Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

a2303
26. mar 2013

@denisocka Ďakujem pekne! zľakla som sa ale tak dúfam, že bude dobre..

denisocka
26. mar 2013

@a2303 bude 🙂

tanitta
26. mar 2013

ahojte mamicky.. moj syn od 6m mal uvolnenu predkozku celu.. nenasilne a v poriadku.... ibaze teraz ma 4r a asi 1t dozadu sme postrehli ze uz sa neda uplne stiahnut 😕 ... hygiena a stahovanie kazdy den samozrejme... ani neviem akym sposobom sa to tak naraz stalo 😕 .. treba ist urologovi?..a preco tak naraz toto?.. vdaka za kazdu info a skusenosti

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janula28
29. mar 2013

ahoj, také bych potřebovala poradit, syn byl dnes na 3leté prohlídce a předkožku nemá uvolněnou, trošku mu to jde stáhnout, ale fakt jen minimálně a doktorka mu předepsala nějaký Triam....kortikoid a do toho rozhodně nejdu, máte nějaké třeba babské rady, co funguje? moc díky

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudulla
2. apr 2013

Ahojte, niekde mi odhodilo moj prispevok, tak pisem este raz 🙂 Chcem sa s vami podelit o nase skusenosti, a zaroven vas poprosit o radu... Nas syn ma skoro 5 rokov, a ked bol malinky, pani doktorka nam hovorila, ze do 3 rokov predkozku nestahovat. A kedze to bola skusena pani doktorka, ktora mala "odchovanych" uz vela deti, tak som jej verila a do troch rokov naozaj nic okrem beznej hygieny nerobila. Potom sme sa prestahovali, a pri kontrole u novej pani doktorky som sa dozvedela, ze ona radi nestahovat do 2 rokov....A tak sme to zacali skusat, no 3-rocne dieta si "to" uz len tak chytat nenecha. Tak som vysvetlovala ze aj ocko to tak robi, ze to treba poumyvat pod tou kozkou a pod. No nakoniec si to skusil sam, ale neslo to. Aj ked on to ani poriadne neskusil, a mna to nenechal urobit (muza tiez nie). Pani doktorka nas teda odporucila na urologiu, aj ked syn nemal inak ziadne problemy, ak to este dalsi polrok nepojde. A tak sme sa tam nakoniec vybrali. Doktor skonstatoval, ze to ma zuzene, a aj na jednom mieste prilepene, predpisal nam mast a po troch mesiacoch natierania sa nam predkozka troska uvolnila a troska sa dala stiahnut. No nie vela, a zasa si to stahoval len syn, ja som len natierala, mna to nenechal stahovat. Po troch mesiacoch mu doktor so sondickou uvolnil predkozku, stiahol, ukazal nam kde natierat...Samozrejme ze syna to bolelo, predsa len je to zakrok. Potom som mu robila sedaci kupel, tak si to pomalicky stahoval a natierali sme Calciovou mastou. Problem vsak mame teraz takyto...Syn si predkozku stiahne uz v pohode, aj ked mu to trva neskutocne dlho, lebo sa boji ze ho to bude boliet.. Ale... Na zaciatku ked si ju stahoval, tak tam mal este pozostatky masticky. Teraz tam ma ale biele "mazivo" alebo ako by som to nazvala a ani za svet si to nechce umyt. Bojim sa, aby sa mu tam nieco nezapalilo, prip. aby nedostal nejaku plesen. Neda si to odo mna ani od muza umyt, aj ked ocino mu to uz ukazoval v sprche. Tak tam ma bielu vrstvu a uz neviem ako ho prehovorit aby si to umyl, nepomaha nic. Prosim vas teda, ake mate vy skusenosti, mam ho do toho nutit?Neviete o nejakej vodicke, o niecom do kupela, co by to uvolnilo aby sa mu to nejako odplavilo ked si to bude stahovat? Viem ze je to mozno hlupa otazka, ale uz fakt neviem ci zavolat doktorovi a spytat sa ho, najprv sa chcem opytat vas, lebo tu clovek niekedy ziska viac informacii. Prepacte za dlhokansky prispevok, chcela som popisat vsetko. Dakujem vam 🙂

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudulla
3. apr 2013

janko, ked to neislo po dobrom, tak som ho vytiahla z vane a islo to po zlom :( Ale zacal plakat a mykat sa a nechcela som mu ublizit, jednoducho on sa toho nechce ani chytit...a manzel sa mu toho nemoze uz vobec chytat. Asi ma nejaku traumu este odvtedy co mu to doktor pretiahol...ja neviem...ale po zakroku si dal odo mna v pohode na to mazat masticku, este sam povedal ze to neboli. no teraz ani za svet sa chytit pipika 🙂 preto som sa pytala...skusim ho este namotat na to, ze to musime este natierat a pri tom mu to zotriet, lebo uz som naozaj zufala 😖

