidíme....

ollski
27. jan 2010

niektorym detickam to ide uz v skorsom veku, tak sa im tym neublizi...nam to neslo a bala som sa, ze sa mu tam vytvoria jazvicky a zrasty ako pisala lilak...tie sa uz potom len tak "roztrenovat" nedaju.
je fajn, ze uz mate po 🙂, asi ste si uzili hodne.... ☹
ked som videla, co stvaral "ujo doktor" som sa zaprisahala, ze nas tam tak skoro neuvidi...ale asi tam predsa len budem musiet ist 🤐
treba sa trosku riadit aj materiskym pudom, predsa svojmu syncekovi nasilu neublizim...?? lekari maju rozne nazory...

lilak5
27. jan 2010

Přesně tak ollski, Honzíkovi by už žádná mastička nepomohla. Přiznám se, že jsem z tý obřízky a narkozy měla hroznej strach to je jasný, ale nebylo to tak hrozný, po zákroku mohl normálně čůrat, nic ho nepálilo akorát po tý narkoze vyváděl. Každopádně dnes bych rozhodně nešla hned k urologovi kdyby mu to v 18-ti měsících nešlo přetahovat, jen bych to po koupání zkoušela a vyčkala klidně i do 4 let, jenže já před těmi 5 lety nevěděla nic a důvěřovala jsem doktorům, k internetu jsem přístup neměla. ☹

lante
27. jan 2010

Našich chalanov kúpe manžel, takže robí to čo pozná 🙂 A hlavne ako dieťa mal zlú skúsenosť s násilným pretiahnutím v nemocnici a povedal, že nechce, aby to zažili jeho deti. Takže Vilko už má takmer celú odlepenú a Miško tak do dvoch tretín. Rozhodne nie nasilu ale potupne pokiaľ to ide samo a opakovať viac krát a vo vode, nie na sucho.

martinka17
27. jan 2010

pridám sa,
dnes sme boli v poradni a lekárka prvý krát skúsila stiahnuť predkožku. Katastrofa. Malý síce nereagoval, ale po kúpaní som si všimla, že tam má riadne ranky, takže mu to stiahla asi nasilu 😝 😝 😝
Ale aj naďalej trvá zákaz sa predkožky dotýkať 😉 A to mi vravel aj urológ, takže to nechám tak a budem veriť lekárom 😕

zanulav
29. jan 2010

Manžel byl dnes se synem na urologii ma 21 mesícu, nešla jsem tam ja nebot jsem kdysi byla s prvním synem a tohle videt nemusím manžel říkal že byl v klidu akorat plakal jak mu to stahl mel pouze skleničku s vodou a stahl mu to rukou mel to přilepeny a mel v tom takovy binec pindourkovy, takovy bíly tvaroh hrudky no a ted je to hrozne v tom že ted při každem čuraní plače štípe ho to. mam mu to mazat framykoinem. tak hlavne at už to ma zahojene a co vím tak ma se stahovat až od roka ja stahovala od 4 mesícu a nešlo to tak se mejte 😵

lizatko1009
29. jan 2010

zanulav a ponaucenie je kde?

ollski
29. jan 2010

nejake by malo nasledovat??
ponaucenie je: ze s chlapmi su od malinkata problemy 😉
ale nie! 😀 ja som stahovla od narodenia az po dobu, ked sme boli u toho...p.Dr. a neslo to!!! doteraz....
kazdy pindurik je iny...
zanulav, neboj o 2 dni to bude lepsie! ja som mu to este kupala v kamilkach, repiku a natierala cicadermou. (to mi poradila lekarnicka) tak uz nech to mate zahojene a vse v poriadku!

