Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

kim
17. mar 2010

AHojky, taky se přidáváme do klubu, že každý Dr.má jiný názor ☹ a to dokonce i naše Dr.mění názor asi s dobou 😝 když se Daník narodil, tvrdila, že na pipíka vůbec sahat nemáme.My jsme to ale při každém koupání trošinku požmoulali 😀 a jak to šlo, tak jsme trochu stáhli.Najednou v roce začala tohle kontrolovat a stahovala a říkala, že to má přilepené a že to máme dělat a zda jsme to dělali od narození 😕 v roce a 3/4 jsme byli na očko a zase to zkoušela a nešlo to úplně do konce, ptala se mě, zda to má pořádně stáhnout, řekla jsem, že NE.Tak mi řekla, až budu připravená, že máme přijít a stáhne to a že mám počítat s tím, že ho to 3 dny bude bolet 😖
Od několika kamarádek vím o mastičce Batacorton U - taky kortikoidní, ale je prý úžasná a to přilepené dokáže odlepit, takže teď mažu 15. den´a je vidět, jak se to už na jedné straně odlepuje, má se mazat měsíc, tak snad se to povolí celé, jsou to vážně problémy s těma pindíkama ☹

romana29
17. mar 2010

kim ta mastička Batacorton je bez předpisu?

mimka79
20. mar 2010

No je mi strasne z toho co tu vsetko citam,hlavne s tych rozdielnych nazorov....a poplakala som si uz dopredu...chudence deticky...Chcem sa teda aj ja pripojit k teme.Moj maly ma rok boli sme poslany k urologovi,a s obavami co bude,lebo tiez mu skoro vobec pipik nejde pretiahnut,len na naeke 2mm,rovnako ako pisala ROMANA29.Skusali sme obcas pomalinky stahovat ale ziadne nasile len jemne ale akosi nepovoluje...tak dnes sme boli u toho urologa,a ten malemu pipik skoro ani nechytil len sa letmo pozrel a hned len vypotil...no tak toto je len na operaciu.Ale ze este je malinky na operaciu pod celkovou narkozou a tak za 3mesiace by ked bude mat aspom 15mes.- jedine obriezka.Ze sa mame ukazat a dojedname potom termin operacie.Bol inak dost odmerany,dokonca mi povedal ze nemam ani nic skusat pretahovat ze to mu nepojde vobec....Ani ziadnu nadej nam nedal,nato zeby sa to este mohlo uvolnit ved ma len rocik,a citala som tu ze dokonca aj zo spendlikovej hlavicky sa maminkam podarilo casom pretiahnut az uplne a tiez im niektori uz chystali operaciu...tak vobec neviem co robit a ci vyskusat tie masticky...Inak drobec nema ziadne zapaly,cika v pohode aj ked mame len tu asi 2mm dierocku.Nerada by som podstupila tu operaciu a dala mu robit obriezku....Co myslite mam sa pokusat este tie 3mesiace jemne stahovat a uvolnovat???Ja myslim ze potroske ano....Zato nic nedam....a mozno sa stane zazrak...I ked ten urolog ma tak strasne znechutil az no....Poradte mi prosim ak mate niekto skusenosti s takymto uz odsudenim pipikom k operacii...Vopred dakujem....

romana29
20. mar 2010

mimko to je mi moc líto, ale v roce je podle mě fakt brzo,ne? Nám ho doktorka stáhla ve dvou letech, do té doby o tom vůbec nemluvila....a ten doktor chce hned operovat, nějakej divnej. Já myslím, že za to stahování nic nedáš a klidně bych to dělala, není to nic, čím bys malýmu ublížila a i doktoři se někdy mýlí.

eppik.m
20. mar 2010

ahoj holky, můj dr. říká, do tří let by se to mělo samo uvolnit ... od narozední asi tak do 18m. to měl úplně slepené a nikdy ani jednou jse mů kůžička neuvolnila ... pak se jakoby kousínek odlepila cca v 18m. a teď měl 2 roky a má to pořád stejné, pouze malá dírečka, kůžička pořád nejde přetáhnout, (když mu to udělám silněji, tak se mu udělá trhlinka) ve 3 let letech jdeme na převentivní prohlídku a myslím, že nás zákrok asi nemine ... 😝 😖

romana29
20. mar 2010

Mě se přiznám vůbec ten lulík nejde pořádně chytnout, natož abych něco stahovala, je to děs ☹ . Teď je nějakej nachlazenej, tak jestli se to nezlepší, asi půjdem v pondělí k doktorce ,tak se jí zeptám a uvidíme, co řekne.

