Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

alias313
9. feb 2012

nuz ja si nemyslim, ze je balonik ok. poznam dost pripadov ked to mamicky nechali tak a potom sa velkym detickam predkozka stahovala a nebola to sranda. A nechat dieta ktore ma 2 roky a pri cikani sa mu vytvara balonik podla mna tiez nie je v poriadku...Mne mal maly fimozu vrodenu-nebol tam ziaden zasah-nasilu stahovanie a podobne. Mali sme aj masticku, kupele sme robili vo vsetkom moznom ale nic. Moc mu sice odtekal-bol tam aj prud, ale balonik sa mu robieval stale. Sem tam sa stazoval, ze ho trosku boli pipik, obcas to mal cervene, potom to zase zmizlo a tak. Mal otvor ani nie velkosti spendlikovej hlavicky-predkozku celu prilepenu na zalud. Boli sme s tym samozrejme na urologii, aby sme nieco nezanedbali a aby sa to nemuselo riesit neskoro. Predsa vacsie dieta to znasa horsie. Operacne mu to spravili za chvilu v nemocnici sme boli pol dna. Mal vtedy ani nie 2 roky. Urologicka nam vsetko vysvetlila, ale hlavne ze pokial sa to uz dovtedy neuvolnilo, tak sa to neuvolni ani zazrakom. Po operaci vsetko uplne super, ziaden problem, predkozka sa znovu vobec neprilepila a malemu pekne vidno cely zaludik. Kazdy den v sprche si pekne stiahne predkozku, umyje a je pohoda. Vidim, ze nazory sa stale lisia, ako vsade.len som chcela prispiet tym svojim. A ked si predstavim kolko sme prechadzali kadejakymi kupelmi, mastami a bolo to vsetko na dve veci. A hlavne ten stres, maly plakal ked som mu to chcela pomalicky stahovat (skusala som to pomaly vyse 6mesiacov),ale ziadna zmena. Nikdy by som dietatu sama nestahovala taku zuzenu predkozku, pretoze sa tam mozu spravit trhliny, nasledne jazvycky a to by mohol byt do buducna neuveritelny problem.

ella1980
9. feb 2012

@alias313 prosim a akoze aky zakrok mu urobili? a uspali ho alebo umrtvili to tam? a preco uz tak malemu to chceli riesit? vdaka za odpoved

hajanka
9. feb 2012

@ella1980 ano viem si pisala, ze predkozku mu stiahli ked ho cievkovali, na to vsak nie je potrebna retrakcia predkozky, ale co uz... ☹
K tomu Opthalmo, pouziva sa pri zapaloch a ako dezinfekcia a pouziva sa max. dva tyzdne, to je aj v prib. letaciku. Urcite by som toto nepouzivala dlhodobo. Lekarska vazelina je uplne cista prirodzena bez akychkolvek prisad (ak samozrejme nekupis s prisadou, napr. s vit. E, s aloe vera... a ine..) je mozne ju pouzivat dlhodobo, pouziva sa na miestach, kde treba dobre premastit pokozku, zjemnuje ju, nedrazdi, preto je mozne ju pouzit na akykolvek typ pokozky a ma vsestranne vyuzitie, je mozne ju pouzit aj ako lubrikant (ako pomoc pri strecingu predkozky), ju uplne neskodna, v zahranici sa velmi casto pouziva aj na tento ucel v suvyslosti s predkzkou, ale aj po zakrokoch akym je napr. obriezka. Mala by zabranit popraskaniu a predist strate elasticity.

hajanka
9. feb 2012

@alias313 par prispevkov dozadu som vysvetlila co je to balooning, preco vznika a co znaci. Dozvies sa preco sa mu robil balonik a preco to mal v tom case podrazdene. To co ti urologicka povedala, je hlupost, citaj dozadu mamicky a deti ktorym sa pedkozka uvolnila bez zasahov aj po piatom roku zivota. V dvoch rokoch je primarna fimoza a prilepena predkozka uplne normalna, nie je sa kam ponahlat.

hajanka
9. feb 2012

@ella1980 no podla mna preto to riesia tak skoro, lebo su tak nauceni po desatrocia 😉 nie su otvoreni ziadnym novym poznatkom a beru to ako nejaku chorobu, pricom je to uplne prirodzena vec a ma svoju funkciu.

