Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

atrami
19. aug 2009

Synom som nepreťahovala. Doktorka mi vysvetlila kedy treba pomaly preťahovať. Stačí si všimnúť, či sa pri cikaní netvorí akoby balónik, vtedy je zúžená predkožka.
V pondelok sme boli s prostredným synom na preventívke a išlo mu to ľahko.

bubonic
30. sep 2009

normálne ste ma baby vystrašili. malý začal chodiť sám cikať. ale pri cikaní sa mi spraví onen balónik. ciká v pohode, normálnym prúdom. predkožka mu nejde stiahnúť, ale ani sme to nejako neriešili. nikdy nemal žiadny zápal. lekárka nám nehovorila, že mu to máme sťahovať. idem ho teraz objednať pediatričke, tak mám z toho nočnú moru. nerada by som ho dávala operovať. pevne dúfam, že to nebude potrebné. 😒 malý má 2,5 roka.

spantex
1. okt 2009

Ahoj bubonic.
Aj náš Patrik má to isté. Ciká v pohode, len niekedy sa mu robí taký malý balónik.
Ja už naozaj neviem, čo mám robiť. Predkožka sa mu nedá stiahnuť vôbec. Počkám do 3 rokov. Bojím sa toho zákroku a hlavne bolesti po tom.

bibinka
8. okt 2009

ahojte,

pridávam sa k vám. 😔 Môj starší syn mal krásne sa sťahujúcu predkožku, ale pred pár dňami sa stále začal chytať za pipíka. Tak sme to s mm sledovali a zistili sme, že ju má mierne prirastenú z jednej strany na malom kúsku. Tak sme ho dnes chytili a s prepáčením ,násilím sme mu len kúsoček stiahli. pred tým som mu o namazala znecitlivejúcim gélom, aby ho to tak strašne nebolelo. šlo to dosť ťažko,ale ked sa mu to pretrhlo, tak sa mu vyvalil hnis. Natreli sme to tea tree gélom a dali brufen od bolesti. chúďa, určite sa teraz bude báť preťahovať predkožku ☹.
Mladší je zatiaľ v pohode, teraz mal dva roky a začala sa mu predkožka sama sťahovať (rannými erekciami), ale pri kúpaní mu trošku pomáham 😉. zatiaľ ho to nebolí, takže budem v tom pokračovať.

shaula
8. okt 2009

Bibinka - a byl to určitě hnis? Nebylo to jen smegma? Zajímal by mě ten znecitlivující gel - jak se to jmenuje a dá se to koupit bez předpisu? Ptám se jen ze zvědavosti, kdybych to náhodou někdy potřebovala, ale doufám, že ne 🙂

lamada181
9. okt 2009

ahojte tak nam sa zapalil pindur a isli sme na urologiu a nam vycistili a dr povedal ze ked sme tu a urobil chmat a mali sme aj zakrok no parada odplakali sme si cely tzden ale bolo fajn radsej teraz ako nesor ked som videla tih chlapcov velkych tak som bola rada ze teraz to mame za sebou

bibinka
9. okt 2009

shaula- myslím si, že to bolo aj hnis aj smegma, lebo najskôr šlo biele a potom nažltlé 😒 . ten gél sa volá mesokain gél, či je aj na voľný predaj neviem, ja ho mám z práce 😔 .Dnes som to už natierala antibiotickou mastičkou Baneocin(odporučili naši urológovia v práci). zatiaľ to má také živé, ale pekne ciká, žiadny balónik sa netvorí a nehnisá to.Veru si aj poplačkal,ale ja verím, že sa mu to do týždňa zahojí

mucinka15
19. okt 2009

Ahojte, potrebujem poradiť. Malý má zrastenú predkožku, i keď som mu ju sťahovala, síce nie nejak pravidelne. Keď bol teraz chorý, tak som to povedala dr a tá ma poslala k urológovi. Chcela by som poradiť ohľadne urológa v Nitre, neviem ku ktorému mám ísť..

