Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

unique26
17. feb 2016

@mia29 pisem ip

livia341
21. feb 2016

chcem sa opýtať, že z čoho može mat syn biely povlak v strede žaludi? má to prilepené a nejde mu dole aj ked to má pod vodou. Je to maz? alebo aké maste sú vhodné na liečbu? čo by ste odporučili.Ďakujem.

unique26
21. feb 2016

@livia341 to je snegma, musi sa to vycistit, aby sa mu to nezapalilo, stiahni trosku a vyumyvaj, poslem ti do ip jeden fajn kremik na stahovanie predkozky

snopkulka
4. mar 2016

Jednoznačke JUST-ácky slezový krémik 🙂 počúvam len samé chvály

althejka
4. mar 2016

@livia341 umyt mydlom, smegma obycajnou vodou nepojde tak lahko, je mastna

livia341
5. mar 2016

@unique26 ďakujem za radu aj za info v ip.Počula som aj ja o kréme. 🙂

katrinka8
17. mar 2016

Baby, ja sa pripájam s naším dnešným "zážitkom". Nás pedina poslala na urológiu v lete vari, či kedy, to mal malý niečo cez rok a pol. Doktor nám predpísal ten krém "tri.." (neviem si raz zapamätať ten názov, ale viete asi, čo myslím). Mastili sme mu to, ani si presne nepamätám ako dlho už, kým sa ten krém proste nevyminul. Potom sme boli aj na kontrole po cca 2-3 mesiacoch. Ak mám pravdu povedať, nepripisovala som tomu nejaký význam, keďže problémy synček nemal žiadne a väčšinou som čítala názory, že to v tak skorom veku vôbec netreba riešiť. Na kontrole bol s malým manžel, doktor sa ho opýtal, či mu to má stiahnuť, manžel nesúhlasil, doktor netlačil na to, povedal len, že v poriadku, že bude sa čakať.
No minulý piatok dostal malý zápal. Bolo to ozaj veľmi nepríjemné, museli sme na pohotovosť do nemocnice - predtým sme boli u iného urológa (klasika, vyjavilo sa to akurát tesne na obed, doslovne z ničoho nič, ráno tam nič nemal, vonku pred obedom plač, že boli, dôjdem domov, dieťa stiahne slipy, skoro som odpadla ☹ ) Tak nám kázali premývať repíkom (striekačku) a framykoinovú mastičku + dostal aj ATB. Všetko nám vysvetlili, prečo, ako atď., ešte doktor mi hovorí, že chirurgicky to určite ešte nebude treba riešiť, že synček je maličký na to (mal 2 roky v novembri). Dnes sme mali ísť do ambulancie na kontrolu. Ta, však bol úplne iný doktor ako ten z pohotovosti (oni sa tam striedajú), a ten síce povedal, že zápal je už v super stave, že treba dobrať atb a framykoin, ale potom zase predpísal mastičku (tú istú ako predtým ten druhý urológ), vraj 3 mesiace mastiť, stiahnuť na maximum, pokiaľ sa dá, namastiť, vrátiť. Po 3 mesiacoch pokračovať v preťahovaní ďalšie 3 mesiace, a potom kontrola. No, hovorím si, nejak to zvládneme. Keď na záver na mňa vyrukoval s tým, že ak to do toho polroka nepohne, tak chirurgicky v plnej narkóze "obriezka". Vraj takýmto cvičením je 90% úspešnosť, ale treba byť dôsledný a ozaj to dieťa nešetriť (takto približne s týmto slovom to povedal - vraj ak ho nebudeme šetriť a ľutovať, tak by sa to malo podariť)
A teraz som úplne už na nervy, lebo ozaj neviem, čo s tým. Mastičku určite používať budeme, predtým netuším, či to zabralo, manžel to riešil, zdá sa mi, že to trochu pomohlo, ale ak mám pravdu povedať, isto to neviem. Keby nebolo toho zápalu,a si by som sa tak nebála. Ale teraz mám ozaj strach, že sa mu ten zápal vráti (mal tam hnisu teda dosť ☹ ) a nechať to "na prírodu" do xy veku asi nie je dobrý nápad. Ale zase rezať dieťa tiež nechcem nechať "len tak". Vôbec nie som stotožnená s tým, čo mi povedal tento doktor, resp. s tým záverečným vyjadrením jeho. Tak neviem ☹ Je tu šanca že fakt tá masť mu nezaberie? Plus to, že náš malý je totálne citlivý na svoje končatiny (nenechá si nechty na nohách ostrihať, jačí jak tur), zatiaľ ho jeho genitálie vôbec nezaujímajú, že by si to sám sťahoval, ale on si ani nechce nechať na to siahať nami, vymývať mu penis striekačkou s repíkom hotová tortúra (a to ho už na 100% nebolelo), 1 ho musel držať, druhý robiť. To isté mastiť. Tak mám z toho už teraz hrôzostrašné predstavy. Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok, to bude asi tým, že to je u mňa dosť čerstvý zážitok...

