Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

marfusaklimca
13. mar 2007

justina, rada by som to nechala tak, ale... Miškovi sa ro zvykne zapáliť,zahnisať pod predkožkou,Miško si sám hnis úpvytláča, ošetrujeme...
nemá to tak často, raz za dva mesiace, len mám strach aby nedostal dajaký zápal, alebo infekciu.
pediatrička povie aby som sa rozhodla ja či pôjdem urológovi, ona nikoho nenúti, urológ mu to spraví tak ako vie (a toho sa bojím), fakt neviem.aj včera po kúpaní, keď si to umýval, mala som pocit že to má znovu málinko začerveňané...teraz to vyzerá ok.

domcek
13. mar 2007

Baby fakt ved vo vani je pokozka vlacnejsia ja malemu poviem popretahuj si pindura aby si tam nemal spinky a pretahuje sam uz od malicka. Ked bol asi pol rocny alebo aj mensi chodila k nam moja svokra a pretahovala mu to nasilu vrieskal ako najaty tak som to zatrhla nasilie na mojom dietati eee. Teraz sa stara o pinda sam a je to v pohode.

certica
13. mar 2007

domca, a odkedy?

margaretka5
13. mar 2007

no poviem vám, že sme sa s tým natrápili aj my. Keď mal syn 3 roky, pri kontrole pani doktorka malinko natrhla mu predložku. Opuchlo mu to, nechcel močiť, mal neskutočné bolesti....plakali sme obidvaja. Vtedy som povedala, že to nechám tak. Prečítala som spustu článkov a na moje potešenie boli aj názory, že s tým netreba nič robiť. Dnes má syn 10 rokov. Nemal to nikdy zapálené a to je veľmi dôležité. Keďže predložku nevyťahoval ani nečistoty sa mu tam nedostali. Súhlasim s domčekom ...keď sa kúpe stále mu hovorím, aby skúšal opatrne s tým niečo robiť. Ale nechám to naňho. Veľmi sa mi nechce ukazovať, ale otvor čo v minulosti vyzeral ako maličká dierka, dnes už vyzerá sľubne .... 😉

certica
13. mar 2007

margaretka, ja som tiez toho nazoru, nechat to na prirodu, mna len desia tie kontroverzne nazory zo strany odbornikov, teda lekarov. takze tak. som rozhodnuta zatial s tym nic nerobit a pri tom kupani obcas skusim (uz aj maly sa pohra) trosku s tym pohnut, ale fakt len provizorne

marfusaklimca
13. mar 2007

to je všetko pekné, aj to beriem, ale, znovu to ale....Miško si to každý večer vo vani umýva, sťahuje pokiaľ ti ide, nič nasilu, nič bolestivo, tak ako sám cíti, len som tiež dávnejšie čítala v časopise Dieťa nielen pre rodičov, že ak sa to neupraví do piatich rokov, treba konať a navštíviť urol., pretože čím dieťa staršie, tým to je horšie, a ak sa to nedá do poriadku, v dospelosti nebude môcť viesť plnohodnotný sexuálny život...

elesa
13. mar 2007

neciala som sice celu tuto debatu..ale o tomto bolo pisane v poslednom cisle Mama a ja. le kar tam jasne vyjadril nazor, ze predkozku treba nechat tak a nc nerobit na silu. Moze dojst k roztrhnutiu alebo poskodeniu a tonarobi viac zla ako uzitku. zaver bol taky, ze pokial to nie je z nejakeho dovodu nutne, nie je potrebne s tm nic robit..

verulka
13. mar 2007

baby, podla mna jediny kto to fakt potrebuje je marfuskin Misko, kedze mu hrozia zapaly. Inak to nechajte tak. Cim budu chalani vacsi, tym lepsie si to dokazu oni stahovat- tak aby ich to nebolelo 😉 Pokial sa tam nic neusadza, nehrozi zapal, tak pri kupani len potiahnite mini kusocek- ak ide. 🙂

marfusaklimca
13. mar 2007

ono je to trochu smutné ( pre mňa ), lebo s dcérkou nemám žiadny problém, a s miškom už poznáme nemocnicu, rôznych odborníkov - očná, neurolog, psychológ, logopéd, urológ, no neviem si predstaviť, že by som bola zamestnaná a zvládala všetkých lekárov, lebo fakt vkuse sedíme u dajakého odborníka. proste smola. jedno sa zahojí, upraví, pribudne niečo ďalšie...
to len na margo

jankamanikova
13. mar 2007

Ahojte!
Nasmu Janikovi sa tiez neda predkozka pretiahnut a vobec si z toho nic nerobim. Jasne, ze sa bojim, aby nemal nejake problemy alebo traumy, co co. Ale nechavame to s manzelom tak. Teraz ma dva roky a ani nechce, aby sme mu do toho "zasahovali". Ked mu poviem, ze treba "pipika" vycistit, tak mi povie, ze "on ho ma cisti a ze netreba, lebo on nechce". Takze to nechavam tak. Nas druhy syn, Matusko, sa narodil s hypospadiou zaluda, takze u neho pretahovanie nehrozi (som rada, aj ked tam u neho vznika iny problem, ale to je o inom).
Asi nas - mamy - metie to, ze sa bojime o syncekov, aby nemali nejake problemy. Mna ukludnuje nazor manzela a tak nechavam debaty "o pipikovi" na nom. Ved predsa su chlapi, tak nech s bavia 🙂 .

