Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

tanja61
13. sep 2011

@denisocka neviem cim to bude ale moj maly sa chyta za pipik v jednom kuse tiez ho stale napominam,pytam sa ho preco sa chyta ci ho nieco boli a on ze nie 🙂

tanja61
13. sep 2011

@hajanka inak boli ho to len ked sprchujeme pipik

hajanka
13. sep 2011

@petrakm to nie je pravda, precitaj si zopar medicinskych clanov, tymto nazorom si uplne ale uplne mimo ... ☹
Len tak v skratke
- smegma je zla - omyl (v skratke citaj na predch. strane)
- obriezka sluzi ako prevencia pred karcinom (rakovinou) - este vacsi omyl!

hajanka
13. sep 2011

@tanja61
Ak nedojde k prirodzenemu uvolneniu (otvoreniu, roztiahnutiu) spicky alebo ak je fimoza zisakna (cize v oboch pripadoch), myslim ze treba bud vytvrat a denne natahovat (takto sme my) ale da liecit aj pomocou tych lokalnych kortikosteroidov vo forme masticiek, liecba byva na tych 90% uspesna. Na nete su fora a diskusie, kde sa pomocou tejto masti vyliecili deticky ale aj 20-25 rocny muzi. Liecba sa lisi pouzitim lieciva a davkovanim, pripadne natahovanim predkozky (drzat predzkozku v napnutom stave). Masticiek je viacero druhov od roznych vyrobcov, takze neviem, na nete sa spomina Dermovat, Diprosone, Triamcinolon
Hlavny ucinok kremu je v jeho miestom protizapalovom ucinku a podpore elasticity pokozky. Tieto ucinky, spolu s hydratacnym ucinkom umoznuju lahke zasunutie predkozky a ulahcenu hygienu.
Miestna liecba kortikosteroidmi je bezpecna a jednoducha, pouziva sa len male mnozstvo maste na malom mieste, vykazuje vynikajuce vysledky vo vsetkych vekovych skupinach, dobre ju znasaju aj deti, aj rodicia, ktori zohravaju vyznamnu rolu v starostlivosti.

miamia3
13. sep 2011

niekde som čítala že sú dva triamcinolony a len jeden je vhodný, ja mám triamc. CRM a ešte je myslím triamc. A-nie som si istá..vie mi niekto poradiť kto to dával že ktorý je ten správny 😒

denisocka
13. sep 2011

@miamia3 treba mast, unguentum,nie crem . teda je to jedno,ale krem sa zotrie,mast drzi aj pri cikani
@tanja61 kup si triamcinolon masť - ungventum a masti 2x denne špičku,ten koniec mastou o velkosti hrašku,po 10 dnoch masti dalej ale aj skušaj pretahovat . garantujem uspešnost,ak to neda nieje fimoza hodna na operačny vykon. my sme mali dierku ako špendl.hlavičku a šilo to pekne od 10 dna,taks me to zanedbali,myslela som že sa to ako samo nazad nestiahne,že ostane take,ako sa to roztiahlo a prd, nazad sa to zužilo,pri cikani mal balonik .nakoniec prestal cikat a museli sme na uvolnovanie prekozky...po uvolneni sa mu to zas zuzilo a zas triamcinilonom sme t uvolnili a je to už OKale pomasti mu to sem tam ešte

janka108
13. sep 2011

@hajanka ahoj chcem sa spytat, ci je tuto masticku mozne pouzivat aj pri 1,5roc. chlapcovi. bola by som rada, keby sa mu to uvolnilo, aby sa mu znova nezopakoval zapal, mal to prilepene a nasilne mu to urolog pretahoval. pripadne, co robit, ak by sa mu to znova zapalilo, nechcem, aby tu drasticku proceduru musel zase absolvovat. dakujem

hajanka
13. sep 2011

@janka108 ahoj, velmi rada by som poradila ale bohuzial, tuto masticku moze predpisat len lekar a mala by sa pouzivat po porade s lekarom. Osobne si myslim, ze 1,5 roka je este skoro na masticku aj na nasilne pretahovanie, aby sa mu to znova nezapalilo, treba davat pozor na nadmerne hromadenie smegmy, to som opisovala vyssie, ak neodchadza samovolne von, skus mu pindika zmolit "sulat" a tak pomoct uvolneniu, daju sa robit aj vyplachy repikom alebo cistou vodou, najlepsie destilovanou, potom davaj pozor na plne mokre plienky, cim dlhsie je plienka mokra ponechana, tym viac hrozi podrazdenie amoniakom (rozkladom mocu) a zapal, potom nesahaj mu na neho v kupeli, mozes obcas skusit natahovat pod cistou tecucou vodou, ale bez mydla aby nahodou nedoslo k podrazdeniu.

