Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

sakura77
15. mar 2009

jarus,no co,ako ste dopadli,aj nas caka kontrola buduci tyzden

lavaza
15. mar 2009

normalne som v obavach ci mi postupujeme spravne. Pri kupani este v cistej vodicke bez kozmetiky stianem kym nezacitim odpor tak 2-3 krat a to je vsetko.Moja doktorka mi vysvetlila, ze ak by sa s tym nerobilo absolutne nic bolo by to ako ked sa dospely chlap neumyva zacalo by to tam kvasit a probem by bo na svete. Takze len vo vode a inac nic. Maly bud mat 14 mesiacov, ideme na ockovanie tak to dam skontrolovat nech na to nemyslim a hotovo...

jarus74
15. mar 2009

sakura my ideme v piatok na tu urologiu ☹ ale dam vediet 🙂

midka
16. mar 2009

takze ahojte aj aj sa pripajam do diskusie, o ktorej som pred par hodinami ani nevedala, ze existuje. Dnes sme boli s mali na poradni. Doíktorkam mu skontrolovala pipika a s tym, ze sme boli nedavno u urologa (kvoli niecomu inemu a ten poznacil, ze sa mu predkozka neda uplne stiahnut), mu to doktorka spravila. Ked mi to hovorila, predstavovala som si hotovy krvavy zakrok, no bolo mi z toho skoro zle. Ked som to vsak videla, vobec to nevyzeralo zle, maly sice plakal, ale ten plakal uz aj pri pocuvani. Takze som ja nemala psychicku traumu. Nakazala mi 1-2 denne macat v repiku a natierat framikoinovou mastickou a Mezocainom od bolesti. Myslim, ze dobra doktorka. Dnes sme macali uz 2x, pretahovali, mastili. Chudatko moje, tak plakal, bolo mi ho strasne luto. Ale povedala, ze po tyzdni, by to uz malo byt v poriadku. Neviem sa dockat buduceho pondelka. Dufam, ze to bude mat v poriadku. Kedy to uz zvykne byt OK Upozornila ma, ze to moze zacervenat, opuchnut... Dufam, ze sa mu to nestane.

jarus74
20. mar 2009

no tak my sme uz konecne doma z urologie skoncili sme tak ze o polroka na ko a kedsa to nezlepsi pojde maly na obriezku ☹ teraz zistujem co to vlastne je a ako to robia ci ambulantne alebo sa pojde na paru dni do nemocnice dnes som nemala chut sa na to doktora pytat lebo sme si tam odsedeli 3hod.pokial sme sa dostali dnu ☹

katarinka1107
20. mar 2009

jarus to vas lutujem, to vas nikto nepustil? ved ste malicky. No to my sme na uro u nas dlho necakali. rano zacali az od 9 a prisli sme tam asi o 8,05, ale ako bolo mozne hned nas brali, aby Jurko nemusel cakat. je to hruza obcas. A my pojdeme operativne tiez , ale ko mame az o 3mes a potom sa uvidi. Ale to uz sme si to pisali tu so sakurou

fogpi
24. mar 2009

Ahojte. Aj my sme sa dostali na uro s podobnými problémami. Vtedy mal Filikpko asi 14 mesiacov a poslali nás do BA na obriezku. DR nám povedal že sa Filipko už narodil zo zúženou predkožkou a skôr či neskôr budeme musieť ísť na zákrok. Nešli sme. Naša obvodná ma len podporila , že radšej nech ešte počkáme. Pri každom kúpaní sme sa znažili kožičku potiahnuť ale mala som skôr pocit že sa ani nepohla. Teraz má Filipko tri roky. Kožčiku si pri kúpaní sťahuje sám,tada aspoň sa snaží,lebo mu ide len polovica. Každý lekár má iný názor na vec. A kolko ľudí som sa pýtala ,stále mi povedali ty sa musíš rozhodnúť. Tak som sa aj rozhodla. Na zákrok ho vezmem len vtedy ked to bude posledná možnosť. Ešte nám to síce hrozí,ale ja dúfam že to nakoniec nebude potrebné,lebo na jednej strane sa tá kožička prilepila a nie a nie povoliť. Ale myslím si , že ked už povolila polovica a to nás chceli hneď rezať,že ešte počkáme a dúfam že povolí aj tá druhá...

macca5
24. mar 2009

fogpi je to tvoje rozhodnutie, ja som to pri oboch synoch priešila kým boli malí,skôr na to zabudnú,vaščie deti sa už aj viac boja a hambia.St. syn bol ako 2,5r na menšom op. zákroku,kým bol malí sme sa o tom pekne rozprávali, ked povyrástol tak nechcel tomu veriť.Jazvu ma velmi malú a po rokoch krásne zahojenú.