marfusaklimca - ak sa to zapaluje, chod s tym. A nabi sa pozitivnou energiou, aby maly necitil napatie. Si pre neho dolezita, musis by t silna.

marfusaklimca
13. mar 2007

janka..., ja viem, no ak tam pôjdeme, bude to už po tretíkrát, a to čo som zažila predtým, aj terz mi tečú slzy po tvári, viem že nás to neminie, len som chcela vedieť, či sú všetci urológovia rovnakí, tie metódy či majú rovnaké, vieš, keď tam má miško hnis, on si to sám povytláča- proste vyčistí, a keby si vedela ako to MŇA bolí, a on zlatučký zhíkne, keď si prskne ten vred, a potom dovtedy vytláča, až kým je to bez hnisu a to robí bez slzičiek, tak si zvykol. ale desí ma tá predstava ako to bude u doktora.a ešte som sa nedopátrala, prečo sa mu to zahnisáva, hygiena je každodenná...

domcek
14. mar 2007

Certica no myslim ze od neakych 2rockov ked je vo vani a je to v pohode aj lekarka povedala. 😉

jankamanikova
14. mar 2007

marfusaklimca - joj, je mi to luto. Maly sa drzi statocne. Viem, ze Ta to boli; mna by asi roztrhlo. Ale chlapci su statocni a ktomu ich musime viest. Budem na Teba mysliet a daj nam vediet ako to dopadne alebo dopadlo.

marfusaklimca
14. mar 2007

janka...ĎAKUJEME

mimakro
16. mar 2007

Aj my sme zažili tento chlapský problém. Ondrej bol na trojročnej prehliadke a predkožka mu nešla stiahnuť. Pediatrička nás poslala na urológiu. Bol tam manžel. Lekár mu len povedal,že je už neskoro a o týždeň mu urobili obriezku. Všetci ma obviňovali, že som na vine a nešla som s ním skôr. Lenže ja som nechcela nič nasilu robiť a počula som, že deti sú z toho traumatizované. Teraz je dva mesiace po zákroku. Ja osobne by som aj počkala, kým sa to neupraví samo, ale čo keď by sa neupravilo a museli by mu obriezku robiť v puberte? To by sa znášal oveľa horšie, ako teraz. A podľa slov primára na urológii, vraj v posteli dlhšie vydrží 😀

marfusaklimca
16. mar 2007

mimakro, a robili mu to ambulantne, alebo ako? uspali, umŕtvili? ja som dnes bola vychystaná, ale spred budovy kde sídli urológ som ušla....

jankamanikova
16. mar 2007

marfusaklimca - neboj sa. Ja som s Tebou. Ked tam pojdes, pojdem v duchu s Tebou. Bude dobre. Nas navsteva este len caka a tiez to vzdalujem. Drz sa a pozdrav urologa. Bude na maleho dobry, neboj sa!!!!!!

mario
16. mar 2007

Ja mám 9-ročného syna a dodnes si nevie tú predkožku pretiahnuť úplne, ale je to oveľa lepšie ako ked bol menší a žiadne zákroky sme neabsolvovali. Detská dr. nás poslala k urologovi, aby mu to strhli, mala som malú dušičku, ale ten dr. bol môj kamarát a povedal mi doslova- šibe ti? Neurobí mu to žiadny poriadny dr. čo má rozum, lebo to je kolotoč, ako sa tu už písalo, strhne sa to, bolí to, zaraste to..... Takéto veci s vyriešia samé a ak tam nie sú zápaly, kvôli hromadeniu špiny tak netreba nič robiť. Poslúchla som a urobila som dobre.

mimi
16. mar 2007

mario,tak preco to potom robia ostatni urologovia?nechapem tomu a este viac,ze sa lekari v tom nevedia dohodnut 😖

jana303
16. mar 2007

prepačte že sa do toho zamiešam ale moj synátor ked mal rok tak nás detská poslala k urológovi a ten mu to tam pretiahol samozrejme mu to potrel prv z nejakou vodičkou mala som pocit že asi s niečim štiplavým lebo synátor velmi zaplakal bola to však ani nie minútka zas mu to potrel že sa mu tam urobila taka penička a hned zmyzla a potom sme asi 2 až 3 dni pri kazdom piškaní do plienky spolu plakali a potom sa to zopakovalo asi na tri roky ale musím povedat že teraz ked si ho umýva tak nemá s toho žiadne traumi skor by som povedala že to bere už ako chlap ved má už 10 rokov. A to musím povedat že to vyzerá ok. Prv sme to umyvali vždy mydielkom ale sa mu tam sem tam robil bieli povlak a teraz si to poriadne premije čistou vodou a je to vždy ružovučke a žiadne povlaky ani zápali. To je asi moja skúsenost. Teraz sa chvílku potrápite a ked podrastú ani nebudú pametat. Málo ktoré dieta si pametá niečo s prvých troch rokou života, preto skor zabudne.