nycanka
25. apr 2016

ahojte baby, nas problem je podobny... maly si neda stiahnut, ani len chytit pipika, v juli bude mat 4 rocky, este ked vyse dvoch rokov, tak som mu skusala, no neslo to, max len na spicku, kozicka mu drzlala o pipik ako cika a neslo to viac dole, hore to mal stale uchytene, ostatok aj siel... odvtedy neda chytit, on sam si to nespravi, vraj ho to boli a konec.
dokina nas uz skor posielala na urologiu ked som sa na poradni zmienila,ze nepretiahneme.... no moj je tazka povaha, a viem ze ked mu to spravia nasilu, nebude mi ani pit, nie to este cikat. rok sme bojovali s kakanim, zadrziaval, len do plienky aj to po 5 dnoch a s dufalacom, a neviem si uprimne predstavit, co to s nim spravi, ak mu to dame nasilu spravit. Mame este cakat, a skusat, alebo ist na urologiu ? Dakujem.

nycanka
25. apr 2016

@unique26 poprosila by osm aj ja info ohladne kremiku a ci to teda pomaha 🙂 dakujem.

adka31
25. apr 2016

@katrinka8 ahoj a kolko mu to vlastne ide? nasmu sa to nedavno dost pohlo, jedneho dna pri kupani, ja mu vzdy v kupeli popretahujem ale nic nasilo, len co ide. mal tam veeeela smegmy na jednej strane a normalne jak to puklo, vsetko to doslova vystreklo a ta strana sa mu celkom uvolnila. podotykam, ze nic nerobim nasilu. neviem ako to teda ten vas doktor myslel, ze nesetrit ho, ale ja by som proste v teplom kupeli stiahla koko ide a po kupeli natrela mastickou. my pouzivame ten slez, ale ja neviem povedat, ci pomaha ten, alebo skratka moja snaha a cas.
sesternicin syn bol v lete na uplnej obriezke, ma 6 rokov a fimozu, vraj by mu to nikdy neslo, povedal urolog, ona si nesmierne pochvaluje, ale myslim si, ze je minimum pripadov, kedy je to ozaj nevyhnutne. a nasi chlapci su predsa este malicki.

katrinka8
25. apr 2016

@adka31 - no keď sme tam boli, tak mu to skoro vôbec nešlo. Teraz cca mesiac s krémom sa mu to pohlo. Ide mu to tak do 1 cm od vrchu (možno trochu menej)..
On to doktor myslel s tým šetrením tak, že to treba ozaj trošku sťahovať (nie však nasilu), ale tak, aby dieatko trošku "cuklo", nieže budeme len do tej medzierky dávať mastičku. Neviem, ako by som to popísala, ale prízvukoval, že treba to opatrne, ale tak, aby sa to reálne po troške aj sťahovalo, pokiaľ to ide, tak vždy o kúsoček viac. Tvdil, že cca tých 85 - 90 %sa upraví a pomôže toto.

gastanka32
25. apr 2016

@katrinka8 ono je to tazko, dietatko sa pri tom dost natrapi. Kamoska ma syna ten od malicka problemy so stahovanim predkozky a ani za svet nechcela aby isiel na obriezku, nakoniec jej doktor povedal, ze ved mozno z toho vyrastie a kremiky pomozu a tak. A nedavno hovorila, ze aj po rokoch ma jej syn neustale s tym problemy. Ale vsimam si ze coraz viac chlapcov ma s tym problem 😖