hajanka
9. feb 2012

ale chapem, ze vystrastene mamicky plne doveruju doktorom, nenapadlo by nas, ze nieco mozu robit zle 😖

alias313
9. feb 2012

ella1980 nemyslim si ze bol maly. Nam nasa urologicka vyslovene povedala, ze pokial sa predkozka aspon trosku neuvolni do cca 1 a pol roka a su problemy pri cikani, bolenie a obcasne zacervenanie uz sa to nespravi. Ked sa maly narodil dala som na tie žvásty, že nestahovať, nechať tak, spraví sa to samo...A ta jeho mini dierka sa mu zuzila natolko ze mu ju tam ani nebolo vidno, robilo mu to pri cikani problemy. Pri zakroku bol v celkovej narkoze,neviem presne ako prebiehal.Nebola to ziadna obriezka, islo o uvolnenie predkozky a otvoru na cikanie. Mal tam štichy tie take co netreba vyberat. My sme sa tomu zakroku chceli vyhnut a trapili sme sa s tym doma pol roka a ziaden efekt. Znama ma syna teraz ma 14. Nestahovala, stale dookola pocuvala ze to sa to samo spravi a ked mal 10 rokov mal s tym take problemy...A nie je to sranda operovat a nasledne stahovat predkozku 10 rocnemu dietatu,znasal to velmi zle.

Ale pisem svoj nazor, mne svokra stale vravela-a to mala 2 chalanov, ze preco mu to nestahujem pomaly od narodenia. A doktorka mi vravela-samozrejme mlada-ze to sa niekedy davno stahovalo, teraz nie. A ked sme boli pri svokre a maly sa tam kupal mal vyse roka a kukala mu tu predkozku, tak skoro odpadla, ze ziadna dierka, len mini mini...Ze to keby sme mu chceli pretiahnut, tak mu to akurat cele natrhneme.Mozno je to individualne u kazdeho dietatka, ale ja som spravila chybu...

alias313
9. feb 2012

hajanka snad by si sa mala stat urologickou...Pisem svoj nazor, ja by som to tak daleko nenechala zajst..A nemyslim, ze doktori su po desatrocia nauceni operativne upravit predkozku. Niekedy sa predkozka surovo strhavala skoro u kazdeho doktora. Nemala som chut experimentovat na vlastnom dietati a cakat do 5 rokov-aby sa mu skoro zo ziadnej dierky spravila taka ze by mu nou presiel cely zalud. Neverim tomu.A ponahlat sa v dvoch rokoch,ked sa maly stazuje pri moceni, ze ho to stipe, sem tam zapal je uplne normalna reakcia...ale zrejme som to mala nechat vygradovat do nejakeho zapalu.Dokonca aj o takych pripadoch urologicka hovorila. Maz nemal ako odtekat, dnu sa to nahromadilo a zapal ako svet. Ale o takych pripadoch si zrejme nepocula...

lucula73
9. feb 2012

ahojte kočky,
nečítala som všetko,lebo nemám na to moc čas,ale v časopise mama aja písali asi rok dva dozadu,že sa s tým fak nemá nič robiť.......tak som nerobila ani ja... 😔
moj drobec má dva roky a veru mu to vobec nejde pretiahnuť,ak mu len chytím pipíka,hneď jačí že bolí...teda neviem čo ho tam može bolieť.sme mu to s mužom pozerali a on to má na jednom mieste prirastené,alebo prilepené,neviem presne,ale mňa by zaujímalo,čo mu vlastne s tým mám robiť,keď si to nedá ani chytiť....ja mu to len zvonku oplachujem,kúpem ho vo vaničke stále,a ak dámtak trošku potiahnem,ale inak fakt neviem 😒
Doktorka mi na to nepovedala vobec nič......