mario
16. mar 2007

Aj medicína je exaktná veda, v ktorej neplatí všetko rovnako a na každého, preto aj lekár môže mať v určitých medziach vlastný názor a podľa toho sa riadiť.

jana303
16. mar 2007

ja myslím že máš pravdu mario nie na každého platí to isté ale vyskúšat by som vyskúšala za to nikdo nič nedá. Je to všetko vždy osobitne na Vás ja som napríklad tak nešla s malým na vyber nosných mandlý a ani nebolo potrebné problém bol nakoniec niekde inde a dnes už nijaký s nosom nema a mandle ma dodnes. Takže vzdy sa neriadim radamy lekárou. Je to risk alebo zisk.

verulka
19. mar 2007

jana303, ja by som to len kvoli pevnej predkozke nedala synovi nikdy robita vobec nie v tak malom veku, kedy chuda dieta este nic nechape. To je moj nazor. Podla mna je lepsie "odtrpet" si to, ked je vacsi a da sa mu to vysvetlit a aspon trochu na to pripravit.
mimakro, a to ste mali nejaky problem, ze siel na obriezku? To som velmi nepochopila, ze peco bolo neskoro 😅 . Ale zase ak je to stale sa opakujuci problme, tak aj toto je riesenie- 1x zakrok a potom pokoj. No podla mna az krajne..
marfusa, drzim palce, nech uz s tym mate pokoj

mimakro
19. mar 2007

marfusaklimca: Bol hospitalizovaný a robili mu to v celkovej anestéze. Negatívne zážitky má iba z kyslíkovej masky. Inak to zvládol celkom dobre. Manžel bol v nemocnici s ním.

certica
19. mar 2007

mimakro a to hojenie potom, neviem si to predstavit, ale asi nejaky opuch alebo tak sa spravi, nie? nejake obvazy mu dali alebo kolko dni trva rekonvalescencia?

mimakro
19. mar 2007

Keď ho po operácii priviezli na izbu, strašne plakal. Museli mu dať Tramal. potom zaspal a už sa na bolesť nesťažoval. Pokiaľ mu to niekto nechcel chytať. Najväčší problém bol pri preväzoch. Obväz mu prischol k rane a potom boli náreky. Ale časom aj to prešlo. Opuch tam nebol žiadny. Mal asi 5 stehov-pripomínalo mi to okraj látky, zahnutý a obšitý. Asi o týždeň však začal krvácať z močovej rúry. Žaluď už nechránila predkožka, ktorá ho aj zvlhčuje. Žaluď začal vysychať a koniec močovej rúry sa začal zlepovať. Tak sme mu ho museli nahrubo natierať Framykoinom. Celkovo bol v pohode už na druhý deň po zákroku(veselo sa naháňal po nemocničnej chodbe), len sa mu nikto nesmel dotýkať rany. Asi si to viete predstaviť najmä tie, ktoré ste boli po pôrode šité. A dieťa to všetko inak vníma. Ale dal si vysvetliť, že sa to musí previazať aj umyť a každý ďalší deň to bolo len lepšie. teraz je to už 2 mesiace a nie sú žiadne problémy.

marfusaklimca
19. mar 2007

jajaj!!! hádam nás to nečaká. baby, v sobotu to mal Miško zapálené aj hnis si vytláčal, ja som taká nervózna keď si na to spomeniem že to musím v blízkej budúcnosti riešiť ☹
mimakro, a koľko dní ste tam boli? poslal vás do nemocnice urológ, alebo pediater?

mimakro
19. mar 2007

Pediatrička k urológovi a ten malého hneď objednal do nemocnice. Nasledujúci štvrtok ho prijali, v piatok operovali a v pondelok bol už doma. Urológ napísal, že zápal predkožky ale Ondrej nikdy nič také nemal, ani žiaden hnis. Ja som sa mu v tom však nehrabala. Tak možno doktor videl niečo iné ako ja. Ale keď už má Tvoj Miško takýto problém, ja by som nečakala. S Ondrejom by som sama nešla, ale keď nás už pediatrička poslala a urológ usúdil, že to treba, tak som neprotestovala.

marfusaklimca
19. mar 2007

neprotestujem, ale veeeeľmi sa bojím, pretože po hygienickej stránke je to ok., tak nevieme prečo sa to opakuje. ☹
takže tak...uvidíme
Škoda, že tu ni je dajaký urológ na fóre, hodila by som reč 😀 😀

mimakro
20. mar 2007

skus www.zdravie.sk dá sa tam spýtať odborníka, keď sa zaregistruješ