mimka79
20. mar 2010

no veruze aj mne sa to zda skoro hned operovat jednorocne,ked nema zatial ziadne problemy,tak budeme po trosinke skusat a ak by sa to za tie tri mesiace o cosi uvolnilo a nenastali by problemy pri cikani nedam ho este....a skusim kupit aj ja tu masticku ak mi ju daju bez predpisu...ak nie poprosim detsku dr...A.nevie niekto kolko stoji?
Romanka a vam co povedali nato ze je skoro uplne zavrety??jaj je mi tak luto tich drobcov...dajte vediet co vam nato povedia...Drzim palce vsetkym pipikom...a maminkam...zatial pa

katuska.
21. mar 2010

pridavam sa do klubu, aj ked trochu nerada.. 😒 moj maly ma teraz 19mesiacov a pred rokom bol na urologickej operacii a mal aj fimozu, tak mu to dr. spravila pod jednou narkozou. bol este malicky, tak si myslim, ze to lepsie znasal.. po operacii nam kazala dr. pretahovat. predtym sme nepretahovali, lebo mal fimozu - zuzenu predkozku - a povedala, ze sme dobre robili, lebo ze sme mohli tu predkozku potrhat. pred 3 dnami sme boli na kontrole a mal to zrastene, tak mu to nasilu stiahla. plac to bol strasny, aj doma pri cikani.. kazdy vecer pri kupani pretahujem, ide to uz lepsie ako predtym ako to ona stiahla, ale stale nemam z toho dobry pocit. vecer este natieram framykoinom. dnes som ho aj rano trochu potrapila, lebo bolo lepsie svetlo a chcela som sa pozriet ako to vyzera.. mam pocit, ze dr. to islo lepsie a celkom, budem skusat pomaly viac a viac, snad sa to znovu nezrastie 😒

mimka79 - mam taky pocit, ze u vas ide tiez o fimozu. inak, operacie sa nemusite bat. inak pipik vyzera stale rovnako aj potom, ja som ani nepochopila co to vlastne urobila, lebo sa mi zda, ze nema kratsiu tu predkozku..

eppik.m - mne dr. vysvetlovala, ze zrovna ta trhlinka nie je dobra, lebo sa tam potom mozu vytvorit zrasty, ked je to take otvorenejsie na tom mieste, tak tam aj kozicka viacej pracuje.. na tvojom mieste by som mu to aspon natrela, ked ma tu trhlinku, aby sa mu nezrastla k pipiku..

ach jaj..

eppik.m
21. mar 2010

katuska: ďakujem, ano viem o tom, že treba dávat pozor na tie trhlinky a natieram mu to krémikom čo mi predpísal dr. 😉 fimózu bohužial máme od narodenia a je otázka času, kedy nám ten zákrok urobia ... myslela som si že potom to už nezrastie ... tak prečo sa ten zákrok robí ?!

katuska.
21. mar 2010

pri zakroku myslim odrezu tu zuzenu cast, ale teraz je to pipik ako vsetky ostatne 😉

mimka79
21. mar 2010

Katuska podla toho co ste pisala tak vasmu malinkemu asi potom nerobili obriezku...ale zas rozmyslam ze ked mal fimozu a robili mu to pod narkozou,,,neviem co mu vlastne robili kedze predkozka mu ostala a nadalej stahujete....Lebo vacsinou co som ocula a citala ked sa operuje fimoza tak sa vlastne robieva obriezka a predkozka sa uplne odstrani...ci je aj ine riesenie??...ja uz ozaj neviem...Alebo potom mu robili asi len ciastocnu obriezku???
A boli ste s drobcom v nemocnici?Ako dlho?? dakujem pa

dagmik
22. mar 2010

Ahoj holky, tak taky přispěji svoji troškou do mlýna. Našemu prckovi taky nejde stahovat předkožka....Dr. mi řekla, že to mám stále zkoušet, nejvíc třeba po koupání, že to je kůže uvolněná....ale samozřejmě velmi opatrně, aby se právě nenatrha. Musím konstatovat, že o nějaké ty milimetry jsme se již posunuli, ale jsou to opravdu jen milimetry. Dr. mi tvrdí, že se s tím, v případě, že nejsou jiné komplikace nic nedělá třeba do pěti let....že dříve se to operovalo hned v roce, ale od toho se prý již dávno ustoupilo, jelikož to bylo předčasné a jen zátěž pro dítě. Nečetla jsem všechny příspěvky, ale jen proběhla ty poslední a vidím, že všude se to teda zase řeší jinak. Přeji všem hodně štěstí a trpělivost a co nejméně operací, věřím, že to povolí samo, když tomu budem malinko pomáhat.