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dudulla
4. apr 2013

@janko13 hlasim, ze uspesne mame pipika umyteho 😀 Ale aka tortura tomu predchadzala, musela som nanho nakricat, az mi ho potom bolo luto, no ale...zabralo to. Mozno ma tu mamicky odsudia, ze som ho nemala nutit, ale ja som mu to vysvetlovala milion-krat, prosila, slubovala ze pojdeme kupit hracku, uz som ho aj strasila ze sa mu tam spravi plesen, ze mu to zacne hnisat a pojdeme k doktorovi, ale on je strasne tvrdohlavy (viac ako ja 😀 ), povedal ze chce ist k doktorovi 😎 . No ale, vcera zistil, ze to dvojhodinove sedenie vo vani a vyplakavanie ako to boli..a mal to za par sekund hotove, tak mi sam zacal rozpravat ako si to rychlo urobil 🙂 No tak hadam sa dnes ten krik nebude musiet opakovat...dakujem sa povzbudenie... dufam ze u mladsich synov toto nebudem musiet absolvovat 😒

dituska1
4. apr 2013

ahojte chcem sa aj ja informovať a požiadať Vas o radu mam synčeka ktorý ma rok aj 8 mesiacov a teraz neviem ci mu mam stahovat predkožku čitam čitam a jedny hovoria jedno a jedny zasa druhe no ked sme boli na ročnej kontrole tak pani doktorka mu stiahla a povedala ze v pohode že ma pekne uvolnenu tu kožičku obcas mu mam stiahnut aj ja len že ked mu ja stahujem raz do týždna tak ide to tažko a synček pri tom sa mrví ako by ho to bolelo ale ked mu ho stiahnem tak potom je uz dobre 🙂 a teraz neviem či mu mam stahovat častejšie ako raz do tyždna alebo nechat tak nechcem aby sa mu to zrástlo 😒

lulu19
4. apr 2013

@dituska1 ak mu to uz takto pekne ide tak stahuj po kazdom kupani .aj my sme tak robili a teraz mu uz ide krasne dole uz si aj sam vie stiahnut .radcej teraz a uvidis po tyzdni uz nebude mrncat .oo ho to ani neboli len mu je to neprijemne

dituska1
4. apr 2013

@lulu19 dakujem veľmi pekne ja si tiez myslim ze boliet ho to nemoze ale skôr neprijemne musim ho pri tom nejako zabavat aby nemyslel na to že sa nieco deje asi budem kazdy den mu stahovat 🙂 pri kupani to ide najlahšie 😉

lulu19
4. apr 2013

aj ja som to tak robila a nam sa doktoka hrozila operaciou a nakonies sa muto po tyzdni stahovnia uvolnilo .drzim palce

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dituska1
4. apr 2013

@janko13 ok každy deň 🙂 😉

stanislava2
8. apr 2013

@dituska1 tebe pediater kázal stahovat predkožku?mate nejake problemy?

dituska1
8. apr 2013

@stanislava2 nie len povedala doktorka ze obcas mam stiahnut a problemy nemame žiadne 😉

stanislava2
8. apr 2013

@dituska1 Moj má 16mes.a nemáme robit nič pokial má plienky predkožka chrani penis pred infekciou. http://baby-web.topky.sk/clanky/a2782-Starostli...

liviapavlisova
8. apr 2013

môjmu synovi sa predkožka nedala stiahnuť vôbec a v 10.mesiacoch mu ju chirurg nastrihoval. hovoril že ešte že sme prišli lebo tam mal veľké zrasty a hrozilo že by sa mu to mohlo zapáliť. Teraz každý večer pri kúpaní sťahujem a je to bez problémov

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zarabono
13. apr 2013

Ahojte,oitrebovala by som poradit.syn ma 10 mesiacov a ma fimozu,ktoru sme zistili na poslednej poradni.predtym sme tento problem nemali.viem,ze v tomto veku sa nazory ohladne pretahovania predkozky roznia.I d to uzavrela tak,ze to budeme sledovat.co by ste mi poradili,skusat stahovat,nechat to tak a znizit tak riziko infekcie,bojim sa,aby sa nam uplne neuzavrela a nemali sme problem s mocenim.dakujem za rady

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dajaja
19. apr 2013

ahojte. potrebujem radu. moj 8 mesacny syncek ma tiez problem s pipikom. od narodenia mi doktorka kazala jemnucko stahovat predkozku a prstom zotriet povlak. samozrejme nenasilne len dokial to pojde. takto som to robievala a maly tam mal malicku skarocku, bolo mu vidiet trosku zaludku. teraz to ma ale zrazu uplne zlepene. ale az tak ze nevidno ziadny otvor. nechapem, ze vobec moze cikat. ale inac nema s tym ziadne problemy. nezapaluje sa mu to. teraz na poslednej poradni, ked to videla pediatricka, tak nas poslala k urologovi. bojim sa tam ist, lebo nechcem, aby mu robil nejaky nasilny zakrok. len sa obavam, aby sa to este nezhorsilo a maly nemal problem vycikat sa. uz som ho aj parkrat pozorovala, ci cika prudom. niekedy je to prudom, ale niekedy sa len trosku vycikal, tak to neviem posudit. citala som si tu o kortikosteroidnych mastickach. od akeho veku je ich mozno pouzivat? urologovia ich uz predpisuju bezne? nemaju vedlajsie ucinky?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miskaska
3. máj 2013

Ahojte, chcem sa spytat. Malemu od narodenia stahujem predkozku a umyvam, ale iba po troske. Minule som mu stiahla trosku viac, nenasilne, islo to v pohode, ale zarazilo ma, ze tam ma az take biele hrudky mazu. Nieco som odstranila, ale dost to tam drzi. Teraz o tom citam a normalne som sa vylakala, ci je to az taky velky pruser. Budem mu to kazdy den skusat vycistit, ale bojim sa, ci to uz nie je nejaky problem.

engie35
4. máj 2013

Ahojte, chcem sa opýtať, či mi vie niekto poradiť z akého slezu robiť malému kúpele a postup ako ten kúpeľ pripraviť a ako často dávať malého do kúpeľa. Ďakujem za radu.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sviezost
4. máj 2013

Moj syn mal usky otvor anedala sa nam predkoska stahovat tak nas poslali k urogovy a on sa ma opytal ci nema problem pri cikani ak cika daleko a bez promlemov neije to problem nam dal masticku a ta nam pomohla syn ma 5roko a teraz nemam problem s predkoskou. 🙂