Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

honzulka
25. aug 2010

A musím ještě doporučit na jaký koliv ranky řepík!!Heřmánek opravdu není dobrý,rychle uzavírá ránu a vysušuje... 😠

denisocka
25. aug 2010

@honzulka moj muž tiež taky chytrý,že pred čuranim treba kus pošulať skurku ,hold chlap , ma skusenosti 😀

a maš pravdu,repik nie harmanček 😉 a vela šťastia,neboj pojde to

sylvka
25. aug 2010

no já jak jsem psala,bych se sama taky bála.příští týden zajdu k dr. ale bojim,bojim že ho to bude bolet...

honzulka
25. aug 2010

@sylvka já myslím,že to ještě nemusí řešit tak radikálně..teřba ti dá taky tu mastičku a tím se mu to roztáhne a bude se mu čůrat líp..Pokud u toho nebrečí,tak si myslím,že to není zase důvod k tomu,aby mu to hned řezali...Nevím..záleží taky na tom,jakou máš doktorku.. 😉
@denisocka kéž bys měla pravdu... ☹ On si s ním teď pořád hraje,začal si ho sám stahovat,tekže je to veselý...Vždycky si dá slípky´na stranu a jde a zpívá si pinďa,pinďa... 😀

kejtty
25. aug 2010

Ahojte, chcem sa poradit, vcera sme boli so syncekom na urologii - doktor mu vysetril vajicka,pretoze v jednom ma vodu... tak vraj sa to casom vstreba.
Ale co ma trosku zarazilo, tak drobec mal teraz len pol roka a doktor mu uz stahoval predkozku a ukazal mi ze obcas mu to mam robit pri kupani... no mne sa to zda prilis skoro, nie??? Aj ked citam ze co doktor to iny nazor...
Bojim sa aby som mu tym neuskodila nejak...

honzulka
25. aug 2010

@kejtty my začali zkoušet přetahovat taky v půl roce...ne silou,jen s tím prostě klouzat kam to jde... 😉 myslím,že tím mu neublížíš,pokud to nebudeš tahat násilím...Toť pouze ale můj názor... 😉

shaula
25. aug 2010

Hádat se nechci 🙂 Jde mi jen o to, že když si to tu přečte nějaká maminka, která o této problatice nemá dost informací, tak to může kllidně takto provádět a ještě bude přesvědčená, jak dítěti dělá dobře 😖 @dociska - nejde o zaschnutí nebo zánět, jde o prostý fakt, že poraněná kůže se zhojí srůstem, v jehož místě vzniká drobná jizvička. A když je těch jizviček moc, tak ztrácí pružnost a dochází k fimóze.😉

Čtěte: http://www.urologieprostudenty.cz/detska-urolog... - poslední věta prvního odstavce: V naprosté většině případů je fimóza získaná buď na základě opakované traumatizace při násilném přetahování "fyziologické konglutinace"

http://www.azrodina.cz/1580-resite-problem-s-pr... - Důležité je postupovat přitom opatrně, aby na předkožce nevznikly žádné trhlinky a následně jizvičky. Po opakovaném poranění předkožky se její okraj více zužuje, jizví a výsledky chirurgické úpravy jsou horší.

http://www.rodina.cz/clanek5274.htm - Dalším nebezpečím je vznik mikrotrhlin, které mohou (kromě rizika infekce) vést k vzniku srůstů a vzniku skutečné fimózy

http://www.porodnice.cz/pretahovani-predkozky-c... - Násilné přetažení předkožky vede k tvorbě drobných trhlinek, které se zajizví a předkožka pak ztratí svou pružnost a nejde přetáhnout vůbec.

A na tom, že trhlinky a následně z nich vzniklé jizvičky představují nebezpečí, se shodují naprosto všechny články, které jsem četla, i názory odborníků (konkrétně na serveru Porodnice.cz fungují fundované poradny odborných lékařů, takže to není nějaký text typu jedna paní povídala). Takže mě dost překvapuje, že doktorka (!) prohlásí, že to ničemu nevadí... To je dost velké zlehčování situace. Jistě, jedna nebo dvě jizvičky zřejmě nic neovlivní, ale pokud vznikají vícekrát, tak to už problémy způsobit může.

shaula
25. aug 2010

@kejtty Na přetahování má opravdu každý doktor jiný názor, tam se prostě musíš řídit tím, s čím se nejvíce ztotožníš 😉

fem
25. aug 2010

@shaula
presne tak, inak to bola prva vec, co nam nasa pediatricka zlata povedala...ziadne nasilie, nebezpecie trhliniek a naslednych zrastov, nebezpecie infekcie.....inam kazde dieta ma individualnu anatomiu a vekovo sa inak vyvija na to treba pamatat

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vikula
25. aug 2010

Sylvka tohle měl přesně můj malej taky a taky jsem si říkala,že co to je 😒 Já to nijak neřešila a myslím,že už se mu to nedělá.Možná je to tím,že už má žaloudka z půlky přetaženého-nevím 😒