katuska.
22. mar 2010

mimka, my sme boli v nemocnici kvoli inemu urologickemu problemu a ked uz bol pod narkozou, tak mu spravila aj tu fimozu. podla mna mu to odrezala. po zakroku to bolo vidno, ze ju ma kratsiu, ale potom postupom casu sa to nejako spravilo a ma ju taku normalnu. boli sme len 3 dni tusim, ale samotnu fimozu podla mna riesia ambulantne.. neviem

gianni
25. mar 2010

no dnes sme boli na kontrolu po polroku,malý bude mať koncom júna 2 roky a mu to dr.surovo aspon pre mna stiahol,minule to robil nejakou ihlicou na konci ktorej bola gulička a stým mu to podberal a dnes to nemal až také aj ked pretahujeme každý večer ale sa mu to aj tak trochu zrástlo tak len na silu tahal,neviem prečo sa to stále zrastá,mastičku nám nekázal hádam nepovedal ani slovo len urobil to čo mal a odišiel ,hm no prístup úžasný

nika251
26. mar 2010

Ahojte. Nas maly ma 28 mesiacov. Pipika sme nestahovali pravidelne ale zato poriadne umyvali pri kazdom kupani. Vzdy som mu to trosku popotaovala ale stahovat som stahovala len pokial to slo aj to nie pravidelne. Minule som skusala lebos om sa uz zacala bat ci nas najblizsie koli tomu nepotrapi. Akurat bol po kupani a na moje prekvapenie podarilo sa mi staihnut uplne. Ani neplakal, bol len riadne nastvany. Odvtedy po kupani stiahnem kym to ide ale nie surovo. Ja osobne do troch rokov nepovolim nasilne stahovanie. Sama vidim, ze po case sa to uvolnuje. Je mi strasne luto co s chlapcami Dr. robia, aj ked uznavam ze v niektorych pripadoch sa to inac neda. ☹

kamilka12
26. mar 2010

nika251 a ostatné mamičky, ktorým sa vám to podarilo stiahnuť ako ste to spravili? Mne to pripadá, akoby sa mu to nemalo dať stiahnut nikdy 😕 Má tam iba takú vačšiu dierku a vôbec to nejde dalej...To ste iba tak skúsili TROŠKU stiahnut ako inokdy a zrazu to išlo?? Alebo ste museli trošku silnejšie?

milatko81
26. mar 2010

No ako čítam tak čítam, musím prispieť lebo ma skutočne prekvapujú niektoré "akože" maminy! Hlavne eliska7 a jej šamanské rady! Ako chlap vam chcem povedať resp. napísať ako to vlastne je : mal som so synom problém nakoľko mu nešla pretiahnuť predkožka aj keď nemal žiadne problémy takže sa nenechajte uchlácholiť rečami typu časom to pôjde a keď nie sú problémy s cikaním netreba! urológ nám pretiahol predkožku nasilu bolo kopec plaču ale prežili sme a keď to necháte len tak tak sa vám môže jednoducho stať že to doženiete až na operáciu!!! a Eliska7 spamataj sa u dospelých chlapov sa to už nevyskytuje! iba ak je to totálny humusák a neumýva sa! takže úprimnú sústrasť so ženami ktoré majú takých chlapov!

jankapiknova
26. mar 2010

kamilka - maly mal tušim 13 mesiacov ked som to prvy krat skusila vo vode, mal tam tiež taku dierku a normalne som pomaličky ju skušala pretiahnut, ale nemusela som na silu lebo mu to pekne išlo,a robim to odvtedy tak raz za 1-2 tyždne.
Sice my tu niekto napisal že sa mu to zalepi a bude mat bolesti ale u každeho je to individualne a čo sa ma stat sa stane, ale dufam že nas to obide 😉
inak nejde mi to hned že chytim a stiahnem,musim to spravne chytit,takže par sekund sa musim pohrat a potom to ide 😀

nika251
27. mar 2010

Kamilka- skusila som mu to vzdy po kupani. Ono to len tak same neide dole. Treba vyvinut trosicku tlaku na ten koniec a chvilu podrzat. Ten tlak asi trosku roztiahne tu kozicku a ta sa uvolni. Ale nesmies silno. Uvidis na tej kozi aka je napata a podla toho postupuj.

romana29
29. mar 2010

Holky, tak dneska jsem šla s malým na kontrolu po střevní chřipce a odhodlala jsem se jí zeptat, jestli se může podívat na malýho, že mi prostě ta předkožka nejde sundat......ona ji sundala absolutně bez problémů během několika vteřin! Takže u nás žádný problém není, u nás je problém, že matka je neschopná a neví jak stahovat předkožku 😀 .
Takže jsem si oddychla a jsem ráda, že nemusím řešit to, co některé z vás. Přeji všem, aby se všechno brzo vyřešilo.