tanja61
13. sep 2011

@hajanka je to zvlastne dnes mi sestra na SK zhanala masticku na podporu pretahovania predkozky v troch lekarnach jej povedali ze nic take nedrzia a ani nepoculi 😒

hajanka
14. sep 2011

@tanja61 tak to je veru ozaj zvlastne 😨 😨 😒 nech skusi pytat masticku na fimozu, alebo konkretnu masticku Triamcinolon E alebo pytaj kortikosteroidovu mast na fimozu s obsahom betamethasonu.
U nas, podobne ako vacsina urologov a lekarov, ani lekarnici taketo nieco nepoznaju 😖 a nevedia, ze fimoza sa da liecit aj takto (co je bezne v zahranici). Tak si treba pytat konkretne. Je na predpis (vacisnou predpisuju kozni dr., liecia sa nou aj ekzemy), ale uz som citala skusenost jednej mamicky, ze tu masticku vobec v lekarni nepoznali ani nevedeli ze sa na to moze pouzivat a dala sa kupit v niektorych lekarnach aj bez predpisu. A vraj na jej letaciku ani nie je napisane, ze sa pouziva na liecbu fimozy 😖 ale dr. ju prave na tento problem predpisuju, okrem ineho posobi aj protizapalovo.
Koncentracia je len okolo 0,05 – 0,1% a pouziva sa len male mnozstvo na malu plochu, takze je bezpecna a nehrozia ziadne vedlajsie ucinky.

denisocka
14. sep 2011

@tanja61 treba pytat konkretne mast ,lebo ta je na ekzemy...nie na predkozku,to je jasne že jej nič nepredali

janka108
14. sep 2011

@hajanka dakujem za odpoved!🙂

petrakm
14. sep 2011

@hajanka
A ty jsi urolog?myslím,ze ne..pouze mas furu casu a hledas studie.. Jak jsem psala,syn je po operaci na urologicke klinice,řešeno endoskopicky,tzn. Predkozku řešili opravdu ve velkém..a to byl 5měsíční..nevím,proc jsi tak nepříjemná,napsala jsem,co vím od urologu u nás v ČR😉do cizích oboru,co jsem nevystudovala se nemotam,mám pouze doktorát z nemedicinskeho oboru, a proto jsem předala získané info..proc myslíš,ze se děla obrizka??😉))snad nemyslíš,ze je to jen etnicka zalezitost😉

sashabb
14. sep 2011

@petrakm suhlasim s @hajanka. A v 5-mesiacoch riešiť predkožku je dosť skoro 😒 a hlavne zbytočné! hajanka taktiež píše z vlastnej skúsenosti a čiže vie o čom píše 😉

petrakm
14. sep 2011

@sashabb
Jj😉naštěstí mate zdrave Deti,to my -ostatní mámy co nemají štěstí ,jsou za lékaře šťastný..muj syn totiz nešel na operaci kvůli predkozce..bohužel..a řešit predkozku v porovnani s opravdovymi prusvihy, je komicky..myslím,ze vás tady školi mlada holka,kt není absolutne z oboru..tot vse..hezky den

tanja61
14. sep 2011

@hajanka a tieto masticky s tymito nazvami kupim aj v UK?
@denisocka co ma masticka na exzemy spolocne s predkozkou? 😲

hajanka
14. sep 2011

@tanja61 ekzematicke kozne problemy, ale aj napr. alergie, sa liecia kortikosteroidmy - hormomni, ktore tlmia alergicke reakcie, uvolnuju a zvlacnuju pokozku a posobia protizapalovo. Rozne kortikoidy maju aj rozne indikacie. Pri liecbe fimozy sa pouzivaju vo forme masti prave preto, lebo uvolnuju a zvlacnuju pokozku a maju aj protizapalovy ucinok. Tato liecba podla studii dokazuje 80-90% uspesnost a myslim, ze stoji za vyskusanie ako setrna a bezpecna alternativa k bolestivemu chirurgickemu zakroku.

