Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

eliska7
18. dec 2008

dobre si spravila,že si odmietla,to si myslim aj ja,už som tuto pisala,ked niesu problemy nedať naťahovať,urobi sa to samo

larisska
19. dec 2008

moja sestra to zase zanedbala a nestahovala,ked mal maly 7 rokov musel ist s tym do nemocky kde mu predkozku nastrihli zaziva,ja to tiez malemu stahujem,nemyslim si ze mu mozem nejako ublizit alebo uskodit kto vie 😖

eliska7
19. dec 2008

ked to ide prirodzene tak to neboli a treba to robiť,ale ak to nejde netreba to siliť,ked su neni problemy tak vekom sa to spravi,samo že zase nie u každeho 😖

emjee
19. dec 2008

sebinoo • Dnes o 14:34
AHOJ.MAM OTAYKU TYKAJICI SE KLUCICICH PIPIKU..NAS SYN MA 2ROKY A PREDKOZKU MU STAHUJEME PRI KOUPELI..ALE PANI DOKTORKA MU JI JEDNOU TAK STAHLA,ZE SI UZ NA NI NEDA SAHNOUT.STAHNOUT CELOU JI NEJDE JEN TROCHU A MUDR.NAM VYHROZUJE,YE PUJDEM NA OPERACI V CELKOVE NARKOZE.NA TZV.OBRIZKU.ME SE TO NELIBI,PRIJDE MI MOC MALY NA NARKOZU A HLAVNE SI MYSLIM,ZE TO CASEM PUJDE SAMO...PORADITE JAK NA TO...DIKY

luciauk
19. dec 2008

a-rianna, aj tak sa dá. ale prečo nepovieš pravdu? prečo nepovieš, aký dokument si pozerala? takto sa naše zdravotníctvo nikam neposunie. nedávajú matkám na výber, len im diktujú svoju pravdu. 😠

claudinka
22. dec 2008

ahojte, chcela by som sa poradit, maly mal pipik zapaleny a boli sme s tym dvakrat u chirurga a na druhej kontrole mu stiahol celu predkozku, islo mu to velmi lahko, sam doktor ostal zaskoceny.. a na kontrole u doktorky som sa pytala, ci mu to mam cele pri kupani stahovat, ked mu to vlastne ide bez problemov dole, ale dostala som trikrat naspat odpoved, ze iba pokial mu to dole stahovat ide a aj ked som trikrat zopakovala, ze mu to ide cele dole, aj tak furt ta ista odpoved.. co si o tom myslite vy? nemam mu to pre istotu stahovat? alebo ked uz mu to ide dole, tak preco nestahovat a necistit..?

susul
23. dec 2008

Ahojte,
ja som bola so synom na urologii, a doktor mu to chcel pretiahnut, ale respekoval moje rozhodnutie, ze to ma nechat tak. Dal nam masticku, trochu to povolilo na niektorych miestach, ale stale ma predkozku prirastenu k zaludu a v tej ryhe pod zaludom ma usadenu smegmu, tak sa bojim aby sa mu to nezapalilo.Uz mesiac riesim dilemu, ci mu dat urobit zakrok pretrpiet to alebo to nechat tak a pockat ako to vyriesi priroda. Ma niekto skusenosti s tou mastickou, pomohlo to niekomu uplen povolit predkozku? Maly ju stiahen zhruba do tretiny zaluda a viac ani omylom. Maly ma 13 mesiacov

janulle22
24. dec 2008

ahojky...malymu sme vcera zjistili ze mu jde kousek stahnout predkozka a na jedne strane by sla vic a na druhe je asi srostla...mam jeste pockat a nebo zajit k dr?

katka.m
26. dec 2008

Dievčatá, môjmu staršiemu predkožka nezišla úplne ani v 5 rokoch a teraz je to v pohode. Naša stará lekárka hovorila, že stačí, ak sa to dá vyčistiť, že to sa všetko postupne poddá samo. A mala pravdu. Bez násilia to je OK teraz 😀

luciauk
27. dec 2008

claudi, ja si myslím, že ked sa mu dá stiahnuť , tak asi treba aj čistiť 🙂

katka, tak hádam si tvoj príspevok prečítajú aj tie mamičky, čo sa boja nechať to na prirodu. to je super, že ste nemali žiadne problémy, kiež by to tak bolo u všetkých našich chlapčekov 😀

skurinka
27. dec 2008

ahoj muj syn mel s pindou jen problemy.od mimi to neslo stahnout vubec.dr me rekla ze to mam nechat.a tento rk co 3mesice zanet.a kdyz uz ho mel asi po3ti a narikal tak jsme se rozhodli ze ho nechame obrezat.tyden po zakrokutrochu plakal a ted je vse ok.a hlavne nema zadne problemy.