Jinak jsme byli dnes u toho doktora a ptala jsem se ho na tu mast.Zda to nemůže malému ublížit,když to obsahuje ty kortikoidy a on že je to tak malé množství,že né a že to doporučují lékaři z Homolky 😒 Tak nevím-máme požád mazat a pořád přetahovat.TAk tedy dám na radu dr.Říkal,že je to lepší,když to je přetažené.Nejsou pak záněty atd..

honzulka
25. aug 2010

@neverendinglove moji kluci jsou zdárný příklad toho,že každý to má jinak..Jeník-stahování od 6 měsíců a bez problémů..Tom-stahování od 6 měsíců a nejde to+problémy..Takže opravdu kdybych měla třetího pindíka,tak bych začala v tom půl roce,ale opatrně... 😉 Já násilí nemám ráda,hlavně na vlastním dítěti.Pokud by to bylo jo ohrožující život,asi bych sílu použila,ale do tohodle bych nešla,už jen kvůli tomu,že názory na to jsou různé.. 😉 Stačil mi zážitek,kdy doktorka stahovala silou Tomikovi,jelikož tam měl ten mázek a dělala se mu tam boule..Strhla mu vlastně jen jednu půlku,on brečel chviličku,ale já z toho byla vyřízená zdatně... 😠

honzulka
25. aug 2010

@vikula a jak dlouho už mažete?

vikula
26. aug 2010

honzulka my mažeme už asi 16 dní-po 14 dnech jsme se měli přijít ukázat a řílal že máme mazat dál a ukazoval mi jak stahovat,ale malej mi už zase nechce vůbec držet ☹ Ale krásně se to povolilo to se musí nechat...

honzulka
26. aug 2010

@vikula děkuji..tak doufám,že nám se to taky pohne... ☹ Dnes jsem volala sestřičce,jelikož si Tom poslední dobou dost na pinďu sahá a měl dneska 38,6,tak jsem nevěděla jestli to nemůže mít souvislost...No a rovnou se jí zeptala a ona,že máme mazat jen ten týden a pak zase pauzu..Tak nevím,kdy sem tyto info.dojdou... 😝

zdenka_pp
27. aug 2010

Ahojte, môj syn nemá ani 5 mesiacov a už sme boli u urológa. Muž si všimol, že sa mu nafúkol pipík, keď cikal (dovtedy sme si nič takého nevšimli). Tak som šla za detskou lekárkou (ja som mu na pipík vôbec nešahala) a tá si všimla, že v predkožke má len úplne malilinkú dieročku. Bála som sa, že sa mu aj to malé zrastie. Ona to nechcela vôbec riešiť, no nakoniec ma poslala za urológom a ten mu tú predkožku stiahol (to sa udialo v pondelok). Neviem, čo presne mu robili (trvalo to len pár sekúnd), lebo ja som ho držala za ručičky, tak som nič dokopy nevidela, poplakal si asi 5 min. a bolo.
Ale vraj to mal trošičku zapálené a aj mu vyčistil taký biely povlak, čo tam mal. Povedali mi, že dva dni s tým nemám nič robiť, len mu robiť repíkový kúpeľ. A potom mám začať sťahovať. No ono je to také maličké, že to ani neviem poriadne chytiť a keďže sa malý strašne mrví, tak sa to ani nedá. Nasilu mu aj tak ťahať nič nebudem, no viem, že to treba robiť, aby sa mu tam neusádzala špina a nedostal zápal. Dnes je ešte len druhý deň, čo sa mu budem pokúšať trošku naťahovať tú predkožku. No budem potrebovať asistenciu muža, aby ho zabavil, kým sa ja budem "baviť" s pipíkom. Nemá niekto podobnú skúsenosť s takým malým bábätkom?

zdenka_pp
27. aug 2010

Ešte dodám, že som si myslela, že keďže mu to urológ pretiahol, že to pôjde ľahšie, ale nejde to veru. Ešte som ani kúsoček žaluďa nevidela.

zdenka_pp
27. aug 2010

@kejtty Ahoj a skúšala si už malému preťahovať?

kejtty
27. aug 2010

@zdenka_pp ahoj, nam ked urolog stiahol, tak vobec ho to nebolelo ani neplakal, islo to pekne lahko. Ale ja som to zatial neskusala - bojim sa 🙂 necham to na manzela ked pride 😀

zdenka_pp
27. aug 2010

@kejtty Tak to ste mali potom dobré, môjmu malému musel urológ roztiahnuť otvor v predkožke (niečo pri tom použil, nejaký nástroj, bolo to dlhé a tenučké, ale fakt neviem, že čo) a až tak mu ju stiahol. Musím sa nejako odhodlať mu to sťahovať, aby sa mu to opäť nezrástlo. Lebo už keď je predkožka stiahnutá, už treba stále sťahovať. S manželom aj tak uvažujeme o obriezke, len synátor je ešte maličký, tak možno za rok, to mu aj tak budú semenník operovať, tak by to bolo 2 v 1.