@petrakm uz som to tu pisala, nie som doktor, takze z mojej strany nejde o odbornu lekarsku pomoc (sme na fore, nie v ambulancii), ale mam skusenosti a vdaka niekolkorocnemu venovaniu sa problematike aj nejake poznatky, ak ma niekto zaujem, velmi rada sa o ne podelim. Ak nie, tak sa tym neobtazujte, chodte sa poradit s lekarom a neziadajte o pomoc na fore.

hajanka
14. sep 2011

@tanja61 tak narychlo som nasla, da sa kupit aj v UK, napr. Diprosone cream (Betamethasone 0.05%), uvadza sa len na prescription, da sa kupit aj v Boots, aj Lloydspharmacy http://www.google.co.uk/search?source=ig&hl=en&... , aj Triamcinolon cream http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginfo/med..., tiez je na prescription.

sashabb
15. sep 2011

@petrakm tak ako nič v zlom, ale hajnka je len o 4r. mladšia od teba a nemyslím si, že je na mieste tu spomínať resp. vyťahovať jej vek a povyšovať sa nad ňu a hovoriť o nej ako o "mladej holke" 😲
Má osobné skúsenosti, taktiež je dosť sčítaná a vie o čom píše. Ja mám taktiež osobné skúsenosti a preto si ju zastanem, nakoľko viem že píše pravdu. Nehrá sa na doktora!, nevymýšla si, len sa snaží poradiť všetkým čo sem píšu.

aliza
15. sep 2011

@hajanka prepac, ze reagujem, ale tvrdit, ze hormonalne masticky nemaju ziadne vedlajsie ucinky je dost odvazne. Mozno prave preto sa u nas nepredpisuju tak celoplosne na problemy s predkozkou. Som ekzematik, takze mam bohate skusenosti aj vedomosti ohladne hormonalnych masti. kazdy rodic dietatka s ekzemom robi vsetko pre to, aby sa hormonalnym mastiam vyhol, takze mi trosku vadi, ako tu propagujes hormonalne maste, akoby zazracne masticky na vsetky problemy s predkozkou. Ja by som bola urcite velmi opatrna, aj ked ide o slabe kremy.

myscha
15. sep 2011

@aliza Hormonální masti určitě mají negativní vedlejší účinky, co vím, tak např. ztenčování kůže, ale to snad jen při dlouhodobém a intenzivním použití. A nejspíš mnoho dalších a i takových, o kterých současná medicína ani netuší.
Já teda nejsem odborník na přilepený pindíky, ale můj odhad je, že se snad ty kortikoidy nemažou v řádu měsíců, ale spíš dnů. popř. týdnů ne? A je to jednorázové použití a pak už je asi většinou netřeba použít znovu ne?
Pokud bych se měla rozhodovat mezi kortikoidy použitými na chvíli a jednorázově a mezi bolestivým a nepříjemným zákrokem, nebo dokonce zákrokem v narkóze, o kterých navíc nevím 100%, že pomůžou, tak zvolím kortikoidy. Pokud by nepomohly v určitém čase, tak je vždycky mohu přestat mazat a zkusit něco jiného.

denisocka
15. sep 2011

ja som ZA vyskušanie kortik.mastičky,mam o nej písane velmi pozitivne dokonca v bylinkári 🙂 maže sa to mesiac,dva a vysledok určite je velmi dobry . my sme mali dierku ako špendl.hlavička a pri cikani mal maly nafuknuty balonik z predkožky, stiahnut nešlo nijak raz,proste mal tu predkožku taku uzku ,že nepomahalo nič a tuna sme po 10 dnoch mazania mali očividne vysledky.

jasne že hormonalne masti su svinstvo,ale ked ma to mazanie pindika denne o velkosti hrašku pomoct , tak prečo nie ? zas nebudme take paranoidne ,a pritim sa tu robia svinstva na detoch uplne v iných oblastiach,ako v tejto nebolestivej učinnej pomocnej metode

ja som Za a keby mal moj mladši taky isty problem ako straši,tak mažem už bez navštevy urologa. boli sme X krat a stale to bolo rovnake -pozrel,dal Triamcinolon a dovi dopo o par mesiacov

hajanka
15. sep 2011

@aliza prepac, ale asi si tuto diskusiu poriadne necitala, ja netvrdim ani som nikdy netvrdila, ze hormonalne masticky nemaju ziadne vedlajsie ucinky, to som nikdy nepovedala (a mozes si pretudovat vsetky moje prispevky co som sem napisala).

Ja len informujem, ze existuje aj ina varianta liecby fimozy, ze liecba fimozy tymito mastickami, v takej koncentracii akej sa pouziva, v takom mnozstve ake sa pouziva a v takej malej lokalne aplikacii akej sa pouziva, u ziadneho pacienta nezaznamenala nejake vedlajsie ucinky, bolest, podrazdenie, dokonca ani u deti mladsich ako 4 roky, liecba je velmi dobre znasana vo vsetkych vekovych skupinach, bez atrofickych zmien na kozi, bez vedlajsich ucinkov, pocas sledovania liecby neboli pozorovane ziadne vedlajsie lokalne ani systemove ucinky kortikosteroidov. Prave preto, v akejj koncentracii, aplikacii a mnozstve sa pouzivaju, je liecba bezpecna, jednoducha, bezbolestna a vykazuje velmi dobre vysledky.

