Problém so sťahovaním predkožky

umatko
8. mar 2007

Ahojte všetky mamičky, ja mám taký obrovský problém a súrne potrebujem poradit. Dnes sme boli s našim malým u pediatričky a hned nás odporučila na urologiu s pipíkom. Nejde mu stiahnút úplne predkožka. Má niečo cez dva roky a velmi sa toho bojím, viem aký je moj viktorko citlivý na bolest a este mu to budem musiet stahovat po zákroku. Poradte co mám robit?

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
17. mar 2013

@janko13 Samozřejmě respektuji Váš názor, já mám jen takovou zkušenost, že mi od malinka pediatrové říkali, že máme trénovat (a jemně vatovou tyčinkou čistit mázek, kterého měl malý za předkožkou požehnaně), tak jsme trénovali a v našem případě se zřejmě vyplatilo 🙂 Do toho roku bych s Vámi i souhlasila, ale já tady čtu takové extrémy, že do čtyř nebo do konce až do šesti let nesahat a nechat být, a pak nastupuje rovnou urolog a to mi přijde extrémně zbytečné, bolavé, nelogické a hloupé ☹ Tak k těmto názorům směřoval můj příspěvek. Děkuji za názor chlapa 🙂

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
17. mar 2013

@lenka_da A bezproblémové není žádné dítě 🙂

2hanah
17. mar 2013

@janko13 Vatovou tyčinkou už nečistím od toho, kdy jde malému předkožka bezproblémů stáhnout celá (teď už bude mít šest roků). Děláme ho asi od pěti měsíců a teď už jen jedenkrát denně při mytí ve vaně.

alpakovo
17. mar 2013

@a2303 tento problém sme taky řešili, nám se ale kromě mazu utvořil i menší zánět a na doporučení pediatra jsme při velmi velkém zčervenání mazali framykoinem, velmi pomohl a maz sám vytekl 😉

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alpakovo
17. mar 2013

@janko13 právě že moc stáhlou ji nemáme, ale pokud je smegmy moc, opravdu mu pindík celý zčervená, nateče a poté smegma vyteče sama ven, ale malý si nestěžuje ani na bolest ani na nic jiného, takže ho to nejspíš nebolí

vaapeter66
17. mar 2013

@denisocka no,velmi som vam vdacna,da sa kupit aj navolno?bez receptu?kupim hned zajtra a budem mastickovat,teda,lebo neito toho pana,aby mna s dietatom niekto dostal na urologiu....neexistuje.skusiem teda a napisem vam,zatial dakujem.a mastite po kupani,alebo hocikedy?

mllka
17. mar 2013

Ahoj,my sme stahovali na silu ,trochu poplakal a potom setko ok.dokonca dnes sme stahovali uz ma 7r a stiahla som 4mm 😀

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hajanka
17. mar 2013

@2hanah tiez mam svoje overene v praxi, niekolkorocne skusenosti, niekolkorocne samostudium a mnoho lekarov ma rovnaky nazor, nie len nazor ale aj fakty to potvrdzuju 🙂
ty zasahujes dievcatam aj do posvy? Vymyvas im to tam z vnutra? Robis to aj sebe? Lebo to je v porovnani v tomto veku takmer to iste ako nasilne stahovat chlapcom predkozku a umyvat im tie vnutorne partie, odhalovat miesta ktore maju byt chranene.

hajanka
17. mar 2013

@2hanah mala som zdraveho chlapca, prirodzene som mu s tym nic nerobila, vsetko bolo v poriadku, az kym sa do toho nezamontovala (bez varovania a suhlasu!) pediatricka 😠 a potom urolog, odvtedy mal neustale problemy, nielen fyzicke ale aj psychicke!!! Mozes byt ozaj vdacna panu Bohu za to, ze s tym nemas skusenosti, ze ste mali stastie, z tvojich nazorov to aj citit, ja to mam prestudovane do hlbky.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
18. mar 2013