jarus74
24. mar 2009

fogpi tak ked uz mate polovicu stiahnutu hadam vam to uz pojde dole tak ako ma aspon vam to prajem 🙂
macca presne ako pises je to kazdeho rozhodnutie je len na nas ako sa rozhodneme mozeme sa tu radit kolko chceme a vymienat nazory ale aj tak urobime to co same uzname za vhodne pre nase dieta 🙂

ja sa snazim stahovat ale nic z toho a dr. hovoril ze nech to nasilu nerobim ze to musi povolit samo co od maleho skor necaka ze mu to povoli ze to nevidi ruzovo ale zazrak sa stat moze.dal nam na to pol roka ☹

fogpi
24. mar 2009

Veď práve,ale kedy je čo najlepšie? Ja len dúfam že som sa rozhodla správne a že zákrok obídeme.

sakura77
24. mar 2009

no,my mame ist zajtra na tu kontrolu po pol roku,bohuzial nepohlo sa to ani o mm,tak sa teda dost obavam,co mi povie 😒

macca5
24. mar 2009

Verím,že máte z toho zákroku strach,aj ja som ho mala.ambulantne to trvalo asi sekundu,dostali sme pokyny a dovidenia.Problém nastal pri prvom cikaní,na to druhé sme už boli pripravený.Naplnila som pohár s harmančekom a ked chcel cikať postavila som ho do vane,pipík omočila do pohára a ani nevedel ako a vycikal sa.Najhoršie to bolo pri sťahovaní,to má rešpekt doteraz a to už prešlo 6m.St.syn bol na op.kôli nezostúpenému vajičku, pri tejto op. mu urobili aj pipika.BOlo to fajn.Po op. nemal teplotu,znášal to snáť lepšie ako ja.Každý den mu to prevezovali a dávali mu framikoinové obstreky na cicušu.Vôbec ho to nebolelo tak ako toho ml..Zvládnete to!Držím palce.

brinzulka
24. mar 2009

ahojte baby...nas maly je mesiac po zakroku...kazdeho pol roka sme s nim chodili na kontrolu...Petrzalka..napokon sme zvolili TT...bola pre nas na cestovanie a kontakty prijatelnejsia..
Mal fibrot.prstenec...co nam povedali, ze je prenho trapenie pretahovat a cikal "balonikovo" zapaly nemal...sledovala sa aj hydrocela...
Tak sme sa odhodlali...po 2a pol tyzdni stehy vypadli, poplakali sme si my...aj maly...
Teraz si predkozku-mame pocit, ze mu tam cast nechali, pretiahne sam...Dufam, ze sa uz nikde nic nepriepi a bude to dobre.

Drzime palce

brinzulka
24. mar 2009

Robili ho v celkovej anesteze..o hodinku bol z operacky spat...4hodiny nepil...omacali sme mu usta..vydrzal...ani vodu nepytal

macca5
24. mar 2009

ved to, tie naše deti to znášajú statočnejšie ako mamy.

janka2121
24. mar 2009

ahojte. tak my sme zvládli operáciu, dokonca Jankovi neurobili úplnú obriezku len mu nastrihli ale má 5-6 štichov. bolelo ho cikanie cca 3 dni ale vydržali sme a už pohoda ciká krásne bez tlačenia a som ne neho hrdá ako nemocnicu zvládol. pokiaľ nemajú vaše detičky do 3 rokov s cikaním problémy netreba sa predkožkou vôbec zaťažovať až po treťom roku sa uvidí či treba vôbec dačo robiť. akurát dávajte pozor aby drobcom nerobilo problém cikať ako u môjho malého. vtedy treba zasiahnuť aby náhodou netrpeli ľadviny 😒

janka2121
24. mar 2009

brinzulka presne tak to prebiehalo aj u nás v nemocnici akurát že Janko celkovú narkózu zvládol strašne po prebudení dostalo amok. normálne hádam ani nevedel čo robí a len vrieskal a chcel si vytrhnúť kanilu z ruky a chcel bežkať čo v tom momente nebolo možné a nechcel sa nikým a ničím utíšiť. dáko sme to ale zvládli

jarus74
25. mar 2009

sakura napis ako ste dopadli budem cakat ☹
janka a ko dlho ste boli v nemocnici?

janka2121
25. mar 2009

jarus prvý deň nás prijali a na druhý deň robili zákrok a tretí sme išli domov.

jarus74
25. mar 2009

janka no skoda ja som si myslela ze sa to robi ambulantne ☹ a na akom oddeleni ste lezali ked sa smiem spytat.