romana29
3. apr 2010

a ještě perlička - malýmu to nemůže sundat ani můj, prý to nejde, tak jsme asi fakt oba natvrdlí a neschopní nebo nevím 😀 . Prý jsem si to měla nechat pořádně ukázat a říct, že jsem panna a nemám s tím zkušenosti, haha 😒 😀 😒

stanka_s
9. apr 2010

aj my mame tento problem ☹ , maly ma 3 rocky a stahovat sa snazime uz viac ako rok no stale nic, pri kazdom kupani alebo sprchovani sa snazime no neuspesne. V stredu sme boli u nasej detskej lekarky na prehliadku na tri roky a pozrela mu na to aj ona ... hned napisala listok na urologiu, ktory som ja len odlozila do kabelky, lebo neviem co mam robit ☹, bojim sa, ze ked mu to urolog pretiahne nasilu... 😢 lutujem maleho a tiez viem aky bude robit maly cirkus..., ale tiez nechcem nieco zanedbat, aby neboli neskor este vacsie problemy... ☹

bejkka
12. apr 2010

ahoj, my sme mali ten istý problém so starším synom a v 3 rokoch sme skončili na urológii, kde m u to lekár pretiahol za sekundu. Bolo to hrozné, chudák nemohol sa ani vycikať, mal to opuchnuté a týždeň sme mali sedavé kúpele v repíku, kde sme predkožu preťahovali na radu lekára. Našťastie sa to krásne zahojilo a odvtedy mu to perfektne funguje, takže neľutujem, i keď chudáčik boliestka to bola riaaadna. Neviem, či by sa to upravilo samo, myslím, že je lepšie takéto stresujúce zákroky absolvovať čím skôr, aby na to dieťa zabudlo.

stanka_s
12. apr 2010

ahoj, uz som bola rozhodnuta, ze zajtra ideme na urologiu ☹ , teraz si mi to len potvrdila 😉 . No ved toho sa najviac bojim, ako to maly bude prezivat 😖 a ja s nim, no co uz, musime vydrzat ☹...

watergeenie
13. apr 2010

No ja neviem dievcata, minule v telke hovoril urolog, ze niekedy to trva aj dlhsie, kym sa to uvolni a ze ked nie je iny problem, tak to netreba robit nasilu, ze do dvoch rokov to vobec nebabrat a od dvoch rokov iba cistit kazdy den, ale nie nasilu pretahovat. A ze casto si to dieta stiahne aj samo a ovela neskor - bez trhliniek a trapenia u lekara. Co na to hovorite?
Ja fakt neviem. Nam sa to neda stiahnut, navyse maly dost protestuje, ked to skusam, ale nikdy sme nemali ziaden problem s cikanim ani s nicim. Jednoducho je mi luto ho dat trapit, ak je to mozno zbytocne. ☹

jankapiknova
13. apr 2010

watergeenie- suhlasim stebou, muž pochadza y troch bratov,ja mam brata ale ani jedna mama neskusala od malička a každy si to ked bol vačši pretiahol aj sam a nebol problem.
Moj nazor je že ked ma mat stym dieta problem tak bude mat , či už v roku alebo v 4 rokoch 😉

watergeenie
13. apr 2010

Janka to si ma potesila 🙂

jankapiknova
13. apr 2010

ked ono to je tažko, niekto začne skoro a je to ok,tak radi začat skoro.
druhy zacne skoro tiež a maju problem tak už radi začat neskor a teraz si ma človek vybrat, preto si myslim že u každeho
to može byt inak.
Je na to strašne vela nazorov,takže sa asi malokto zhodne 😉

bejkka
13. apr 2010

myslím, že v tom nemajú jasno ani lekári, jeden urológ tvrdí čakať, iný nie. Naša detská s 30 ročnou prexou tvrdí, že tento jav prichlýpenej predkožky trvá len pár rokov, kedysi to mal 1 chlapček z 50, dnes 1 z 10. Ale písala som o osobnej skúsenosti, a fakt neľutujem. Je to lepšie ako čakať na zázrak, že to možno povolí, lebo čo ak nie. A trápiť 5 ročného chlapca, no neviem.

jankapiknova
13. apr 2010

ja som tiež raz vyskušala vo vode a išlo to bez problemou a odvtedy mu to robim tak raz tyždenne , čiže ja sa tiež neriadim tym že čakat ale keby mu to tak jednoducho nejde tak určite by som to nechala ešte tak a čakala. No každopadne je este malinky takze možem čakat ešte všeličo,ale dufam že sme na dobrej ceste 😉
Ja som len pisala že každy je iny a možno kto podstupil bolestivy zakrok tak možno ani nemusel ale to može byt u každeho individualne 😉