viktoriaboris
25. apr 2016

@nycanka
ahoj, ja som bola minuly pondelok stahovat dvojrocnemu synovi, lebo tam mal vela smegmy a predkozku zalepenu, tak nam ho pretiahol, velmi plakal, nechcel ani cikat, plakaval, zacal sa pocikavat, pokakavat, preslo to po ca. 5 dnoch. Dnes po tyzdni si pretahuje sam ale nie uplne, takze je to uz uplne ok. Vcera sme kontrolovali 5 rocneho syna, lebo on si uz asi od 3 rokov sam pretahuje, sme vcera zistili ze nepretiahne uplne, tak sme skusili pretiahnut, tak to bol placccc, stipalo ho , si nechcel dat namastit, ach hroza, horsie znacal ako dvojrocny. Dnes sme pretiahli kolko slo ale ten strach v ociach.
Asi by ste mali to riesit , ja som niekde citala ze medzi 2 - 3 rokami sa to uvolni, ked uz mate ale 4 roky tak by som sa asi informovala u pediatricky co s tym. Pekny vecer, pa

viktoriaboris
25. apr 2016

@livia341 ahoj, mohla by som poprosit info o kremiku na stahovanie pipika? dakujem katka

nycanka
25. apr 2016

@viktoriaboris dakujem za info. Dnes som ho kontrolovala segmu tam nema ziadnu ...pipika ani len chytit kks ja neviem ci spravime... este sme len chceli skusit a uz reval. Skusim kremovat ci nepusti a pak uvidime... pipravde ma ani nepustil k tomu to skusit..

althejka
25. apr 2016

@nycanka ak nema opakovane zapaly, tak by som ho zbytocne nestresovala, urolog by to mal vidiet z dovodu, ze urci, preco predkozka nejde stiahnut. Mozno ma kratku uzdicku. 🙂 bez suhlasu rodica sa dekonglutinacia nerobi predsa

taodvedla
20. máj 2016

@unique26 ahoj mozem ta aj ja poprosiť názov toho kremiku. Dakujem 😊

gin124
24. máj 2016

@viktoriaboris

Je to sice měsíc staré, ale nedá mi to, násilným přetahováním dětem jenom ubližujete. Dám tu pár odkazů:

http://www.mudrnoragregorova.cz/predkoz.pdf

Více zde: http://www.obrizka-chlapcu-cz0.cz/…t-zastavena/

www.rodina.cz/clanek5274.htm

monilik
24. máj 2016

@livia341 smegma je ochranny maz, ktory pomaha pri oddelovani predkozky a chrani zalud. treba dodržiavať hygienu ale urcite nie nasilu prehnane umyvat. ja som si kupila slezovy sprchac z DMky babylove a tym mu umyvam krasne to ide postupne dolu. a predkozka mu uz ide celkom stiahnuť. syn ma teraz dva roky aj dva mesiace. doteraz sme predkozku nestahovali iba skusali. vdaka tej smegme mu to povolilo. ked som si vsimla ze sa mu tam tvori pri kupani sme pomalicky skusali stahovat a zrazu to povolilo zalud mal uplne biely a teraz po tyzdni uz ma skoro uplne čistý... netreba to nasilu. starsiemu synovi sa dalo az v troch rokoch úplne stiahnut ale nikdy predtým sme to neriesili ani my ani doktorka.

katrinka8
24. máj 2016

@gin124 - no neviem, treba to brať veľmi individuálne, náš malý mal napr. zápal penisu, veľmi silný (ráno mu nebolo absolútne nič, na obed počas cesty domov zrazu začal silno plakať, že ho bolí "pipík", doma pozerám, celý červený, opuchnutý, na dotyk bolestivý. Skončili sme na pohotovosti, museli sme týždeň 2x denne vyplachovať injekčnou striekačkou s harmančekom, dostal ATB a framykoinovú mastičku. Na kontrole mu hneď nasadil doktor kortikoidnú mastičku na sťahovanie, pretože tieto stavy sa zvyknú vrátiť. Má v papieroch napísanú fimózu, predtým sme s ním boli cca v 2 rokoch na urológii, ale nič mu nik nerobil ani násilne nič nesťahoval. Tiež sme mu to len mastičkou natierali, ale zrejme zle, lebo mu to nič neurobilo. Teraz, po vyše mesiaci natierania, mu to pekne ide dole. Nič ho nebolí (tak nám tvrdí), má 2,5 roka. Takže zase neviem, či to je ubližovanie dieťaťu. Mne doktor povedal, že na niečo vyše 90% prípadov mastička zaberá veľmi dobre.

jana_eyre
24. máj 2016

@katrinka8 suhlasim, je to velmi individualne - prave taketo peripetie mame za sebou s tym, ze maly sa odmietal kvoli bolesti uz aj vycikat takmer 12h, tak skoncil hospitalizovany a nacievkovany.. mame teraz tu kortikoidnu masticku druhy tyzden a dierka sa mu trosicka zvacsila, ale stale ma uplnu fimozu, tak uvidime ci mu pomoze a nebude musiet ist na obriezku.. ale nikto mu nic nasilu nerobil a uz ho nic neboli..
drzim palce aby sa zapal nevratil..

