Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

sanny21
17. okt 2008

ahojte holky...ja mam dvojmesacneho synceka, stahujem mu to od narodenia, zatial teda neviem ci je to dobre alebo co...momentalne som v irsku, ale ked teraz pojdem na slovensko chcem sa hned opytat doktorky ci to ma ok...moja starsia sestra mi poradila, ktora ma 7 rocneho syna, stahovat hlavne pri kupani, ale mozes aj pri skoro kazdom prebalovani...ona to tak robila svojmu synovi a este teraz v tomto veku mu to obcas stiahne a on nastastie s tym nemal ani ten najmensi problem...ale asi kazde dieta je ine...ja fakt neviem, ked kazdy radi inak...uz som z toho popletena...

denisocka
21. okt 2008

ja to už neriešim,prvy polrok som každe kupanie stahovala-ale ani 1mm nepovolil, teraz máme 10mm a ani sa nedotýkam,teda ked idem kuknuť tak stale nejde ani milimeter - len neviem kedy s tým k urologovi,lebo som si na 99,9% ista že nám to samo teda vobec nepojde

helka101
21. okt 2008

ahojte baby, aj my sme sťahovali a nakoniec natom to aj tak pretiahol len urológ 😔 nepovolila ani kusoček,len čo som mordovala synčeka a dr. nám to urobil behom 10sekund, tyžden sme to natierali proti infekcií mastičkou, a odvtedy klop klop máme pokoj 😅
môj názor je, že samé to nikdy nepôjde, a je lepšie ísť k dr, v skorom veku, ako neskoršie ked si to bude dieťaťko pamätať, my sme mali okolo jedného roka ked mu to urobili a odvtedy je klud 😎

bibula
21. okt 2008

nam nic nekazala dr,ale jasne ,ze pri umyvani mu trpcha pozahujem, no neviem ako by to malo vyzerat....inac maly si ho natahuje,pretahuje a vytahuje zakazdym aj sam,ked je bez plienky. 😀 potom prstekom zase zatlaci do kozicky atak sa hraaaaaaa 😵 😅 😕

denisocka
22. okt 2008

ja ked to tak čítam tak neviem či mám urologovi hned od dveri zakazať sa dotíkať pinda alebo mu ho nečakane pretiahnuť,alebo hned trvať na pretiahnuti v narkoze

bibula
22. okt 2008

denis,ja pockam do tych +6 rokov,mozno ked sa stym bude "inac" hrat,si to upravi sam. 😉 ja som to zatial moc neskusala potahovat-neviem ako a ako by to malo vyzerat 😅

denisocka
22. okt 2008

ale čoby si nevedela ako na to 😀

ale nie,teraz sa už objavuje,už si tam vo vaničke šmatra ale najčastejšie si netrafi na neho ale na vajka a ťaha ich a potom ich ma kadejak poškriabane

bibula
22. okt 2008

😀 😀 😀 no ondrik ten uz vie co je dobre,len to taha zatial vacsinou opacnym smerom 🙂 a potom sa vypytujem muca,ze co a ako a ci je to normalne,a ci ho to neboli a ten sa len uskrna. 🙂

lenkaajarek
25. okt 2008

Baby vcera sme boli u lekara( v UK ) a ten mi vravel ze sa s tym nema nic robit nestahovat nasilu lebo oni to maju take uzke az do okolo 6-7 roku ze potom sa im to uvolni a stiahne sa to bez problemou. 😀 tak zase sa potvrdilo ze co lekar to ina teoria!!!!!!!!!

denisocka
25. okt 2008

no ja som dnes zistila,že aj napriek tomu že mu tam nik sešmatra .ani ja ani on,ma na konci taku ranku,a červene,tak už nechaoem z čoho,žeby mu to tam trebars v noci moč nejak vyžral,alebo čo? najprv som si robila vyčitky že mu to robím ja ked skušam,ale už sa to staloa si 3x odvtedy,čo mu nato nik nešaha

verulka
25. okt 2008

babulky, ja som uz pisala niekedy na zaciatku...mame za sebou aj pretahovanie a aj nechanie tak- teda ja s predkozkou nic nerobim. Riskovi sa tam usadila ta smegma a tak v 2r mu to spravili- peklo...radkovi to dlho neslo vobec, ale potom sa tomu zacal venovat radko- teraz to uz ma na 9ˇ% ok...Ronkovi s tym nerobim nic, len umyjem...takze ak nie je ziadny problem, treba to nechat na prirodu a zvedavost tych nasich chlapov 😉

nyve
27. okt 2008

ma to vyzerat tak,ze pri pretiahnuti je vidiet cely zalud. 🙂 mi je vzdy luto tych velkych chalanov,co pridu na operaciu v 16tich s fimozou. sa chudata tak hanbia.mladucka predkozka sa krajsie hoji