janka2121
25. mar 2009

jarus chirurgické odd. no niektorým robia ambulantne takým sklíčkom dookola ale keďže jemu nastrihovali a má štichy tak sme museli byť tam hospitalizovaný lebo sa to muselo robiť v celkovej .... no a my sme mysleli že mu urobia úplnú obriezku ale ževraj nebolo treba

sakura77
25. mar 2009

juj,ja som sa pomylila,ideme az zajtra-vcera som myslela ze uz je streda,som nejaka domotana-takze caka nas to zajtra-bojim bojim 😢

jarus74
25. mar 2009

sakura ta ty si a ja tu cakam ako ste dopadli takze az zajtra ☹ drzim palceky velmi ako sa da 🙂

janka diki za info-vy ste si tiez vytrpeli po tom zakroku ☹ jani a teraz ako da sa mu stiahnut uplne ta predkozka ?

sakura77
25. mar 2009

ani nehovor,sa strasne bojim ze nam povie ze musime ist na ten zakrok-ale ak hej,asi to nebudem odkladat,nech to mame cim skor za sebou,chudiatko,nevie este co ho caka,aj tak si myslim ze ked zbada tie modre dvere,tak ho tam nedostanem,asi si to bude este pamatat-a to bol len na precisteni,ked mal zapal-ale bolelo ho to velmi,tak uz po celej operacii,to musi byt ozaj hrozne,cikulka moja mala 😒 😢

vilki
25. mar 2009

no nasmu samkovi to zo zaciatku tiez neslo stiahnut ale posledne sa vo vani stale hrava s pipikom a uz mu to ide, pekne mu zide kozka dole....takze to nakoniec zvladol sam.... 😅 aj vasi chlapci sa vo vani hravaju s pipikom? samko si ho stale nejako natahuje.... 😀 😅

janka2121
26. mar 2009

jarus nejde to stiahnuť úplne. ešte stále mu vidno štichy. močíme v repíku a natierame skoroceľovou masťou ale máme sťahovať len pokiaľ to pôjde. keď vypadajú štichy tak pôjde viacej určite. ináč každým dňom to sťahovanie ide lepšie ale ako vravím úplne to ešte nejde. hlavne že pri tom neplače

sakura držíme palce potom zvestuj ako ste dopadli. myslíme na vás

brinzulka
26. mar 2009

Nas rano prijali..s mm sme obaja zdravotnici... o hodinku uz siel na sal...´
Janka...maly sa prebral po hodine....a to tak, ze si sadol a chcel ist prec z postele...potom ho zacala zaujimat predlzovacia hadicka z infuzie a kohutik, ktory tam bol napojeny...tak som mu to dala odtial prec...inak by to sam poriesil...a dali sme mu striekacku a chcel to tam triafat...Ako take male ozranca to triefam mimo 5cm...ale aspon sa zabavil na dve hodiny...domov sme sli vecer...Ibaze...ked sme prisli...pipik naliaty, purpurovo modry...
Praskla mu asi cievka a vyliala sa...Udajne mu doktor nechcel dat vnutorne stehy, len cievy koagulovali-polepili a nejaka sa otvorila...Tak zasa do nemocky...dali mu obvaz, na druhy den kontrola a atb...

Povedali nam, ze kupat ho mozme az za 4dni, aby sa stehy nerozpustili..co mi pride nezmysel, ked stehy vydrzali 2a pol tyzdna, kym vypadli...
Kedze to mal cele modrinove, nejak sme sa mu s tym "nehrali" repikovali a slabo pretahovali...lenze na kontrole o tyzden a pol nam to museli sondovat, lebo cast sa prilepila na zalud...

Ale myslim, ze uz je to ok...A naozaj sme to asi my prezivali horsie ako maly... 🙂
U doktora zatina nechty do tatina...ani nemukne a ak s nim nieco robime doma..koncert az do mesta 😒

jarus74
26. mar 2009

baby ved toto co uz tu pisete je sama hroza ☹ chudatka nasi drobci ☹ a nas to este len caka ☹

no som zvedava este na sakuru ako dopadli od rana na nich myslim ☹

alexandra
26. mar 2009

jarus doporucujem zacat co najskor, ja som Michaelovi zacala stahovat este ako miminku, samozrejme len kym to slo, ziadne nasilie.. vdaka tomu teraz nemame najmensi problem 🙂

jarus74
26. mar 2009

alexandra ja sa snazim stahovat od narodenia pri kazdom kupani ale nam to ozaj nejde a urolog nam povedal ze to nevyzera zeby to aj povolilo a presne ako hovoris ziadne nasilie takze asi takto ana silu to nerobim ved ked sa my podari len trosku viac uz my reve a potom to scervena a nepohnem ani mm ☹