monilik
24. máj 2016

a ak si trosku preštudujte o bylinkách a zlozenie kremu z justu, tak zistite ze v tom kreme je okrem kopy chemikalii a alkoholu slez lesný, ktory nie je pri problémoch s predkozkou az taky ucinny ako slez nebadany... ja by som skor kupila v lekarni slez nebadany a z toho robila kupele alebo obklady... vyjde vas to o dost lacnejšie a malo by to byt účinnejšie. nechcem tym povedat ze neuznavam kozmetiku z justu, ale v tomto pripade neviem ci je to ta spravna volba aj vzhľadom na to ze krem nie je určený specialne na pouzitie na predkozku a obsahuje okrem ineho alkohol...

nycanka
25. máj 2016

ahojte, neda mi nereagovat, tiez som skoncila tu na tomto fore z toho dôvodu, ze mladsiemu synovi nejde vobec ale vobec dole predkozka, ma tam nebadanu dierku vo velkosti zrniecka, az tu na fore som sa dociatala od par bab, ze davali krem z justu - slezovy. natierame 3 den iba, dierka sa o nieco malinko zvacsilo, ale kludne dajte rady a skusime aj nieco ine, problem so segmou nema, ani som si nevsimla a to som mu pindur pozerala dokladne, ci ma biele alebo nie pod kozickou, tak poradte, ci nechat pipika tak, alebo to uz riesit, bude mat 4 roky v lete a nejde mu nic. Nerada by som bola skoncila na urologii, kde mu to budu nasilen stahovat. Dakujem.

stesil
25. máj 2016

@nycanka mne lekárka povedala, že pokiaľ nie sú problémy pri močení tak to mam nechat tak. Samozrejme přetahovat pri kazfom umývaní. Do 5 rokov neriešia. Známa lekárka, ktorá robí v Nemecku, mi to potvrdila.

moonlighting
25. máj 2016

Myslíte že ten slez nebadaný vie pomôcť aj pri prirastenej predkožke? Prípadne čo by nám vedelo pomôcť? Máme ju doslova prirastenú k žaluďu, ale zatiaľ cikáme v poriadku, pipík sa nám nezapaľuje, ale sa obávam či to povolí samé alebo nám tak či tak bude hroziť stiahnutie lekárom, čo teda odďaluje ako sa dá.

mircalla
25. máj 2016

@nycanka lepsi ako krem je kupel zo slezu. my sme mali mini dierku, snad ako spendlikova hlavicka, s cikanim a zapalmi problem nebol, trvalo to asi 2,5 roka kym mu to slo pekne stiahnut, za par dni ci tyzdnov sa zazrak cakat neda. ale ma to uz perfektne, tiez nam vravela, ze operacia v celkovej narkoze, ak sa to neurpravi. ten krem sme mali len ako taky doplnok

u nas to zabralo, nemusi uu kazdeho

spirit16
25. máj 2016

@monilik

Netvrdim ze slezovy krem z Justu je to najlepsie, mnohym babam pomohol, mnohym tiez aj nepomohol ako sa tu pisalo je to velmi individualne.

Pri sleze ide hlavne o slizovite latky, a tie obsahuju vsetky druhy slezov. Okrem slezu je v Just kreme napriklad aj extrakt z kamiliek, co tiez nie je na zahodenie.

Kupel pripraveny priamo z maceratu slezu, je vyborna vec a tiez by som zacala tym. Akurat, ze je to drahsie, lebo na poriadny macerat potrebujes tak dve hrste ususenej bylinky no a dalsia vec je ze pokial nekupis kvet slezu priamo od bylinkara, ale z velkovyroby, tak potom je krem z Justu myslim lepsia volba.

To ze krem nie je specialne urceny na tento problem, to zaroven neznamena, ze nemoze pomoct.

mircalla
25. máj 2016

@spirit16 ten svet slezu som inak kupovala z netu vo velkom baleni, vyjde to ovela lacnejsie ako v lekarni, tam maju len male balenia

monilik
25. máj 2016

@spirit16 ked si ho nezbieras sama v prirode mas to zadarmo a bio... nepochybujem ze just krem niekomu pomohol, iba pisem ze ja by som ho vzhľadom na to co vsetko obsahuje na predkozku nepouzivala...