lucula73
9. feb 2012

@alias313 a aký problém ste vlastne mali?
inak chytám paniku,lebo ja som mojmu maz nevidela aspoň rok.ak bol malý,tak si to ešte dal pozrieť,ale teraz ee
A kamoška chodí s malým inemu pediatrovi ako ja a ten to surovo pretiahol abolo 😝

macusikzv
9. feb 2012

My sme boli na operácii asi v troch rokoch,tiež sa mu nedala stiahnu kožka,bol uspatý,najhoršie bolo preberanie a prvé cikanie,ak by sa nevycikal,tak by nás domov nepustil....strašne plakal pri cikaní,ale len pri prvom.Tiež to mal pozašívané,ale stehy odpadli samé.teraz máme 5rokov a to sme už boli u urologa,lebo sa mu prirástla znova kožka a začalo mu to hnisat,urolog mu to odlepil-odtrhol takým nástrojom na konci kde bola taká gulička,bola to sekunda,trochu si pokričal a bolo dobre...no ale znovu to má prilepené a možme stahovat kolko chceme...tak tiež rozmýšlam,že znovu pojdeme k urologovi..so starším synom som problém nemala...takže ak je tam hnis treba určite zájst k urologovi,bude to chvilu a bude po probléme...nestahuje sa to rukou!!! 😒 .

alias313
9. feb 2012

lucula73 nechytaj paniku...no
surovo by som to nedala pretiahnut nikdy.
Je rozdiel ci je predkozka prilepena, alebo otvor zuzeny a robi to problemy pri cikani.
Maly mal zuzeny prstenec-a balonik sa mu pri cikani nafukoval v celej predkozke.cize ta uz mohla byt odlepena, len mal taky blby zrast na konci ze mu tu dierku nebolo ani vidno.No problem spocival v castom zacervenani a sem tam placi pri cikani a stazoval sa ze ho to boli.

macusikzv
9. feb 2012

@lucula73 Myslím,že stačí íst v troch rokoch...my sme to mali na viacej miestach...aj som pofotila fotky,aké to mal po operácii,no nevypadalo to bohvie ako...

alias313
9. feb 2012

macusikzv my sme mali velke stastie na noveho doktora ku ktoremu sme presli-chodili sme k nemu po operacii. Ja som sa to malemu bala stahovat po operacii, ale muselo sa to lebo by sa mohlo stat akurat to, ze by sa mu otvor opat zuzil a predkozka sa mohla prilepit. A tak sme k nemu chodili kazde dva dni a on mu to super spravil. Aj urologicka nas pochvalila, ze sa to krasne zahojilo, ze je to ukazkove..Ale keby nebolo toho naseho super doktora mozno by sa mu to prilepilo a otvor zarastol...

lucula73
9. feb 2012

@macusikzv
@alias313 no všaak ja by som sa rada vyhla tomu urologovi......preto rozmýšľam,či mu to máme skušať preťaahovať alebo čo.......
on otvor nemá zužený,teda aspoň laickým okom čo som videla 😕

macusikzv
9. feb 2012

@alias313 no a ja som bola sama s malým,...no ale nezabudnem na ten krik ked sa pocikal na izbe,muselo ho to strašne boliet,alebo skor pálit,potom sme to dlho mastili,mastili...len my sme mali prilepenu kožku,vy ste to mali trošku horšie,ked sa mu už takšie cikalo 😒

macusikzv
9. feb 2012

@alias313 no my nemáme otvor zrastený,dá sa mu dost stiahnut,ale zase nie uplne...my máme takého staršieho doktora,ale je celkom fajn...

hajanka
9. feb 2012

@alias313 ved to je to, clovek nema chut vyskusat nieco nove, radsej sa drzi roky zauzivanych postupov.
Jasne, nepocula 😉 naopak ty si toho pocula zrejme viac nez dost,..... ale pocula som o tom, ze smegmu je mozne vyzmolit a "vytlacit" alebo v konecnom pripade spravit vyplach sterilnou tekutinou 😉 a nie je kvoli nej silou mocou potrebne retrahovanie. Nasilna retrakcia nie je nasilna len tym, ze je nasilna 😀 to zn. bolestiva, a pod., ale nasilna je aj tym, ze je spravena proti prirode, nie je to uvolnenie ponechane na prirodu, ale je vykonane nasilne. Ci uz rukou, nastrojom.... kadecim 😉 to mas jedno.

