Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

zuzzankka
17. feb 2014

@petrinkap ešte nie,dnes som bola s malým kvôli tomu zápalu a tiež mi spominala ten slez,zajtra začnem zháňať,ak by som ho nedostala,tak skusim internet.

petrinkap
18. feb 2014

@zuzzankka Ja som skusala hladat cez net, aj do Agrokarpaty som pisala ale nikde ho nemaju. A v lekarni som bola tiez, aj v takom obchode s bio cajmi a tak.. a nic, len maursky alebo lesny. Ak zozenies, tak daj link 🙂

zuzzankka
18. feb 2014
zuzzankka
18. feb 2014

@petrinkap dnes som bola v jednej lekárni, tam nemali,ale pani mi to objednala, má to prísť zajtra ak to bude na sklade... Takže možno sa treba opýtať,či sa dá objednať...

zuzzankka
19. feb 2014

@petrinkap takže mám to doma,tak to stacilo objednať

petrinkap
20. feb 2014

@zuzzankka tak to je super, napises mi prosim aka to je znacka, vyrobca, nie je to aj na nete? lebo my sme si tiez v lekarni objednali a dali nam taky, co som tu uz davala link, nie je tam uvedene aky to je slez, ale ako mi tu uz odpisala jedna mamicka, je to slez maursky. Tak musim skusit v inej lekarni.

viviktorka
20. feb 2014

Tak my sme vyliecili fimozu kortikoidovou mastou a slezovym kupelom. A to sme mali ist na operaciu, mali sme uz aj termin...Este ze existuju taketo fora a clovek sa vselico dozvie 🙂 Mamicky, urcite nenechajte svojich synov hned rezat, da sa to vo vacsine pripadov aj inak. 🙂

ludmilad
21. feb 2014

@viviktorka v kolika letech malého jste to řešili?

lubbie
21. feb 2014

@zuzzankka Ahoj, prispejem radou, aj moj maly mal par krat zapal na pipiku, mal ho taky opuchnuty a vzdy nam to preslo do druheho dna po vystriekani s odvarom z repika. Normalne som nabrala vlazny repikovy caj do striekacky a striekala do vnútra, nenasilne, ako sa dalo. Potom pomasirovat predkozku, aby sa vyplavila smegma a opakovat. My sme to robili asi dva dni (3-krat denne) a vzdy mu to krasne preslo. Ak nemas framikoinovu mast, tak staci na noc natriet pipika Bepanthenom.

viviktorka
21. feb 2014

@ludmilad syncek ma 5 rokov.

zuzzankka
21. feb 2014

@lubbie ďakujem za radu,skusim...

jajdaelda
22. feb 2014

@monicka23 Já bych šla, protože malá dírka může být v pozdějším věku problém. Nemusíš se bát, dr. určitě nepřetáhne předkožku,pokud má malý fimozu, protože ono to přetáhnout nejde. Mám u druhého syna ten samý problém (3,5 roku) a byla jsem u dr. teprve před 14 dny, dal mu kortikoidovou mast (nejsem toho normálně zastánce, ale tady je obsah celkem malý) a už za ty dva týdny se mu dírka opravdu zvětšila,tak uvidíme za další 4 týdny, po které to mám mazat. A pokud tady čtu,že pomáhá koupel ze sléze, zkusím i tu...

pellullinka
22. feb 2014

Hezky den,memu synovi (za měsíc 5let) nejde stahbout predkozka až pod zalud,ale tak do 3/4 zhruba. Na 5ti leté prohlídce se zeptám co s tím. Žádné problémy nemá ani nikdy neměl.
četla jsem,že tu někdo říkal mást ze slezu,našla jsem toto,dalo by se to použít?
http://www.jukl.cz/slezova-mast/d-70557/

alinka0
22. feb 2014

Ahojte. Môj syn mal 5 rokov a tiež fimózu. Boli sme na operácii, na ceklovej obriezke. Má to teraz celkom pekné, zápaly nehrozia. Takže ja som spokonjná. Ani preťahovať veľmi netreba. Operáciu sme zvládli super. Bol v celkovej anestéze. Robili ambulantne. Čiže sme prišli asi okolo 16:00 a odchádzali sme cca 18:30. Malý ani nevedel, že operácia už prebehla. Akurát asi hodinku plakal, kým sme neprišli domov a nedali sme panadol od bolesti. Potom išiel tatík kúpiť hračku za statočnosť a bolo po bolesti. Akurát sa nám prilepila gáza a pipík a nešla odlepiť. Tak sme máčali do jedenástej večer a až potom to šlo. Trochu zaplakal, ale potom už vôbec nie. Veľmi som sa bála ale zvládol to hrdinsky. Neviem ako u vás ale môj malý mal až veľmi úzku dierku, nešlo mu vôbec pretiahnuť. V niektorých prípadoch netreba robiť celkovú obierzku, ale len také čiastočné narezanie. Ale to už zhodnotí urológ.

ludmilad
22. feb 2014

@viviktorka takže stačí počkat do 5 let a řešit po případně až pak? Nevěděla jsem, zda jste to neřešili se synkem dříve. Synovi to teď taky nejde, zatím jsem ho tím nechtěla trápit, už takhle když jdeme k doktorce, tak je řev a to mu ani nic nedělá ☹

ameliejulliette
22. feb 2014

@pellullinka Ano, mast se dá použít. Nám se syn po slézu opupínkoval (zkoušeli jsme teda jen sedací koupel), teď zkoušíme olivový olej, kapku po stažení předkožky, rozrušuje svrchní vrstvu pokožky, přijde mi, že to pomáhá (zatím jsme to dělali cca týden a mám pocit, že už je vidět nějaké výsledky).

