Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

anickaaa6aaa
7. jan 2016

@99janka99 ahoj, našla som tvoj komentár..môj malý má niečo podobné...teda to balonikovanie...myslíš tým že sa mu pipisik tak nafukne ked cika?koli comu to je?je to asi zle však?dakujem

unique26
7. jan 2016
pixma321
7. jan 2016

Ja mam 2,5 ročneho syna a 5,5 ročneho....starši si stahuje sam...raz za čas...asi tak raz za týžden po kupani.... len par tyždnov dozadu mal menši zarastenu predkožku... do roka sme mu to mali stahovat len pokial ide a netlačit...umyt len čo sa da... potom sme mu po roku pri sprche občas pretiahli a umyli...ale došiel do veku ked to už nedovoli...takže sa naučil od staršieho a pretahuje si sam...a my mu to len umyjeme.... učím ich pravidlenosti...lebo ak si to nebudu pretahovat tak to znova zarastie.... starší ked mal 3 roky ...mu to zarastlo a vytvorilo sa mu tam to biele mazivo...zapalil sa mu pipik.... urologička mu to pretiahla nasilu...bol to emotivny a bolestivy zažitok.... Odvtedy pretahujeme pravidelne....manželovi to tiež nastrihavali ked mal 6 rokov... Menší si to pretiahol sam.... po kupani mal taku rozmočenu tu kožičku...išlo mu to....troška ho to bolelo prvy krat...ale nemal žiadne problemy potom ....

unique26
7. jan 2016

@pixma321 presne ako píšeš, ide o tú pravidelnosť

dahra
7. jan 2016

Inak mna by aj zaujimalo, ako sa toto riešilo v minulosti.Viem,že 90.-te roky boli o pretahovani predkozky od narodenia. Bola som takmer kazdodenne pritomna,ked to bratrancovi mama robila na odporucanie lekarky. Aj tak mu to pár rokov neskor riesili na chirurgii. Viem, že moji dalsi styria bratranci narodení v priebehu 1977-1982, prešli v mladšom školskom veku chirurgiou tiež. Mojmu synovi nar.2010 lekarka od narodenia na kazdej poradni pretahovala nasilne predkozku. Aj tak ju ma prirastenu. Detska lekarka syna mojej sestry nar. 2013 zasa tvrdi,že do 2 rokov sa s tým nemá nic robit.
Moj muz tvrdi, že v detstve mu avizovali, že je to prirastene,ale nikam s tym nesiel a uvolnilo sa mu to v puberte na 95% same, zvysnych 5% mu robi niekedy pocitovo problemy. Dokonca moj oco narodeny v 40tych rokoch mi vravel,že on si to sám skusil na odporucanie starsich skusenejsich kamaratov 😀 až ked mal 10 rokov. Dovtedy nik nerobil ziadne zasahy a slo to bezproblemovo.
Ja si myslim,že sa dnes prilis zasahuje do veci.Pokial dieta nema vyslovene zdravotne problemy, tak to treba nechat tak.

drotenka
7. jan 2016
Používateľ drotenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od drotenka.

@dahra kazde obdobie prinieslo so sebou nieco ine no 🙂

lennka2
7. jan 2016

@dahra moja svokra mi stále hovorí, že ona to svojim synom nikdy nerobila, ani o tom vtedy nepočula, žeby to mala robiť (môj muž má 31 a švagor 35) a máme po 2 deti 🙂 Muž si nikdy na žiadne problémy nesťažoval a švagor tiež a on je teda riadny milovník 🙂 🙂 🙂

pixma321
7. jan 2016

@lennka2 treba riešit problem dnešnej doby... čo bolo bolo.... moja mama si tiež vela veci nepamata....je to vela rokov dozadu.... a ma syna...mojho brata

deinad
27. jan 2016

@unique26 ahoj, prosim napises aj mne info do ip? Tiez s tym mame problem, kazdy den stahujeme, nejde a to biele sa mu spravilo pod kozou a nejde von...nema to zapalene aj pekne cika, no mimo vane sa pipika nemozeme ani chytit... 😖

unique26
27. jan 2016

@deinad jasan, uz aj pisem 🙂
aj my slezikujeme a stahujeme

jovana100
27. jan 2016

Ahojte,nam tiez pomohol slez.urobila som si caj,naliala do kelymku a v tom mocila,alebo pridavala do kupela.A to sme uz mali aj zajednanu opku ;)

deinad
27. jan 2016

@unique26 dakujem 🙂

unique26
27. jan 2016

@deinad rado sa stalo 🙂

jaruska13
27. jan 2016

@unique26 dobrý večer, aj ja by som mala záujem o informácii ohľadom tohto krému.

unique26
28. jan 2016

@jaruska13 pisem ip

tinus7
28. jan 2016

@unique26 ahoj, tiez by som prosila informacie o tomto kreme a ako sa da zohnat. Dakujem.

zrka
28. jan 2016

unique26 aj ja by som poprosila info o tom. Ďakujem pekne

unique26
28. jan 2016

@tinus7 pisem ip

unique26
28. jan 2016

@zrka pisem ip

simonka18
28. jan 2016

@unique26 mohla by som tiez poprosit o info? Vdaka

unique26
28. jan 2016

@simonka18 pravdaze

luk25
28. jan 2016

@unique26 aj ja poprosim info,dakujem

ivetka_kamo
28. jan 2016

@unique26 ahoj, môžem ťa poprosiť o názov kremiku? Ďakujem

tasamaja25
28. jan 2016

@unique26 mozem poprosit aj ja 🙂 vopred dakujem. Malya 4.5roja a stale mu to nejde dole, je to ako keby zrastene :(

unique26
28. jan 2016

@luk25
@ivetka_kamo
@tasamaja25 píšem ip babuľky

suldenka
28. jan 2016

Aj ja by som poprosila dakujem🙂

krystina74
28. jan 2016

@unique26 môžem aj ja poprosiť o názov toho krému? Vrelá vďaka

unique26
28. jan 2016

@suldenka jasná správa

unique26
28. jan 2016

@krystina74 pravdaže

annav
30. jan 2016

@unique26 prosim, poslete aj mne nazov kreu ? Dakujem pekne.
@unique26