denisee
20. okt 2009

Ráda bych se podělila o naší zkušenost, ze které jsem , ale nějak rozpačitá 😒 Dětská nás poslala na urologii, spíš jen pro sichr, aby nás viděl urolog. Malýmu je 14m. a má zúženou předkožku a pod ní se mu docela hodně hromadí smegma, ale nikdy žádné obtíže neměl. A dnes na urologii, doktor prohlásil to je na obřízku 😠 , že je nebezpečí, že se mu tam udělá zánět a pak to má asi horší průběh. Chtěla jsem se poradit s manželem, tak řekl když to nebudem chtít, ať tu operaci zrušíme. Tak co si o tom myslíte.

jandaj
20. okt 2009

Ahoj denisee. Tak malýmu je necelých 18 měsíců. Jsme týden po obřízce a to proto, že měl fimozu, což je pravdě´podobně i váš případ. Taky jsem se obřízce bránila a zkoušela jsem to řešit jiným zbůsobem, ale po nějaké době jsem pochopila, že to nemá smysl a že tím malýmu spíš ubližuji a když mi potom urolog řekl, co všechno by mu mohlo hrozit, už jsme s manželem neváhali ani chviličku a nechali jsme ho operovat. Měla jsem obavy z narkozy a taky jak to bude snášet po operaci v plenkách. Je to všechno naprosto bez problémů, malý si vůbec nic nepamatuje, ani neví, že mu něco dělali. Takže co já ti můžu doporučit, pokud ti urolog řekl, že je to na obřízku, tak ho poslechni 😉

denisee
20. okt 2009

jandaj: Moc ti děkuji, za odpověď 😉 . Pořád nevíme jak se rozhodnout, ale máme tam jít až 7.12. tak na to máme ještě čas, hodně jsem o tom četla, že pokud s tím nemá problémy (záněty, problém s močením)tak se to do 3 let neřeší, že je ještě 90% šance na uvolnění, ale po 3 roku života už je to méně pravděpodobné a přistupuje se k chirurgickému zákroku. Uvítám i další příspěvky. Díky 😉

jandaj
20. okt 2009

no malej právě měl pořád záněty, proto jsem se tak rozhodla, jinak bych určitě počkala do těch 3 let

denisee
20. okt 2009

Vojta s tím zatím žádný problémy právě nemá. Tak bych ráda ještě vyčkala, no uvidíme, ale jsem ráda, žes napsala, že to proběhlo v pořádku, těch plínek jsem se taky bála, jak by se to hojilo. Děkuju. Já sem pak zas písnu, až se to nějak vyřeší.

shaula
20. okt 2009

Denisee - nevím to určitě, protože nejsem doktorka, ale pokud jsem tuto problematiku správně pochopila, tak se často zaměňují dva pojmy. Malé děti mají předkožku fyziologicky přichycenu k žaludu a postupně dochází k jejímu uvolňování - toto je opravdu fyziologický stav, a pokud nejsou problémy, není co řešit. Druhá věc je fimóza, jak píše Jandaj - tady jde o ZÚŽENÍ přední části předkožky tak, že tato zúžená část nedovolí její přetažení přes žalud, a toto by mohlo v pozdějším věku vést k problémům. Pokud je mi známo, fimóza se řeší obřízkou. Takže pokud opravdu má tvůj syn pravou fimózu, tj. zúženou předkožku, jak píšeš, tak tady bude asi obřízka na místě, to musí posoudit urolog. Zkus si přečíst tento článek, jsou tam základní informace: http://www.rodina.cz/clanek5274.htm . Přeji hodně štěstí.

denisee
20. okt 2009

Tohle jsem našla je to odpověď lékaře:
Jedná se o fimózu. Pokud u chlapce nejsou problémy s užší předkožkou (opakované záněty, nadouvání předpožky při močení, nepřímý proud moči..)lze vyčkávat do 3L a někteří odborníci dokonce vyčkávají do 4L. Je pravda, že u více než 90% dětí se fimóza a konglutinace uvolní sama do 3L. Poté je pravděpodobnost spontánního uvolnění málo pravděpobobná. Ještě 8% dětí ve věku 6-7L mají naznačenou konglutinaci a fimózu.U fimózy je možno zkoušet nenásilné přetahování, ale nesmí se způsobit ranka a ragáda předkožky, která může svým zjizvením fimózu druhotně zhoršit. Je možno zkusit i druhou kůru konzervativní léčby lokální aplikací kortikoidních mastí na dobu v průměru 5-6 týdnů. Úspěšnost je až 67-90%.