pellullinka
22. feb 2014

@ameliejulliette dekuju,zkusim tedy mast. A to mame namazat,nechat chvilku a pak treba ve vane stahnout a omyt?

ameliejulliette
22. feb 2014

@pellullinka Já jsem to pochopila spíš tak, že po koupání stáhnout a namazat... ale teda nevím, u nás na ni nedošlo 😅

pellullinka
22. feb 2014

@ameliejulliette to ma asi vetsi logiku :D uvidim a zkusim.

petkula
22. feb 2014

holky, nechci to zakřiknout ale vypadá to, že slézová koupel nám zabrala. Doteď nešla předkožka oddělit vůbec - asi jen 1 mm. Tak jsme před 2 týdny začali, měl asi 3 koupele a ještě jsem koupila slézovou mast. Původně jsem chtěla koupit http://www.jukl.cz/slezova-mast/d-70557/, co tady odkazovala @pellullinka ale nakonec jsem sehnala v naší bylinkové lékárně, kde mi ji vyrobili.
Mazala jsem ji po koupeli a někdy i jen tak, po sprchování. Jinak, tu koupel jsem dělala macerací - takže hrst slézu jsem na 12 hodin namočila do sklenice studené vody, pak jsem nálev slila do koupele (vymačkala jsem i ty květy). Já jsem už byla docela z toho špatná, že asi budeme muset pro tu kortikoidní mast nebo na operaci ale po tom slézu a následně mastičce mu to dnes šlo stáhnout tak do 1/3. Možná by šlo i víc ale nechtěla jsem to dělat na sílu.

viviktorka
22. feb 2014

@pellullinka najprv treba okupat, aby koza trocha zmakla, potom skusit jemne pretiahnut kozu a potom natriet zuzenu kozu mastou 🙂 nestahovat vo vode, lebo by sa tam mohli dostat necistoty

runicka
25. feb 2014

Ja mám troch synov a každému som v kúpeli alebo pri sprchovaní čistila a jemne sťahovala predkožku, pokiaľ to šlo. Nikdy nie nasilu. Miško, ten najmladší má teraz päť rokov a ešte stále ju nemá úplne dolu, na preventívnej prehliadke nám lekárka povedala, že je to v poriadku ak sa dá posúvať. Nerobila z toho vedu, ja osobne si myslím, že nasilu je to trauma pre dieťa, ktorá sa s ním bude furt ťahať.

ivet1371
5. mar 2014

@ventilkova prosim ta a ako sa ma použivat ta kortikoidova mastička?mam ju už doma.zohnala som si ju v lekarni len neviem ako na to.malemu nejde ani kusok.ked mu to idem stahovat tak sa mu taky červiček s kožky spravi

mezejka
6. mar 2014

ahojte, môj malý ma 4 roky a tiež ma strašila detská lekárka, že ak mu to nebudem sťahovať, že ma pošle k urológovi na zákrok, ale ja mu to nasilu robiť nebudem, je mi to také neprirodzené a malý, keď ho sprchujem tak ani nechce, aby som mu chytala pipíka, že on si ho umyje sám, čítala som veľa príspevkov a protichodných názorov odborníkov, ja to nechám na prírodu a keď bude trošku starší, sám si to stiahne....ja mu ubližovať nebudem a pokiaľ nemá problémy s cikaním, tak určite nebudem nič riešiť

satanka1
6. mar 2014

@mezejka určite robíš dobre,pokiaľ nemá problémy s cikaním a zápaly tak nie je o čom. Môj malý ma 8,5 r stále mu nejde stiahnuť úplne.Aj lekárka povedala,že sa to bude postupne uvolňovať a je pravda,že je vidno,že je to lepšie napr. od takých 5 r.Rozmýšľam,že kúpim tú slezovú masť,alebo skúsime ten kúpel,ale tiež nič nasilu.

ventilkova
6. mar 2014

@ivet1371 chce to vždycky po vykoupání - jestli má aspoň dírečku na čůrání, a to určitě má, tak tam dát trochu mastičky a promasírovat...neboj, ono se to postupně bude uvolňovat....chce to trpělivost, ale určitě to půjde...vždycky zkusit jakoby jemně zatáhnout, ono to povolí postupně, ale ano

ivet1371
6. mar 2014

@ventilkova dakujem a stači rano a večer mu to davat?

fopka
6. mar 2014

ahojte, v suvislosti s touto temou sa chcem spytat jednu vec. maly ma 8 mesiacov, stahujem fakt len tak jemne, ale ked som bola u pediatricky, tak ta mu stiahla tak surovo a vela, ze som od ulaku onemela. ona mi na to, ze je to v pohode. tak som odvtedy zacala malinkemu predkozku stahovat trochu viac ale s mierou a citom, samozrejme, ale v poslednu dobu som si vsimla, ze ma velmi scervenane semeniky - teda vajicka alebo ako to nazvat... myslite, ze to ma suvis so stahovanim predkozky pipika. A maly uz nejako ani velmi nechce, aby som mu do pindurika sprtala, doteraz s tym nemal problem, zacal vymyslat ze nechce, az ked som to zacala robit viacej, tak ako doktorka ukazala

ventilkova
6. mar 2014

@ivet1371 určitě ano

danka24
7. mar 2014

Ahojte moj maly ma 20mesiacov a vobec mu nejde stiahnut predkozka prosim poradte co mam robit..