midka
30. jan 2010

My sme tiez pri 15 mesacnej prehliadky,mali podobny problem. Tiez sa to malemu nedalo stiahnut dole, tak mu to lekarka pediat. spravila priamo v ordinacii. Jasne ze plakal, plakal aj pri cikani. Casto sme prebalovali, kupali v repiku a a mastili aj na hojenie, aj proti bolesti. Prve 2 dni boli tazke, potom uz len lepsie. Teraz mame 2 roky, pretahujeme uplne v pohode bez problemov, maly si uz na to ani nespomenie, doteraz sme nemali okrem tych par dni/do 5 dni sme uz boli OK/ ziadne dalsie komplik. tak dufam, ze to aj tak zostane. Som rada, ze mu to vtedy spravila nemuseli sme to riesit inymi drastickejsimi a traumatiz. sposobmi. Tak dufam, ze aj vam to dopadne dobre.

susanh
31. jan 2010

My sme boli teraz na rocnej prehliadke a spytala som sa ci treba stahovat. Povedala Dr ze to nie, ale len tak trochu ze treba natahovat. To som sa aj snazila od narodenia, ale nic neslo, stale ma malinku dierku tak 2-3 mm. tak sa mu na to pozrela a vyhlasila: " To uz nenatiahnete, v dvoch rokoch pojde na urologiu". A bolo... A ja sa stale neviem prestat cudovat, preco sa mu na to nepozrela skor, ako moze vediet co bude o rok, preco to len tak mimochodom povedala ako keby o nic neslo..... Viem mozno to vie posudit podla toho ake to ma teraz, co sa s tym da robit, resp. neda, ale vobec sa to nezhoduje s teoriou ze sa to spravi same... Som z toho rozladena....

susanh
31. jan 2010

Este som zabudla... Boli ste niektora na nitrianskej urologii? Ako to tu riesia?

brisilda
31. jan 2010

susanh tak toto je zahada pre kazdeho ja som citala clanok ze do 3 r. sa predkozka uvolni sama no nemozem povedat ci to je pravda nakolko nam ju stahovali ked sme mali 1 a pol roka dovtedy som pocuvala same netreba ono to neskor pojde same a bla bla bla nakoniec nas to predsalen neminulo ved co? lekarke to moze byt jedno neni to jej dieta ☹ na urologii nam povedal ze do pol roka to netreba stahovat a po pol roku ano ! takze si vyber ako sa rozhodnes kamoska ma vysmial ci neviem ze detom to treba robit automaticky a o rok neskor ked mala vlastne dieta chlapceka s nim sla sama na stahovanie ktore robili pod narkozou nakolko to mal zrastene az pri moc. dierke.

susanh
31. jan 2010

Keby som sa mohla rozhodnut, lenze asi nemam na vyber... Ked to nejde, tak darmo sa snazim... Aj tak si neviem predstavit ako by mu to mohli nasilu stiahnut, ked tam pri spicke ma plno cervenych cievok.. Tie sa musia pritom na sto pro dotrhat.... A este k tomu su teraz v rodine vsetci na koni, ze sak oni mi hovorili ze to musim lepsie robit, ze doslo na ich slova a tak.. Citim sa ako pako.

lante
31. jan 2010

No ja som to zverila preto manžovi "má to v ruke" 😀 Teda vie ako nato....... 😝

brisilda
31. jan 2010

susanh nechaj to na odbornika cize na urologa lebo pokial mu to stiahnes nasilu mozes mu sposobit prasklinky a potom s tym bude mat problem ☹ doktor ma na to specialny hacik neboj maly si poplace a prestane prvy den bude najhorsi 😖 len budes musiet maleho nechavat bez plienky aby ho to nestipalo .ja som s tym bola na kontrole ked sme mali teraz 6 r a upozornila dokiho ze to ma zospodu este zrastene trosku on by si to nevsimol no ja po zlej skusenosti som si uz vsimala vsetko tak mu to jemne potiahol a maly nam neplakal az doma ho to stipalo 😝 takze pokial to doktor robi opatrne a pomaly tak to neboli nakolko moj syn mi uz vedel povedat ci to bolelo alebo nie 😀 len male deti su vystrasene a preto placu