Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

lucula73
10. feb 2012

@hajanka ak sa možem spýtať,lebo vidím,že sa v tom vyznáš.ako zistím,či má malý otvor zužený alebo nie?
lebo teraz večer som mu to vo vaničke chcela zas skúsiť a hneď zreagoval,že bolí...tak som zas nič nezistila...ale čo som skúsila raz,tak ide akože dierku z močovej rury mu vidno a ešte taký 1cm možno..viac mu to nejde.,...a

ella1980
10. feb 2012

No on este nevie stat, preto som sa tak blbo pytala, ze ked lezi ci to musi ist ako fontanka 🙂) Ja mu robim ten strecing kazdy den ale mne kazali ze stiahnut podrzat minutu a dat spat...no ale u nas to ani stiahnutie nie je, ako som uz pisala on ma ten otvor len asi 1 mm siroky. Takze masticky su na zuzeny otvor? ja ze praveze na to prirastenie. Hej, slez nebadany som mala na mysli. Takze vravis, ze len ten strecing. No robim mu to uz asi pol roka a nic sa nezmenilo...vdaka za rady.

smejko26
10. feb 2012

@hajanka ďakujem za radu. framykoin nemám, čo iné by som mohla použiť? Zdá sa mi, že framykoin je na predpis, však?
Malý by najradšej behal holý, pri každom prebalení mi zdrhne a behá chvíľu s holou rituľou
😀 , ale teraz sa to fakt nedá. Používam látkovky, prebaľujem často, ale budem sa snažiť častejšie, tak hádam sa mu to rýchlo zahojí.

lucula73
15. feb 2012

ahojte
idem si po radu kočky 🙂
Tak dnes sme boli s malým na preventívke a kukala mu toho pipíka a teda aže zúžené to nemá,ale prirastené trochu,že náš pošle urologovi,že oni to násilne uvolnia.až mi zle ostalo....
viete mi niekto poradiť,čo sa s tým dá robiť nenásilne?alebo fakt nič?
lebo máme v rodine lekára,chirurga a doktorka mi rovno vraví,však chodte na chirurgiu,tam mu to tiež urobia,to je inak prístup,br....

anjelicek26
15. feb 2012

@lucula73 do troch rokov sa to uvolnuje same, nasa lekarka do 5 rokov neriesi. Este stale sa to moze same upravit. Pretahovat si to moze maly sam, po kupanie a nie na sucho. Ale ja by som u dvojrocneho dietata nic neriesila, cikat cika urcite normalne, bolesti nema a ine funkcie penisu - no na to ma este casu. Nasmu malemu este nejde stiahnut, tak do polky, no a? Nikomu nedovolim ho chytat, je uplne normalny, zdravy.

versam
15. feb 2012

@lucula73 ahoj,pokud tam není zúžení,tak si myslím že na nějaký chirurgický výkon je brzy.Nech to tak,kluci si s pindíkama rádi hrají tak ho nechej a on si to sám postupně nenásilně uvolní.Naše doktorka říkala že do 3 let to vůbec neřeší.

evaviki
15. feb 2012

@lucula73 nemyslim si, ze to ma prirastene.. skor to nema uvolnene.. a to je velky rozdiel.. ja by som nikam nesla, pockala este par rokov (ak nema problemy) a ak sa to same neuvolni (nenasilnym stahovanim), tak potom si pytala kortikoidovu mast.. ja teda ked obcas vidim, ako si pindika maly natahuje, v podstate si predkozku nestiahne, ale natiahne do dialky a neboli ho to.. tak si to snad uvolni sam.. 😀 myslim, ze u vas to bude to iste..
takze opatrne skusat, hlavne nic nasilu, skus este kupat v sleze (to tu bolo par stran dozadu), kup si cistu vazelinu a pri pretahovani natri, zabera to, ta koza je potom elastickejsia a hned to viac ide..

lucula73
15. feb 2012

@anjelicek26 ....zatiaľ veru nepojdem,ale moj drobec si to nechce ani dať spraviť,absolutne,tak preto mám aj obavy,že sami to nezvládneme.....skúsim teda pri kúpaní,možno dovolí 🙂

lucula73
15. feb 2012

no ja to neviem posúdiť,či prirastené alebo neuvolnené,ale jedna strana mu ide pretiahnuť ďalej a druhá len kusok,tam to má prichytené.....
No táto naša doktorka je stará škola,50nička síce,až tak stará neni 😀

evaviki
15. feb 2012

@lucula73 tak mu povedz,nech to skusa sam.. Sebik si na seba tiez nenecha sahnout..

lucula73
15. feb 2012

@evaviki 😀 😀 žeby?lebo moj furt hovrí nedam,nedam 😀

sashabb
15. feb 2012

@lucula73 ak mu to na jednej strane ide a na druhej nie, tak to má iba prilepené. Netreba to siliť, môže sa mu to uvoľniť aj za 2-3roky

alenka000
15. feb 2012

moja ja ti radim cvič s nim dvakrát denne aspon ...a trošku sily treba dať do toho len nie zasa veľmi že mu to roztrhnete skuste kupele slez nebadaný, potom repik ...my máme chirurgiu za sebou a poviem vám že to bolo horšie ako moj KP pôrod

lucula73
16. feb 2012

@sashabb a niečím potierať by sa to nedalo?teda prakticky neviem síce ako,ale ak by dáky olejček pomohol,tak toľko by mi ho muž podržal,nech sa neprieči 😠

@alenka000 ☹ a prečo ste boli na chirurgii...však kukám,že ste ešte maličký 😕

sashabb
16. feb 2012

@lucula73 potierať netreba. Keďže sa mu to postupne odliepa tak si myslím, že problém so stiahnutím nebudete mať. My sme začali až po 3roku a odlepilo sa mu to v 4,5r. Pri kúpaní sa sám umýval, samozrejme sa sem tam "hral" 😝 taktiež už takto malé deti majú rannú erekciu, čiže to taktiež k odliepaniu napomáhla.