@hajanka Samozřejmě, že nedělám nic nasilím! Já se o svoje děti starám velmi pečlivě a jemně a obzvlášť při hygieně intimních partií. Já jsem prostě byla poučená, chlapečkovi opatrně stahovat, vždy tam, kam to bez násilí půjde a holčičkám, že se má občas vytřít vatovou tyčinkou s olivovým olejem prostor mezi malými a velkými stydkými pysky proti srůstání a znám bohužel moc případů, že se to nedělá a holčičky končí už ve školce na dětské gynekologii se srůsty. Holčičku myju jen mezi těmi stydkými pysky, nevěřím, že malé dítě nemůže dostat kvasinkovou infekci. Nemusí se Ti líbit můj postoj, ale mně praxe naučila, že takhle je to správně aspoň u nás doma, děti neměly nikdy žádné problémy. K těm Tvým zkušenostem - je to těžké, taky jsem narazila na většinu doktorů, kteří mají svůj rozum a nerespektují názor a požadavky rodičů a není o tom s nimi žádná řeč, teď zrovna mám děti zdravé, ale to, co jsem se svým zdravím za svůj život a hlavně v těhotenství musela snést a vyřešit by vydalo na tlustou knihu a průběh mého prvního těhotenství, kdybych někomu vyprávěla, asi mi to nebude ani věřit. Já jsem se stejnému problému možná vyhla tím, že proto, že jsme začali brzo přetahovat, má předkožku akorát volnou, takže nebylo třeba, aby musela zasahovat nějaká lékařka nebo urolog, ale možná je to taky o štěstí nebo genetice. Mně říkal můj manžel, že jemu se tchýně styděla pečovat o přirození, takže taky nestahovala, a pak, když manžel sbíral první intimní zkušenosti, pořádně na ni nadával, protože právě trpěl na ty srůsty a ze začátku si přirození vždycky potrhal, takže taky schvaluje můj přístup k synovi. A můžu se zeptat, když píšeš o té ochranné funkci ze začátku, kvůli čemu se nemá stahovat, před čím vlastně chrání? Já to vidím takhle, před nečistotami a poraněním, dobře, ale když právě pod ní provádím hygienu, bakterie odstraním, tak se žádný zánět nekoná (samozřejmě dávám pozor na poranění a nedělám nic násilím), já jsem ji vždy jemně stáhla, kam to šlo, jemně omyla, osušila a případně trochu namazala a vrátila zpět ,,na místo" - tedy přetáhla zpátky, aby plnila i tu funkci před mechanickým poškozením. A dodávám, že po každé stolici jsem syna umyla, takže nehrozilo, že se mu stolice dostane, kam nemá. Samozřejmě přeju, ať máte brzy klid a Tvůj syn je v pořádku, tohle odvětví dětské psychiky se sexualitou je, myslím, zvlášť důležité mít v pořádku pro pozdější normální sexuální život a sebevědomí.

hajanka
19. mar 2013

@2hanah precitaj si v mojom clanku, je tam vsetko zhrnute https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

mllka
19. mar 2013

Ma niekto skusenosti Urologom v Nitre Marian Bielich ? 😀
Mam knemu ist a neviem aky je 🙂

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
19. mar 2013

@hajanka Děkuju, ale u nás už nové objevy asi nevyužiji, syn už má skoro šest a pevně doufám, že to bez těch potíží zůstane. Když budu mít chvilku, mrknu na Tvůj článek, děkuju za debatu 🙂

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
20. mar 2013

@2hanah dakujem za rady,ale nemozem suhlasit. My sme trenovali,zial u jedneho syna to nikdy neslo (vlastne odkedy mu pediatricka v polroku do toho zasiahla,odvtedy mal na predkozke trhlinky a uz to neslo) a druhemu to ide pekne od mala. Nie vsetko ide treningom

2hanah
20. mar 2013

@denisocka Samozřejmě máte pravdu... Psala jsem, že moje zkušenost se týká zdravých chlapců spíše jako prevence, měli jsme taky štěstí a ten násilný přístup pediatriček mě taky dost štve, zřejmě se vměšují do věcí, kterým až tak zcela nerozumí a nadělají víc škody než užitku ☹ A můžu se zeptat, jak jste léčili/ řešili ty srůsty? Nějakým mazáním? Já jsem totiž synovi přirození občas proti trhlinkám preventivně namazala (i za předkožkou) vazelínou nebo mastí Infadolan.

janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janko13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2hanah
20. mar 2013

@janko13 Ale my trhlinky neměli, já psala, že jsme tou vazelínou mazali preventivně, abychom je neměli - teda syn, mám v tom trochu přehled, ale děkuju 🙂

denisocka
20. mar 2013

@2hanah triamcinolonom 🙂

a2303
26. mar 2013

Ahojte, písala som pred pár dňami o nahromadenej smegme u môjho synčeka. Poprosila by som vás o radu ☹ Po kúpaní robím jemne strečing, stiahnem predkožku /ale len pokiaľ ide/ a pustím, to spravím asi 2-3x. Synček problémy nemá. Ale včera ako som mu to robila, tak sa mu predkožka na tom mieste kde má tú nahromadenú smegmu akoby uvolnila (praskla) a smegma trocha vyšla von (je veľkosti malej fazuľky). Ale vyšlo len trochu ostatné mu tam zostalo (je to také husté) a nejde mu to von (ja mu to nasilu netlačím). Má tam taký akoby otvorček a keď som mu dnes po kúpeli predkožku trocha stiahla ako som zvykla, tak ten otvorček sa akoby otvorí a smegma troška víde. Ale ešte jej tam má stále dosť. Čo s tým robiť? nemôže z toho dostať zápal? mám mu to niečim natierať? ďakujem vám za rady!!!!
@denisocka
@janko13
@hajanka

a2303
26. mar 2013

Ešte som zabudla, synčeka nič nebolí, aj keď som mu dnes trocha predkožku stiahla ako som zvykla po kúpeli, tak sa kľudne hral. Ani na to nereagoval. ďakujem vám!

denisocka
26. mar 2013

@a2303 ja si myslim,ze by si mala pokracovat dalej ako to robis - strecing + hygiena , ono to casom vyjde von cele . nemyslim si,zeby to mal byt dovod strachovat sa ,ze dostane zapal . hlavne sa ukludni ty 🙂 pekny vecer