Tak, jsem z toho jelen? Poradím se s naší dětskou.

berynka
20. okt 2009

Holky, s těma pindíkama je někdy trápení, co? 😅 Ale chci se zeptat tak pro zajímavost, proč vám vadí, že by synové měli obřízku? 😕 Vždyť je to spíš praktický a v dospělosti to ničemu nebrání. Já spíš vidím ty výhody. Třeba jsem četla, že židovky obecně netrpí na rakovinu děložního čípku a je to právě v souvislosti s mužskou obřízkou 😉 .

denisee
20. okt 2009

berynka: já to všechno nastudovala i viděla fotky jak to vypadá 😀 😀 , ale prostě si říkám, že to tam příroda neudělala jen tak pro nic za nic? žalud je pak odhalenej a ztrácí citlivost......nevím, aby pak neřešil ve škole, proč to má jiný než ostatní kluci a tak????když to bude chtít, tak aby si to rozhodl sám. přijde mi to velký zásah, tak to chci prostě dobře promyslet.

shaula
20. okt 2009

Berynka - mě na tom vadí ta nevratnost zákroku. Takže pokud nejsou nějaké problémy, nechala bych to být, vždyť příroda asi ví, proč jim tu předkožku dala, ne? 😉 Rozhodně odsuzuji obřízku pouze z náboženských důvodů, to je věc, kterou by si mělo dítě jednou rozhodnout samo, ne aby to za něj rozhodli rodiče kvůli SVÉ víře (kdoví, jestli to bude víra i dítěte?)

shaula
20. okt 2009

Denisee - hezky napsáno, taky jsem přemýšlela o tom, že by se mu mohly děti smát - děti umí být pěkní hajzlíci ☹

pavlina05
20. okt 2009

Ahoj holky!!!
Nečetla jsem celou diskuzi, tak nevím co bylo psáno výše..
Prosím, poraďte 🙂
Mám doma 16 měsíčního chlapečka. Ještě předkožku nepřetahujeme. Nemám vůbec ponětí kdy a jak začít.
K dr. půjdeme až v prosinci, kdo mi tedy řekne jak na to a kdy, A jak poznám fimozu? 😲

eppik.m
21. okt 2009

Ahoj všem,
jelikož mám prvního syna, taky jsem řešila donedávna jeho pindíka 😀 od narození jsem přetahovala každý večer při nebo po koupání jemně jen co to šlo a nikdy mu přetáhnout nešel jelikož měl předkožku zúženou, pár krát se mu udělala také trhlinka, která se vždy zahojila, s čúraním nikdy problémy neměl ...
dočetla jsem se přesně to samé jak píše denisee a taky náš dr. říkal to samé 😉 řešit jsem to přestala a vyplatilo se !!! Posledné dni pozoruji že se mu kůžička začína krásně sama uvolnovat a dokonce včera jsem poprvé přetáhla tak že byl vidět malilinký kousek žaludu. Bude nám 20 m.

pavlina: fimoza znamená že předkožka je zúžená a nelze jí přetáhnout přes žalud 😉 ničeho se neboj stačí jen když každý den nejlépe při nebo po koupání lehounce jen co to půjde Aleškovi předkožku stáhneš to je vše. Z mé vlastní zkušenosti mohu říct že nevadí když to nejde pokud nemá problém s čúráním. Jak batole roste tak cca do 3 let se má sama uvolnit. U nás se začala pomalinku uvolnovat už v 19 m. 😉 😵

bebina1
21. okt 2009

ahojte maminy. Mám 10 a 4 ročnného syna.Staršý syn mal 4 mesiace keď mal zápal močovych ciest a vtedy mu lekár bez problémov predkožku stiahol s upozornením, že mu ju musím sťahovať a čistiť často aby mu neprirástla.S mladším synom to také ľahké nebolo.Keď mal 3 roky, tak nás pediater poslal na urologiu.Predkožku mal prirastenú na jednej polovici k žaludu.Tam mu ju doslova strhli.Malý nechcel chodiť cikať ani sa kúpaťa cikulku mal celú opuchnutú.Hrozné.Teraz má o rok viac a predkožka mu zase prirastla napriek tomu, že mu ju pravideľne sťahujem.Čo robiť? Mám ísť zase k urolgovi? Naozaj mám z toho strach.