elle64
28. dec 2008

Ja som tiež bola s malým u urológa keď mal rok. Nedalo sa mu to stiahnuť a stále ma to trápilo, tak som šla aby
to mal čo najskôr za sebou. Je pravda že malý plakal ale doktorka mu to urobila tak šikovne, že mu ani krv netiekla, tu som o tom čítala doslova horory. Doktorka ma takú ihlu na konci nie so špicom ale s takou guličkou.
S touto ihlou mu podvadila predkožku obtočila okolo žaluďa, predkožka sa uvolnila a pekne to pretiahla.
U každého človeka-chlapa je to asi individuálne, ja mám známeho, tak tomu to robili v 50-tke. Neviem ako s tým mohol tak dlho fungovať, no potom mal asi problémy keď si to dal urobiť.

tana012
28. dec 2008

ahoj mamicky,neviem najst ten prispevok kde ste pisali ktory krem je dobry na cerveny(zapaleny)pipik.ak mi vie niekto pomoct,vopred dakujem.

tanja61
29. dec 2008

ja to nechavam na prirodu priklanam sa k nazoru nesprtat 😉 zatial moj maly poblemy nema chvalaBohu a nestahujem mu to na silu....ten clanok som citala katka a priklanam sa k nemu no samozrejme kym niesu problemy...ale dnes aj obriezka je uplne normalna vec a vraj je to este lepsie 😉

petrastudent
4. jan 2009

Ahojky i my máme syna a též mi všichni říkají stahovat, ale jemu to je strašně nepříjemné a násilím nechci nic svému dítěti dělat. Nikdy jsme to nezkoušeli do bolesti!!! Ale doktorka řekla, že do dvou let se to má uvolnit. Chtěla bych se zeptat uvolní se to i bez toho abych mu ji přetahovala, ne bo ne? Přetahovat nebo nepřetahovat?

marta82
4. jan 2009

Ja stahuju od pul roku a jak tady nekdo pise,ze nestahuje,ze jim nechce ublizovat,tak samozrejme stahuji pomale a jen trosku,zadne nasili,na druhou stranu, sestrenice syn ji mel srostlou v 6ti letech a sel na obrizku a sestrenice nic netusici-myslela si ze mu to nejak umrtvi a pry ze doktror prisel a nariznul-to pry nebolelo a strhnul. Malej se bolesti pocural. Od te doby radeji stahuju. Nechci nikoho strasit,to vubec ne,ale nez tohle,tak to bude delat radeji pomale,postupne. Manzel rikal ze by doktora zabil,kdyby to nasemu nejak neumrtvil. Ono asi zalezi na doktorovi,nebo nevim,mela jsem za to,ze to delaji jinak.

luciauk
4. jan 2009

marta, tak to by som toho doktora poslala niekde. môj muž tiež prečítal dostupnú literatúru a zahlásil, že malého pipíka sa nikto nedotkne 😉

marta82
5. jan 2009
luciauk
5. jan 2009

marta, to je super. aj ja som tu tento článok pred časom vložila 😉

dudduli
5. jan 2009

ahojte, pridam skusenost,my uz mame po zakroku,synovi som stahovala predkozku od dvoch rokov,ale len ako mu isla,nie nasilu,ale nezdalo sa mi to.doktorka nas stale ubezpecovala ze je to ok a ze sa to spravi same.ale nespravilo sa to.maly rastol a rastol aj pipik,ale ta predkozka asi nie,lebo ked sme to stahovali tak vypadal chudacik ako priskrteny.az obelel /zalud/ ked sme predkozku pretiahli.to sa mi nepacilo a nechala som sa poslat na chirurgiu.tam mu to nasilu pretiahla,chuda dieta,a potom sme chodili na kontrolu kazdy druhy den.macali v repiku a tak.a pani doktorka povedala ze rok to mame nechat a nepretahovat.to sa mi nezdalo,ale riadila som sa podla jej slov.po roku sa ale ten problem zopakoval ale este to bolo horsie.povedala som si ze k tej doktorke uz urcite nepojdem a vybrala som sa na chiru na kramare.doktorka ked to zbadala tak povedala jednoznacne obriezka.a co najskor.nebolo mi do reci ale dali sme sa na to.po zakroku mi doktror ktory ho operoval povedal ze obriezka nebola nutna,ze mu z tej koze len nejak dosikma zrezal aby si ho mohol ,,schovat,,.dnes rok po zakroku sa mame super a nemame ziadny problem.kozka sa stahuje super a mame pokoj. syn ma 9 rokov.a toho trapenia s tou prvou doktorkou v ruzinove som mohla kludne predist.
takze nebojte sa zakrok je v pohode,ked ho treba urobit netreba vahat.ked to vyzera ze bude nutny tak to raz pride,a je lepsie ked su deti ako ked budu pubertaci.doktor hovoril ze to znasal lepsie ako 15 rocny

elle64
5. jan 2009

Ja som bola s malým u urologičky, nie na chirurgii, malému, ako som písala vyššie doktorka to urobila perfektne, a ani neviem aký je rozdiel medzi obriezkou a len obyčajným stiahnutím predkožky, myslím si že
obriezka je bolestivejšia.