bibula
28. okt 2008

no toto,aj babatka ho maju 😲 😀 ved hej,ale asi pockam do tych 6-8 rokov,a nedovolim ani dr,keby nieco chcela zatial nic,bo tam zbytocne nechodime 😉

tanja61
28. okt 2008

no pravda je ze co lekar to ina teoria,ale viac som sa stretla s nazormi nechat to tak...mi to tiez nechavame tak ved ked maly podrastie tak urcite pride na to ako sa to stahuje 😀 a k tomu uz aj teraz sa s nim niekedy hra,natahuje stahuje a tak 😉

nyve
29. okt 2008

bibula,no dobre,ale ako to potom cistite? 😀

bibula
29. okt 2008

ako sa da,ziadne nasilie,vacsinou sa kupe s ocinom,takze tak 😀
😕 inac o cisteni -teda nejak zvlastnom nam dr nic nehovorila....a kedddze je tu viac bab, co pocka do vyssieho veku,pridavam sa 🙂

basado
29. okt 2008

my sme tiež problem nemohli sme ju stiahnut, boli sme aj u dr. urologičky a ta nam povedala že ked mu to nepojde tak to pojde operačne ☹ ale ked ho kupem tak postupne mu to šlo dolu tak už mu je vydiet cely zalud. tak som velmi rada že to nemusí ist operačne 😉 😵

nyve
29. okt 2008

basado - gratulujem.hlavne poriadne cistit,nech sa nepirilepi .

🙂

lenkaajarek
30. okt 2008

basado myslis starsieho syna??

londyncanka
30. okt 2008

Mam 2roc.syna a vsimla som si ze sa mu urobi taka gula ked cika, mal tiez trosku cerveny koniec pipika.Zacala som mu stahovat predkozku,ale neslo to..teraz to ide trosku lepsie, vzdy vo vani mu to robim,aspon sa to tam vnutri poumyva...ale uz ma z toho traumu, hovori au au...tak teraz len tak pomaly mu to stahujem, budem mu to robit kazdy vecer i nadalej a cas ukaze.Podla mna je to individualne, skoda ze som mu to nerobila od roku, mam este 1-rocne dvojicky a skusila som im to stiahnut a ide im to, jednej z dvojiciek to ide lahsie ( on sa totiz hrava s tym ked nema plienku 🙂 ...asi im treba ruku davat na pipika nech sa hraju s nim....taka samoliecba..ked nepomoze tu v UK robia obriezku v narkoze, ziadne nasilu bez injekcie..to je sadizmus...

basado
30. okt 2008

nie mladšieho. starší si to musí umyt pred mojimi očami 😀

susul
8. nov 2008

Ahoj,
chcem sa poradit, vcera sme boli u urologa, chcel malemu pretiahnut predkozku, ale na moje poziadanie to neurobil. Predpisal nam kortikoidovu mast na uvolnenie a o mesiac sa mame prist ukazat. Maly bude mat 23 novembra 1 rok. Je tu nejaka maminka, kt. by mala pozitivnu skusenost s touto mastou? Pomohla Vam niektorej uvolnit predkozku Vasho synatora? Bola by som nerada, keby sa to o mesiac malo riesit nasilny pretiahnutim.

elle64
8. nov 2008

Ahojte, mám 2 chalanov, takže mám tiež nejaké skusenosti s pretahovaním cikáčikov. Obidvom som to pretahovala od začiatku pri kúpani. Staršiemu to išlo pekne. Ten má teraz 16 rokov a dufam že bez problémov. S mladším Miškom to bolo horšie. Tomu som to tiež od začiatku pretahovala, nešlo mi to. Doktorka poveda aby sme s ním išli k urologovi ked bude mat rok. Hned ako mal rok sme tam išli, (aby sme to mali za sebou), urologička mu to stiahla, po dvoch dnoch som mu to začala ja stahovat, ten týžden to bolo také bolavé, ale "prežili sme." Miško má dnes 2,5 roka , cikáča pretahujeme tak raz za týžden pri kúpaní, aj si niekedy poplačeme,nemá to rád, asi si to stále pamätá. Ak sa to nedá pretiahnut treba íst k urologovi čo najskor po tom roku dietata.

evickaleh
9. nov 2008

ahojte maminy, no my ked sme mali jeden rok a dva mesiace tak malemu sa zapalil pipik tak mu to museli stiahnut nasilu a to bol uplny des, po zakroku sme mu museli kazdy tyzden stiahnut predkozku a vyumyvat a takto to trva do dnes. Zo zaciatku to islo tazsie ale teraz to ide uplne lahucko. Mne doktorka povedala ze do dvoch rokov by sa nemalo s tym nic robit pokial niesu problemy. Ale zasa mi povedala, ze sa to moze zuzit a bude musiet ist na obriezku takze som docela rada, ze to stahujeme lebo sme museli.