Je normalne, ze kazda liecba kortikosteroidmi v nas vyvolava znepokojenie, niekedy sa na liecbu roznych ekzemov, zapalov koze, dermatitide, astmy.... pouzivala len ucinna latka obsiahnuta v tabletkach alebo injekciach. V tom case bol vyskyt neziaducich ucinkov vysoky kvoli ich koncentracii, mnozstve a sposobe v akom sa pouzivali, systemove vedlajsie ucinky (ked sa po vpichu alebo prehltnuti latka dostava do krvneho obehu a do vsetkych casti tela) su vyssie na rozdiel od lokalneho pouzitia. Ja nehovorim, ze su bezpodmienecne neskodne. Ale urcite je rozdiel v ich pouzivani trebars pri silnej astme (napr. inhalacne spreje, kedy sa uzivaju dlhodobo a vo vacsej koncentracii) a pri napr. fimoze (lokalna aplikacia masti, par tyzdnov, koncentracia 0,05%). V sucastnosti sa pri koznych problemoch pouzivaju maste a kremy s minimalnou koncentraciou a hormonalnou aktivitou, preto je riziko pri takomto lokalnom pouzivani v malom mnozstve naozaj velmi nizke.

Pozri, vzdy mas moznost rozhodnut sa. Bud pouzijes bezbolestnu hormonalnu liecbu, alebo das svoje dieta pod noz. Vyber si sama variantu ktora ti viac vyhovuje.

aliza
15. sep 2011

@hajanka nejdem sa tu hadat, nemam zaujem, ale pre mna tych 'par tyzdnov' s 0.05 nie je bezpecnych, ako ty pises. Ono vedlajsie ucinky sa nemusia prejavit hned, ale napriklad v neskorsom veku a ja si to nezoberiem na triko, ak ide o taku chulostivu cast tela, ako penis. A pre co by som sa rozhodla, ak by mal maly fimozu, ti neviem teraz povedat.

hajanka
15. sep 2011

@aliza odpovedala si si sama, kedze pre teba tato liecba nie je bezpecna a nezoberies si to na triko, ina moznost nez chirurgicky zakrok by ti uz neostala, mozno este tak nechat to na prirodu, ozbrojit sa davkou trpezlivosti, dodrziavat spravnu hygienu a cakat, kym sa predkozka uvolni sama. O vedlajsich ucinkoch nasilnej retrakcie, pripadne obriezky na "tak chulostivej casti tela" sa s tebou bavit nemusim, ani nebudem. Moj nazor poznas, ja tvoj tak isto.

aliza
15. sep 2011

@hajanka nepochopila si ma, myslela som to tak, ze nemozem teraz vediet, ako sa zachovam, ked bude spominany problem. Teraz sa tu mozem 'dusovat', ze krem nikdy nedam, ale ked pride skutocna situacia, mozno zareagujem uplne inak.

marorlinko
15. sep 2011

mojmu sa stiahla sama do 3roku, ziadnu obriezku by som mu nedavala, stacilo mi len,ked mu ako babatku dr. mi ukazoval ako ju mam stahovat,az mi zle prislo. ani sa mi pisat nechce o tom. nechala som to tak,dobre som urobila.

tanja61
15. sep 2011

@hajanka dakujem za ochotu a radu no ked je to na recept tak to bude problem lebo doktorka nic nenapise lebo si mysli ze je to ok 😒

hajanka
16. sep 2011

@tanja61 doktorka dobre poradila ze nestahovat, ked to ma zapalene, ale mastit by som mastila, mas aspon framykoin? Natieraj mu to framykoinom. Alebo mu rob tie sedacie kupele z harmanceka alebo repika. Ked sa ta predkozka upokoji, zacni mu (spolu s jeho pomocou) jemne cvicit predkozku, ked bude to podrazdenie preliecene, bude to jednoduchsie, kazdy den po trosku jemne napinaj, ak sa mu tam nahromadi smegma, tak mozes skusat aj "pozmolit" smerom ku koncu aby sa uvolnila. Inak, ak nebude mat problem, tak s tym ozaj netreba nic viac robit. Ak dr nepredpise masticku, skus to takto prirodzene. Este mu vysvetli, ze by si ho nemal chytat s neumytymi ruckami, aby si tam nezaniesol infekciu alebo to opat nenatrhol (nasilne nepretiahol).

cicimotinka
16. sep 2011

@janulkamartinko Janulík, prosím Ťa, u ktorého urológa si v Tn bola? Nás to asi čaká najbližšie dni, pokiaľ v sobotu neskončíme na pohotovosti ☹ ... tak len aby som vedela... dííík... 🙂