luciauk
6. jan 2009

dudduli, tak ja dúfam, že my také problémy nebudeme mať. chudáčik Lukáško ☹

zuzkafuny
6. jan 2009

Mne sa nechce dozadu čítať, ale nám to lekárka úplne pretiahla keď sme mali asi Jeden rok... a potom sme to robili tri dni nasilu aj s plačom a teraz je to oki 😀
Prvé pretiahnutie je najhoršie 😖 a čím skôr, tým je to pre dieťa menej bolestné.... povedala naša mudr.,
tak len toľko toľkúce 😉 🙂

dudduli
7. jan 2009

luciauk: fakt mi ho bolo luto,teraz mam 7 mesacneho a mam z toho depku uz teraz .dufam ze sa to nezopakuje.

marta82
8. jan 2009

dudduli nebo i ostatni,co maji vase deti obrizku,udelal to nekdo bez umrtveni? Nebo ten pripad co jsem tu psala je vyjimka. Mam docela z toho strach,kdyby jsme treba v budoucnu na to museli,tak bych to neprezila,kdyz by musel tak trpet. Ani mi to neprijde normalni,delat detem takovou bolest. Zub kdyz trhaji,taky daji injekci.

dudduli
9. jan 2009

marta82: ten zakrok sa robi operacne.boli sme v nemocnici 3 dni.prvy sme nastupili,zobrali mu krv a vecer mu dali nejaku tabletku na ukludnenie.rano mu dali dalsiu tabl.a cakali sme.doobeda ho zobrali na operacku.bol tam asi 3 hodiny.nelakaj sa.zakrok trval asi len 30 minut.ale vsetko okolo toho,kym zaspal a potom kym sa prebral to trvalo tak dlho.potom mi ho priviezli na izbu a cakala som kym sa preberie.bol uplne vedla z tej narkozy.rozpraval z cesty a stale sa tam dole chytal a chcel si dat dole obvaz.ked sa ako tak prebral tak chcel pit.ale problem.pit ani jest nemohol este 5 hodin.tak som mu len vlhcila pery.bolo dobre ked zaspal,lebo mi ho bolo luto ze sa nemoze ani najest.nejedol a nepil od vecera,operovali ho o 11 pred obedom a prvy krat sa mohol napit az o 17.ked si potom dal 1 hlt tak mu bolo zle a mal strasne krce.ale pomaly to preslo.vecer uz cural pekne ani ho to nebolelo a na dalsi den sme rano isli domov.takze kriticky bol len ten operacny den.inak bol super.zvladol to na jednotku.som rada ze to mame za sebou.

sakura77
9. jan 2009

duduli,necitala som vsetky prispevky dozadu,ale neskusali ste ten krem,ktory moze pomoct povolit tu predkozku?nam totiz lekar rovno povedal,ze pokial to o pol roka nepovoli-akoze mojou zasluhou-tak pojde na obriezku-o kreme sa vobec nezmienil,ze vyskusat najprv to,tak neviem.

luciauk
9. jan 2009

sakura77, na obriezku pôjde len ak to ty budeš chcieť. nenechaj sa ovplyvniť jedným doktorom. prečítaj si dostupné informácie a rozhodni sa ty.

sakura77
10. jan 2009

no prave,ked si to predstavim,tak je mi horsie.ale fakt mu to vobec nepovoluje,ani mm 😒

hanzelka
10. jan 2009

ahojte som tu prvy raz a musim povedat ze my sme s nasim malym boli uz na urologii zobrala som aj manzela aby vedel co to obnasa lebo maly sa boji lekarov odkedy mu zasivali bradu,a musim povedat ze mu to doktor umrtvil a mal celkom citlivy pristup az na ten jeho strasidelny vyzor.../dlha brada asi 10 centi/ked sme vysli z ambulancie tak maly uz neplakal problem zacal ked sa chcel vycikat plakali sme 4 dni a mocili v harmanceku.teraz po pol roku ked som dodrziavala vsetko co mi doktor kazal-pri kupani stahovat 20x,nam zas obvodny povedal ze sa mu to na 0,3 mm zas prirastlo ze ked sa mu to nebude dat postupne stiahnut tak nas zas posle na urologiu...tak neviem ci mam odmietnut dalsi zakrok ked si to predstavim je mi z toho vselijak len nie dobre...