rose86
10. dec 2008

ahojte! tak ja vam prestne popisem o co ide. absolvovali sme to asi pred mesiacom. maly ma teraz 22 mesiacov. nesla mu stahovat predkozka. ale vobec. ani spicku zaluda mu nebolo vidiet. doktorka na poradni kazala stale stahovat ale nie nasilu. tak sme stahovali ale po pol roku vobec nepovolila. az som si vsimla ze mu cez kozu presvitaju take biele hrce. isli sme k detske lekarke a ta povedala ze dobre ze sme prisli lebo sa mu tam robia usadeniny a mohlo by sa mu to zapalit. a poslal nas k urologicke. tam ho polozili a bez varovania mo kozku na silu stiahli. zrazu sama krv a neskutocne vela tych usadenin. az som sa cudovala ako sa to tam vsetko mohlo zmestit. ale bolo to velmi drasticke. vycistili mu to a poslali domov s tym ze nam dali masticku betadine a kazali nam to stale stahovat. no bolo to hrozne. hned ako sme vysli a posadila som maleho do kocika tak zaspal. taky bol hotovy z tej bolesti. maly vrieskal pri kazdom cikani. stahovanie a mastickovanie bol este vacsi horor. ale zvladli sme to. aj ked tyzden sme trpeli a do teraz sa mu nepaci ked mu idem stahovat a cistit pipika. no a o tej fobii z lekarov co mu ostala ani nehovorim. ked sme teraz boli u doktorky s chripkov tak pri vstupe do ambulancie sa zachytil ramu dveri a ne a ne pustit sa. a reval az kym sme neodisli. 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

spathiger
10. dec 2008

Ja uz ani necitam diskusie, dokonca som sa rozhodla,ze uz radsej do ziadnej ohladne 'zrastenych' pisuliek a pipikov neprispiem,lebo som vacsinou nepochopena,no este raz skusim. Co sa tyka genitalii, ci uz u deti, ci dosp., ziadne nasilie a chemia. Len cit a cista voda. Denne umyvat cistou vodou, troska ponatahovat, len pokial ide, nie viac! Na to, ci je, ci nie je nieco v poriadku su kontroly u lekara, ktory podla nalezu urci adekvatnu liecbu, prip. neurci ziadnu. U deticiek su ciastocne zrastenia, zlepenia, ci zuzenia normalne, casom sa upravia. Ak treba troska pomoct, tak na to je lekar,ktory poradi ako a kolko. Urcite by som len na zaklade diskusii typu 'jedna babka povedala' hned nechytala paniku a nekonala, casto nespravne. Pri podozreni,ze nieco nie je v poriadku,navstivim lekara. Ak nemam doveru k tomu svojmu,idem za inym. Tiez malemu pri kupkani jemne stiahnem predkozku, ale len pokial ide. Povacsine ani nezbada, ze mu tam nieco robim. Najskor mal len malilinku dierocku a za rok sa to krasne natiahlo.

titkovamiriam
10. dec 2008

fuuu ked to tu tak citam tak som rada ze som s chalanmi taketo problemi nemala 🙂

cherries
10. dec 2008

ahoj spathiger na 100 percent s tebou suhlasim ! 🙂

sassi
10. dec 2008

rose ☹ chudiatko
fakt su niektorí urologovia dosť necitliví, ja som sa preto všemožne urologovi snažila vyhnuť. Mali sme aj termín, ale nakoniec to manžel urobil postupne doma, samozrejme nie nasilu, kym sme to stiahli uplne, prešiel mesiac "cvičenia" ...

Maly si to tiež nechce dať, aj ked nema žiadnu ranku a da sa mu to pretiahnuť uplne, aj tak vždy kričí a bráni sa 😒
Pýtala som sa Dr., či ho to tak velmi bolí, že tak kričí a povedala, že je to "citlive" a aby sme to nerobili denne, stačí aj len 2x do týždna.
Niekto povie aj "nepreťahovať" ale ja nemienim potom s 10-ročným chalanom behať po doktoroch, ked to nepojde 😒

luciauk
10. dec 2008

ja predkožku nesťahujem, ani nebudem. robí sa to iba na slovensku. o komplikáciách pri zasahovaní do pipíka doktori prečo nehovoria? predkožka sa uvolní sama, najneskôr v puberte. dovtedy chráni žaluď pred stolicou. a komplikácie nastávajú vždy a všade, ale u 90 percent mužov to je bez komplikácií.

rose, chudák maličký ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