jandaj
21. okt 2009

Tak holky náš případ byl i ten, že jak se tady píše že nečůrá rovně. No tak malej čůral úplně do boku. Byl to docela mazec. A s tím jak máte strach, že by se jim děti ve škole smály , tak to asi nehrozí, protože v naší republice se dělá obřízka pouze částečná, takže žalud zůstává i nadále překryt předkožkou. když tak malýmu na to koukám, tak kdyby ho po tý operaci neměl oteklého tak ani nepoznám, že je po obřízce. 🙂

shaula
21. okt 2009

Jandaj - ta částečná obřízka jak kde nebo spíš asi podle konkrétního případu. Manžel měl nějaké problémy, tak byl na obřízce v dospělosti a má ji úplnou.

pavlina05
21. okt 2009

eppi, opět díky 😉 Příště napíšu rovnou tobě 😉 😀 Jsi zlato 😀

eppik.m
21. okt 2009

pavli: díky 😀 😉 ale píšu pouze co už mám se synem zažité, jinak bych samozřejmě mohla pouze tlachat jak jsem chytrá a co si myslím a to je naprosto k ničemu si myslím já, bez urážky 😅 jsem ráda když doopravdy můžu pomoci 😵 😵 😵

shaula
21. okt 2009

Eppik - to je super, že radíš z vlastní zkušenosti, aspoň víš, o čem mluvíš. Nicméně vlastní zkušenosti jsou obvykle "zatíženy" tím daným konkrétním problémem, který řešíme, a nemusí se hodit na každou situaci. Takže určitě nezaškodí jiný pohled, i kdyby "jen" teoretický 😉 Toť zase můj názor 🙂

pavlina05
22. okt 2009

Eppi, vážně, to už je poněkolikráté co jsi mi pomohla 😉 😀

lindda
23. okt 2009

cafte musim sa s vami podelit o nasu strasnu skusenost s dneska
boli sme na urologii lebo nam prirastla vnutorna predkozka lekar mu to zaziva strhol vytlacil rev nenormalny ale oki vydrzali sme vecer rev este horsi tak su na pohotovost tam nam hned pri dverach lekar povedal ze jedli ste ja ze ano tak nieje ina moznost ako mu to pri plnom vedomi dat doporiadku,,,,,, to znamena jemu sa ta predkozka zatiahla okolo zaluda ten sa zduril lebo bol silne poskodeny a bolestivy tak mu to opat zaziva davali hore som s nervami na konci maly bude mat traumu min na mes chidacik ........ co dodat neviem ktori lekar je dnes uz v poriadku ze dietatu spravy taku strasnu bolest za ziva.

sakura77
24. okt 2009

lindda,ahoooj
jaj to je smutne taka vec-my sme bohuzial skoncili na obriezke,uz to mame za sebou,aj zahojene,ale poviem ti trauma strasne potom... ☹
len teraz davaj pozor a osetruj mu to ako ti povedali,lebo mu to moze prirast znova -a potom ti ostane tiez jak nam len ta obriezka-a to teda nezelam-na izbe s nami boli dalsi dvaja chlapci,ktorym to tiez "pretiahol" doktor,potom si to samozrejme nechceli dat ani chytit,takze im to zrastlo tak,ze uz nic ine sa nedalo robit.(takze mali traumu dvojnasobnu,najprv pretiahnutie u lekara "zaziva" a potom este aj operacia...)..tak pozor na to,bude to plakat pri tom osetrovani,ale radsejj vydrzte ako absolvovat take nieco...drzim palce 😉