Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

maryshka
3. júl 2009

jarus: my sme to podstupili vo februari tohto roku. Neboli by to rezali, keby nenastal problem s cikanim. Myslim si, ze pokial nemate problemy pri cikani a syncek cika uplne normalne, tak je vsetko v poriadku. Snad ani nepoznam mamicku chlapca v mojom okoli, kt. by predkozka v tomto veku pretiahnut sla🙂 Verim, ze vam operacia dobre dopadne 😉

jarus74
3. júl 2009

dakujem maryshka 🙂 j dufam ze komplikacie z curanim lebo zapal nas obidu a ze sa to nejak vyriesi 🙂

maryshka
6. júl 2009

jarus: fakt mas 7 deti🙂? to klobuk dolu....

denisocka
10. júl 2009

baby,ja som len chcela,že dnes som kus skusila stiahnuť a prvy krat som videla mini žaludik 😀 - takže ideme mazať dalej,teraz je to 11 den čo mažeme 2xdenne a nedalo sa nam stiahnuť ani milimeter za 18 mesiacov

jarus74
11. júl 2009

no super trosku zavidim ale nech sa vam dari aj dalej,my absolutne nic a tu masticku som zabudla dat predpisat lebo som riesila s dokinou nieco ine a teraz ma dovolenku,maly ma ten koniec trosku cerveny dufam ze nebude mat zapal ☹

denisocka
11. júl 2009

namasti framykoinom

jarus74
11. júl 2009

uz sa stalo diki 🙂

denisocka
11. júl 2009

joj ja sa nesmierne teším že to ide pomaly 🙂 ani neviem kedy možem skusiť viac,ale ešte počkám asi par dni a skusim , najlepšie asi bude po kupani? a potom to ako vyčistiť,či umyť?

katka.m
12. júl 2009

denisocka: Prosím názov mastičky, nechce sa mi to čítať celé. ďakujem 🙂

denisocka
12. júl 2009

katka http://www.docsimon.sk/tovar/triamcinolon-e-lec...

teraz my už išlo do polovice stiahnuť 😵

denisocka
13. júl 2009

ja som už dnes stiahla hadam celeho,už ani neviem ako to ma vyzerat,musim kuknuť na mužovho večer 😀

inač na zaludi ma taku malu bodku,jak podkožny tuk,nešlo to umyť

cokosusenka
13. júl 2009

Holky kamaradka cca 2 rocni syn. Stahovala mu predkozku a pry jakoby trhlinka,ale neni si jista jestli to je trhlinka,ale spis ji to prijde jako kousek uvolneneho toho krouzku kolem zaludu. nevite jak to pozna? syn nebreci

denisocka
14. júl 2009

baby,aky belky ma byt len zalud-ik? 😕 neže mu ho pretiahnem až ku korenu 😝

womenne
14. júl 2009

baby mastili ste pipiky DVANTA kremom?nam o predpisal urolog že to ma uvolnit predkožku a potom sa to nastrihne,lenže v leaku je pisane že je to len na ekzem,silna kortikoidna mast radšej som ju nedavala lenže mam tam ist buduci mesiac a mam strach žemi nada ☹

many
15. júl 2009

ahojky holky 🙂 tak nám teda zatím stahnout nejde vůbec 😒 snad to ještě nevadí 😒

jarus74
15. júl 2009

many sme na tom podobne ☹

many
15. júl 2009

jarus - já vůbec nevím jestli je to špatný nebo ne 😒 sestřence říkala doktorka, že do 3 let s ním nemá nic dělat 😒

sebastianela
15. júl 2009

No tak to je urcite zle. Moj maly dostal zápal pipika, ked mal 2 mesiace. Tiez som to nestahovala. Ked sme prisli k urologovi, tak sa cudoval, ze mu to kazdy den pri kupani nestiahnem a neumyjem. Ono sa to postupnym sťahovanim kazdy den stiahne tak po tyzdni cele. Urcite to ale skusajte, kolko tolko ide. Bratrancovi to obrezaval v 3 rokoch a to bol zazitok. Štyria ho drzali a jeden rezal. Chuda. Aj do vodicky musel chodit cikavat, tak ho to bolelo.

denisocka
15. júl 2009

sebastianela-ale nie každemu to ide,aj ked skuša odmala ! my sme skušali od božieho začiatku a nič !!! až teraz po mastičke a to ma 19mes

many
15. júl 2009

no nám doktorka řekla, že do roka s ním nemáme nic dělat a teď po roce, že zkoušet 😒 no snad to bude dobrý ikdyž to nejde, v srpnu jdeme na poslední prevenar, tak se jí na to zeptám

ygreen
15. júl 2009

osvícený doktor předkožku neřeší až do cca 6 let, pokud je vše o.k. Ona je tam "jen" přilepená a pokud nemá chlapeček žádné problémy, tak se to nechá na přírodě. Švagrový 4 letý syn nepřetáhne ani omylem a zatím mají jen v klídku ve vaně zkoušet 😉

dididi30
15. júl 2009

ygreen fakt? tak to neriesim 😵 hlavne,ze to tam ma v poriadku 🙂

ygreen
15. júl 2009

didi:no jo, pokud je vše o.k. a chlapečka netrápí třeba zánět, tak se tomu dává čas. Já na to synovi od mudry nenechám šáhnout, pokud budeme bez problémů min. do 4 - 5 let 😉

katka.m
15. júl 2009

ygreen: moja reč 😎 Naša dokyna si tiež nemohla šahnúť, príroda to zvládne. A keď nie, tak už je jedno, či budú rezať teraz alebo potom.

many
16. júl 2009

jéééé holky jste mě uklidnily 😀 😀 😀 díky tak na to taky kašlu, když to nejde, tak to nejde 😀

many
16. júl 2009

jo problémy nemá zatím žádný - záněty,.... tak snad ani mít nebude

shaula
16. júl 2009

Zdravím. Našim klukům je rok a předkožka jim jde přetáhnout. Včera jsme byli v poradně a doktorka to tam zkoušela. Říkala, že jim teď mám při každém koupání přetahovat, abychom udrželi stav tak, jak je. Jenomže dneska jsem si při koupání všimla, že jeden z nich má dvě prasklinky, asi jak mu to doktorka přetahovala (a to se mi nezdálo, že by to dělala nějak necitlivě). Zatím jsem mu to namazala Bepanthenem, tak uvidím. Poradíte, jak to mám ošetřovat? Předem děkuji.

eppik.m
16. júl 2009

ahojky, shaula nám se to do 3 dnů zhojilo a já po tu dobu nepřetahovala abych mu to nenatrhla ještě více a mazala Ophtalmo-septonexem 😉

sebastianela
16. júl 2009

To som ja, ktorej malej tam mal ten zápal. Keby ho tam nedostal, tak by som to takisto neriesila min do roka. Mne ho bolo tak luto, ked mu to napuštali dezinfekciou, ze som skoro odpadla. A pre neho vtedy ako dvojmesacneho to bol taky zazitok, ze hroza. Tyzden sme chodili kazdy den na dezinfekciu a druhy tyzden na pretahovanie. A takisto mu to robil drasticky. Cele do okola to mal popraskane a pri cikani plakal. Chuďatko malé. Dovtedy som to neriesila vobec. Len treba davat pozor na dokladne umytie po kakanicke.

shaula
16. júl 2009

Eppik, díky za radu, přetahovat jsem ani v plánu neměla, dokud se mu to nezahojí, a přemýšlela jsem, že to namažu Ophtalmo-Framykoinem, ten by taky ublížit neměl...