macusikzv
9. feb 2012

@lucula73 tak sa treba poradi s detskou doktorkou a poprípade to íst len ukázat k ur...čo povie... 🙂

alias313
9. feb 2012

lucula73 tak ked nema zuzeny otvor, to pre neho nepredstavuje problem. to ma len predkozku prilepenu a na to je este cas. my sme mali predkozku zuzenu-my sme mali problem s otvorom. Vela zien odporucalo na uvolnenie/odlepenie predkozky kupel (macerat zo slezu-z kvetu) my sme v tom maleho mocili a akurat sa mu z toho predkozka odlepila-lebo sa mu nafukoval vacsi balonik.......Ale na dierku to nemalo ziaden vplyv. Ked nema zuzeny otvor je to fajn. 😉 skus mu to len pomalicky, pomalicky, pomalicky pretahovat..bud po kupeli,alebo s nejakou mastickou.

lucula73
9. feb 2012

@macusikzv hm.však ideme budúci týždeň na preventívku,tak sa jej asi rovno opýtam,ak neviem,nech nás pošle na urologiu 😒

lucula73
9. feb 2012

@alias313 dík moja,za odpoveď.....
ak sa možem spýtať,to o akom baloniku sa bavíte? 😕

macusikzv
9. feb 2012

@alias313 aký kupel si robila,to vyskúšam..to si mám pýtat v lekárni,či ????macerat-to je názov,

hajanka
9. feb 2012

@macusikzv cim viac bude do toho nasilne zasahovane, tym horsie to bude ☹ jazvy a neprirodzene zrasty len tak nezmiznu, ostanu navzdy a zjazvena pokozka = pokozka bez elasticity = vacsia nepruznost pokozky = patologicka fimoza = neprirodzeny tlak na zalud = bolestive rusive nocne erekci = stazena hygiena = dalsi a dalsi zakrok = v buducnosti stazene sexualne funkcie... a ine.. ako napr. aj strach z dotknutia...

stastie maju ti, ktori podstupili nasilnu retrakciu a rozchodili to. Su ale stovky/tisicky takych, ktorym sa to nepodarili a tento zakrok im priniesol len dalsie a dalsie problemy, trvale nasledky, alebo celozivotne problemy ☹

lucula73
9. feb 2012

....aha,už som sa dočítala 🙂

čiže ak to nemá zužené,len zlepené.lebo muž mu to skušal,ja som hodržala,inak reval ako najatý.tak asi tak 1,5cm mu to šlo stiahnuť,potom som videla,že mu to tam drží dačo 😠 .........tak by sa mu to mohlo ešte samé napraviť?

hajanka
9. feb 2012

@alias313 o kortikosteroidnej masticke si uz pocula? ta lieci prave fimozu, uspesnost je az 90% o tom ti dr. nepovedal?

alias313
9. feb 2012

hajanka pokym sme sa na zakrok dali mordovali sme sa doma vyse 6 m a ziaden efekt akurat zhorsenie. Vyzmolit a vymackat smegmu z takeho otvoru z ktoreho ledva odtecie moc-tekutina???????Sterilna tekutina-to je nejaka co pochadza z prirody?Nasilna retrakcia spravena proti prirode-no mali sme cakat na uvolnenie zrastu aby sme zachovali prirodny princip. Ja som vyjadrila svoj nazor, je odlisny od toho tvojho, ale zial aj to sa stáva.My sme operaciou presli pretoze bola v nasom pripade potrebna a ucinna.Zial nic ide sa robit nedalo...

macusikzv
9. feb 2012

@hajanka no ved hej,jemu to aj trochu poznat po tej operáci,má to ako také roztrapkané......stahuje si to sám,pokade mu to ide...ale idem teda vyskúšat tie kúpele z toho čaju,len čakám ,čo mu to mám vlastne kúpit-slez?Jááj ved už tolko sme boli pod narkozou..a ideme zas ,lebo ideme na magnetickú a vraj by tam nevydržal ...tu tiež vraví každý niečo iné,jedna dr-vydrží,druhá-radšej uspat...no neviem

alias313
9. feb 2012

hajanka ano pocula a dokonca si predstav ze mi o nej urologicka povedala, a aj sme ju mali, ale hold na 10% pacientov zrejme neposobi, tak ako ani na naseho maleho................

hajanka
9. feb 2012

@alias313 6 mesiacov to je nic, my sme sa "mordovali" (to myslim obrazne) 3 roky a po troch rokoch sa predkozka krasne uvolnila, to bolo v jeho 7 rokoch 😉
O akom zraste hovoris? Veru dalo... ale ocividne o tom nechces pocut. Tak hlavne ze to ma za sebou, prajem mu nech uz nema ziadne problemy.