@alenka000 a mal tvoj malý nejaký problem keď ste boli na chirurgii?

alenka000
16. feb 2012

nedá robia mamičky len kupele a tam sa snim hraju...ked už je to takto po chirurgii tak su nato mastičky máme dve, od bolesti paralen aj homeopatiká máme teraz už len vymyvame žial cvičiť s tým musime dalej aby to nezarástlo a natrieme mastičkou..poviem vám že je to nesmierne ťažke....no máme len 15 mes. ved keby sme mali dobru detsku tak k tomu nemuselo dojst /lebo sme sa sťahovali a minulá doktorka to neriešila a terajšia zasa naopak hned ja už neverim doktorom!!

alenka000
16. feb 2012

nemal žiaden problem len to že tam mal len dierku na cikanie ...doktorka mi to odovodnila že sa tam hromadi maz a moč a ztoho su zápaly ...viete jedna doktorka vám povie tak a druhá tak...ale banujem že som sa nato dala a vystavila ho tolkej bolesti...

hajanka
16. feb 2012

@lucula73 podla mna to ma OK, pockaj kym podrastie, v tomto veku cakat od neho nejaku spolupracu je asi nad jeho sily 😉 staci od 3-4 rokov. Ten kusok co uz ma oddeleny, len oplachni po kupkani cistou vodou, len pokial ide.

lucula73
16. feb 2012

@sashabb
@alenka000
@hajanka ďakujem dievčatá,za všetky rady a tipy 😉

alenka000
16. feb 2012

kolko máte nerobiť to tak že ho to boli lebo potom budete mať problem vobec mu to robiť tam treba len jemnučký tlak uplne málinko ..a tie kupele hlavne a ked to máte už cm je to dobrý základ my sme to nemali ani tolko no len sa s tým treba hrať...no ja nie som suca dávať rady ked som to tak zbabrala....je to len moj názor....

gabena1
16. feb 2012

nam dokina ukazala na prvej poradni ako sa stahuje postupne 😉 a ja ako dobra mama som mu tak jemnucko stahovala ze som nestahovala dokopy nic...potom ked mi poriadne ukazala ako sa to robi(bala som sa ze mu budem velmi tlacit na vajicka) tak som par krat skusila a ide to...bude mat 15 mesiacov a da sa mu pretiahnut uplne...mne sa to sice nepodarilo ale dokine ano, nijako drasticky,....postupne po kupani po troske som stahovala , boli aj dni kedy som mu nerobila nic...pocula som vela nazorov...ale ma mat neskor problem a ma mat z toho problemy .... 😢 nikdy som nic nerobila nasilu... 😉

katusskaa
16. feb 2012

baby a co vacsi chlapci, prebehla som zopar stran dozadu, vacsinou pisete o mensich, ja mam skoro 6 rocneho syna, uvolnujeme v podstate od malicka, da si to siahnut, neboli ho, aj sam trenuje ale mne sa zda ze nerobime ziadne pokroky, ze je to stale rovnake... vela som o tom citala kym bol mensi, nechavala som to na prirodu a aj sme este mali cas. teraz vaham ci sme s tym nemali ist skor, dr stale vravela ze je to ok, ze postupne a pomaly, ale uz ho dost dlho nevidela....

sashabb
17. feb 2012

@katusskaa keď nemá žiadny problem, tak sa nemáš prečo stresovať. A píšeš že sa mu to dá stiahnuť a následne že nerobíte pokroky ... tak potom mu to ide alebo nie?

alenka000
17. feb 2012

17.2 2012 piatok o 12:10 bude o tom v dámskom magazíne!!!! vraj

alenka000
17. feb 2012

oprava bol to Dámsky klub 17.2 2012 o 12:10 na stv1 je to možné si kuknúť aj na nete vo videoarchíve, bolo to zaujímave len škoda že my už máme potom...

hajanka
17. feb 2012

@katusskaa moj mal 7 ked sa mu to uvolnilo, este nam chyba nejaky ten maly kusocek naspodu, ale aj to casom pojde, my sa nikde neponahlame 😉

katusskaa
17. feb 2012

@sashabb zle som to napisala, pardon, necitam za sebou, chcela som napisat - da si na to siahnut, cize nema z toho traumu

daja0760
17. feb 2012

@smejko26 No....skus macat v repiku lekarskom. Ale ak to nepomoze, tak jedine framykoin. Ak nemas ty, skus nejake zname. Je fakt na predpis. Moj ma 3,5 roka a uz to mal zapalene asi 3-4x. Preslo to jedine po tom repiku a mazat framykoinom, tak3 dni.

bobocka
17. feb 2012

baby pridavam link na damsky klub kde dnes riesili pretahovanie predkozky.je to od cca 10:40min http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-klub/

soni76
17. feb 2012

@katusskaa skus malemu natierat mastickou diprosone ja som to vyskusala na mojom synovi lebo mu to tiez neslo a po mesiaci uz uplne v pohode po kupeli natri male mnozstvo masticky na predkozku stiahnutu pokial to ide ale nie nasilu nam to super zabralo