vikula
27. aug 2010

@honzulka no já nevím,ale dej na radu své dr.,protože co doktor to fakt jinej názor ☹ Já sice mažu,ale už to tak nehrotím-ještě má čas a že ho má z půlky venku je pro mě zatím uspokojující 🙂
Jak se tady ted hodně píše o tom,že se pindík při čůrání nafoukne tak já si toho také všimla a měco mu i trošičku s pindi vytékalo-jen kapička po čůrání-nebo před už si přesně nepamatuji,ale od té doby co dírečku měl větší tak už se mu nenafukoval a je vše v pořádku..Myslím,že to je asi důležité,aby byl trošinku přetažený.

vikula
27. aug 2010

jo a ještě me zajímá ten řepík.Kde se to dá koupit a jak se to používá??To bych určitě také vyzkoušela...Poradíte mi některá prosím 🙂

katecameron
27. aug 2010

@vikula kupis v lekarni a urobis podla navodu na krabicke my sme si nazbierali v prirode aby sme mali vela a mohli robit silne koncentrovane sedacie kupele

kutcher
27. aug 2010

A co teda ten slez nebadany?

honzulka
27. aug 2010

@vikula přesně tak..řepík se dá koupit v lékárně a uděláš podle návodu..Já dávám 2-3 lžíce na vanu... 😵 A opravdu je výborný na vše.. 😉 Přes oprzeniny až k ragádám... 😉
Já dnes byla s Tomikem na chirurgii...Od ráná se každou chvíli chytal za pindíka a AU..Před obědem jsem zjistila,že to má jakoby natržený,takový červený,tak jsem mu to namazala Bepantenem..Na tu pohotovost jsem šla jen pro recept na Bactroban,který jsme už jednou měli a pomohl rychle,jen tentokrát má doktorka dovolenou,tak nás poslala tam,že nám to napíší... 😉 Na dětský nám ji nenapsali a poslali na tu chíru.... 😠 No jsem naštvaná ještě teď... 😠 Tom tam už nic neměl,takže jsem byla za blázna a kydyž mi pak řekl,že mu to můžem strhnout rovnou,že je zybtečný ho uspávat,že takhle z toho budem jen všichni opocený... 😠 To jsem odmítla,řekla jsem mu,že mi to bohatě stačilo,když mu udělala ta doktorka tu jendu půlku a on jže je to zbytečný dělat jednu,že se má dělat rovnou celý... 😠 Pak jsem mu řekla o mastičce,k tý se moc nepřikláněl,že ta má tu kůžičku jen zpružnit,ale že neublíží,že onijí dávají 14 dní 4xdenně a pak 14dní 2xdenně... 😠 Takže jsem mu řekla,že my teď vyléčíme a pak budu zase mazat,takže nám dal zase 3 měsíce,ale to neví,že už mě tam neuvidí,páč se do tý doby doufám odstěhujem... 😝 Hhhh...jsem naštvaná na ty doktory,jak každý říká něcojinýho a já už fakt nevím,komu věřit... 😠 😠

zdenka_pp
27. aug 2010

Som taká happy, mužovi sa podarilo pretiahnuť malému predkožku 😵 😵 😵 , to je vidieť, že chlapi v tom majú riadnu prax 😀

babatko88
29. aug 2010

hm, no tak my vôbec nič ☹ ani u doktora sme nepochodili, mastičku nám nedal, ani v lekárni bez receptu nedajú 😠 že to nie je pre deti zdravé... tak máme ešte skúšať a 6.10. prísť, že mu to detský pozrie, ak to nepôjde, tak urológovi... ide ma z toho poraziť, vobec mu to nejde, tak som zvedavá, čo mu budú robiť, lebo nám kázal prísť až o 12h

denisocka
1. sep 2010

@babatko88 a tvoj obvodny lekar by ti nenapisal,povieš že mas ekzem na ruke ...

talinka
1. sep 2010

ahojte, necitala som celu temu,ale prave vcera som citala, ze v ziadnom pripade nepretahovat predkozku minimalne do troch rokov veku dietata!!! teda pokial v pohode cika a ma ten spravny prud mocu, fakt sa tym netreba vobec trapit 😉 Mne to nejde pretahovat ,ani to uz velmi davno neriesim a to bude mat za par mesiacov dva roky..proste nemam na to silu ani nervy..proste sa to spravi samo,alebo ked nie, pomoze lekar neskor, ma sa to upravit najneskor do obdobia puberty,kym nezacne pohlavne zit...pretahovanie moze skor ublizit ako pomoct....co si o tom myslite vy? Fakt je divne, ako kazdy lekar ma na tieto veci a nielen tieto iny nazor 😝 a potom vyznaj sa...preto ja robim ako citim ja...

babatko88
1. sep 2010

@denisocka tak to už vôbec nie, mám totiž takú blbú doktorku, že v tehotenstve (koniec 6.-teho mesiaca) mi dala na bolesti hrdla silné antibiotiká, ja obvodnému chodím fakt len keď musím, raz sme sa tak trochu chytili, odvtedy sa radšej vyhýbam 😠 počkám, čo povie detský a rozhodnem sa, čo dalej, ale fakt neviem, asi pobehám lekárne aj v iných mestách a možno sa niekto nájde, kto mi to dá aj bez receptu